Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το market?

Εγκατέστησα την 9.3 του Darky και δεν μπορώ να κατεβάσω από το market, κολλάει στο "Starting download"...

 

Φταίει η ρομ ή το market???

 

το μάρκετ κάνει τα δικά του, πήγαινε sgs tools που είναι μέσα στην ρομ του δαρκυ και κάνε το μαρκετφιξ

θα στρώσει μετά

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν είναι ερώτηση που μπορεί να απαντηθεί αντικειμενικά, έχω γνωστούς που ακόμα τρέχουν Windows 98 στο PC τους επειδή τους βολεύει. Το PC τους είναι "χρηστικό".

Το Android όπως και κάθε άλλο λειτουργικό σύστημα θα εξελιχθεί. Σε 2-3 χρόνια λογικά δε θα υπάρχει ούτε μία συσκευή που να τρέχει 2.3. Δεν ξέρω τι σημαίνει για σένα αυτό... το τηλέφωνο πάντως θα λειτουργεί.

Εξαρτάται από το πόσο θες να ακολουθείς την τεχνολογία, υποθέτω.

 

+1

το κινητο οτι κανει τωρα θα το κανει και μετα απο 5 χρονια, αρκει να δουλευει :lol:

τωρα αν εχουν βγει αλλες καινοτομιες και δυνατοτητες των νεων smartphone που θα φορανε την 3.0 πχ αυτο ειναι αλλο θεμα :)

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το μάρκετ κάνει τα δικά του, πήγαινε sgs tools που είναι μέσα στην ρομ του δαρκυ και κάνε το μαρκετφιξ

θα στρώσει μετά

 

Το έκανα αλλά δεν... μήπως παίζει ρόλο το ότι είμαι με roaming (Ισπανία)?

Link to comment
Share on other sites

dunno το μαρκετ κατά καιρούς αντιμετωπίζει προβλήματα

δοκίμασε να κάνεις προσευχή στην google, μπορεί να στρώσει

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο ώρες ώρες μου τη δίνει! όταν ανοίγω ίντερνετ σέρνεται και δεν μπορώ να κάνω τίποτε . συνέχεια επανεκίνηση. δεν έχω συγχρονισμό μονο κατι widgets ΚΑΙΡΟΥ και μαιλ για συγχρονισμο. το φαιςμποοκ σκετη απογοητευση. πολύ αργό! μια φωτο για να την ανεβάσω σκέτη διαδικασία! τη μαμίσια 2,2 μου φαινεται οτι θα την τζασω. με άλλη ρομ θα δω διαφορά σε αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το root προκαλει και lag στο τηλεφωνο;Εχω την εντυπωση οτι ψιλοσερνομαι

 

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Οχι, σε καμια περιπτωση, κατι αλλο φταιει...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο ώρες ώρες μου τη δίνει! όταν ανοίγω ίντερνετ σέρνεται και δεν μπορώ να κάνω τίποτε . συνέχεια επανεκίνηση. δεν έχω συγχρονισμό μονο κατι widgets ΚΑΙΡΟΥ και μαιλ για συγχρονισμο. το φαιςμποοκ σκετη απογοητευση. πολύ αργό! μια φωτο για να την ανεβάσω σκέτη διαδικασία! τη μαμίσια 2,2 μου φαινεται οτι θα την τζασω. με άλλη ρομ θα δω διαφορά σε αυτό το θέμα?

 

Μηπως το root προκαλει και lag στο τηλεφωνο;Εχω την εντυπωση οτι ψιλοσερνομαι

 

η λύση δυστηχώς παιδιά είναι μία, πρέπει να ασχοληθείτε λιγάκι και να περάσετε την 2.2.1 από το αντίστοιχο θέμα του hacks/roots

Η λογική λέει οτι το κινητό δεν πρέπει να σέρνεται, άρα λογικά κάποια εφαρμογή πρέπει να κάνει την δουλειά

Άλλη λύση backup οτι χρειάζεστε και κάντε επαναφορά ρυθμίσεων.

