Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok μιλησα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν ανταλακτικα και θα λαβω τηλεφωνο αντικαταστασης

Ευχαριστω για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδικά έχω θέμα με το GPS.

Εδώ και λίγο καιρό έχει αρχίσει να μην κλειδώνει εύκολα τους δορυφόρους και να κάνει πάρα πολύ ώρα και στο τέλος να κλειδώνει μόνο μερικούς.

Τί μπορώ να κάνω για να το διορθώσω?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Double.FasterFix

 

Δοκίμασε την παραπάνω εφαρμογή. πρέπει να είσαι ρουτ για να δουλέψει.

κατέβασε και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2 με το οποίο βλέπεις τι γίνεται και σου κατεβάζει και ανανεωμένα δεδομένα δορυφόρων

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά τα Nexus δεν μου αρέσουν καθόλου. Αυτό το δεν παίρνει κάρτα μνήμης κλπ. δεν μου κάθεται καλά.

Πιστέυω ότι για κάνα χρόνο ακόμα θα παραμείνω στο άτριξ. Νομίζω ότι η καλύτερη σχέση κόστους/απόδοσης αυτή την εποχή για κάποιον που σκέφτεται να αλλάξει ότι είναι το galaxy s3.

 

ΜΟΤΟ G, κάτω από 200 ευρώ παίζει χωρίς αντίπαλο.

 

Είχα πάρει το Atrix όταν πρωτοβγήκε και ευτυχώς πρόλαβα και το έδωσα σχετικά γρήγορα (μετά από 2-3 μήνες). Τα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν λένε τίποτα όταν δεν έχεις το αντίστοιχο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΤΟ G, κάτω από 200 ευρώ παίζει χωρίς αντίπαλο.

.

 

Δεν παίρνει μνήμη δυστυχώς

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οκ ωραια προταση το G αλλα απο εγγυηση ? Εννοω θα εισαχθει στην ελλαδα για να το υποστιριζει και το σερβις ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν.

Δεν μπορώ να διαβάσω τίποτα πια στο atrix (πρεσβυωπία γαρ!)

Υπάρχει κάποια custom rom απροβλημάτιστη με την οποία μπορώ να μεγαλώσω τους χαρακτήρες;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες τις ρυθμισεις προσβασιμοτητας. Πρεπει να υπαρχει σχετικη επιλογη. Αλλιως δες λιγο τι mod παιζουν για το μεγεθος της γραμματοσειρας.

Δεν μπορω να σου πω κατι περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

απ οτι θυμάμαι στο ατριξ το μενου προσβασημοτητας ηταν κενό...

κατέβασε απο το play store την εφαρμογή spare parts plus.στην επιλογή font size επέλεξε αυτή που σου ταιριάζει...

Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθής κ εγώ με τον tzimhs85! Moυ αντικατέστησαν το atrixακι μου με ενα xt 890! Αλλά σε λευκό;... Βέβαια τζάμπα με 2 ακόμα χρνια εγγύησηςείναι και το κοιταω στα δόντια;
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα περιμενω . Βεβαια δεν ρωτηθηκα για μοντελο απλα με ενημερωσαν οτι περιμενουν τηλεφωνο αντικαταστασης

Χαιρετω κι εγω λοιπον οσους εμειναν στην ενοτητα.

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

τώρα έχω άλλο ανχος...Αν θα πάρει την αναβάθμιση σε android kitkat.βεβαία η Motorola είπε ότι όλα τα μοντέλα της που κυκλοφορήσαν το 2012 θα αναβαθμιστούν...

δεν την πολύ-εμπιστευμαι έχει κακό παρελθόν σε θέματα ενημερώσεων, άλλα σε λιγο και θα ξερουμαι....

 

είμαι βέβαια λίγο και στο δίλημμα να το πουλήσω και να πάρω το moto g που θα πάρει εγγυημένα την 4,4.

Link to comment
Share on other sites

τώρα έχω άλλο ανχος...Αν θα πάρει την αναβάθμιση σε android kitkat.βεβαία η Motorola είπε ότι όλα τα μοντέλα της που κυκλοφορήσαν το 2012 θα αναβαθμιστούν...

δεν την πολύ-εμπιστευμαι έχει κακό παρελθόν σε θέματα ενημερώσεων, άλλα σε λιγο και θα ξερουμαι....

 

είμαι βέβαια λίγο και στο δίλημμα να το πουλήσω και να πάρω το moto g που θα πάρει εγγυημένα την 4,4.

 

το atrix hd θα παει στο Kitkat, το δικο μας χλωμο...

