Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μετά από 10 μέρες, πήρα πίσω το κινητό από service (να θυμίσω ότι είχε πρόβλημα ανάγνωσης της sim).

Άλλαξαν τον κονέκτορα που διαβάζει την κάρτα, αλλά και πάλι υπάρχει πρόβλημα.

Ενώ χωρίς τη sim ανοίγει και ξεκλειδώνει η οθόνη κανονικά, με τη sim μέσα φαίνεται να μπλοκάρει και να μην ξεκλειδώνει ο οθόνη. Το ξαναπήγα, έβαλαν μια sim δική τους και δεν είχε πρόβλημα, οπότε μου είπαν να απευθυνθώ στην cosmote για αντικατάσταση sim μήπως και φταίει το ότι η κάρτα είναι παλιά και μπλοκάρει το κινητό (υπόψη ότι το τηλέφωνο το έχω τώρα σχεδόν ένα χρόνο).

Το καλό είναι ότι δέχτηκαν την εγγύηση (αγορασμένο από amazon.de και όταν το πήγα είχε την JPU - από το service ήρθε με την JPP).

Sorry για το μακροσκελές, αλλά έχω πάθει στερητικό χωρίς το γαλαξία :wacko:

 

Μετά από αρκετές μέρες, επιτέλους ξανά μαζί με το γαλαξία :yahoo:

Χρειάστηκε βέβαια και δεύτερη αποστολή στο service και αλλαγή της κεντρικής πλακέτας, αλλά πλέον το πρόβλημα λύθηκε :happy:

Και τώρα υπάρχει το εξής δίλημμα: ποια ρομ να βάλω;;;

Σκέφτομαι για jvo...

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και από kernel για root;;

 

εγω θα προτεινα τον supercurio η τον νεο speedmod του hardcore :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω παιδιά. Νάστε καλά. Σπουδαία δουλειά κάνετε εδώ.. Συγχαρητήρια σε όλους.

Λοιπόν στο θέμα μου τώρα...

 

1) Οταν συνδέομαι με το Kies - όποτε συνδέομαι, γιατί μια το βλέπει το τηλέφωνο και μία όχι- μπορω να δώ

φωτό, βίντεο, μουσική και ότι άλλο θέλω αλλά όχι τις Επαφές μου.... Αρνείται πεισματικά να τις φορτώσει το

Kies.. Γιατί αυτό:

 

2) Αν γίνεται μπορώ με κάποιο τρόπο να βρώ το κωδικό πρόσβασης του λογαριασμού μου στο gmail μου γιατί ενω απο

το κινητό μου μπαίνω κανονικά ( έχω αποθηκεύσει τον κωδικό και μπαίνει αυτόματα ) ΔΕΝ τον θυμάμαι ωστε να μπορώ να μπώ τώρα και απο το λαπτοπ μου.. Τον ξέχασα... Μήπως γνωρίζετε που τον έχει αποθηκεύσει το Galaxy και πως μπορώ να τον δω; Στο αίτημα που έκανα στη Google με θεωρούν ¨εισβολέα¨γιατί βλέπουν ότι ο λογαριασμός -μεσω κινητού- λειτουργει κανονικά και απο την άλλη κάποιος (εγώ) προσπαθει απεγνωσμένα να μπεί δοκιμάζοντας τυχαία συνθηματικά... Χα..!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... ( Froyo 2.2 λειτουργικό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ξαφνικά ένα θέμα με τους ήχους στα ακουστικά

Σήμερα το πρωί πήγα να βάλω ράδιο και δεν είχα ήχο στα ακουστικά ενώ μόλις το γύρισα στο ηχείο ακούγετε κανονικά το ίδιο μου κάνει και στα μπ3 :confused:

Τα ακουστικά λειτουργούν κανονικότατα σε χρήση τηλέφωνου !!!!

Καμία ιδέα

 

Tι φοβερό τηλέφωνο με λίγο αντιβίωση(reboot) όλα καλά!!

