Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξερει κανεις που θα βρουμε το AccuWeather Clock Widget το ειχα πειν περασω 2.2.1 αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν απο μαρκετ η απο το Apps τησ σαμσουνγκ και οσο και να ψαχνω δεν το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω ξέρω για φωτιστικό οινόπνευμα σε πανάκι και απαλό τρίψιμο. Με κάθε επιφύλαξη πάντα γιατί δεν ξέρουμε πως μπορεί να αντιδράσει η οθόνη στο τρίψιμο με οινοπνευμα. Φοβάμαι μη θολώσει

 

Εγω την πλενω με αζαχ παντως...

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Το προβλημα με το ρετσινι λυθηκε μονο του!Το αφησα μερικες μερες να ξεραθει και με ενα φυλλο α4 απλα το εξυσα ελαφρα και βγηκε χωρις να μεινει κανενα σημαδι :D Γενικα την οθονη μονο με πανακι την καθαριζω που και που και ειναι αθικτη!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα του forum. Πρώτο μου post, αν και παρακαλουθώ ανελειπώς το forum από τον Ιανουάριο, που απέκτησα το Galaxy S. Έχω λύσει αμέτρητες απορίες μου και συγχαρητήρια σε αυτούς που ασχολούνται τόσο ενεργά με την συσκεύη και τις - πάρα πολλές - δυνατότητές της.

Στο θέμα μου όμως: Ξέρει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τη δόνηση και το "ξύπνημα" του κινητού μόλις τελείωσει η φόρτιση, με σβηστό το κινητό; Επειδή το φορτίζω το βράδυ δίπλα μου, η δόνηση που κάνει είναι ικανή να σε ξυπνήσει, χώρια που φωτίζεται ο τόπος. Σημειώνω ότι δεν θέλω να απενεργοποίησω κάθε δόνηση του κινητού, μόνο αυτή (και το "ξύπνημα" βέβαια). "Φοράει" 2.2.1, JS8. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την - όποια - απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Με Samsung Galaxy S I9000 + Froyo 2.2 χωρίς root ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να "καθαρίσω" τα leftover των απεγκατυεστημένων εφαρμογών χωρίς να χρειαστεί να προχωρήσω σε rooting. Ο λόγος είναι δύο προγράμματα πλοήγησης που εγκατέστησα για να τα δοκιμάσω αλλά μετά τα αποκαρδιωτικά αποτελέσματα τα απεγκατέστησα επειδή κόλλαγαν τη λειτουργία του κινητού. Παρόλα αυτά βλέπω απο το my files οτι έχουν μείνει πολλά ...καταλοιπα στη μνήμη τα οποία δεν μου χρειάζονται αλλά δεν έχω την εμπειρία για να αρχίσω να κάνω delete και φοβάμαι μήπως σβήσω και κάτι που χρειάζεταιι._

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα του forum. Πρώτο μου post, αν και παρακαλουθώ ανελειπώς το forum από τον Ιανουάριο, που απέκτησα το Galaxy S. Έχω λύσει αμέτρητες απορίες μου και συγχαρητήρια σε αυτούς που ασχολούνται τόσο ενεργά με την συσκεύη και τις - πάρα πολλές - δυνατότητές της.

Στο θέμα μου όμως: Ξέρει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τη δόνηση και το "ξύπνημα" του κινητού μόλις τελείωσει η φόρτιση, με σβηστό το κινητό; Επειδή το φορτίζω το βράδυ δίπλα μου, η δόνηση που κάνει είναι ικανή να σε ξυπνήσει, χώρια που φωτίζεται ο τόπος. Σημειώνω ότι δεν θέλω να απενεργοποίησω κάθε δόνηση του κινητού, μόνο αυτή (και το "ξύπνημα" βέβαια). "Φοράει" 2.2.1, JS8. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την - όποια - απάντηση.

Αμφιβαλλω εαν μπορει να γινει κατι τετοιο...Μια πιθανη λυση παντως ειναι να μην το φορτιζεις διπλα σου :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια οταν ανεβαζω video απο την καμερα στο youtube μου λεει οτι ψαχνει να βρει wi-fi για να το ανεβασει δεν γινεται να το ανεβασω χωρις wi fi απο το ιντερνετ κατευθειαν αν ειμαι εκτος δικτυου wi fi τι κανω αν μπορειτε καμμια βοηθεια ευχαριστω και μπραβο για την καλη δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια οταν ανεβαζω video απο την καμερα στο youtube μου λεει οτι ψαχνει να βρει wi-fi για να το ανεβασει δεν γινεται να το ανεβασω χωρις wi fi απο το ιντερνετ κατευθειαν αν ειμαι εκτος δικτυου wi fi τι κανω αν μπορειτε καμμια βοηθεια ευχαριστω και μπραβο για την καλη δουλεια

