Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κλάψω ή να γελάσω; :X

 

Villis δώσε αν μπορείς link για το gplus να ενημερώνομαι please!

Πάντως τουλάχιστον οι Αμερικάνοι που κάνουν μηνύσεις εύκολα σε εταιρίες θα έπρεπε να μηνύσουν την εταιρία που ενώ σε επίσημη σελίδα έλεγε ότι θα δοθεί ICS το Q3 τώρα αναβλήθηκε σε κάτι αόριστο. (θυμάμαι καλά; έλεγε Q3 ή ήταν evaluation + planning; )

To account που "τα χώνει" ο κόσμος είναι αυτό... Πάντως αν τελικά ακυρωθεί θα είναι τραγική η moto και το λέω εγώ που είμαι γενικώς πολύ ευχαριστημένος με το κινητό! Η αλήθεια ωστόσο είναι ότι ακόμα ελπίζω, μιας και σε άλλα το ακύρωσαν ήδη, ενώ σ'εμάς αφήνουν ένα παραθυράκι. Όσο για τις μηνύσεις που λες, νομίζω πως ήταν καλυμμένη η εταιρία μιας και υπήρχαν ψιλά γράμματα στα οποία έλεγε πως έχει το δικαίωμα να αλλάξει τις πληροφορίες και ότι δεν είναι commited να ακολουθήσει το πρόγραμμα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν δώσει παγωτό η φασολάκι... αυτό που απαιτώ (το λιγότερο) είναι να δώσει drivers και libs ώστε οι dev's να μπορέσουν πλέον να κάνουν "θαύματα"
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν δώσει παγωτό η φασολάκι... αυτό που απαιτώ (το λιγότερο) είναι να δώσει drivers και libs ώστε οι dev's να μπορέσουν πλέον να κάνουν "θαύματα"

 

Σωστος. Εστω αυτο....

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν δώσει παγωτό η φασολάκι... αυτό που απαιτώ (το λιγότερο) είναι να δώσει drivers και libs ώστε οι dev's να μπορέσουν πλέον να κάνουν "θαύματα"

Mα κι ο λόγος που οι περισσότεροι περιμένουμε το ics είναι κατά βάση αυτός. Να δωθεί το source code του kernel για να ξεκινήσει το party :D

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με το touch screen της οθονης που σταματησε να δουλευει ,λυθηκε στο σερβις της αργυρουπολης με αλλαγη οθονης ,πλακετας, μικροφωνου , αναβαμθιση ??

με τις υγιες μ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με το touch screen της οθονης που σταματησε να δουλευει ,λυθηκε στο σερβις της αργυρουπολης με αλλαγη οθονης ,πλακετας, μικροφωνου , αναβαμθιση ??

με τις υγιες μ!!!

 

Στην εγγυηση, ε?

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να χτυπήσω ένα lapdock και απ'ότι έχω δεί όλοι είναι ευχαριστημένοι. Δύο ερωτησούλες έχω:

1) έχει βρει κανένας καμία καλή ευκαιρία στο δίκτυο? τα περίπου 100$ δεν μας φορολογούν επιπλέον στο τελωνείο?

2) αν συνδέσεις εκτυπωτή, υπάρχει περίπτωση να εκτυπώσεις? δλδ θα βρεί drivers?...

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Στην εγγυηση ολα αλλα στα καλα καθουμενα χωρις πεσιματα επαθε εγκεφαλικο .Το σερβις στην αργυρουπολη οχι οπως παλια ... 1 εβδομαδα για την επισκευη ,μαλλον εκαναν περικοπες ...
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να χτυπήσω ένα lapdock και απ'ότι έχω δεί όλοι είναι ευχαριστημένοι. Δύο ερωτησούλες έχω:

1) έχει βρει κανένας καμία καλή ευκαιρία στο δίκτυο? τα περίπου 100$ δεν μας φορολογούν επιπλέον στο τελωνείο?

