Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ,αν υπάρχει μέρος που να δείχνει πόσα Mb έχω κατεβάσει -στέιλει για να βλέπω αν φτάνω η ξεπερνώ το όριο που έχω στην σύνδεσή μου.ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Υπάρχει το το traffic counter.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!έβαλα το mls αλλά δεν μου εμφανίζει την θέση μου.δεν με βρίσκει βασικά.εγώ είμαι Θεσσ και αυτό με δείχνει κάπου στην Αθήνα...!ξέρει κανείς τι παίζει και τι κάνω?

 

Πανε στους χαρτες και διαλεξε τον Ελληνικο γιατι πρεπει να εχει τον χαρτη της κυπρου;)

Link to comment
Share on other sites

Μην χρησιμοποιείς KIES, ποτέ !

 

Αυτή η συγκεκριμένη τακτική έχει δουλέψει για το 99% των κατόχων του κινητού μας. :)

 

lοοοl απλά επειδή το καινούθριο Κιες είναι πολύ καλύτερο και smooth από τοπαλιό είπα να του δωσω μια ευκαιρία. Μάλλον κάπου εδώ τελειώνεικαι η συνεργασία μου μαζί του :)

 

Και μια noob ερώτηση (αν και έχω το κινητό πολύ καιρό): πως κάνουμε ανβάθμιση στις stock εφαρμογές της google (youtube, gmail & maps);

Link to comment
Share on other sites

lοοοl απλά επειδή το καινούθριο Κιες είναι πολύ καλύτερο και smooth από τοπαλιό είπα να του δωσω μια ευκαιρία. Μάλλον κάπου εδώ τελειώνεικαι η συνεργασία μου μαζί του :)

 

Και μια noob ερώτηση (αν και έχω το κινητό πολύ καιρό): πως κάνουμε ανβάθμιση στις stock εφαρμογές της google (youtube, gmail & maps);

 

αν υπαρχει καποια αναβαθμιση θα ενημερωθεις μολις μπεις στο market

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει καποια αναβαθμιση θα ενημερωθεις μολις μπεις στο market

 

δεν νομίζω, δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση καμίας στοκ εφαρμογής από τότε που πήρα το κινητό, και ξέρω ότι τουλάχιστον για το youtube έχει βγει. Πως το ξέρω; Πολύ απλά είμαι ο τελευταίος στην Ελλάδα με JG1 του γερμανού :lol::lol: Δεν μου βγάζει αναβαθμίσεις για τις στοκ, και όταν κάνω login στο μαρκετ από το pc και επιλέγω πχ την εφαρμογή Gmail μου λέει ότι "δεν είναι συμβατή"

 

edit: επίσης, όταν πάω να ψάξω το gmail στο μαρκετ του κινητού, ΔΕΝ μου το βρίσκει, και μου εμφανίζει ένα κάρο άσχετες @@ριές, ενώ στο μαρκετ από το PC το βγάζει πρώτο πρώτο. Το ίδιο και το youtube.

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω, δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση καμίας στοκ εφαρμογής από τότε που πήρα το κινητό, και ξέρω ότι τουλάχιστον για το youtube έχει βγει. Πως το ξέρω; Πολύ απλά είμαι ο τελευταίος στην Ελλάδα με JG1 του γερμανού :lol::lol: Δεν μου βγάζει αναβαθμίσεις για τις στοκ, και όταν κάνω login στο μαρκετ από το pc και επιλέγω πχ την εφαρμογή Gmail μου λέει ότι "δεν είναι συμβατή"

 

και πως ξερεις οτι υπαρχει αναβαθμιση σε καποια εφαρμογη και λες οτι δεν σου εχει γινει?

γιατι και εγω που εχω την js3 τωρα, οσους μηνες εχω το κινητο περα απο το gmail και το youtube μια φορα δεν μου εχει αναβαθμιστει κατι, απο τις στοκ παντα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

και πως ξερεις οτι υπαρχει αναβαθμιση σε καποια εφαρμογη και λες οτι δεν σου εχει γινει?