Δηλαδη, για να καταλαβω ρωτας εαν μπορεις χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ να κανεις upload βιντεο στο youtube...; :O

Αν βρεις τροπο...πες το μου και μενα ;):lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλο:rolleyes:

αλλα δεν ειπα αυτο ειπα αν δεν ειμαι στο δικτυο του σπιτιου και ειμαι μακρια πως μπορω να ανεβασω video ενω ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ αυτο μου ζηταει να ειμαι εντος δικτυου σπιτιου εγω θελω να ειμαι μακρια και να το ανεβαζει ξαναλεω με ιντερνετ ον χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλο:rolleyes:

αλλα δεν ειπα αυτο ειπα αν δεν ειμαι στο δικτυο του σπιτιου και ειμαι μακρια πως μπορω να ανεβασω video ενω ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ αυτο μου ζηταει να ειμαι εντος δικτυου σπιτιου εγω θελω να ειμαι μακρια και να το ανεβαζει ξαναλεω με ιντερνετ ον χαχαχα

 

Και που ειναι το προβλημα φιλε μου...; Ανοιγεις το wifi, συνδεεσαι στο δικτυο που θελεις και που υπαρχει, (εαν υπαρχει ;)) ή εαν εχεις data plan στο κινητο μεσω του παροχου σου. Αφου συνδεθεις πρωτα απο τις ρυθμισεις wifi, μετα επιχειρησε το upload. Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, αφου θα εισαι ηδη συνδεδεμενος σε καποιο δικτυο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός που έχει Vodafone μου είπε ότι έχει βγει αναβάθμιση με κωδικό bujv3 και ημερομηνία 2/6/2011. Όποιος έχει Vodafone ας το επιβεβαιώσει .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την επανάκληση από bluetooth μέσα από το λειτουργικό? Στα win mobile υπήρχε τρόπος με την αλλαγή ονόματος κάποιων αρχείων συστήματος. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την επανάκληση από bluetooth μέσα από το λειτουργικό? Στα win mobile υπήρχε τρόπος με την αλλαγή ονόματος κάποιων αρχείων συστήματος. Ευχαριστώ.

Εγω εχω ξηλωσει το voice call απο το κινητο μου γι'αυτον τον λογο και επισης γιατι αμα πατουσα μια φορα το bluetooth εκανε φωνητικη κληση και καλουσε οποιον ηθελε :lol:.

το ξηλωσα και ησυχασα. πρεπει να εισαι root και μπορεις να το κανεις ειτε χειροκινητα μεσω root explorer ειτε πιο ευκολα με την εφαρμογη sgs tools, η οποια εχει επιλογη "αφαιρεση εφαρμογων".

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ξηλωσει το voice call απο το κινητο μου γι'αυτον τον λογο και επισης γιατι αμα πατουσα μια φορα το bluetooth εκανε φωνητικη κληση και καλουσε οποιον ηθελε :lol:.

το ξηλωσα και ησυχασα. πρεπει να εισαι root και μπορεις να το κανεις ειτε χειροκινητα μεσω root explorer ειτε πιο ευκολα με την εφαρμογη sgs tools, η οποια εχει επιλογη "αφαιρεση εφαρμογων".

 

Το voice call πως το ενεργοποιούμε; γιατί έχω την εντύπωση ότι το δικό μου δεν έχει voice call;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα προβλημα εβαλα την 2.3.4 το framware και δεν γινοταν root απ οτι το εψαξα, εβαλα μετα την 2.2.1 νομιζω δεν πολυ θυμμε ,,την εκανα root αλλα δεν μου δουλευε το wifi δηλαδη εμπενα σε ενα wpa και εκει που μου ελεγε συνδεσει στα καπακια μου ελεγε αποσυνδεση ενω σε ανοιχτα wifi που δεν ειχε κωδικο εμπενα,, μην με ρωτησετε αν εβαζα σωστα τον κωδικο γτ τον ειχα βαλει πανω απο 10 φορες και ηταν ο κλασικος 12345678 πηγα και σε αλλο wifi wpa αλλα το ιδιο,,εκανα μια επαναφορα ρυθμησεων και μου κολαει το κινητο οταν παει να ανηξει στο S σε download mode μπενει κανονικα απλα θελει αλλο frameware εχεις να προτινεις κατι ωστε να περνει και το ροοτ???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα προβλημα εβαλα την 2.3.4 το framware και δεν γινοταν root απ οτι το εψαξα, εβαλα μετα την 2.2.1 νομιζω δεν πολυ θυμμε ,,την εκανα root αλλα δεν μου δουλευε το wifi δηλαδη εμπενα σε ενα wpa και εκει που μου ελεγε συνδεσει στα καπακια μου ελεγε αποσυνδεση ενω σε ανοιχτα wifi που δεν ειχε κωδικο εμπενα,, μην με ρωτησετε αν εβαζα σωστα τον κωδικο γτ τον ειχα βαλει πανω απο 10 φορες και ηταν ο κλασικος 12345678 πηγα και σε αλλο wifi wpa αλλα το ιδιο,,εκανα μια επαναφορα ρυθμησεων και μου κολαει το κινητο οταν παει να ανηξει στο S σε download mode μπενει κανονικα απλα θελει αλλο frameware εχεις να προτινεις κατι ωστε να περνει και το ροοτ???