2) αν συνδέσεις εκτυπωτή, υπάρχει περίπτωση να εκτυπώσεις? δλδ θα βρεί drivers?...

 

αναρωτιομουνα το ιδιο,αλλα με 3 εκτυπωτες τυχαιους που δοκιμασα με Pdf και word ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΤΥΠΩΝΕΙ!!!:cool:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Thanks, αν και το αγορασα πριν διαβασω το μνμ σου, μονο με 49 ευρω,αλλα ηταν "βιτρινας". Καλη φαση ειναι. Ελπιζω να μην το μετανιωσω και να βγει καλο. Εχουμε κατι να προτεινουμε για να του κανουμε? Και να ρωτησω: οταν τελειωνει η μπαταρια του lapdock,συνεχίζει να δουλεύει με του κινητού?

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Προηγούμενο κινητό μου ήταν το iphone 3GS. Πηγαίνοντας στο ΑΤΡΙΧ απογοητεύτηκα...

Το κινητό πρώτα από όλα είναι ΤΗΛΕΦΩΝΟ. Και πάνω από όλα θέλω να κάνω τα βασικά γρήγορα και αποτελεσματικά.

Μερικά ΤΕΡΑΣΤΙΑ μείον του ΑΤΡΙΧ:

 

1. Έχει χειρότερη απόκριση στο touch screen σε σχέση με το iphone 3gs!!!!! Λόγω της δουλειάς μου τα έβαζα και τα δυο σε βάση στο αυτοκίνητο και όταν οδηγούσα τα ξεκλείδωνα όταν χρειαζόταν. Με το iphone 9 στις 10 γινόταν με το ΑΤΡΙΧ 9 στις 10 ΖΟΝΚ!!!!!

 

2. Δεν είναι το ίδιο smooth η κύλιση από την μια οθόνη στην άλλη. Το δεξιά αριστερά εννοώ στις βασικές οθόνες. Εκνευριστικό.

 

3. Πρέπει να κατεβάσω πρόγραμμα για να βλέπω full screen και σε υψηλή ανάλυση φωτογραφίες αυτών που με καλούν. Και πάλι αυτό το πρόγραμμα είναι χειρότερο από αυτό του IOS 5!!!!!!

 

4. Όταν είναι κλειδωμένο και έχω αναπάντητες και μηνύματα δεν μου βγάζει λίστα με τους αριθμούς που με έχουν καλέσει ή έχουν στείλει μήνυμα!!!!! Πρέπει να το ξεκλειδώσω και μετά να πάω στις κλήσεις και τρέχα-γύρευε. Απαράδεκτο.

 

5. Η αίσθηση της touch screen είναι χειρότερη από το 3gs!!!!

 

6. Το πληκτρολόγιο του iphone στην εισαγωγή κειμένου ήταν πιο εύχρηστο και με καλύτερη λειτουργικότητα από αυτό του Atrix. Έβρισκε πολύ αποτελεσματικότερα το πλήκτρο που ήθελα να πατήσω. Στο Atrix πολλές φορές πατιέται το διπλανό. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

 

7. Πολλές περισσότερες σοβαρές εφαρμογές στο app store.

 

8. Βαριέμαι να γράψω άλλα...

 

Τα θετικά του Atrix;

 

1. Είναι γρήγορο...Όχι στην αφή. Όταν εκτελεί προγράμματα.

 

2. Η ανάλυση της οθόνης.

 

3. Διαρκεί αρκετά η μπαταρία.

 

 

Με λίγα λόγια. Το κινητό είναι χαντακωμένο από το λειτουργικό. Αν φορούσε το IOS της Apple θα ήταν απλά ΓΑΜΑΤΟ...

Edited by gordonas
Link to comment
Share on other sites

Προηγούμενο κινητό μου ήταν το iphone 3GS. Πηγαίνοντας στο ΑΤΡΙΧ απογοητεύτηκα...