γιατι και εγω που εχω την js3 τωρα, οσους μηνες εχω το κινητο περα απο το gmail και το youtube μια φορα δεν μου εχει αναβαθμιστει κατι, απο τις στοκ παντα

 

Μα αυτό λέω, η JG1 βγήκε τον περασμένο Ιούνιο, και αντικαταστάθηκε σχεδόν αμέσως από την JM1 (αν θυμάμαι καλά) από τοτε έχουν γίνει αναβαθμίσεις σε κάποιες εφαρμογές, και έχω διαβάσει posts που λένε ότι αναβάθμισαν. Σκέφτηκα απλά ότι, με δεδομένο ότι έχω την παλαιότερη rom που υπάρχει για SGS, δεν έχω αναβαθμίσει τίποτε, και κάπου πριν τα Χριστούγεννα πρωτοδιαβάζω posts "μόλις έκανα αναβάθμιση το youtube, καλό είναι το καινούριο κλπ κλπ" λογικό δεν είναι να συμπεράνω ότι υπάρχει αναβάθμιση;

 

Η JS3 που έχεις εσύ είναι η δαυτερη πιό καινούρια, οπότε μπορεί να είχαν ήδη τις αναβαθμίσει μέσα. Και κάτι ακόμη, δεν κατάλαβα καλά, το youtube και Gmail τα έκανες αναβάθμιση εσύ;

Link to comment
Share on other sites

drlacan χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω αυτό που φταίει είναι η rom που έχεις..

2.1 δεν είναι;

 

EDIT

ok και για να μην μιλάμε με λόγια του αέρα ορίστε...:

gmail v 2.3.4.1

gmaps v 5.1.0

youtube v 2.1.6

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω, η JG1 βγήκε τον περασμένο Ιούνιο, και αντικαταστάθηκε σχεδόν αμέσως από την JM1 (αν θυμάμαι καλά) από τοτε έχουν γίνει αναβαθμίσεις σε κάποιες εφαρμογές, και έχω διαβάσει posts που λένε ότι αναβάθμισαν. Σκέφτηκα απλά ότι, με δεδομένο ότι έχω την παλαιότερη rom που υπάρχει για SGS, δεν έχω αναβαθμίσει τίποτε, και κάπου πριν τα Χριστούγεννα πρωτοδιαβάζω posts "μόλις έκανα αναβάθμιση το youtube, καλό είναι το καινούριο κλπ κλπ" λογικό δεν είναι να συμπεράνω ότι υπάρχει αναβάθμιση;

 

Η JS3 που έχεις εσύ είναι η δαυτερη πιό καινούρια, οπότε μπορεί να είχαν ήδη τις αναβαθμίσει μέσα. Και κάτι ακόμη, δεν κατάλαβα καλά, το youtube και Gmail τα έκανες αναβάθμιση εσύ;

 

να σου πω δεν ξερω δεν εχω ασχοληθει και πολυ με το θεμα των αναβαθμισεων και αν κατι λειτουργει σωστα, πολλες φορες δεν το αναβαθμιζω καν ακομη και αν υπαρχει νεοτερη εκδοση

το youtube και το gmail αν δεν κανω λαθος αναβαθμιστηκαν την πρωτη φορα που μπηκα στο market μετα απο φλασαρισμα, τωρα σε ποιες ρομ μου εγινε αυτο δεν θυμαμαι καθολου

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

drlacan χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω αυτό που φταίει είναι η rom που έχεις..

2.1 δεν είναι;

 

Πιό 2.1 δεν γίνεται....Είναι η ΠΡΩΤΗ ρομ που βγήκε στην Ελλάδα για το SGS. Συλλεκτική πλέον, δεν μου πάει η καρδιά να την "στείλω" :lol::lol:

 

(βασικά δεν έχω χρόνο για το ξαναστήσιμο.....:X)

 

Αν είναι θέμα rom, ΟΚ. Και το ψυλλιάστηκα για να είμαι ειλικρινής, αλλά δεν ήμουν και σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα ρομ είναι.