και όπως είπε ο πετράν το ρουτ δεν φταίει ποτέ, το θέμα είναι τι κάνεις με αυτό :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

έχει ειπωθελι οτι για να βάλεις την 2,2,1 δεν είναι απαραίτητο να είσαι ρόοτ. για να κάνω back up όμως με το titanium αν παει κατι στραβά θέλει ροοτ. το my backup pro που δεν θελει ροοτ δεν ξέρω αν κάνει καλή δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Τι γραφει ο τυπος ρε παιδια Tραβαει βιντεο σε 3GP μορφή...

Δεν τραβαει δηλαδη mpeg 4

 

Βίντεο

Κίνηση βίντεο καταγράφεται στο 3GP μορφή (H264 codec) σε ποσοστό 30 καρέ ανά δευτερόλεπτο.

 

Η λίστα των υποστηριζόμενων ψηφισμάτων έχει ως εξής:

 

1280x720

720x480

640x480

320x240

176x144

Όλα τα βίντεο και οι επιλογές εγγραφής είναι ταυτόσημα με εκείνα που διατίθενται για την κατάσταση εικόνας. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε το ζουμ κατά την εγγραφή. Μπορείτε να πάρετε μια ιδέα για την ποιότητα του βίντεο με τη λήψη μια ματιά στα παρακάτω δειγμάτων κλιπ.

 

Δείγμα Βίντεο 1 (3gp, 89,8 ΜΒ)>>>

http://www.mobile-review.com/review/samsung-galaxy-s-en.shtml#7

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Το κάστρο έπεσε, η τελευταία (πιθανότατα) JG1 στην Ελλάδα αναπαύεται εν ειρήνη, και αντικαταστάθηκε από την JS8. Ευχαριστώ όλους όσους έγραψαν τους οδηγούς, όσους βοήθησαν να τους εφαρμόσω, και όσους με έπεισαν ότι θα έχω βοήθεια αν γίνει κάτι κακό :)

 

Και με την γκαντεμιά που με δέρνει, αφού φλάσαρα κι εγώ και έφαγα ένα απόγευμα για στησίματα κλπ, να περιμένετε την 2.3 κάπου μέσα στην εβδομάδα :))))

Link to comment
Share on other sites

Τι γραφει ο τυπος ρε παιδια Tραβαει βιντεο σε 3GP μορφή...

Δεν τραβαει δηλαδη mpeg 4

 

 

fikast αν δε κάνω λάθος 3gp τραβούσε στην 2.1 , στην 2.2 και μετά τραβάει mp4

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι ενω εχω το flash player 10.2 (απο το blog του Αντωνη), οταν το κατεβασα απο το μαρκετ σημερα ετσι για να δω τι θα κανει μου εκανε κανονικη εγκατασταση ...μηπως εχει καμια διαφορα με του Αντωνη...;κανονικα δεν επρεπε να λεει οτι τον εχω εγκαταστησει ηδη...;:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS again.

Πριν απο 10 μέρες είχε κολλήσει εντελώς το κινητό και το έκανα hard reset για να ξεκινήσει.

έχω να πώ 2 πράγματα.

1) Τι βλακεία είναι αυτο το kies που δεν αποθηκεύει και τα sms όταν κάνει back up???

 

2) Μετα το reset δε δουλεύει το accelometer καθόλου? Έκανα κάτι. η οθόνη δε περιστρέφεται αυτόματα ανώ το έχω επιλέξει και ούτε τα παιχνίδια παίζουν...

Χάλασε πάλι??

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Να το πάω για επισκευή? και αν ναι, καμία καλή εφαρμογή να κάνει back up τα πάντα?

 

Φιλε μου πιστευω οτι για να χασεις δεδομενα στο Android με τις δυνατότητες cloud που σου προσφερει (google contacts, picasa, calendar, docs κτλ) πραγματικα πρεπει να προσπαθησεις παρα πολυ.

Ειλικρινα δεν νομιζω οτι φταιει η samsung που δεν μπηκες στον κοπο να κανεις ενα συγχρονισμο 2 λεπτων...

 

Έλα μετά απο 5 νύχτες on call σε βρετανικό νοσοκομείο να μου πείς για cloud.

Μεγάλε δεν έχουν όλοι τις γνώσεις σου.