Το κινητό πρώτα από όλα είναι ΤΗΛΕΦΩΝΟ. Και πάνω από όλα θέλω να κάνω τα βασικά γρήγορα και αποτελεσματικά.

Μερικά ΤΕΡΑΣΤΙΑ μείον του ΑΤΡΙΧ:

 

1. Έχει χειρότερη απόκριση στο touch screen σε σχέση με το iphone 3gs!!!!! Λόγω της δουλειάς μου τα έβαζα και τα δυο σε βάση στο αυτοκίνητο και όταν οδηγούσα τα ξεκλείδωνα όταν χρειαζόταν. Με το iphone 9 στις 10 γινόταν με το ΑΤΡΙΧ 9 στις 10 ΖΟΝΚ!!!!!

 

2. Δεν είναι το ίδιο smooth η κύλιση από την μια οθόνη στην άλλη. Το δεξιά αριστερά εννοώ στις βασικές οθόνες. Εκνευριστικό.

 

3. Πρέπει να κατεβάσω πρόγραμμα για να βλέπω full screen και σε υψηλή ανάλυση φωτογραφίες αυτών που με καλούν. Και πάλι αυτό το πρόγραμμα είναι χειρότερο από αυτό του IOS 5!!!!!!

 

4. Όταν είναι κλειδωμένο και έχω αναπάντητες και μηνύματα δεν μου βγάζει λίστα με τους αριθμούς που με έχουν καλέσει ή έχουν στείλει μήνυμα!!!!! Πρέπει να το ξεκλειδώσω και μετά να πάω στις κλήσεις και τρέχα-γύρευε. Απαράδεκτο.

 

5. Η αίσθηση της touch screen είναι χειρότερη από το 3gs!!!!

 

6. Το πληκτρολόγιο του iphone στην εισαγωγή κειμένου ήταν πιο εύχρηστο και με καλύτερη λειτουργικότητα από αυτό του Atrix. Έβρισκε πολύ αποτελεσματικότερα το πλήκτρο που ήθελα να πατήσω. Στο Atrix πολλές φορές πατιέται το διπλανό. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

 

7. Πολλές περισσότερες σοβαρές εφαρμογές στο app store.

 

8. Βαριέμαι να γράψω άλλα...

 

Τα θετικά του Atrix;

 

1. Είναι γρήγορο...Όχι στην αφή. Όταν εκτελεί προγράμματα.

 

2. Η ανάλυση της οθόνης.

 

3. Διαρκεί αρκετά η μπαταρία.

 

 

Με λίγα λόγια. Το κινητό είναι χαντακωμένο από το λειτουργικό. Αν φορούσε το IOS της Apple θα ήταν απλά ΓΑΜΑΤΟ...

πολυ απλα, παρε παλι Iphone... ασε το Motorola για εμας που θελουμε κατι (ή μαλλον πολλα) παραπανω απο ενα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα, παρε παλι Iphone... ασε το Motorola για εμας που θελουμε κατι (ή μαλλον πολλα) παραπανω απο ενα τηλεφωνο.

 

Είναι δυνατόν να παίρνει κάποιος προσωπικά αυτά που έγραψα για το ATRIX; Πως σε λένε; Γιώργο ΑΤΡΙΧ;;; :)

 

Ασφαλώς και θα έπαιρνα πάλι iphone αλλά δεν έχω λεφτά για πέταμα να αλλάζω συνέχεια κινητά. Θα κοιτούσα όμως για Samsung πρώτα.

 

Επί της ουσίας, αυτά που έγραψα δεν είναι πολύ σοβαρά; Δεν είναι απαράδεκτο ότι δεν τα κάνει το ATRIX λόγω αδυναμίας του λογισμικού;

 

Δεν είμαι φαν της Apple αλλά σε μεγάλο ποσοστό δεν είναι τυχαίες οι πωλήσεις που κάνουν και οι υπόλοιπες εταιρείες θα έπρεπε να παραδειγματιστούν από την άψογη λειτουργία του iphone σε ότι κάνει.