Link to comment
Share on other sites

O Τζιμης μαλλον μιλαει για το RAZRi που πηρε ως αντικαταστατη του Atrix.

Καλυτερα πουλα το αν θες τηλεφωνο επιδωσεων μιας και καινουργιο κανει λιγο πανω απο 200 ευρω,οποτε θα το δωσεις σε καλη τιμη.

Βεβαια ας μετακινηθούμε στο αντιστοιχο τοπικ

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω ειχα στειλει για service το atrix μου απο τις 10-10-2013 και μολις σημερα παρελαβα ολοκαινουριο raz xt890 σε λευκο.Τελικα αξιζε η αναμονη.Τυχερη ειναι η γυναικα μου διοτι εγω αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω δικαρτο κινεζο. Ξερετε αν ισχυει εκ νεου εγγυηση για 2 χρονια?
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Double.FasterFix

 

Δοκίμασε την παραπάνω εφαρμογή. πρέπει να είσαι ρουτ για να δουλέψει.

κατέβασε και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2 με το οποίο βλέπεις τι γίνεται και σου κατεβάζει και ανανεωμένα δεδομένα δορυφόρων

 

Ευχαριστώ φίλε. Το 2ο το είχα. Το 1ο βοήθησε.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια και εγω ειχα στειλει για service το atrix μου απο τις 10-10-2013 και μολις σημερα παρελαβα ολοκαινουριο raz xt890 σε λευκο.Τελικα αξιζε η αναμονη.Τυχερη ειναι η γυναικα μου διοτι εγω αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω δικαρτο κινεζο. Ξερετε αν ισχυει εκ νεου εγγυηση για 2 χρονια?

 

αυτό ήταν πάει το atrixακι...αντικαταστάθηκε από την αντιπροσωπεία με ένα razr i λευκό,λόγο έλλειψης digitizer.μάλιστα έχω εγγύηση απ την αρχή 2 χρόνια.

 

Εισαι σιγουρος Tzimhs85?

 

Και εμενα το razr i σε λευκο μου εδωσαν και ενημερωνω οτι ισχυει κανονικα η εγγυηση του atrix σε αυτο (μεχρι να περασουν τα 2 χρονια που ειχε), οχι 2 χρονια εκ νεου δηλαδη. Αυτο μου ειπαν.

 

Πραγματικα ειμαστε τυχεροι, το κινητο (razr i) για μενα ειναι super.:)

 

Οσον αφορα τη διαδικασια που εκανα, γιατι ειδα οτι αλλα παιδια ταλαιπωρηθηκαν.... εγω πηρα κατευθειαν (οταν χαλασε το touch του atrix σε καποια σημεια) την Cellcom και μου ειπαν να το παω απο εκει με την αποδειξη και οτι δεν χρειαζεται να το παω στο καταστημα απο οπου το πηρα. Το πηγα Πεμτη και Παρασκευη με πηραν και μου ειπαν οτι δεν φτιαχνεται και οτι κανουν αντικατασταση με το razr i και να παω Δευτερα να το παρω. Πηγα Δευτερα και μου το εδωσαν.

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

παρηγειλα ενα digitizer απο το ebw μπας και το φτιαξω ..

το κινητο ειναι ανοιγμενο εδω και μισο χρονο αφου το χαλασα οταν πηγα να το ανοιξω γιατι ειχε προβλημα το digitizer:angry: και γιατι ειχε παρει σκονες απο κατω του.

Αντιπροσωπεια δεν..... γιατι ειχε παρει νερο οταν το αφησα στον νεροχυτη:(

Link to comment
Share on other sites

Ε μα έλεος ρε Μιχάλη λίγη προσοχή μ αυτά. Τώρα έχασες ολόκληρο RAZR.

Πάντως για την εγγύηση που συζητάτε είναι όντως 2 χρόνια απο την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά παρόλο που είμαι κάτοχος Atrix δεν έχω καταλάβει τι είναι το digitizer????
Link to comment
Share on other sites

Στρατηγέ όχι δεν Ρώτησα αλλά έτσι έγραφε σε ενα απο τα χαρτιά που συνόδευαν τη συσκευή. Οποτε ναι ισχύει για 2 χρονια
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά παρόλο που είμαι κάτοχος Atrix δεν έχω καταλάβει τι είναι το digitizer????

 

ούτε κι εγώ...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ούτε κι εγώ...

ειναι αυτο που βρισκεται μεταξυ οθονης και "τζαμιου" ...ειναι αυτο που αναγνωριζει το δακτυλο σου και δινει εντολη να δειξει τις κινησεις η οθονη, (μενου, επιλογες κ.α)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...