Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειχα SD μεσα.Δεν εχω ιδεα απο αυτα και δεν εχω καν χρονο να ασχοληθω γιατι δουλευω απο το πρωι ως το βραδυ.Ετοιμο το ειχα παρει το τηλεφωνο μεταχειρισμενο και στην πορεια ανακαλυψα οτι εχει custom rom.Ειμαι στο τσακ να το πεταξω στα σκουπιδια.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την εσωτερική sd εννοώ! Χαλάρωσε και όλα διορθώνονται!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ δημοσιο "ευχαριστω" στον Superuser που με βοηθησε online αψογα και σε 20 λεπτα ειχα ενα αψογο τηλεφωνο.Ευχαριστω Νικο!
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αυτό πιστεύω, θέλουν να δώσουν το stock που έχουν από s και μετά θα κοιτάξουν να αυξήσουν τις πωλήσεις του sii.

Αν θέλανε να δώσουν το στοκ, γιατί το ξανακατασκεύασαν τον Αύγουστο που μας πέρασε και το δώσανε στα 250 ευρώ? :)

Δεν ξέρω τι έγινε και κράσαρε αλλά αν δεν έχεις κρατήσει backup θα πρέπει να φλασάρεις μία rom από την αρχή. Πάντως τα αρχεία που είχες μέσα στην sd κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχουν πάθει τίποτα. Για να διαγραφούν θα πρέπει να κάνεις format την sd.

H JVT νομίζω σβήνει και την sd.

Δεν ειχα SD μεσα.Δεν εχω ιδεα απο αυτα και δεν εχω καν χρονο να ασχοληθω γιατι δουλευω απο το πρωι ως το βραδυ.Ετοιμο το ειχα παρει το τηλεφωνο μεταχειρισμενο και στην πορεια ανακαλυψα οτι εχει custom rom.Ειμαι στο τσακ να το πεταξω στα σκουπιδια.

Αν δεν το θες μπορείς να μου το δώσεις να το φτιάξω και να το έχω καβάτζα :happy: Φλάσαρε την JVU βάλε και semaphore kernel και μετά θα αλλάξεις γνώμη!

Edit: Βλέπω το έφτιαξες και είσαι μια χαρά τώρα! Δεν θα φταιγε το κινητό, κάτι θα του είχε κάνει ο προηγούμενος με την custom rom.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το θες μπορείς να μου το δώσεις να το φτιάξω και να το έχω καβάτζα :happy: Φλάσαρε την JVU βάλε και semaphore kernel και μετά θα σου πω αν θα θες να το πετάξεις στη θάλασσα!

+1 Ξέχασες να αναφέρεις και το swype από το galaxy note!!!

Ο συνδυασμός είναι τέλειος, δεν χρειάζεται να ψάχνετε custom rom!

Link to comment
Share on other sites

+1 Ξέχασες να αναφέρεις και το swype από το galaxy note!!!

Ο συνδυασμός είναι τέλειος, δεν χρειάζεται να ψάχνετε custom rom!

Ναι όντως το ξέχασα γιατι δεν το χρησιμοποιώ. (εντομεταξύ εγώ custom έχω αλλά τέλος πάντων :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο GalaxyS, Micro USB to HDMI που είχε ανακοινώσει η Samsung? (ή άλλη μάρκα)

Θα ήθελα 720p output :rolleyes:

 

Μακαρι να γινοτανε, αλλα δεν λειτουργει στο δικο μας, ειναι για το SII

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να γινοτανε, αλλα δεν λειτουργει στο δικο μας, ειναι για το SII

 

my Galaxy S

 

Κρίμααα! :kitty: Δεν το έχω πάρει ακόμα αλλά θα τα δώσω τα 249 στο mediamarkt (το i9000 δεν είναι?), εκτός αν μου πείτε κάτι καλύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

"Η εφαρμογή Αρχική οθόνη (στη διαδικασία com.sec.android.app.twlauncher) δεν αποκρίνεται.''γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Σου κλείνει ο touchwiz launcher για κάποιο λόγο. Έβαλες κάτι που τον ενοχλεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ακουστεί χαζή η ερώτηση, αλλά έχω 2 εικονίδια, το "Web" και το "Πλοηγός", ποιο απ τα δύο είναι ο περιηγητής και τι είναι το άλλο?