 

Εδώ κάνουμε ολόκληρη κουβέντα για το αν ένα τηλέφωνο δυο ετών θα ενσωματώσει μια αναβάθμιση που έχει κυκλοφορήσει εδώ και μήνες. Επειδή αγοράσαμε ένα προϊόν σημαίνει ότι το παντρευτήκαμε και κάνουμε τα στραβά μάτια στις ελλείψεις του; Ούτε στον γάμο δεν τα κάνεις αυτά :)

 

Sorry αλλά δεν είμαι fanboy καμίας εταιρίας. Ούτε της Motorola, ούτε της Apple. Απλά επισημαίνω τις ελλείψεις του κινητού που έχω πληρώσει.

 

Ένα κινητό τηλέφωνο οφείλει πρώρα από όλα να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ. Σε αυτόν τον τομέα το ΑΤΡΙΧ υστερεί. Τώρα αν θέλει να το παίξει laptop, Media player ή οτιδήποτε άλλο είναι δευτερεύον.

Edited by gordonas
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να παίρνει κάποιος προσωπικά αυτά που έγραψα για το ATRIX; Πως σε λένε; Γιώργο ΑΤΡΙΧ;;; :)

 

Ασφαλώς και θα έπαιρνα πάλι iphone αλλά δεν έχω λεφτά για πέταμα να αλλάζω συνέχεια κινητά. Θα κοιτούσα όμως για Samsung πρώτα.

 

Επί της ουσίας, αυτά που έγραψα δεν είναι πολύ σοβαρά; Δεν είναι απαράδεκτο ότι δεν τα κάνει το ATRIX λόγω αδυναμίας του λογισμικού;

 

Δεν είμαι φαν της Apple αλλά σε μεγάλο ποσοστό δεν είναι τυχαίες οι πωλήσεις που κάνουν και οι υπόλοιπες εταιρείες θα έπρεπε να παραδειγματιστούν από την άψογη λειτουργία του iphone σε ότι κάνει.

 

Εδώ κάνουμε ολόκληρη κουβέντα για το αν ένα τηλέφωνο δυο ετών θα ενσωματώσει μια αναβάθμιση που έχει κυκλοφορήσει εδώ και μήνες. Επειδή αγοράσαμε ένα προϊόν σημαίνει ότι το παντρευτήκαμε και κάνουμε τα στραβά μάτια στις ελλείψεις του; Ούτε στον γάμο δεν τα κάνεις αυτά :)

 

Sorry αλλά δεν είμαι fanboy καμίας εταιρίας. Ούτε της Motorola, ούτε της Apple. Απλά επισημαίνω τις ελλείψεις του κινητού που έχω πληρώσει.

 

Ένα κινητό τηλέφωνο οφείλει πρώρα από όλα να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ. Σε αυτόν τον τομέα το ΑΤΡΙΧ υστερεί. Τώρα αν θέλει να το παίξει laptop, Media player ή οτιδήποτε άλλο είναι δευτερεύον.

 

φιλε μου ηρεμησε καταρχην:)

ολοι οσοι ειχαμε iphone ξερουμε πως πιανει λογο χειροτερα το touch!

