Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω γυρισει ολα τα ξενα forum και λενε οτι πρεπει να κανω hard reset αλλα ουτε και σ εκεινο το σημειο με παει.Τζαμπα ξενυχταω δλδ?μονη λυση το service?

 

Δεν ξερω αν στρωνει με hard reset νομιζω το ειχε δοκιμασει καποιος και παλι τζιφος. Μπαινει σε recovery mode το κινητο με vol up+home button+power button?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oxi.ανοιγοντας το κανει συνεχεια ελεγχους και ενημερωσεις με μαυρη οθονη.Αλλες φορες μου ξαναζηταει to gmail μου κι ενω εχω βαλει οσα passwords συνηθως χρησιμοποιω δεν γινεται τπτ.Δοκιμασα κι αυτο με το να με παρω τλφ και να κανω καποιες κινησεις αλλα και παλι τπτ.
Link to comment
Share on other sites

oxi.ανοιγοντας το κανει συνεχεια ελεγχους και ενημερωσεις με μαυρη οθονη.Αλλες φορες μου ξαναζηταει to gmail μου κι ενω εχω βαλει οσα passwords συνηθως χρησιμοποιω δεν γινεται τπτ.Δοκιμασα κι αυτο με το να με παρω τλφ και να κανω καποιες κινησεις αλλα και παλι τπτ.

 

Τι να σου πω, περιμενε αν θελεις μπας και τα παιδια που ειχαν παθει το ιδιο δουν το μηνυμα σου και επικοινωνησουν. Δυστυχως δεν θυμαμαι ποιοι ηταν. Παντως στα σιγουρα ο ενας φιλος την ειχε πατησει ετσι με ενα πιτσιρικακι και τελικα το κινητο εφυγε στο service. O αλλος φιλος δεν θυμαμαι. Μην το στελνεις αμεσα παντως, περιμενε μπας και εχει κανεις παρομοια εμπειρια και το εσωσε αλλιως. Αν λειτουργουσαν τα 3 κουμπια θα μπορουσες να δοκιμασεις και ενα φλασαρισμα αλλα και παλι δεν ξερω αν πιανει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω.με τα 3 κουμπια με βγαζει στο email και τπτ παραπανω .Mονο κλησεις δεχομαιl.Aν το ανοιξω απο το power μονο, βγαζει την μαυρη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δουλευει καποιος με το swiftp? το περασα κανονικα και δουλεψε κομπλε αλλα μετα απο 2 μερες που πηγα να το δουλεψω παλι εβγαζε msg "windows cannot access this folder.make sure you typed the file name corryctly and that you have persmission to access the folder. details: A connection with the server could not be established" το ftp το ειχα ανοιχτο αλλα δεν μπορουσα να ανοιξω τον φακελο του network connection. any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε κανει update με τον οδηγο του Τυχερακια :

 

"- Πάτα το Start, και περίμενε να ολοκληρωθεί η διαδικασία. ΜΗΝ αποσυνδέσεις το τηλέφωνο.

- Μόνο όταν τελειώσει το reboot και το τηλέφωνο φαίνεται πάλι ΟΚ με τους αμμόλοφους χωρίς να κάνει τίποτα, μπορείς να γράψεις *#1234# και να δεις ότι έχει γίνει η αναβάθμιση."

 

Εμενα δεν εβγαλε αμμολοφους. Αντιθετα μολις τελειωσε εσβησε η οθονη και εβγαλε το S που αναβοσβηνει και εμεινε εκει. Εγω τοτε το αποσυνδεσα απο το usb και το εσβησα , του εβγαλα τη μπαταρια καi το ανοιξα. Μηπως επρεπε να το περιμενω να ανοιξει μονο του οταν εβγαλε το S? Ως τωρα το κινητο δουλευει μεν, εκτος απο το θεματακι με τη μπαταρια που ελπιζω να φτιαξει.

Εβαλα τη 2.2.1 την js3. Τι λενε οι ειδικοι εδω? :) να ξαναφλασαρω για σιγουρια ?

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση μπας και κανένας μπορεί να βοηθήσει, γιατί δεν έχω δεί κάτι σχετικό στις σελίδες που έχω διαβάσει στα θρεντ Ι, ΙΙ και ΙΙΙ. Τι γίνεται με αυτούς που έχουν mac και θέλουν να κάνουν αναβάθμιση στη 2.2?. Το Κies δεν δουλεύει στα mac, υπάρχει άλλη εναλλακτική ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε κανει update με τον οδηγο του Τυχερακια :

 

"- Πάτα το Start, και περίμενε να ολοκληρωθεί η διαδικασία. ΜΗΝ αποσυνδέσεις το τηλέφωνο.

