Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που ακριβως ειναι ρε Πετρο το /dbdata γιατι δε το βλεπω

Πρεπει να εισαι root. Ανοιξε τον Root Explorer και θα το δεις στο κυριως συστημα αρχειων.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εισαι root. Ανοιξε τον Root Explorer και θα το δεις στο κυριως συστημα αρχειων.

 

καταρχην σε ευχαριστω για την βοηθεια σου,

ομως τοσο καιρο που δεν ειμαι root πως δουλευε μια χαρα...;δεν υπαρχει αλλος τροπος;

θεωρω παραξενο οτι πρεπει να εισαι root για να δουλευει σωστα ο launcher pro plus...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σε ευχαριστω για την βοηθεια σου,

ομως τοσο καιρο που δεν ειμαι root πως δουλευε μια χαρα...;δεν υπαρχει αλλος τροπος;

θεωρω παραξενο οτι πρεπει να εισαι root για να δουλευει σωστα ο launcher pro plus...

 

Οχι, δεν πρεπει να εισαι root για να δουλευει σωστα ο LPP. Αλλα πρεπει να εισαι root για να διορθωσεις το κολλημα που εχει. Το οποιο δεν εχει να κανει με τον LPP, το εχω εντοπισει και σε αλλες εφαρμογες.

Οποτε περιμενε μηπως σου δωσει καποιος αλλος φιλος μια λυση που να μην απαιτει root. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

αν σου στειλει το gt i900 (το ευρωπαικο δηλαδη αυτη ειναι η φωτο) υπαρχει τροπος να φλασαρεις και να βαλεις οποια ρομ θελεις η οποια θα εχει και ελληνικα

αν εχει τον συνδιασμο των 3 κουμπιων η αλλαγη θα ειναι πανευκολη, αν δεν τον εχει θα σε παιδεψει λιγο, αλλα το αποτελεσμα θα ειναι παλι θετικο ;)

 

τελικα το εστειλα και πηρα απο αγγλια.ειπε εχει ελληνικα και φρουο.ειδωμεν. me royal mail θα ειναι εδω σε καμια εβδομαδα,πιστευω να βοηθησετε τον νεο.

παντως forum με τοσο μεγαλο ενδιαφερον πρωτη φορα. μπραβω ρε μαγκες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εστειλα και πηρα απο αγγλια.ειπε εχει ελληνικα και φρουο.ειδωμεν. me royal mail θα ειναι εδω σε καμια εβδομαδα,πιστευω να βοηθησετε τον νεο.

παντως forum με τοσο μεγαλο ενδιαφερον πρωτη φορα. μπραβω ρε μαγκες.

 

ειμαστε ατομα που αγαπαμε τον συναθρωπο μας, ασχετα αν σε αλλα τοπικς σκοτωνομαστε :lol::lol::lol:

λογικα ειναι το ευρωπαικο gt-i900 οπου γινονται ολες οι μοντες που ξερουμε, παρτο πρωτα και βλεπουμε :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τελικα το εστειλα και πηρα απο αγγλια.ειπε εχει ελληνικα και φρουο.ειδωμεν. me royal mail θα ειναι εδω σε καμια εβδομαδα,πιστευω να βοηθησετε τον νεο.

παντως forum με τοσο μεγαλο ενδιαφερον πρωτη φορα. μπραβω ρε μαγκες.

 

Ωραια φιλε, εκανες τη σωστη κινηση. Ξεκινα με την ευκαιρια εξονυχιστικο διαβασμα των οδηγων για νεους χρηστες και hacks/root/βελτιωσεις γιατι οταν θα ερθει το κινητο θα βαρεθεις να τους κοιταξεις και μπορει να την πατησεις Αρα μεχρι να ερθει μελετησε καλα ωστε να εισαι ετοιμος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

έχω εδώ και μέρες το πρόβλημα με το set cpu που κλείνει απο μόνο του και τώρα διαπίστωσα ότι έχω κι αλλο ένα πρόβλημα.