Άλλαξα απο Νοκια και αν και το symbian θεωρείται ξεπερασμένο τουλάχιστον έσωζε τα πάντα στο back up. Έχω στο παλιό μου κινητο 5000 μηνύμτα με μεταφορά απο κινητό σε κινητό.

 

ΚΑι με το Samsung έχω χάσει τα μηνύματα μου 3 φορες. Άσε που όποτε θυμάται συνδέεται με το kies στο laptop.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι ενω εχω το flash player 10.2 (απο το blog του Αντωνη), οταν το κατεβασα απο το μαρκετ σημερα ετσι για να δω τι θα κανει μου εκανε κανονικη εγκατασταση ...μηπως εχει καμια διαφορα με του Αντωνη...;κανονικα δεν επρεπε να λεει οτι τον εχω εγκαταστησει ηδη...;:wacko:

 

δεν ξερω γιατι σου εβγαλε να κανεις αναβαθμιση παντως ειναι διαφορετικες εκδοσεις

αυτ απο το blog του Αντωνη ειναι η 10.2.155.67 ενω αυτη του market ειναι η 10.2.156.12

δεν ξερω αν εχουν διαφορες και ποιες ειναι αυτες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

2.3 την επισημη εννοεις; μεσω kies δηλαδη; και θα την εχουμε μεσα στην εβδομαδα;; αντε μακαρι.....περιμενω με αγωνια....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , με την JM5 τι γίνεται; Είμαι ακόμα στη 2.1 update 1.

Το Kies συνεχίζει να μου λεέι ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.

 

Παρακαλώ φωτίστε με:

 

1. Εφόσον τα ελληνικά και το ελληνικο swype μου ειναι απαραίτητα τι προτείνετε;

Υπάρχει έκδοση 2.2.1 με ελληνικά;

 

 

2. η συσκευή είναι routed. Αν με το καλό βγει αναβάθμιση μέσω Kies θα δεχθεί την αναβάθμιση ή θα πρέπει πρώτα να κάνω unroot;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , με την JM5 τι γίνεται; Είμαι ακόμα στη 2.1 update 1.

Το Kies συνεχίζει να μου λεέι ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.

 

Παρακαλώ φωτίστε με:

 

1. Εφόσον τα ελληνικά και το ελληνικο swype μου ειναι απαραίτητα τι προτείνετε;

Υπάρχει έκδοση 2.2.1 με ελληνικά;

 

 

2. η συσκευή είναι routed. Αν με το καλό βγει αναβάθμιση μέσω Kies θα δεχθεί την αναβάθμιση ή θα πρέπει πρώτα να κάνω unroot;

 

Ευχαριστώ

 

1. Ναι, ριξε μια ματια στην πρωτη σελιδα.

2. Ναι θα την δεχθει, μην ανησυχεις. Αν και για μενα απλως βαλε μια 2.2.1 τωρα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω μια μικρη απορια.Εστω οτι αποφασιζω να πουλησω το Galaxy S (για τα...ματια του S2) ,υπαρχει πουθενα η επισημη ελληνικη ρομ ωστε να εχει η συσκευη την εγγυηση απο την Samsung;Εχω περασει την js8 και ειναι και root το τηλεφωνο..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω μια μικρη απορια.Εστω οτι αποφασιζω να πουλησω το Galaxy S (για τα...ματια του S2) ,υπαρχει πουθενα η επισημη ελληνικη ρομ ωστε να εχει η συσκευη την εγγυηση απο την Samsung;Εχω περασει την js8 και ειναι και root το τηλεφωνο..

 

Στην πρωτη σελιδα του θεματος hacks/root/βελτιωσεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έκανα root το κινητό, χρησιμοποίησα την rom του Darkyy (αν θυμάμαι καλά τότε κυκλοφορούσε η έκδοση 7.x). Στις τελευταίες ημέρες ενώ έβγαζα τη συσκευή από τον φορτιστή στις 7:00, χωρίς να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο, ούτε για κλήσεις, ούτε για sms, ούτε καν για να δω στην οθόνη τί ώρα είναι, στις 12:00 έμενα από μπαταρία !!!