Επίσης όποιος απ τους 2 είναι, είναι καλός ή προτείνετε να κατεβάσω κάποιον απ το market?

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το galaxy s απo media mark με περασμενη darky rom αλλα δεν βλεπει την καρτα sim. μηπως πρεπει να γινει unlock? πως ξεκλειδωνει? για cosmote
Link to comment
Share on other sites

oχι second hand. αλλα αυτος που το πηρα το ειχε δωσει σε αλλον να περασει rom και δεν ξερει και πολλα.
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το galaxy s απo media mark με περασμενη darky rom αλλα δεν βλεπει την καρτα sim. μηπως πρεπει να γινει unlock? πως ξεκλειδωνει? για cosmote

 

Αυτό δεν το κατάλαβα. Αγόρασες από media markt το κινητό καινούργιο και είχε περασμένη μέσα την darky ή το αγόρασες μεταχειρισμένο;

 

Edit: Άκυρο. Το απάντησες ήδη.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

oχι second hand. αλλα αυτος που το πηρα το ειχε δωσει σε αλλον να περασει rom και δεν ξερει και πολλα.

 

Διάβασε τα 3 επισημασμενα θέματα με τους οδηγούς και μόλις καταλάβεις τι γίνεται πέρνα jvu με semaphore.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ακουστεί χαζή η ερώτηση, αλλά έχω 2 εικονίδια, το "Web" και το "Πλοηγός", ποιο απ τα δύο είναι ο περιηγητής και τι είναι το άλλο?

Επίσης όποιος απ τους 2 είναι, είναι καλός ή προτείνετε να κατεβάσω κάποιον απ το market?

Θα μου απαντήσει κάποιος σας παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τα 3 επισημασμενα θέματα με τους οδηγούς και μόλις καταλάβεις τι γίνεται πέρνα jvu με semaphore.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Είναι καλύτερη απο τη darky? Τελικα εφταιγε η καρτα sim που ήταν παλια 2to1

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ακουστεί χαζή η ερώτηση, αλλά έχω 2 εικονίδια, το "Web" και το "Πλοηγός", ποιο απ τα δύο είναι ο περιηγητής και τι είναι το άλλο?

Επίσης όποιος απ τους 2 είναι, είναι καλός ή προτείνετε να κατεβάσω κάποιον απ το market?

Θα μου απαντήσει κάποιος σας παρακαλώ?

Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις web και πλοηγός... Τι firmware έχεις? Ο στοκ browser της samsung πάει μια χαρά σε γενικές γραμμές, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις και την opera mobile όχι mini από το μάρκετ.

Είναι καλύτερη απο τη darky? Τελικα εφταιγε η καρτα sim που ήταν παλια 2to1

Από τι στιγμή που η darky έχει μείνει αιώνες πίσω, φυσικά και είναι καλύτερη η νεότερη stock :)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις την JVT θα χρησιμοποιήσεις το Odin αφού διαβάσεις προσεκτικά τον οδηγό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχω την 2.3.3 και έχω 2 διαφορετικά εικονίδια. Web και πλοηγός..

βάλε ένα screenshot να καταλάβουμε

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις την JVT θα χρησιμοποιήσεις το Odin αφού διαβάσεις προσεκτικά τον οδηγό.

 

Διάβασα κατι για lagfix.πως θα καταλάβω αν ο προηγούμενος είχε περάσει κάποιο lagfix και πως αφαιρείται?

Μπήκα σε cwm recovery και δε βλέπω στο μενού κατι για lagfix άρα δεν πρέπει να έχει κατι. Παρεμπιπτόντως γιατι το cwm recovery παίζει σε μικρη ανάλυση?

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...