δοκίμασα να αλλάξω φόντο και έβαλα μια καινούργια φωτογραφία

αλλά αντί να σκρολαρει και η φωτογραφία μαζί με τις οθόνες όπως παλιά εκείνη μένει ακίνητη. καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

(Το ξαναπόσταρα σε λάθος θέμα, τα hacks, σορρυ) Απογοήτευση για άλλη μία φορά... JPY, 2.2.1, κλείνω το κινητό, το ξανανοίγω, έχει χάσει όλα τα αpps από τις οθόνες, το log των κλήσεων, όλες τις επαφές, και τις σημειώσεις στο ημερολόγιο... Έχασα κάποια ραντεβού, γιατί δεν είχα συγχρονίσει για 1 εβδομάδα... Δεν ξέρω απαράδεκτο είναι... Μπορεί να επιστρέψω στο iphone...Και στις προηγούμενες εκδόσεις τρομερό lag, και όλο δυσκολίες...Δεν είναι ώριμο το android... Απλά είμαι root, χρησιμοποιώ το set cpu...Πιστεύω ότι είναι βασικό το τηλ. να μην σου κάνει τέτοια, είναι σα να σε αφήνει το αμάξι στο δρόμο...:(
Link to comment
Share on other sites

Εχει τύχει σε κάποιον stuck pixel;

Μόλις σήμερα (μετά από 5 μήνες με το κινητό) είδα ένα πράσινο pixel (η εκδίκηση των βάζελων για τον Καλόπουλο I suppose?) στο λευκό φόντο του brower καθώς και στη home screen!

Το αλλάζει η Samsung;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

(Το ξαναπόσταρα σε λάθος θέμα, τα hacks, σορρυ) Απογοήτευση για άλλη μία φορά... JPY, 2.2.1, κλείνω το κινητό, το ξανανοίγω, έχει χάσει όλα τα αpps από τις οθόνες, το log των κλήσεων, όλες τις επαφές, και τις σημειώσεις στο ημερολόγιο... Έχασα κάποια ραντεβού, γιατί δεν είχα συγχρονίσει για 1 εβδομάδα... Δεν ξέρω απαράδεκτο είναι... Μπορεί να επιστρέψω στο iphone...Και στις προηγούμενες εκδόσεις τρομερό lag, και όλο δυσκολίες...Δεν είναι ώριμο το android... Απλά είμαι root, χρησιμοποιώ το set cpu...Πιστεύω ότι είναι βασικό το τηλ. να μην σου κάνει τέτοια, είναι σα να σε αφήνει το αμάξι στο δρόμο...:(

χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ το τηλέφωνο δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό που λες

Πάνω κάτω συμφωνώ μαζί σου, αλλά όταν πειράζεις το τηλέφωνο πρέπει να είσαι έτοιμος ψυχολογικά οτι δεν έκανες κάτι καλά και θα στραβώσει.

Εχει τύχει σε κάποιον stuck pixel;

Μόλις σήμερα (μετά από 5 μήνες με το κινητό) είδα ένα πράσινο pixel (η εκδίκηση των βάζελων για τον Καλόπουλο I suppose?) στο λευκό φόντο του brower καθώς και στη home screen!

Το αλλάζει η Samsung;

άποψη μου είναι υποχρεωμένη να στο αλλάξει το τηλέφωνο good luck :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

(Το ξαναπόσταρα σε λάθος θέμα, τα hacks, σορρυ) Απογοήτευση για άλλη μία φορά... JPY, 2.2.1, κλείνω το κινητό, το ξανανοίγω, έχει χάσει όλα τα αpps από τις οθόνες, το log των κλήσεων, όλες τις επαφές, και τις σημειώσεις στο ημερολόγιο... Έχασα κάποια ραντεβού, γιατί δεν είχα συγχρονίσει για 1 εβδομάδα... Δεν ξέρω απαράδεκτο είναι... Μπορεί να επιστρέψω στο iphone...Και στις προηγούμενες εκδόσεις τρομερό lag, και όλο δυσκολίες...Δεν είναι ώριμο το android... Απλά είμαι root, χρησιμοποιώ το set cpu...Πιστεύω ότι είναι βασικό το τηλ. να μην σου κάνει τέτοια, είναι σα να σε αφήνει το αμάξι στο δρόμο...:(

νομιζω οτι εχει ξεφυγει εντελως η κατασταση εδω μεσα και καθημερινα διαβαζω πραγματικα οτι να'ναι. δεν το γραφω προσωπικα για το συγκεκριμενο post, αλλα βλεπετε οτι υπαρχουν ακομα ατομα που συγκρινουν μεσω....quadrant, και αλλοι που νομιζουν οτι εχουν αγορασει κανενα πυραυλο.