Επειδή μου το έκανε σε διάφορες εκδόσεις, αλλά και τελευταία φορά είδα ότι δεν κλείδωνε σε δορυφόρους για να χρησιμοποιήσω το Navigon (παλιότερα δεν είχα πρόβλημα), αποφάσισα να αλλάξω rom και πέρασα του Juwe.

Μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί το θέμα της μπαταρίας (την έχω από τη Δευτέρα), αλλά εξακολουθώ να μη μπορώ να κλειδώσω τους δορυφόρους. Χτες και σήμερα δοκίμασα σε καθαρό ουρανό για περίπου κανά 7λεπτο και δεν έλεγε να κλειδώσει με τίποτα.

Πιστεύετε ότι πρέπει να αλλάξω το radio ή αυτό βοηθάει μόνο στο σήμα κινητής τηλεφωνίας και στο Wi-Fi;

 

Πληροφορίες GT-i9000:

Έκδοση βασικού φάσματος: DXJPB

Έκδοση Kernel: 2.6.32.9 damiangto@gmail_com #184

rom: Juwe's_Smart_Edition_v1.5.5.XWJS7

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα :).

Σήμερα άνοιξα πρώτη φορά τον μαμά mp3 player για να αφήσω μερικά τραγουδάκια ενώ θα διαβάζω το myphone.

Κάποια στιγμή έκλεισε η οθόνη γιατί μπήκε σε αναμονή. Όταν πάτησα να ανοίξω ξανά την οθόνη είδα πάνω πάνω στην οθόνη ξεκλειδώματος μία στρογγυλή εικόνα. Είχε και ένα βελάκι.

Μετά από λίγο κατάλαβα ότι έδειχνε ένα cd με το εξώφυλλο του άλμπουμ από το τραγούδι που άκουγα εκείνη την στιγμή στον mp3 player.

Μου έκανε εντύπωση που μπορείς να το τραβήξεις προς τα κάτω και σου εμφανίζει και πλήκτρα για play pause forward rewind.

Το αναφέρω εδώ γιατί πολλοί μπορεί να μην το έχετε δει και επειδή μου άρεσε πολύ.

 

Επίσης κάτι πολύ όμορφο, εύχρηστο και αξιοσημείωτο είναι όταν ακούτε μουσική στον μαμά mp3 player, πατήστε το αριστερό πλήκτρο και επιλέξτε «μετάβαση σε προβολή δίσκου».

Μόλις σας βάλει στην προβολή μπορείτε να σύρετε προς τα κάτω και σας εμφανίζει ένα στρόγγυλο, κάτι σαν juke box. Εκεί μπορείτε να πατήσετε πάνω αριστερά στο «όλα» και να μεταβείτε σε άλλες προβολές.

Σίγουρα κάποιοι θα τα έχετε δει τα παραπάνω, απλά τα έγραψα για κάποιους όπως εμένα που μπήκα πρώτη φορά να ακούσω mp3 μετά από...τόσους μήνες με το galaxy :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα :).

Σήμερα άνοιξα πρώτη φορά τον μαμά mp3 player για να αφήσω μερικά τραγουδάκια ενώ θα διαβάζω το myphone.

Κάποια στιγμή έκλεισε η οθόνη γιατί μπήκε σε αναμονή. Όταν πάτησα να ανοίξω ξανά την οθόνη είδα πάνω πάνω στην οθόνη ξεκλειδώματος μία στρογγυλή εικόνα. Είχε και ένα βελάκι.

Μετά από λίγο κατάλαβα ότι έδειχνε ένα cd με το εξώφυλλο του άλμπουμ από το τραγούδι που άκουγα εκείνη την στιγμή στον mp3 player.

Μου έκανε εντύπωση που μπορείς να το τραβήξεις προς τα κάτω και σου εμφανίζει και πλήκτρα για play pause forward rewind.

Το αναφέρω εδώ γιατί πολλοί μπορεί να μην το έχετε δει και επειδή μου άρεσε πολύ.

 

Επίσης κάτι πολύ όμορφο, εύχρηστο και αξιοσημείωτο είναι όταν ακούτε μουσική στον μαμά mp3 player, πατήστε το αριστερό πλήκτρο και επιλέξτε «μετάβαση σε προβολή δίσκου».