Φίλε μου, δυσκολεύτηκα να διαβάσω το μήνυμα σου (και να καταλάβω), θα απαντήσω σε ότι κατάλαβα:

 

ο κωδικός που αναφέρεις (123...) σαφέστατα δεν είναι σωστός και σαφέστατα δεν δουλεύει σε κάθε router (αν θες hacking/crac king δοκίμασε κάτι άλλο) οπότε μάλλον δεν έφταιγε το κινητό σου (αλλά ο κωδικός)... Με σωστό κωδικό δοκίμασες;

Επίσης τώρα που κολλάει το κινητό: κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset) απο recovery mode (μπαίνεις με κλειστό κινητό πατώντας ταυτόχρονα τα πλήκτρα volume up+home+power) και λογικά θα επανέλθει (θα χάσεις τις εφαρμογές σου όμως).

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις άλλον κερνελ και να δεις αν αλλάξει κάτι (αν δεν ξέρεις τη διαδικασία όμως είναι πιο δύσκολο -ιδίως στο να εξηγήσω :p- οπότε γύρνα στην προηγούμενη λύση)...

 

Για ροοτ: το root σε 2.2.1 (και γενικώς σε όλες τις roms, ΟΛΕΣ παίρνουν root) είναι πολύ εύκολο και έχει ολόκληρο θέμα γι'αυτό οπότε δεν θα τα επαναλάβουμε εδώ...

Ελπίζω να βοήθησα και να βρεις λύση :rolleyes:...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ξηλωσει το voice call απο το κινητο μου γι'αυτον τον λογο και επισης γιατι αμα πατουσα μια φορα το bluetooth εκανε φωνητικη κληση και καλουσε οποιον ηθελε :lol:.

το ξηλωσα και ησυχασα. πρεπει να εισαι root και μπορεις να το κανεις ειτε χειροκινητα μεσω root explorer ειτε πιο ευκολα με την εφαρμογη sgs tools, η οποια εχει επιλογη "αφαιρεση εφαρμογων".

 

Ναι είμαι root, θα το επιχειρήσω. Σε ευχαριστώ.

 

 

Δυστυχώς Αντώνη δεν πέτυχε. Έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή Voicedialer, έκανα και επανεκκίνηση και πάλι δουλεύει η επανάκληση γμτ.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα.χτες μετα απο 9 μηνες με wildfire πηρα το galaxy s και ειναι πραγματικα χαοτικη η διαφορα.φοβερη συσκευη.το εκανα rout και περασα μεσω odin την 2.3.3 xwjvh η οποια μου κανει κατι περιεργο,εχει παντου ελληνικα στο μενου εκτος απο τα πληκτρολογια.υπαρχουν ολες οι γλωσσες εκτος απο ελληνικα.ειναι πιθανο κατι τετοιο η εχω παραλειψει εγω να εγκαταστησω κατι?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα.χτες μετα απο 9 μηνες με wildfire πηρα το galaxy s και ειναι πραγματικα χαοτικη η διαφορα.φοβερη συσκευη.το εκανα rout και περασα μεσω odin την 2.3.3 xwjvh η οποια μου κανει κατι περιεργο,εχει παντου ελληνικα στο μενου εκτος απο τα πληκτρολογια.υπαρχουν ολες οι γλωσσες εκτος απο ελληνικα.ειναι πιθανο κατι τετοιο η εχω παραλειψει εγω να εγκαταστησω κατι?