- Μόνο όταν τελειώσει το reboot και το τηλέφωνο φαίνεται πάλι ΟΚ με τους αμμόλοφους χωρίς να κάνει τίποτα, μπορείς να γράψεις *#1234# και να δεις ότι έχει γίνει η αναβάθμιση."

 

Εμενα δεν εβγαλε αμμολοφους. Αντιθετα μολις τελειωσε εσβησε η οθονη και εβγαλε το S που αναβοσβηνει και εμεινε εκει. Εγω τοτε το αποσυνδεσα απο το usb και το εσβησα , του εβγαλα τη μπαταρια καi το ανοιξα. Μηπως επρεπε να το περιμενω να ανοιξει μονο του οταν εβγαλε το S? Ως τωρα το κινητο δουλευει μεν, εκτος απο το θεματακι με τη μπαταρια που ελπιζω να φτιαξει.

Εβαλα τη 2.2.1 την js3. Τι λενε οι ειδικοι εδω? :) να ξαναφλασαρω για σιγουρια ?

 

Βρε άνθρωπε το έχουν πεί 100 φορές ότι στο S κολλάει και πρέπει να το αφήσεις αρκετή ώρα γιατί περνάει κάτι αρχεία του λειτουργικού.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις τώρα είναι ένα hard reset *2767*3855#

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι το hybrid gps;;;;

Μου το εβγαλε στις ρυθμισεις μετα την αναβαθμιση σε 2.2

ευχαριστω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

To hybrid gps οταν το τικαρεις σου λεει οτι ειναι για καλυτερη δυνατη ακριβεια και καλυτερο λοκαρισμα οταν κανεις πεζοπορια και το χρησιμοπιεις.:)

 

Από θέμα μπαταρίας ποια έκδοση νομίζεται είναι καλύτερη 2.1 ή 2.2?

Ολες ειναι το ιδιο,το θεμα ειναι το ποσα widgets θα βαλεις και ποσο συχνα ενημερωνεις τους λογαριασμους σου,ποσο συχνα ανοιγεις το wifi,αν το εχεις συνεχεια σε 3G καταναλωνει ενεργεια και αλλα πολλα που θα διαβασεις αν δεις την υπογραφη του χρηστη Stinger και κλικ στον βιβλο της μπαταριας θα εισαι οκ.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση μπας και κανένας μπορεί να βοηθήσει, γιατί δεν έχω δεί κάτι σχετικό στις σελίδες που έχω διαβάσει στα θρεντ Ι, ΙΙ και ΙΙΙ. Τι γίνεται με αυτούς που έχουν mac και θέλουν να κάνουν αναβάθμιση στη 2.2?. Το Κies δεν δουλεύει στα mac, υπάρχει άλλη εναλλακτική ?

 

Αυτοί που έχουν mac να το δώσουν και να πάρουν ένα pc :p Ok πλάκα κάνω (or not).

Anyway, το kies είναι μόνο για windows (βασικά για τίποτα δεν είναι το Kies, αλλά τέλος πάντων)... μπορείς να χρησιμοποιήσεις Heimdall για να κάνεις το flash σε mac, ή αν θέλεις επίσημα, βάλε ενα virtual winxp στο mac, εγκατάστησε από κει το Kies και κάνε έτσι την αναβάθμιση, πιστεύω θα δουλέψει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eμ δεν το ειδα στον οδηγο, και την εκανα την πατατα. Αρα να ξαναφλασαρω να ειμαι ησυχος?

 

Ελπιζω να ειναι ενεργοποιημενος ο συνδυασμος των 3 κουμπιων στο κινητο σου γιατι τωρα εισαι semi bricked. Ειναι κριμα παντως να βλεπουμε τετοιες καταστασεις απο τη στιγμη που ο Αλεξ τα εχει γραψει στον οδηγο αναλυτικα. Στο κατω κατω ειναι 3 σειρες ο οδηγος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργοποιημενα τα 3 κουμπια και εγιναν ολα οκ! Μου εκανε μια λαχταρα βεβαια : εκανα το πρωτο βημα του οδηγου με re-partition , βγαζω τη μπαταρια, την αφηνω 30 δευτερα και τη βαζω. Και....δεν δουλευε το download mode! Την ξαναεβγαλα και ευτυχως δουλεψε. Φλασαρα και ολα καλα. Περιμενα ως το home screen (δεν ειχα καταλαβει οτι οι αμμολοφοι ηταν το wallpaper, νομιζα οτι ηταν καποιο εικονιδιο στην οθονη οπως το σκαθαρακι του android κλπ .