οταν κατι δεν παει καλα, ειτε απο κακο φλασαρισμα ειτε απο καποια εφαρμογη που εγκαταστησαμε, μπορουμε να απεγκαταστησουμε τις τελευταιες εφαρμογες για να δουμε αν στρωσει, και αν οχι κανουμε ενα hard reset.

Μετα αν δεν φτιαξει μπορουμε να διαμαρτυρομαστε. οταν ομως βλεπω ατομα που εχουν βαλει 3-4 διαφορετικους launchers, και αλλους 3-4 browsers, και κανα 4-5 προγραμματα για system settings και δεν ξερω κι'εγω τι αλλο, εεεεε λογικο ειναι να μην δουλευει σωστα η συσκευη.

Μην παρεξηγησετε τα γραφομενα μου. φιλικα τα γραφω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

(Το ξαναπόσταρα σε λάθος θέμα, τα hacks, σορρυ) Απογοήτευση για άλλη μία φορά... JPY, 2.2.1, κλείνω το κινητό, το ξανανοίγω, έχει χάσει όλα τα αpps από τις οθόνες, το log των κλήσεων, όλες τις επαφές, και τις σημειώσεις στο ημερολόγιο... Έχασα κάποια ραντεβού, γιατί δεν είχα συγχρονίσει για 1 εβδομάδα... Δεν ξέρω απαράδεκτο είναι... Μπορεί να επιστρέψω στο iphone...Και στις προηγούμενες εκδόσεις τρομερό lag, και όλο δυσκολίες...Δεν είναι ώριμο το android... Απλά είμαι root, χρησιμοποιώ το set cpu...Πιστεύω ότι είναι βασικό το τηλ. να μην σου κάνει τέτοια, είναι σα να σε αφήνει το αμάξι στο δρόμο...:(

 

συμφωνω με τον saliez

δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο, και εχω δοκιμασει καποιες ρομ :)

 

αν δεν σε πειθει το gs οπως λες και εσυ μπορεις ευκολα να γυρισεις στο iphone ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχει ξεφυγει εντελως η κατασταση εδω μεσα και καθημερινα διαβαζω πραγματικα οτι να'ναι. δεν το γραφω προσωπικα για το συγκεκριμενο post, αλλα βλεπετε οτι υπαρχουν ακομα ατομα που συγκρινουν μεσω....quadrant, και αλλοι που νομιζουν οτι εχουν αγορασει κανενα πυραυλο.

οταν κατι δεν παει καλα, ειτε απο κακο φλασαρισμα ειτε απο καποια εφαρμογη που εγκαταστησαμε, μπορουμε να απεγκαταστησουμε τις τελευταιες εφαρμογες για να δουμε αν στρωσει, και αν οχι κανουμε ενα hard reset.

Μετα αν δεν φτιαξει μπορουμε να διαμαρτυρομαστε. οταν ομως βλεπω ατομα που εχουν βαλει 3-4 διαφορετικους launchers, και αλλους 3-4 browsers, και κανα 4-5 προγραμματα για system settings και δεν ξερω κι'εγω τι αλλο, εεεεε λογικο ειναι να μην δουλευει σωστα η συσκευη.

Μην παρεξηγησετε τα γραφομενα μου. φιλικα τα γραφω.