 

Περιληπτικά, η συντριπτική πλειοψηφία των 2.1 εάν όχι όλες δεν αφήνει να γίνει αναβάθμιση σε μαμίσιες εφαρμογές, από αυτά που γνωρίζω πάντα

Με λίγα λόγια πάνε 2.2 και μετά θα έχεις την υγειά σου.

Εάν μπεις σε αυτήν την διαδικασία βάλε 2.2.1 καλύτερα ~

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπεις σε αυτήν την διαδικασία βάλε 2.2.1 καλύτερα ~

 

Thanx mate. Αυτό εννοείται, και αυτός είναι και ο λόγος που δεν το έκανα ακόμη. Βλέπω κανονικά την αναβάθμιση στο Κιες αλλά τον *****, αν προκειται να φάω ώρα θα το κάνω για να αξίζει τον κόπο.

 

Αν και με τη γκαντεμιά μου, μάλλον αμέσως μόλις βάλω την ολλανδική 2.2.1 θα βγει στο καπάκι επίσημη ελληνική :p:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν και με τη γκαντεμιά μου, μάλλον αμέσως μόλις βάλω την ολλανδική 2.2.1 θα βγει στο καπάκι επίσημη ελληνική :p:blink:

 

είμαι πεπεισμένος οτι 2.2.1 ελληνική δεν πρόκειται να δούμε.

η επόμενη θα είναι η 2.3, στην καλύτερη οταν θα φλασάρουμε 2.3 leaked θα δίνουνε την 2.2.1 εδώ καλά κρασά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, όταν λέω εγώ να αποθηκεύετε τις επαφές σας ΚΑΙ κάπου στον υπολογιστή offline, δεν με ακούτε:

http://www.engadget.com/2011/02/27/gmail-accidentally-resetting-accounts-years-of-correspondence-v/

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το handcent κάθε μήνυμα το λαμβάνω δυο φορές, γνωρίζει κάποιος πως θα το διορθώσω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Δεν μου Βλεπει το Κινητο Καθολου μεσον usb συνδεσης σε windows visτα ενω πριν το εβλεπε κανονικα ? ξερει κανεις τι παιζει .....Εχω βαλει το kies2...

Eyχαριστω

 

Ρε παιδια καμια απαντηση κανεις ????? δεν εχει τυχει σε αλλον αυτο ????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.αφου τον δειχνει αθηνα ειναι κανονικα ο χαρτης φορτωμενος απλα δεν εχει πιασει στιγμα απο την κεραια gps.

 

Έχω επιλέξει τον Ελληνικό χάρτη.απλά δεν με βρίσκει...!μήπως δεν περιμένω αρκετά?πόση ώρα έκανε περίπου σε σας για να βρει σήμα?το σηματάκι του gps δίπλα στην μπαταρία αναβοσβήνει.πρέπει να σταματήσει λογικά αν βρει σήμα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμια απαντηση κανεις ????? δεν εχει τυχει σε αλλον αυτο ????

 

 

;;;;;;;;;;; ζζζζζζζ ;;;;;;;;;;

 

Άνοιξε κλείσε το κινητό.

Προφανώς σαν mass storage(μαζική αποθήκευση) το βλέπει σωστά;

Εάν δεν τον βλέπει σαν Samsung KIES είναι μάλλον επειδή δεν χρησιμοποιείς τον Touchwiz Launcher.

Αν πάλι αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα επανεγκατέστησε το KIES.

