Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιζει να το αγoρασω 3g ή wifi only; Kαι ασχετη ερωτηση, τι κερδιζει κανεις με το root; Edited by nickgrserifos
☼ΣΕΡΙΦΟΣ☼
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξιζει να το αγoρασω 3g ή wifi only; Kαι ασχετη ερωτηση, τι κερδιζει κανεις με το root;

 

Το τι θα επιλέξεις εξαρτάται από τις ανάγκες σου.

Εγώ πχ που το θέλω να το παίρνω σε ταξιδάκια, στο εξοχικό ή και γενικότερα έξω από το σπίτι χωρίς να χρειάζεται να κάνω το κινητό μου wi-fi hotspot για να δουλέψει ( που καταναλώνει μπαταρία), πήρα το 3g..

 

Αν το θέλεις μόνο για μες στο σπίτι ή αν δεν σε πειράζει να κάνεις το κινητό σου hotspot για να δουλέψει σίγουρα το wi-fi only είναι φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αξιζει να το αγoρασω 3g ή wifi only;

 

3G, καλό είναι να υπάρχει και θα έχει πολύ καλύτερη μεταπώληση (σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει).

 

Kαι ασχετη ερωτηση, τι κερδιζει κανεις με το root;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμη της έκδοσης με το WiFi έχει πέσει τρελά....το βρίσκεις ευκολα 350 με 400 ευρώ στο ebay. http://goo.gl/9zJCM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει έγγραφα του word στο xoom και δοκίμασα να τα ανοίξω με openoffice, documents, office suite και κάνενα απο αυτά δεν μου αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να δοαφάζω τα εγγραφά μου??

Samsung Galaxy S3 Garnet Red

Motorola Xoom Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει έγγραφα του word στο xoom και δοκίμασα να τα ανοίξω με openoffice, documents, office suite και κάνενα απο αυτά δεν μου αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να δοαφάζω τα εγγραφά μου??

 

Με το documents to go δεν έχω τέτοιο θέμα....

Link to comment
Share on other sites

και με το Documents to go το ίδιο πρόβλημα έχω, δέν αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες και βγάζει ακαταλαβίστικα :)

Samsung Galaxy S3 Garnet Red

Motorola Xoom Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο xoom αν εχει παρατηρειση καπιος προβλημα με το wifi εχω το 3g και εκτος απο του σπητιου μου το wifi δεν σινδετε με κανενα αλλο οσο και να προσπαθησα κανη προσπαθηα να σινδεθη και τιποτα στην αρχη δεν ειχα προβλημα μετα περασα κιαπια προγραμματα και απο τοτε παρα πολη δησκολα να σινδεθη με αλλο δηκτιο εκανα ρεσετ στη σισκευη αλλα παλη τα ηδια ευχαριστο
christos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο xoom αν εχει παρατηρειση καπιος προβλημα με το wifi εχω το 3g και εκτος απο του σπητιου μου το wifi δεν σινδετε με κανενα αλλο οσο και να προσπαθησα κανη προσπαθηα να σινδεθη και τιποτα στην αρχη δεν ειχα προβλημα μετα περασα κιαπια προγραμματα και απο τοτε παρα πολη δησκολα να σινδεθη με αλλο δηκτιο εκανα ρεσετ στη σισκευη αλλα παλη τα ηδια ευχαριστο

 

Περιεργο...το δικο μου σκοτωνει...

Το ελληνικο εχεις?

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο xoom αν εχει παρατηρειση καπιος προβλημα με το wifi εχω το 3g και εκτος απο του σπητιου μου το wifi δεν σινδετε με κανενα αλλο οσο και να προσπαθησα κανη προσπαθηα να σινδεθη και τιποτα στην αρχη δεν ειχα προβλημα μετα περασα κιαπια προγραμματα και απο τοτε παρα πολη δησκολα να σινδεθη με αλλο δηκτιο εκανα ρεσετ στη σισκευη αλλα παλη τα ηδια ευχαριστο

 

Μήπως έχεις βάλει στατική ip στο wifi και πλέον χωρίς DHCP δεν μπορεί να συνδεθεί σε άλλα wifi δίκτυα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μια ερώτηση, τελικά το 3.1 update δόθηκε επίσημα στην Ελλάδα;

Χτες στην Cosmote είδα ένα XOOM με Android 3.1.

 

Ευχαριστώ

 

Ναι δόθηκε επίσημα :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βάζοντας το IMEI στο πεδίο check product warranty βλέπετε πόση εγγύηση σας απομένει :-)

 

http://www.motorola.com/Support/US-EN/Consumer-Support/TABLETS

 

Το δικό μου λέει : Your phone is in Warranty ... Expires 7/5/2013 \o/

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους έχω ένα πρόβλημα έχω γυρίσει το χοομ σε μαμά Ρομ για δικούς μου λόγους τεσπα το πρόβλημα μου είναι ότι αγόρασα ένα otg usb καλώδιο ότι και να συνδέσω το χοομ δεν κάνει τίποτα ξέρη κανείς τίποτα είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω καλώδιο τέτοιο το χοομ έχει την 3.1

το καλωδιο ειναι αυτοhttp://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Host-OTG-Adapter-Cable-Motorola-XOOM-WiFi-/150656088322?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item2313cd7902

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους έχω ένα πρόβλημα έχω γυρίσει το χοομ σε μαμά Ρομ για δικούς μου λόγους τεσπα το πρόβλημα μου είναι ότι αγόρασα ένα otg usb καλώδιο ότι και να συνδέσω το χοομ δεν κάνει τίποτα ξέρη κανείς τίποτα είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω καλώδιο τέτοιο το χοομ έχει την 3.1

το καλωδιο ειναι αυτοhttp://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Host-OTG-Adapter-Cable-Motorola-XOOM-WiFi-/150656088322?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item2313cd7902

 

Θα έπρεπε να σου δουλεύει ακόμα και σε μαμά (αφού έχεις την 3.1) . Έχεις δοκιμάσει να βάλεις usb πληκτρολόγιο/ποντίκι ; Είναι το πιο safe bet για να δεις αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε ενα Security update και πλέον ειμαι σε 3.2.1 ... Δεν έχω δει καμιά διάφορα. Γνωρίζει κανείς κατι; ;;

 

Sent from my Xoom using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα μπορεσεις με το more locale που θα το βρεις στο android market..θα σου αλλαξει εκεινες τις εφαρμογες που θα υποστηριζουν ελληνικα..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στο forum. :)

Aν παρω αυτο το xoom only wifi απο το amazon, Ελληνικα προφανως λογω android θα εχει ετσι?

Ευχαριστω.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum. :)

Aν παρω αυτο το xoom only wifi απο το amazon, Ελληνικα προφανως λογω android θα εχει ετσι?

Ευχαριστω.

 

 

Θα εχει ελληνικά, αλλα χωρις 3g θα ειναι απλά ενα πολυ ακριβο gadget... χανει ουσιαστικό μερος δυνατοτητων και φιλοσοφίας μιας ταμπλετας.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...