 

Εξηγησε λιγο γιατι ημουν semi bricked να ξερουμε παραπανω τι συμβαινει στο τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργοποιημενα τα 3 κουμπια και εγιναν ολα οκ! Μου εκανε μια λαχταρα βεβαια : εκανα το πρωτο βημα του οδηγου με re-partition , βγαζω τη μπαταρια, την αφηνω 30 δευτερα και τη βαζω. Και....δεν δουλευε το download mode! Την ξαναεβγαλα και ευτυχως δουλεψε. Φλασαρα και ολα καλα. Περιμενα ως το home screen (δεν ειχα καταλαβει οτι οι αμμολοφοι ηταν το wallpaper, νομιζα οτι ηταν καποιο εικονιδιο στην οθονη οπως το σκαθαρακι του android κλπ .

 

Εξηγησε λιγο γιατι ημουν semi bricked να ξερουμε παραπανω τι συμβαινει στο τηλεφωνο..

 

Ειναι γνωστο και το λεει στους οδηγους οτι το κινητο μενει για αρκετη ωρα κολλημενο στο S γιατι περναει και συνδεει τα αρχεια σου και κανει διαφορες ρυθμισεις. Απο τη στιγμη που το εκλεισες και το αποσυνδεσες η διαδικασια διακοπηκε αποτομα και το κινητο τουβλιασε. Αυτα τελειως μπακαλικα, δεν ειμαι τεχνικος/πληροφορικαριος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο και το λεει στους οδηγους οτι το κινητο μενει για αρκετη ωρα κολλημενο στο S γιατι περναει και συνδεει τα αρχεια σου και κανει διαφορες ρυθμισεις. Απο τη στιγμη που το εκλεισες και το αποσυνδεσες η διαδικασια διακοπηκε αποτομα και το κινητο τουβλιασε. Αυτα τελειως μπακαλικα, δεν ειμαι τεχνικος/πληροφορικαριος.

 

E... Παναγιώτη είπε δεν τούβλιασε... αλλά θα μπορούσε να είχε τουβλιάσει. Τέλος καλό όλα καλά..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

E... Παναγιώτη είπε δεν τούβλιασε... αλλά θα μπορούσε να είχε τουβλιάσει. Τέλος καλό όλα καλά..

 

Ναι τωρα ειδα οτι ειπε πως δουλεψε. Οταν βλεπω τετοια ποστ πλεον προδικαζω λιγο το αποτελεσμα και λειτουργω στον αυτοματο:O Τελος καλο ολα οπως ειπες κι εσυ. Ε απο αυτα που ειπα θα καταλαβει ο φιλος τι θα μπορουσε να παθει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ειχα κανει αυτο, το κινητο bootare κανονικα με την 2.2.1. Απλα ειχα θεματα με τη μπαταρια, με το setcpu (στο screenoff στα 100 mhz) μου εσβηνε την οθονη,εχανε κλησεις κλπ...Θα δω τωρα που εκανα τα παντα απο την αρχη τι θα γινει με μπαταρια και setcpu.

To οτι εκανα hard reset ΑΦΟΥ περασα την ρομ ειναι οκ? ή θα επρεπε να τα σβησω ολα και μετα να παω στο odin3 για καλυτερα? Ο τυχερακιας μου ειπε πως δεν εχει σημασια αν το κανεισ πριν ή μετα το ρεσετ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανενας νς με βοηθησει με το ξεκλειδωμα της συσκευης μου?galaxy s i 9000.Δοκιμασα οτι βρηκα στα ξενα forums αλλα τπτ.

 

Τί εννοείς ξεκλείδωμα; Τί θέλεις να κάνεις, και τί δοκίμασες; Δε μπορεί κανένας να σε βοηθήσει με τέτοιου είδους μήνυμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ξεκλείδωμα; Τί θέλεις να κάνεις, και τί δοκίμασες; Δε μπορεί κανένας να σε βοηθήσει με τέτοιου είδους μήνυμα.

 

Ο γιος μου προσπαθωντας χθες να ξεκλειδωσει το τλφ εκανε πολλες προσπαθειες και μου ζητησε το gmail.Eπειδη τους ειχα βαλει τους κωδικους πριν μηνες και δεν τους ξαναχρειαστηκα,τους ξεχασα,Εβαλα οσους χρησιμοποιω συνηθως αλλα τπτ.Μπηκα στο gmail απο τον υπολογιστη και δεν υπηρχε λογαριασμος κι εκανα καινουριο αλλα τπτ.Στη συνεχεια εκανα το κολπο με τα 3 κουμπια τπτ,με την κληση προς το τλφ τπτ,και εβαλα και το null που μου ειπαν παλι τπτ.Η ειναι μαυρη η οθονη και κανει συνεχεια ελεγχους η ανοιγει στο gmai.Και την τελευταια φορα ουτε πληκτρολογιο μου εβγαλε.Ειμαι ασχετος αρκετα γι αυτο οποια βοηθεια δεκτη. πριν το στειλω για service

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ξεκλείδωμα; Τί θέλεις να κάνεις, και τί δοκίμασες; Δε μπορεί κανένας να σε βοηθήσει με τέτοιου είδους μήνυμα.