 

κανε λιγη υπομονη κ ψαχτο λιγο το αντροιντ και θα δεις πως δυσκολα θα πας παλι σε iphone ανεξαρτητατων οικονομικων σου:)

 

δλδ απλα θελει πιο πολυ ψαξιμο κ ρωτημα,για να βρεις τις καταλληλες εφαρμογες,σε αυτα που θες/

 

edit..το widgetlocker σε βοηθα να ξεκλειδωνεις κ με τα πληκτρα του ηχου και να χειριζεσαι φωτεινοτητες,δονησεις,φωτο με 1 κουμπι..ξεκινας αποκει?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος μου...υπάρχει αυτό το διάστημα αντίστοιχο κινητό;; Εννοώ σε τιμή πολύ προσιτή και να κάνει αρκετά καλά ο,τι και τα άλλα. Δεν έχω σκοπό να το αλλάξω σύντομα..απλά αναρωτιέμαι. Από εκεί που δεν πίστευα οτι θα πάρω ποτέ MOTOROLA και το βρήκα τυχαία όταν είχα ζοχαδιαστεί με το HTC DESIRE που τελείωνε η μπαταρία σε 2 ώρες..τώρα λεω να ψάχνω για τέτοια "εναλλακτικά" κινητά. 299euro ακόμη δεν το πιστεύω...lapdock...fingerprint...όποιος και αν το έχει δει το κινητό παθαίνει σοκ..ΟΚ 9 στους 10 είναι άσχετοι τελείως...αλλά μετράει!! :lol:

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος μου...υπάρχει αυτό το διάστημα αντίστοιχο κινητό;; Εννοώ σε τιμή πολύ προσιτή και να κάνει αρκετά καλά ο,τι και τα άλλα. Δεν έχω σκοπό να το αλλάξω σύντομα..απλά αναρωτιέμαι. Από εκεί που δεν πίστευα οτι θα πάρω ποτέ MOTOROLA και το βρήκα τυχαία όταν είχα ζοχαδιαστεί με το HTC DESIRE που τελείωνε η μπαταρία σε 2 ώρες..τώρα λεω να ψάχνω για τέτοια "εναλλακτικά" κινητά. 299euro ακόμη δεν το πιστεύω...lapdock...fingerprint...όποιος και αν το έχει δει το κινητό παθαίνει σοκ..ΟΚ 9 στους 10 είναι άσχετοι τελείως...αλλά μετράει!! :lol:

 

ινσομνια προσφορες,θα δεις το 4χ σε εξαιρετικη τιμη:happy:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος μου...υπάρχει αυτό το διάστημα αντίστοιχο κινητό;; Εννοώ σε τιμή πολύ προσιτή και να κάνει αρκετά καλά ο,τι και τα άλλα. Δεν έχω σκοπό να το αλλάξω σύντομα..απλά αναρωτιέμαι. Από εκεί που δεν πίστευα οτι θα πάρω ποτέ MOTOROLA και το βρήκα τυχαία όταν είχα ζοχαδιαστεί με το HTC DESIRE που τελείωνε η μπαταρία σε 2 ώρες..τώρα λεω να ψάχνω για τέτοια "εναλλακτικά" κινητά. 299euro ακόμη δεν το πιστεύω...lapdock...fingerprint...όποιος και αν το έχει δει το κινητό παθαίνει σοκ..ΟΚ 9 στους 10 είναι άσχετοι τελείως...αλλά μετράει!! :lol:

 

προτείνω αυτό:

http://www.skroutz.gr/s/395092/Samsung-Galaxy-Nexus.html

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επισημα πια μενουμε στην Gingerbread :mad:

Εγω προσωπικα δεν προκειται να ξαναπαρω καποια συσκευη της motorola ουτε να την προτεινω αλλου, απο πλευρας hardware το atrix ειναι εξαιρετικη συσκευη μιας και εχει οτι ζηταω (4" οθονη, sd card, διπιρηνο) αλλα απο πλευρας software ειναι αστα να πανε. Περιμενα πως και πως την αναβαθμιση για να λυθουν καποια απο τα προβληματα που ειχε στην 2.3 και να διορθωθει το αργο webtop αλλα τελικα μαλλον το lapdock θα παει για πωληση και θα κρατησω το κινητο μεχρι να βρω κατι που να με καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