Edited by bandit400
Link to comment
Share on other sites

μολις εγινε το εξης κουλο... πάω να καταχωρήσω ένα όνομα στον κατάλογο, και μου έβγαλε μάυρη οθόνη...Τελικά μετά από 1 λεπτό περίπου ξεκόλλησε...Συμβαίνουν αυτα λέω...Μπαίνω μετά από λιγο στον κατάλογο, και βλέπω τα ονόματά που έχω μέσα χωρίς κανέναν αριθμο!!Συμβαίνει και αυτό λέω....Υστερα ξαναμπαίνω στον κατάλογο, βλέπω οτι έχω τα νούμερα, κάνω έρευνα ονόματος και ενώ πληκτρολογώ, δεν εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα.... Πάω να ανοίξω όπερα, και κολλάει στο φόρτωμα...Κανω επανεκκίνηση και το κινητό κολλάει στο S. Βγάζω μπαταρία ξαναβάζω μπρος, ξεκολλάει και με βγάζει στο tutorial που βγαζει οταν εχεις φρεσκια ρομ!!!Απαντάω τις ερωτήσεις και μέχρι να τις τελειώσω αρχίζουν τα απανωτά forced close των netcounter, droid stats, flikie wallpapers, launcher pro, titanium back up. To ίδιο τροπάριο συνεχίζει μετα απο αρκετες επανεκκινήσεις ενώ παρατηρώ οτι δεν ανοίγει και καμία εφαρμογή πέρα από τις δικές του....Τα παίρνεις στο κρανίο ή δεν τα παίρνεις; Τώρα αναγκαστικά θα κανω reset, θα χασω τις εφαρμογές μου και τις ρυθμίσεις γιατί δεν βλέπω άλλη λύση. Θα περάσω jvo αν είναι, γιατι ειχα 2.2.1. Αν γνωριζετε κατι άλλο πείτε το μπας και σώσω την κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

μολις εγινε το εξης κουλο... πάω να καταχωρήσω ένα όνομα στον κατάλογο, και μου έβγαλε μάυρη οθόνη...Τελικά μετά από 1 λεπτό περίπου ξεκόλλησε...Συμβαίνουν αυτα λέω...Μπαίνω μετά από λιγο στον κατάλογο, και βλέπω τα ονόματά που έχω μέσα χωρίς κανέναν αριθμο!!Συμβαίνει και αυτό λέω....Υστερα ξαναμπαίνω στον κατάλογο, βλέπω οτι έχω τα νούμερα, κάνω έρευνα ονόματος και ενώ πληκτρολογώ, δεν εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα.... Πάω να ανοίξω όπερα, και κολλάει στο φόρτωμα...Κανω επανεκκίνηση και το κινητό κολλάει στο S. Βγάζω μπαταρία ξαναβάζω μπρος, ξεκολλάει και με βγάζει στο tutorial που βγαζει οταν εχεις φρεσκια ρομ!!!Απαντάω τις ερωτήσεις και μέχρι να τις τελειώσω αρχίζουν τα απανωτά forced close των netcounter, droid stats, flikie wallpapers, launcher pro, titanium back up. To ίδιο τροπάριο συνεχίζει μετα απο αρκετες επανεκκινήσεις ενώ παρατηρώ οτι δεν ανοίγει και καμία εφαρμογή πέρα από τις δικές του....Τα παίρνεις στο κρανίο ή δεν τα παίρνεις; Τώρα αναγκαστικά θα κανω reset, θα χασω τις εφαρμογές μου και τις ρυθμίσεις γιατί δεν βλέπω άλλη λύση. Θα περάσω jvo αν είναι, γιατι ειχα 2.2.1. Αν γνωριζετε κατι άλλο πείτε το μπας και σώσω την κατάσταση

Το έπαθα και εγώ πριν λίγες μέρες, αλλά σκάλιζα το τηλέφωνο και έκανα μια κοτσάνα :p

Μάλλον έφαγε corrupt το file system.. γι'αυτό κάνει αυτά τα κόλπα. Πάντως ναι έχεις δίκιο, δεν σώζεται, απλά όταν θα περάσεις την καινούρια ROM μην ξεχάσεις τα απαραίτητα wipes από Recovery ( data/factory reset + cache )

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Λοιπον εχω ενα προγραματακι στο ThinkFree office και μου χριαζεται καποιες φορες να εκτιπωσω καποιες σελιδες με το printerShare αλλα οταν εκτιπωνω μου εκτιπωνει μονω στο 1/4 της σελιδας.Κοιταξα το zoom και ειναι στο 25%,το εβαλα στο 100% αλλα δεν το κραταει και εκτιπωνει παλυ στο 25%. τη να κανω?(αν ξερεται λιγο αναλυτικα γιατι ειμαι και λιγο κουμπουρας:O:O:O)

 

 

 

 

 

 

Α και κατι αλλο.Για εμας που δε σιαπερνουμαι και πολλα και δε θελουμε να χασουμε την εγγυηση η δε μπορουμε να αχολουμαστε με costom rom και αφου και εμεις το ιδια λεφτα δωσαμε με την υπολιπη ευρωπη(ισως και ποιο πολλα)γιατι δε κανουμε μια διαμαρτηρια στη samsung ελλας για να περμουμε τις αναβαθμησεις και εμεις οταν τις περνουν και οι αλλοι.Σε λιγο μπορει να παρουν τη 2.3.4 και εμεις δε πηραμε ακομα τη 2.2.1.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Σήμερα προσπάθησα να συνδέσω το GPS για πρώτη φορά μετά από 2 εβδομάδες κατοχής του κινητού αλλά πάπαλα.