 

Πες τα Χρυσόστομε!! :D

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι κ εγω να το παρω το Galaxy (αν και ο μονος μου ενδοιασμος ειναι η ελλειψη led για φωτο),και η αγορα θα γινει κατα πασα πιθανοτητα απο ιντερνετικο καταστημα,της ελλαδας μεν,αλλα υποψιαζομαι πως θα ειναι παραλληλης εισαγωγης!ειχα 2 ερωτηματα το ενα εκ των οποιων μου απαντηθηκε με την περιπτωση του παιδιου που θα το παρει απο αγγλια (εαν δλδ θα μπορω να του περασω ελληνικη ρομ)...παρολ'αυτα αναρωτιεμαι εαν δεν κανω αλλαγη ρομ,εγγυηση samsung θα εχω αν το κινητο ειναι απο το εξωτερικο; συγνωμη εαν εχει απαντηθει πιο πριν,εχω διαβασει απειρες σελιδες δειγματολειπτικα κ δεν ειδα κατι...εαν μπορει καποιος ας απαντησει..

και κατι ασχετο: πραγματικα μπραβο στην μικροκοινωνια του G.S.που εχει γιγαντωσει ετσι...απειρα ποστς,πραγματικα.. Και το γεγονος οτι εχει τετοια υποστηριξη απο τους φαν, στην χωρα μας αλλα και στο εξωτερικο (custom roms κτλ.),ειναι αλλος ενας λογος που πειστηκα να το αγορασω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι κ εγω να το παρω το Galaxy (αν και ο μονος μου ενδοιασμος ειναι η ελλειψη led για φωτο),και η αγορα θα γινει κατα πασα πιθανοτητα απο ιντερνετικο καταστημα,της ελλαδας μεν,αλλα υποψιαζομαι πως θα ειναι παραλληλης εισαγωγης!ειχα 2 ερωτηματα το ενα εκ των οποιων μου απαντηθηκε με την περιπτωση του παιδιου που θα το παρει απο αγγλια (εαν δλδ θα μπορω να του περασω ελληνικη ρομ)...παρολ'αυτα αναρωτιεμαι εαν δεν κανω αλλαγη ρομ,εγγυηση samsung θα εχω αν το κινητο ειναι απο το εξωτερικο; συγνωμη εαν εχει απαντηθει πιο πριν,εχω διαβασει απειρες σελιδες δειγματολειπτικα κ δεν ειδα κατι...εαν μπορει καποιος ας απαντησει..

και κατι ασχετο: πραγματικα μπραβο στην μικροκοινωνια του G.S.που εχει γιγαντωσει ετσι...απειρα ποστς,πραγματικα.. Και το γεγονος οτι εχει τετοια υποστηριξη απο τους φαν, στην χωρα μας αλλα και στο εξωτερικο (custom roms κτλ.),ειναι αλλος ενας λογος που πειστηκα να το αγορασω..

αμα το αγορασεις απο χωρα ΕΕ θεωρητικα θα σε καλυπτει η εγγυηση, πρακτικα ομως παιζει να φας πολυ τρεξιμο

εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις τα ελληνικα ιντερνετικα μαγαζια,, και εγω απο εκει το πηρα και ηταν ελληνικοτατο και αρκετα πιο φθηνο

παρε ενα τηλεφωνο να τους ρωτησεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω εχω 1 μπλε stuck pixel εδω και μηνες στην οθονη αλλα στα 2 Service της Θεσσαλονικης η λενε θα το στειλουν Αθηνα για 15 μερες η θα προσπαθησουν οι ιδιοι εδω κρατωντας το καποιες μερες αλλα ειναι αμφιβολλο αν θα διορθωθει Θεσσαλονικη,και για αλλαγη οθονης μου μιλησανε στο πρωτο.Το θετικο με σενα ειναι αν εισαι Αθηνα να στο διορθωσουν πιο αμεσα.Αν σε περιπτωση καταφερεις αντικατασταση συσκευης η οποια επισκευη στειλε μου ενα μηνυμα στο προφιλ μου ωστε να κινηθω αναλογα.:D Edited by nyxterinos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω εχω 1 μπλε stuck pixel εδω και μηνες στην οθονη αλλα στα 2 Service της Θεσσαλονικης η λενε θα το στειλουν Αθηνα για 15 μερες η θα προσπαθησουν οι ιδιοι εδω κρατωντας το καποιες μερες αλλα ειναι αμφιβολλο αν θα διορθωθει Θεσσαλονικη,και για αλλαγη οθονης μου μιλησανε στο πρωτο.Το θετικο με σενα ειναι αν εισαι Αθηνα να στο διορθωσουν πιο αμεσα.Αν σε περιπτωση καταφερεις αντικατασταση συσκευης η οποια επισκευη στειλε μου ενα μηνυμα στο προφιλ μου ωστε να κινηθω αναλογα.:D

 

καλα για αντικατασταση συσκευης το βλεπω εξαιρετικα δυσκολο...