Οχι δεν εκανες κατι εσυ. Καμια 2.3.3 δεν εχει ελληνικα πληκτρολογια (νομιζω η jvi μονο εχει:wacko:) αλλα αφου εισαι ρουτ κοιτα στους οδηγους για το πως θα τα βαλεις. Παρεπιμπτοντως, η jvh δεν ειναι και η καλυτερη 2.3.3 Να ξερεις οτι υπαρχει η αγγλικη jvo που μεχρι στιγμης την θεωρω καλυτερη. Υπαρχει και η 2.3.4 που ειναι leaked παντως :happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα.χτες μετα απο 9 μηνες με wildfire πηρα το galaxy s και ειναι πραγματικα χαοτικη η διαφορα.φοβερη συσκευη.το εκανα rout και περασα μεσω odin την 2.3.3 xwjvh η οποια μου κανει κατι περιεργο,εχει παντου ελληνικα στο μενου εκτος απο τα πληκτρολογια.υπαρχουν ολες οι γλωσσες εκτος απο ελληνικα.ειναι πιθανο κατι τετοιο η εχω παραλειψει εγω να εγκαταστησω κατι?

 

Μπορεις πολυ ευκολα,χωρις root κτλ να κατεβασεις το multiling απτο market....Ειναι οτι καλυτερο εχω βρει...παιζει παντου και μπορεις να κατεβασεις και ελληνικο λεξικο!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις πολυ ευκολα,χωρις root κτλ να κατεβασεις το multiling απτο market....Ειναι οτι καλυτερο εχω βρει...παιζει παντου και μπορεις να κατεβασεις και ελληνικο λεξικο!

 

δηλαδη το multiling εγκαθιστα γλωσσες?για την ωρα παντως χρησιμοποιω smart keyboard pro που εχει ελληνικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το multiling εγκαθιστα γλωσσες?για την ωρα παντως χρησιμοποιω smart keyboard pro που εχει ελληνικα

 

κατεβαζοντας το multiling ,μπορεις να κατεβασεις και αυτο ωστε να εχεις και λεξικο,εκτος απο ελληνικη υποστηριξη

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το multiling εγκαθιστα γλωσσες?για την ωρα παντως χρησιμοποιω smart keyboard pro που εχει ελληνικα

 

Οχι φιλε μου, ειναι κι αυτο ενα ακομη πληκτρολογιο (προσωπικα δεν με βολευει στο typing) οπως το smart keyboard που χρησιμοποιεις και εχει ελληνικα και λεξικο.

Εαν θελεις swype ελληνικο τοτε πρεπει να κοιταξεις στους οδηγους. Δεν ειναι δυσκολο παντως.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Εγώ έχω HTC και η επικοινωνία με τον υπολογιστή μέσω usb ή HTC sync είναι πολύ απλή αλλά μου έδωσε ένας φίλος ένα Galaxy S να του περάσω τις επαφές στο PC και πραγματικά παλεύω 2 ώρες και ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω πώς @*&(^% περνάνε στο PC. Στην αρχή προσπάθησα μέσω usb να βρω το αρχείο από τους φακέλους συστήματος του τηλεφώνου. Μετά εγκατέστησα το Kies στο PC αλλά δεν έβρισκε το τηλέφωνο. Μετά προσπάθησα με bluetooth αλλά πάλι τίποτα. Ξέρει κανείς πώς περνάμε τις επαφές από το τηλέφωνο στο Outlook για επεξεργασία; Σήμερα δεν αντέχω άλλο αλλά θα προσπαθήσω πάλι αύριο. Ευχαριστώ.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Εγώ έχω HTC και η επικοινωνία με τον υπολογιστή μέσω usb ή HTC sync είναι πολύ απλή αλλά μου έδωσε ένας φίλος ένα Galaxy S να του περάσω τις επαφές στο PC και πραγματικά παλεύω 2 ώρες και ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω πώς @*&(^% περνάνε στο PC. Στην αρχή προσπάθησα μέσω usb να βρω το αρχείο από τους φακέλους συστήματος του τηλεφώνου. Μετά εγκατέστησα το Kies στο PC αλλά δεν έβρισκε το τηλέφωνο. Μετά προσπάθησα με bluetooth αλλά πάλι τίποτα. Ξέρει κανείς πώς περνάμε τις επαφές από το τηλέφωνο στο Outlook για επεξεργασία; Σήμερα δεν αντέχω άλλο αλλά θα προσπαθήσω πάλι αύριο. Ευχαριστώ.

 

Mε το Kies είπες πάπαλα? απορώ γιατί! Ξαναπροσπάθησε γιατί είναι ο πιο άμεσος και εύκολος τρόπος να κάνεις συγχρονισμό επαφών στον Υπολογιστή...Στο τηλέφωνο έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις του usb (settings - wireless and network - usb settings) το Samsung Kies ως default ενέργεια?

Αλλιώς μπορείς να κάνεις export τις επαφές σου στο menu των επαφών και να τις σώσεις σε αρχείο .vcf αν θυμάμαι καλά όπου

μετά το κάνεις import στο outlook.

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...