Για να ακριβολογησουμε, σε όλα τα regions (Asia, US κλπ) έχει μπει η ταφοπλακα "Will remain on Gingerbread" ΕΚΤΟΣ από την Ευρωπη, οπου για καποιο περιεργο λόγο εξακολουθει η ιδια δηλωση "further plans coming soon" (???). Υπάρχει δηλαδη ισως μια τελευταια ελπίδα εφοσον δεν το έχουν αλλαξει ακομα, αν και πλεον το σκηνικο παγκοσμια θυμιζει το χρονικο ενος προαναγγελθεντος θανατου....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να ακριβολογησουμε, σε όλα τα regions (Asia, US κλπ) έχει μπει η ταφοπλακα "Will remain on Gingerbread" ΕΚΤΟΣ από την Ευρωπη, οπου για καποιο περιεργο λόγο εξακολουθει η ιδια δηλωση "further plans coming soon" (???). Υπάρχει δηλαδη ισως μια τελευταια ελπίδα εφοσον δεν το έχουν αλλαξει ακομα, αν και πλεον το σκηνικο παγκοσμια θυμιζει το χρονικο ενος προαναγγελθεντος θανατου....

 

Θα ημουν αισιοδοξος αν ειχαν βαλει παντου οτι θα μεινει στην 2.3 εκτος απο την Αμερικη, τωρα που ειναι στην Ευρωπη μαλλον πιο πολυ για τυπογραφικο λαθος μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κι εγώ έτσι την κόβω τη δουλειά... Οι βασικές πωλήσεις της motorola είναι στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού και συνεπώς δε βλέπω το λόγο να αναβαθμίσει εμάς κι όχι τους Αμερικάνους. Δυστυχώς παρόλο που το κινητό μου κάνει τη δουλειά του, σκοπεύω κι εγώ να κάνω ακριβώς το ίδιο. Να αλλάξω εταιρία όταν αποφασίσω πως θέλω κάτι άλλο και να σκεφτώ πολύ σοβαρά αν πρόκειται να ξαναγυρίσω πίσω! Κρίμα γιατί είναι πολύ δυνατή συσκευή για να μην μπορεί να πάρει ics. Και το πρόβλημά μου είναι κατά βάση οι drivers κι όχι η επίσημη rom...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα, παρε παλι Iphone... ασε το Motorola για εμας που θελουμε κατι (ή μαλλον πολλα) παραπανω απο ενα τηλεφωνο.

 

Φίλε μου αυτά που λέει το παλικάρι δεν είναι ψέματα, δεν καταλαβαίνω γιατί διαφωνείς ενώ όλοι θα έπρεπε να λέμε τα ίδια.

Έβαλα τον κολλητό ν πάρει το Atrix και τώρα που είδα πως δεν θα πάρει την 4.0 ποιος ξέρει τι θα ακούσω. Του το πρότεινα και το αγόρασε γιατί υποτίθεται πως θα την έπαιρνε.

 

Απλά η ΜΟΤΟ έχασε έναν ακόμα πελάτη για τα καλά...

Link to comment
Share on other sites

παιδια λογω αναγκης σκεφτομαι να δωσω το atrix,ποσο λετε να πιανει?το εχω περιπου 6-7 μηνες,μαμα,αριστη κατασταση με 2 θηκες(η μια ειναι της ballistic)+το work and play kit(http://www.handtec.co.uk/shopimages/products/normal/Motorola_Atrix_Work_and_Play_Kit_M%20.jpg)

ποσο λετε να το δωσω αν το αποφασισω?κανα 300ε πακετο ολα πιανει?

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ επιμένεις οτι αυτά που γράφει ο φίλος είναι όλα σωστά...

επειδή λοιπόν έτυχε να έχω ένα Iphone 4 για 6 μήνες ας τα πάρουμε απο την αρχή.

(με το 3gs φυσικά και δεν θα ασχοληθώ...)