παντως πλακα πλακα μου κανει και εντυπωση που λενε οτι θα διορθωσουν το καμμενο pixel, νομιζω δεν εχει εγγυηση zero pixel

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

....να κοιταξεις τα ελληνικα ιντερνετικα μαγαζια,, και εγω απο εκει το πηρα και ηταν ελληνικοτατο και αρκετα πιο φθηνο

παρε ενα τηλεφωνο να τους ρωτησεις

 

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.. ελληνικο ειναι αυτο το ιντ.μαγαζακι, ομως στην περιγραφη προϊοντος λεει EU οχι GR αλλα παραλληλα λεει "2 χρονια εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας"... θα παρω ενα τηλ να ενημερωθω....

Link to comment
Share on other sites

Eγω το βλεπω στα oteshop 500 ευρω και μαλιστα δινουν και ενα ηχειο BT δωρο.

Ο γερμανος το εχει 560. Ειναι λογικο αυτο; Στην ουσια ειναι η ιδια εταιρια... (ΟΤΕ)

Παρατηρώ τιμες απο αλλες συσκευες, και ειναι ιδιες...

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω εχω 1 μπλε stuck pixel εδω και μηνες στην οθονη αλλα στα 2 Service της Θεσσαλονικης η λενε θα το στειλουν Αθηνα για 15 μερες η θα προσπαθησουν οι ιδιοι εδω κρατωντας το καποιες μερες αλλα ειναι αμφιβολλο αν θα διορθωθει Θεσσαλονικη,και για αλλαγη οθονης μου μιλησανε στο πρωτο.Το θετικο με σενα ειναι αν εισαι Αθηνα να στο διορθωσουν πιο αμεσα.Αν σε περιπτωση καταφερεις αντικατασταση συσκευης η οποια επισκευη στειλε μου ενα μηνυμα στο προφιλ μου ωστε να κινηθω αναλογα.:D

 

Μόλις μίλησα με επισκευαστικό κέντρο στην Αθήνα, που τυγχάνει να το έχει παλιός γνωστός από εδώ μέσα! (τα καλά του myphone) και μου είπε ότι αν και δεν αντικαθίσταται το τηλέφωνο, πρακτικά αλλάζει το μισό καθώς αλλάζουν οθόνη και touch.

Μέσος χρόνος αναμονής 10 ημέρες!

Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω αλλάξει firmware και product code και πρέπει να τα επαναφέρω στο αρχικό για να το πάω...

Το original firmware το αλλάζω με ODIN το product code πως;

Σημείωση: αρχικά δεν ξέρω αν ήταν COS ή EUR γιατί το πήρα δεύτερο χέρι (η απόδειξη αγοράς πάντως είναι από Γερμανό!)

Ο συμφορουμίτης που μπυ το πούλησε είχε βάλει JPA και το product code το είχε γυρίσει σε KOR. Τις προάλλες που το πείραζα με το SGS Tools το άλλαξα μόνος μου σε XEU ...