Μόλις σας βάλει στην προβολή μπορείτε να σύρετε προς τα κάτω και σας εμφανίζει ένα στρόγγυλο, κάτι σαν juke box. Εκεί μπορείτε να πατήσετε πάνω αριστερά στο «όλα» και να μεταβείτε σε άλλες προβολές.

Σίγουρα κάποιοι θα τα έχετε δει τα παραπάνω, απλά τα έγραψα για κάποιους όπως εμένα που μπήκα πρώτη φορά να ακούσω mp3 μετά από...τόσους μήνες με το galaxy :lol:

xaxa tony τοσους μηνες με το γαλαξια χωρις να ακους μουσικη! ντροπη!

ισχυει παντως κ ειναι καλο feature, εχει μερικες φορες θεμα με το κλεισιμο της αλλα δε πειραζει

Link to comment
Share on other sites

Τι γραφει ο τυπος ρε παιδια Tραβαει βιντεο σε 3GP μορφή...

Δεν τραβαει δηλαδη mpeg 4

 

Βίντεο

Κίνηση βίντεο καταγράφεται στο 3GP μορφή (H264 codec) σε ποσοστό 30 καρέ ανά δευτερόλεπτο.

 

Η λίστα των υποστηριζόμενων ψηφισμάτων έχει ως εξής:

 

1280x720

720x480

640x480

320x240

176x144

Όλα τα βίντεο και οι επιλογές εγγραφής είναι ταυτόσημα με εκείνα που διατίθενται για την κατάσταση εικόνας. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε το ζουμ κατά την εγγραφή. Μπορείτε να πάρετε μια ιδέα για την ποιότητα του βίντεο με τη λήψη μια ματιά στα παρακάτω δειγμάτων κλιπ.

 

Δείγμα Βίντεο 1 (3gp, 89,8 ΜΒ)>>>

http://www.mobile-review.com/review/samsung-galaxy-s-en.shtml#7

 

fikast αν δε κάνω λάθος 3gp τραβούσε στην 2.1 , στην 2.2 και μετά τραβάει mp4

 

Δεν κανεις λαθος, με τη 2.2 τραβαει mp4!

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

το τσίμπησα και εγώ επιτέλους.

 

στιβαρή αν και δεν μου αρεσουν τα πλαστικά.

πρώτη επαφή με android και το συνηθήζω.

έμεινα εκπληκτος με τη ταχύτητα του browser.

 

90% τρέχει smooth αλλά καμια φορά κάτι περίεργα τα κάνει. είμαι rooted σε 2.2.1

για την μπαταρία δεν έχω να πω και τα καλύτερα (μια μέρα το έχω θα δείξει) μπορεί να το ξεζούμισα και λίγο (αλλα θέλω να φαντάζομαι πως όχι) χρείαστηκα 2 φορτήσεις, χωρίς να τρέχουν widgets και ιστορίες εκτός απο το τουίτερ μήπως φτάει το Launcher PRO;

 

απο θέμα μαρκετ πλεις, ίδα αρκετές εφαρμογές που στο iPhone τις πλήρωνες αλλά εδώ είναι δωρεάν θετικότατο. αλλά ακόμα δεν με πείθει σαν μάρκετ. μπορεί το AppStore να έχει το χαος της βλακέιας μεσα σε τόσο καλά πράγματα αλλά είναι λιγάκι πιο ώριμο.

 

 

αλλά αυτή η κάμερα στους χωρους χωρίς καλό φωτοσιμό ειναι για τα μπαζα σορυ και ολας, συγκρίνοτας το με ενα iPhone 4 διπλα διπλα.

 

είδη ψάχνομαι για iPhone ξανά μιας και μου έπεσε λίγο απότομη η αλλαγή, θα το κρατήσω αλλη μια εβδομάδα και θα δείξει.

 

π.ς ερώτηματα

 

3gs settings για voda γιατί δεν βρηκα πουθενά στο κινητο; δλδ ριθμήσεις και τέτοια;

αυτο το ωραίοτατο HTC sense clock θα μπορέσω να το βρω πουθενά; (πάντα μου τρέχανε τα σάλια για τουτο)

Edited by Werra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...