 

1. Έχει χειρότερη απόκριση στο touch screen σε σχέση με το iphone 3gs!!!!! Λόγω της δουλειάς μου τα έβαζα και τα δυο σε βάση στο αυτοκίνητο και όταν οδηγούσα τα ξεκλείδωνα όταν χρειαζόταν. Με το iphone 9 στις 10 γινόταν με το ΑΤΡΙΧ 9 στις 10 ΖΟΝΚ!!!!!

 

εγώ μεγάλη διαφορα δεν βλέπω, απλά είναι το πως το χρησιμοποιείς

 

2. Δεν είναι το ίδιο smooth η κύλιση από την μια οθόνη στην άλλη. Το δεξιά αριστερά εννοώ στις βασικές οθόνες. Εκνευριστικό.

ειναι smooth απλά το αδικεί η ρομ που φοράει και το blur, βάλε έναν άλλο launcher και θα δεις διαφορα

3. Πρέπει να κατεβάσω πρόγραμμα για να βλέπω full screen και σε υψηλή ανάλυση φωτογραφίες αυτών που με καλούν. Και πάλι αυτό το πρόγραμμα είναι χειρότερο από αυτό του IOS 5!!!!!!

στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί... αν κάτσω να σου απαριθμήσω πόσα apps θέλει το Iphone για απλά πραγματάκια δεν θα φτάσουν οι σελίδες του Myphone

 

4. Όταν είναι κλειδωμένο και έχω αναπάντητες και μηνύματα δεν μου βγάζει λίστα με τους αριθμούς που με έχουν καλέσει ή έχουν στείλει μήνυμα!!!!! Πρέπει να το ξεκλειδώσω και μετά να πάω στις κλήσεις και τρέχα-γύρευε. Απαράδεκτο.

κανε root και μετά κάνει και παπάδες

 

5. Η αίσθηση της touch screen είναι χειρότερη από το 3gs!!!!

το ξανά είπες αυτό

 

6. Το πληκτρολόγιο του iphone στην εισαγωγή κειμένου ήταν πιο εύχρηστο και με καλύτερη λειτουργικότητα από αυτό του Atrix. Έβρισκε πολύ αποτελεσματικότερα το πλήκτρο που ήθελα να πατήσω. Στο Atrix πολλές φορές πατιέται το διπλανό. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

απλό, άλλαξε πληκτρολόγιο, έχει πάρα πολλά και τα περισσότερα καλύτερα από αυτό του Iphone

 

7. Πολλές περισσότερες σοβαρές εφαρμογές στο app store.

καλά αυτό το προσπερνάω, αν είναι δυνατόν να θεωρείς οτι κάτι τέτοιο ισχύει, ίσως μια δυο εφαρμογής (άντε 10-20) να είναι ακόμα μόνο για το μήλο αλλά σταδιακά ολες περνάνε και απέναντι

8. Βαριέμαι να γράψω άλλα...

Τα θετικά του Atrix;

 

1. Είναι γρήγορο...Όχι στην αφή. Όταν εκτελεί προγράμματα.

 

2. Η ανάλυση της οθόνης.

 

3. Διαρκεί αρκετά η μπαταρία.

4. έχει το Lapdock

5. Webtop

6. μικρότερο μέγεθος μεγαλύτερη οθόνη

7. 2 χρόνια εγγύηση

8. πολύ καλύτερο σήμα

9. μισή τιμή...

10. Flash

 

αλλά το νούμερο 8. που έγραψες έχεις δίκιο είναι σοβαρό μείον.

 

μετά τα παραπάνω ας σοβαρευτούμε, είναι 2 διαφορετικά τηλέφωνα και για δυο διαφορετικές κατηγορίες χρηστών.