 

υγ; απορώ πως έχεις vista... προτιμώ τα επικά πλέον XP :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει τον Ελληνικό χάρτη.απλά δεν με βρίσκει...!μήπως δεν περιμένω αρκετά?πόση ώρα έκανε περίπου σε σας για να βρει σήμα?το σηματάκι του gps δίπλα στην μπαταρία αναβοσβήνει.πρέπει να σταματήσει λογικά αν βρει σήμα έτσι?

 

κατεβασε το gps test απο το market και δες αμα κλειδωνει ο δορυφορος

σε εσωτερικους χωρους δεν προκειται να κλειδωσει, γενικα οσο πιο ανοιχτα εισαι τοσο το καλυτερο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, μετά από αρκετό καιρό...

 

Τις τελευταίες μέρες παρουσιάζεται το εξής "περίεργο" γεγονός:

 

Εμφανίζονται στο αρχείο κλήσεων εξερχόμενες κλήσεις σε άκυρα νούμερα (π.χ. 7220000 ή 2603080896) ή φαίνεται ότι έχω λάβει μήνυμα πάλι από άκυρο νούμερο (540001056 - στη συγκεκριμένη περίπτωση είχε χτυπήσει το κινητό τον ήχο του μηνύματος, αλλά όταν πήγα στα εισερχόμενα, δεν υπήρχε τίποτα).

 

Έχει ξανατύχει αυτό σε κάποιον ή γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό? Hack από κάποιο 3rd-party πρόγραμμα που έχω εγκαταστήσει? Δεν έχω βάλει και πολλά, και γενικά προσέχω τι εγκαθιστώ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για να στελνω-λαμβανω MMS εχω παντα ενεργοποιημενο το use packet data και στα APNs εχω περασει μονο το vodafone mms profile.Αν θελησω και internet μεσω vodafone περναω και το internet APN, σωστα?

 

Ρωταω γιατι μ'ενδιαφερει η αποστολη-ληψη MMS χωρις ομως να εχω χρεωση για internet μεσω δικτυου.

 

Αν εχω περασμενο και το internet APN υπαρχει τροπος να συνεχισω να εχω internet μεσω wifi και ταυτοχρονα MMS?Κατι δηλαδη να λεει χρησιμοποιησε APN για MMS αλλα παρε και internet μεσω wifi? Ή μηπως επιλεγοντας use packet data αυτοματως χρησιμοποιει internet μεσω παροχου κινητης?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εχω περασμενο και το internet APN υπαρχει τροπος να συνεχισω να εχω internet μεσω wifi και ταυτοχρονα MMS?Κατι δηλαδη να λεει χρησιμοποιησε APN για MMS αλλα παρε και internet μεσω wifi? Ή μηπως επιλεγοντας use packet data αυτοματως χρησιμοποιει internet μεσω παροχου κινητης?

 

Αν τα έχεις ενεργοποιημένα και τα δύο, προηγείται το wifi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, μετά από αρκετό καιρό...

 

Τις τελευταίες μέρες παρουσιάζεται το εξής "περίεργο" γεγονός:

 

Εμφανίζονται στο αρχείο κλήσεων εξερχόμενες κλήσεις σε άκυρα νούμερα (π.χ. 7220000 ή 2603080896) ή φαίνεται ότι έχω λάβει μήνυμα πάλι από άκυρο νούμερο (540001056 - στη συγκεκριμένη περίπτωση είχε χτυπήσει το κινητό τον ήχο του μηνύματος, αλλά όταν πήγα στα εισερχόμενα, δεν υπήρχε τίποτα).

 

Έχει ξανατύχει αυτό σε κάποιον ή γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό? Hack από κάποιο 3rd-party πρόγραμμα που έχω εγκαταστήσει? Δεν έχω βάλει και πολλά, και γενικά προσέχω τι εγκαθιστώ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δε περνας καλυτερα νεα ρομ και να κανεις κανα factory reset για καλο και κακο;παιζει να ειναι και κανα κρυφο dialer η γνωμη μου και φυσικα κοιτα τι θα σου πουν και τα αλλα παιδια εδω

Φιλικα παντα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...