Είχα ενεργοποιήσει και wifi και 3g. Έχω την 2.2 και στοκ ρομ XXJPP.

Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει ή έχει πρόβλημα το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Σήμερα προσπάθησα να συνδέσω το GPS για πρώτη φορά μετά από 2 εβδομάδες κατοχής του κινητού αλλά πάπαλα.

Είχα ενεργοποιήσει και wifi και 3g. Έχω την 2.2 και στοκ ρομ XXJPP.

Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει ή έχει πρόβλημα το κινητό?

 

Κατέβασε από το market το GPS test. Έτσι μπορείς να τσεκάρεις αν το gps σου βλέπει και κλειδώνει δορυφόρους. Αν όχι, και εφόσον είσαι root, διάβασε το thread "gps aids".

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειναι ευκολο να μου πειτε της διαφορες μεταξυ του galaxy S και του samsung i9003??;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο.Για εμας που δε σιαπερνουμαι και πολλα και δε θελουμε να χασουμε την εγγυηση η δε μπορουμε να αχολουμαστε με costom rom και αφου και εμεις το ιδια λεφτα δωσαμε με την υπολιπη ευρωπη(ισως και ποιο πολλα)γιατι δε κανουμε μια διαμαρτηρια στη samsung ελλας για να περμουμε τις αναβαθμησεις και εμεις οταν τις περνουν και οι αλλοι.Σε λιγο μπορει να παρουν τη 2.3.4 και εμεις δε πηραμε ακομα τη 2.2.1.

Χωρις να θελω να σε απογοητευσω φιλε μου, δεν νομιζω να βγει κατι. Αντε κι εκανες τη διαμαρτυρια. Το κινητο μετραει ηδη ενα χρονο ζωης και το θεωρω κατι παραπανω απο βεβαιο οτι δεν υπαρχει ανθρωπος στη samsung hellas που να ασχολειται με αυτο. Ειναι κι αλλα στη μεση βεβαια που εχουν να κανουν με τους παροχους. Οπως και να εχει δεν νομιζω να εχει νοημα μια τετοια κινηση. Δυστυχως το φλασαρισμα ειναι μονοδρομος.

 

edit - Δες και την απαντηση που πηρε ο φιλος madness εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3661208#post3661208 που επιβεβαιωνει αυτα που σου λεω.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειναι ευκολο να μου πειτε της διαφορες μεταξυ του galaxy S και του samsung i9003??;)

 

το I9003 εχει

λιγο μεγαλυτερη μπαταρια

δεν εχει

την samoled, εχει sclcd

ειναι λιγο πιο παχυ και πιο βαρυ

εχει χειροτερη καρτα γραφικων

και λιγο μικροτερη ram 478 εναντι 512 του i9000

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ SAMSUNG ΠΡΟ 5 ΜΗΝΩΝ ΑΠΟ WIND ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ (GALAXY S ,550 ΕΥΡΩ)..ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ(ΣΤΗ WIND ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΗΝ SAMSUNG)..ΠΟΡΙΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΞΕΙΔΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΞΕΙ( ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ??).ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΖΗΤΑΝΕ 380 ΕΥΡΟ !!!!!! ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΛΟΓΟ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗΣ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ???

380 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΩΡΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ..

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ SAMSUNG ΠΡΟ 5 ΜΗΝΩΝ ΑΠΟ WIND ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ (GALAXY S ,550 ΕΥΡΩ)..ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ(ΣΤΗ WIND ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΗΝ SAMSUNG)..ΠΟΡΙΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΞΕΙΔΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΞΕΙ( ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ??).ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΖΗΤΑΝΕ 380 ΕΥΡΟ !!!!!! ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΛΟΓΟ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗΣ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ???

380 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΩΡΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ..

 

Απιστευτο. Ενα παραδειγμα ακριβως οπως αυτα που εννοω σε αυτο το μηνυμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3661368#post3661368. Αυτα συζηταμε φιλε στο αντιστοιχο θεμα, δες τι γραφουμε εκει. Επισης πες μας αν πειραξες κατι, αν φλασαρες η οτιδηποτε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ SAMSUNG ΠΡΟ 5 ΜΗΝΩΝ ΑΠΟ WIND ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ (GALAXY S ,550 ΕΥΡΩ)..ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ(ΣΤΗ WIND ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΗΝ SAMSUNG)..ΠΟΡΙΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΞΕΙΔΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΞΕΙ( ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ??).ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΖΗΤΑΝΕ 380 ΕΥΡΟ !!!!!! ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΛΟΓΟ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗΣ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ???

380 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΩΡΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ..