το ένα είναι τηλέφωνο και εχει δυνατότητες mobile internet & mail (αυτός ήταν ο στόχος του) το μοτο όμως είναι ένας μικρός υπολογιστής και θέλει (και μπορεί) να τα κάνει ΟΛΑ

όσο για σένα φίλε που το πρότεινες να το πάρει ο φίλος σου... τι να πω? αν σε άκουσε δεν φταις εσύ, φταίει αυτός που δεν το έψαξε, αν πάλι δεν το έψαξε γιατί δεν γνωρίζει ... δεν θα καταλάβει τίποτα οπότε όλα καλά.

 

ΥΓ. είναι πάντως πολύ σοβαρό το ότι δεν δίνει την δυνατότητα απογειώσεις σε αυτό το κινητό η μοτορολα δίνοντας του έστω παγωτό.

θα μιλούσαμε για άλλο κινητό... είναι και αναμενόμενο όμως μετά την παρουσίαση τόσων νέων συσκευών.

όσο και να δυσαρεστήθηκα νομίζω οτι ακόμα (και για 5-6 μήνες) είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

μετά τα παραπάνω ας σοβαρευτούμε, είναι 2 διαφορετικά τηλέφωνα και για δυο διαφορετικές κατηγορίες χρηστών.

το ένα είναι τηλέφωνο και εχει δυνατότητες mobile internet & mail (αυτός ήταν ο στόχος του) το μοτο όμως είναι ένας μικρός υπολογιστής και θέλει (και μπορεί) να τα κάνει ΟΛΑ

όσο για σένα φίλε που το πρότεινες να το πάρει ο φίλος σου... τι να πω? αν σε άκουσε δεν φταις εσύ, φταίει αυτός που δεν το έψαξε, αν πάλι δεν το έψαξε γιατί δεν γνωρίζει ... δεν θα καταλάβει τίποτα οπότε όλα καλά.

 

ΥΓ. είναι πάντως πολύ σοβαρό το ότι δεν δίνει την δυνατότητα απογειώσεις σε αυτό το κινητό η μοτορολα δίνοντας του έστω παγωτό.

θα μιλούσαμε για άλλο κινητό... είναι και αναμενόμενο όμως μετά την παρουσίαση τόσων νέων συσκευών.

όσο και να δυσαρεστήθηκα νομίζω οτι ακόμα (και για 5-6 μήνες) είμαι οκ.

 

Εγώ θα επικεντρωθώ στο υστερογραφό σου. Μου αρέσει που το θεωρείς αναμενόμενο την ίδια στιγμή που η ίδια η μότο λίγο καιρό πριν έλεγε πως θα πάρει την 4.0 .

 

Αν έπαιρνε την 4.0 κάποια στιγμή πολλά απο τα θεματάκια που λεει το παλικάρι θα λυνόνταν ΚΑΙ για να γίνω πιό κατανοητός γιατί παρεξήγησες. για έναν νέο χρήστη ή έναν χρήστη που περνάει από iphone σε ανδροιδ τα launcher & root ακούγονται κινέζικά, με αυτά που λες ναι μεν και απογειώνεις την συσκευή σου αλλά η κάθε εταιρία δεν θα έπρεπε οι συσκευες της out of the box να είναι 100% αποδοτικές? Τι μου βάζει η μότο το blur όταν ρίχνει την εμπειρία αντί να την βετιώνει? Όσο για το 3GS που λεει είναι σαφώς πιο smooth απο το ατριξ(όχι καλύτρο κινητο) και όσους launchers να βάλεις δεν φτάνει την αίσθηση.. Από την 4 και μετά το συζητάμε.

 

Επίσεις το Ατριχ σε πρώτη φάση είναι κινητό, από εκεί και πέρα Lapdock Webtop κατεμέ είναι το μέλλον των smartphones αλλά θέλουν ακόμη πολύ δουλειά.

 

ΥΓ Έχει εδώ και δύο μήνες που με πρίζει ποτε θα έρθει το παγωτό και το κακό είναι οτι δεν βγαίνει καμιά ρομ 4 πλήρως λειτουργική να του την περνούσα να μη με έπριζε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...