Τώρα τι κάνω;

Υπάρχει περίπτωση να αλλάξω το product code πρώτα και μετά να βάλω μέσω KIES το ελληνικό 2.2 ;

Επίσης το backup που θα πάρω από 2.2.1 (σήμερα έχω JPY) θα παίξει αργότερα στο μαμά firmware;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω μια ερωτηση. Τελικα η επισημη εκδοση 2. 2. 1. ποια ειναι; Η jpy η jpx; Εχω την jpx. Την ειχα κατεβασει με κις πατσερ. Εχω καλυψη για εγγυηση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω μια ερωτηση. Τελικα η επισημη εκδοση 2. 2. 1. ποια ειναι; Η jpy η jpx; Εχω την jpx. Την ειχα κατεβασει με κις πατσερ. Εχω καλυψη για εγγυηση;

 

Από τις δύο η επίσημη είναι η jpy αλλά αφορά μόνο συσκευές με αγγλικό product code. Αν η συσκευή σου δεν έχει αγγλικό αλλά ελληνικό product code τότε δεν σε καλύπτει η εγγύηση ακόμα και αν είχες την jpy.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να ισχυει η εγγυηση θελουμε ευρωπαικο product code με επισημη εκδοση?Εχω μπλεχτει λιγο.Με το κις πατσερ εβαλα την jpx αλλα το αγγλικο.Το κινητο το πηρα απο αλυσιδα καταστηματων στην Ελλαδα.Τωρα που εχω την jpx εχει αλλαξει το product code σε Αγγλικο?Απο που το βλεπω τι product code εχω?Αλλαζει?

 

Συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα μπερδευτηκα λιγο.Εχω καιρο να μπω αλλα τωρα τελευταια με τρωει το θεμα της εγγυησης.Δηλαδη να εχω 2.2.1 και να ισχυει η εγγυηση αν παθει κατι. φτου φτου

Link to comment
Share on other sites

απότι ξέρω, τηλεφωνείς στην mls, τους στέλνεις και τις 2 κάρτες (την 2αρα που έχει μέσα, και την καινούρια που θέλετε να το περάσετε), και σου κρυπτογραφούν την κάρτα την καινούρια με το κλειδί της παλιάς ώστε να δουλεύει το mls στην καινούρια :p

 

Μονόνδρομος ή ξέρει κανείς άλλο τράπο για να μεταφέρουμε το Destinator σε καινούρια κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με επισκευαστικό κέντρο στην Αθήνα, που τυγχάνει να το έχει παλιός γνωστός από εδώ μέσα! (τα καλά του myphone) και μου είπε ότι αν και δεν αντικαθίσταται το τηλέφωνο, πρακτικά αλλάζει το μισό καθώς αλλάζουν οθόνη και touch.

Μέσος χρόνος αναμονής 10 ημέρες!

Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω αλλάξει firmware και product code και πρέπει να τα επαναφέρω στο αρχικό για να το πάω...

Το original firmware το αλλάζω με ODIN το product code πως;

Σημείωση: αρχικά δεν ξέρω αν ήταν COS ή EUR γιατί το πήρα δεύτερο χέρι (η απόδειξη αγοράς πάντως είναι από Γερμανό!)

Ο συμφορουμίτης που μπυ το πούλησε είχε βάλει JPA και το product code το είχε γυρίσει σε KOR. Τις προάλλες που το πείραζα με το SGS Tools το άλλαξα μόνος μου σε XEU ...

Τώρα τι κάνω;

Υπάρχει περίπτωση να αλλάξω το product code πρώτα και μετά να βάλω μέσω KIES το ελληνικό 2.2 ;

Επίσης το backup που θα πάρω από 2.2.1 (σήμερα έχω JPY) θα παίξει αργότερα στο μαμά firmware;

Παντως απο οτι εχω διαβασει σε καποιο σαιτ το κολλημενο πιξελ παιζει να ξεκολλησει με καταλληλο προγραμμα που περνανε μαλλον αυτοι(γιατι εγω δεν τα καταφερα με καποια μεσα απο το μαρκετ)η σαν τελευταια λυση και οχι ενδεδειγμενη γιατι μπορει να κολλησουν και τα διπλανα!!με την πιεση πανω στην οθονη στο σημειο του πιξελ μαλλον με καποια γραφιδα.Εαν κανω καποιο λαθος διορθωστε με παιδια.Ο φιλος σου μηπως ξερει αυτους τους τροπους;Ρωταω για να μην μεινω τζαμπα καμια βδομαδα χωρις το τηλ.αφηνοντας το στο σερβις στη Θεσσαλονικη και μετα μου πουν οτι γινεται μονο Αθηνα και βαλε αλλες 15 μερες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...