 

Καλησπέρα σου και καλώς ήρθες στο forum, να σου υπενθυμίσω οτι τα κεφαλαία απαγορεύονται.

Στο θέμα μας, δεν έχεις πολλές επιλογές με το service της Samsung, θα χρειαστεί να κάνεις φασαρία... Για να πάρεις αυτά που δικαιούσαι.

Καλή σου τύχη και αν μπορείς ενημέρωσε μας. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι μπορεις να αποδειξεις οτι δεν το εχεις βρεξει...

ειχα ακριβως ιδιο περιστατικο πριν καμποσα χρονια με το sx1 που εχω και στο avatar μου και μου ζητουσαν 350ε για αλλαγη πλακετας

τι email τους ειχα στειλει και στο service και στα κεντρικα και δεν πηρα καν απαντηση

τους εδωσα τα @@ μου τελικα οπως καναν και αυτοι με το κινητο :mad:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου πάντως άποψη είναι ότι πρέπει να κυνηγήσεις την wind. Εάν δεν το έχεις βρέξει εσύ τότε στο πούλησαν ελαττωματικό. Και σε συνδυασμό με το ότι θα χάσουν το συμβόλαιό σου μπορεί και να κάνουν κάτι.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

δεν πειραξα τιποτα..μονο αναβαθμιση εκανα απο 2.1 σε 2.2 απο το kies..sorry για τα κεφαλαια πριν..δηλ πρεπει να τσακωθω να βρω το δικιο μου????πηρα τηλ στα κεντρικα σερβισ και με θρασος μου λενε οτι τοσο κανει η αντικατασταση πλακετας....
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου πάντως άποψη είναι ότι πρέπει να κυνηγήσεις την wind. Εάν δεν το έχεις βρέξει εσύ τότε στο πούλησαν ελαττωματικό. Και σε συνδυασμό με το ότι θα χάσουν το συμβόλαιό σου μπορεί και να κάνουν κάτι.

 

Μακη συγγνωμη, αλλα σιγα μην εχει μεσα υγρασια το κινητο...Ειναι η πιο κοινη διακαιολογια για να στα αρπαξουν. Τι ειναι και αρπαξε μεσα υγρασια δηλαδη, αν το προσεχε ο φιλος. Αμα εχει πεσει νερο πανω, ενταξει...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραξα τιποτα..μονο αναβαθμιση εκανα απο 2.1 σε 2.2 απο το kies..sorry για τα κεφαλαια πριν..δηλ πρεπει να τσακωθω να βρω το δικιο μου????πηρα τηλ στα κεντρικα σερβισ και με θρασος μου λενε οτι τοσο κανει η αντικατασταση πλακετας....

 

Αν δεν πουλήσεις νταιλίκι δεν θα βγάλεις άκρη, Ελλάδα 2011. Συγνώμη, έτσι έχουνε τα πράματα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραξα τιποτα..μονο αναβαθμιση εκανα απο 2.1 σε 2.2 απο το kies..sorry για τα κεφαλαια πριν..δηλ πρεπει να τσακωθω να βρω το δικιο μου????πηρα τηλ στα κεντρικα σερβισ και με θρασος μου λενε οτι τοσο κανει η αντικατασταση πλακετας....

 

Φιλε Σακη, μονο με φασαρια θα γινει η δουλεια σου. Στην αναγκη, ΙΝΚΑ καταγγελια και τα τοιαυτα. Αλλιως δεν γινεται. Εννοειται καλυτερα να ψαξεις να παρεις μεταχειρισμενο κινητο, παρα να σκασεις τοσα για αλλαγη πλακετας. Για την ιστορια, να σου αναφερω πως κι εγω την εχω παθει με ελλατωματικη πλακετα που καηκε και μου το αλλαξαν κανονικα (και δωρεαν) με την αποδειξη αγορας απο τη Γερμανια που το ειχα αγορασει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια ευχαριστω..θα σας ενημερωσω για το αποτελεσμα της παλης..ειναι και ελαφρυ το ατιμο δεν θα κανει μεγαλη ζημια αν το πεταξω σε κανα samsungκεφαλο...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το market το GPS test. Έτσι μπορείς να τσεκάρεις αν το gps σου βλέπει και κλειδώνει δορυφόρους. Αν όχι, και εφόσον είσαι root, διάβασε το thread "gps aids".

 

Το κατέβασα το Gps test και μετά από κάνα 5άλεπτο κατάφερε να δει 4 αλλά το "in use" έμεινε στο μηδέν.

Τι σημαίνει αυτό? Ότι δουλεύει το GPS αλλά είναι για τα μπάζα και πρέπει να γίνω root για να περάσω το GPS aids ή ότι το GPS δεν δουλεύει καλά στην συσκευή μου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...