 

Ο γιος μου προσπαθωντας χθες να ξεκλειδωσει το τλφ εκανε πολλες προσπαθειες και μου ζητησε το gmail.Eπειδη τους ειχα βαλει τους κωδικους πριν μηνες και δεν τους ξαναχρειαστηκα,τους ξεχασα,Εβαλα οσους χρησιμοποιω συνηθως αλλα τπτ.Μπηκα στο gmail απο τον υπολογιστη και δεν υπηρχε λογαριασμος κι εκανα καινουριο αλλα τπτ.Στη συνεχεια εκανα το κολπο με τα 3 κουμπια τπτ,με την κληση προς το τλφ τπτ,και εβαλα και το null που μου ειπαν παλι τπτ.Η ειναι μαυρη η οθονη και κανει συνεχεια ελεγχους η ανοιγει στο gmai.Και την τελευταια φορα ουτε πληκτρολογιο μου εβγαλε.Ειμαι ασχετος αρκετα γι αυτο οποια βοηθεια δεκτη. πριν το στειλω για service

 

Μυρίζει pattern lock ! Alex φεύγει με hard reset αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου προσπαθωντας χθες να ξεκλειδωσει το τλφ εκανε πολλες προσπαθειες και μου ζητησε το gmail.Eπειδη τους ειχα βαλει τους κωδικους πριν μηνες και δεν τους ξαναχρειαστηκα,τους ξεχασα,Εβαλα οσους χρησιμοποιω συνηθως αλλα τπτ.Μπηκα στο gmail απο τον υπολογιστη και δεν υπηρχε λογαριασμος κι εκανα καινουριο αλλα τπτ.Στη συνεχεια εκανα το κολπο με τα 3 κουμπια τπτ,με την κληση προς το τλφ τπτ,και εβαλα και το null που μου ειπαν παλι τπτ.Η ειναι μαυρη η οθονη και κανει συνεχεια ελεγχους η ανοιγει στο gmai.Και την τελευταια φορα ουτε πληκτρολογιο μου εβγαλε.Ειμαι ασχετος αρκετα γι αυτο οποια βοηθεια δεκτη. πριν το στειλω για service

 

Aν δε μπορείς να μπεις στο gmail που έχει το τηλέφωνο ούτε με το pc σου γιατί ξέχασες τον κωδικό, δε γίνεται τίποτα. Πρέπει ή να φλασάρεις ολόκληρο το firmware απ'την αρχή, ή να βρεις τον κωδικό. Εναλλακτικά πάει για service. Aν βάλεις "δε θυμάμαι τον κωδικό" στο gmail, τί γίνεται;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπαινοντας στο gmail απο το pc δεν υπηρχε εγγραφη κι εκανα απο την αρχη.στη συνεχεια πατωντας δεν θυμαμαι κωδικο, με οδηγουσε στην καινουρια εγγραφ.Πριν μια βδομαδα εκανα αναβαθμιση μεσω kies σε froyo 2.2. μπορει να σβηστηκαν οι κωδικοι?Τωρα το kies δεν αναγνωριζει την συσκευη.

 

Το να φλασάρω ολόκληρο το firmware απ'την αρχή ειναι δυσκολο για μενα που ειμαι ασχετος?Θα ηταν προτιμοτερο να το παω σε καποιον πιο ειδικο?

Edited by vassilis4
Link to comment
Share on other sites

Aν δε μπορείς να μπεις στο gmail που έχει το τηλέφωνο ούτε με το pc σου γιατί ξέχασες τον κωδικό, δε γίνεται τίποτα. Πρέπει ή να φλασάρεις ολόκληρο το firmware απ'την αρχή, ή να βρεις τον κωδικό. Εναλλακτικά πάει για service. Aν βάλεις "δε θυμάμαι τον κωδικό" στο gmail, τί γίνεται;

 

 

Παντως εχθες που μιλουσαμε με το φιλο για το ιδιο θεμα, του ειπα την περιπτωση των 2 παιδιων που επαθαν το ιδιο. Στη μια περιπτωση που θυμαμαι σιγουρα, το παιδι ειχε δοκιμασει τα παντα και τελικα εφυγε για service.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...