Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απορω εμενα πως θα μου φανει απο τις 3 ιντσες θα παω στις 4 εδω οι 3,7 μου φαινονται μεγαλες. Παντως το θεμα καμερα ειναι σχετικο δοκιμαστε να κατεβασετε την εφαρμογη lgcamera .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω μιλάω για χρώματα όχι για σκιά η φως ημέρας

 

Κοιτα χρωματα εχει καλα αλλα κατι της λειπει,κατι με την αντιθεση νομιζω. Αν ειχε ας πουμε την οθονη του παλιου DESIRE

Ε θα ηταν κορυφη...Γενικα για την δουλεια που το θελω ( σου εχω εξηγηση οτι μιλαω πολυ και εχω internet 12 ωρες την ημερα ) μου κανει ! ΤΟ GS 2 με την ιδια χρηση στις 5 το απογευμα ηθελε ρευμα ! Κριμα που δεν το αγορασα πιο παλια και εχασα τοσα χρηματα αδικα.

 

ναι κι εγω τα ιδια λεω,μετρια οθονη για μερα (,γιατι σε ισκιο ειναι καλη)και φωτο και καμερα ελλιπη,αλλα δεν μπορω να το κακολογησω το ατριξακι,

ειναι και τοσοδουλι:O απο τα αλλα τα θηρια!:)

 

τελικα μονο το βιντεο του gs2 μου λειπει,αφου σε φωτο δεν διαφερουν παααρα πολυ.

ανεκτο ομως χαρη στην αναλυση ,το μικρο μεγεθος,και την μπαταρια που υπερβολευουν!

 

Ακριβως ειναι το πιο δυνατο μεχρι στιγμης στις 4' . Ασε που εχει και Nvidia..τα παιχνιδια τα παιζει ΤΕΛΕΙΑ ! :D

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέσα στις σύνθετες ρυθμίσεις δεν έχει να αυξήσεις τα κανάλια ; πρεπει να έχει επιλογή 11 ,13 ,14,εγώ επέλεξα το 14

Έχω κι εγώ αυτές τις επιλογές σε custom rom όμως... 2.3.6 είναι. Ίσως αυτό παίζει ρόλο ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι η ιταλική 2.34 και τα έχει
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... έχει πιθανώς να κάνει με το base της rom μας (εγώ έχω την notachtrix) που βασίζονται στις roms της att γιατί κι ένας φίλος μου έψαχνε τις ρυθμίσεις που το είχα πει και ακόμα ψάχνει :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβως ειναι το πιο δυνατο μεχρι στιγμης στις 4' . Ασε που εχει και Nvidia..τα παιχνιδια τα παιζει ΤΕΛΕΙΑ ! :D

 

 

 

ασε ηδη αγχωνομαι αν το νεο ατριξ το τετραπυρηνο θα εχει τοσο μικρο μεγεθος,να γουσταρουμε!:)

τελικα το μεγεθος μετραει,που λενε οι γυναικες:p

αν και τωρα που το σκεφτομαι :confused: αυτες πιο μεγαλα θελουν:lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 3η ημερα με το κινητο-απο τις 7 το πρωι στο internet+Full 3G+φωτεινοτητα στο 25%.

 

Ενταξει για κλησεις ειπαμε κανω πολλες,υπολοιπο μπαταριας αυτη τη στιγμη ;;; 50% !!!!!!

 

Μιλαμε για 2πυρηνο μηχανακι -ΜΟΝΟ γιαυτον το λογο πιστευω οτι ειναι ενα κλικ καλυτερο απο το απλο RAZR το οποιο ειχα.

 

Τωρα αν το συγκρινουμε με το ΜΑΧΧ ενταξει δεν ξερω. Δεν εχω ιδεα βασικα. Οποτε..Μεχρι στιγμης αυτο μου αντεξε πιο πολλες ωρες με τετοιο υπολοιπο μπαταριας !

 

Καλημέρα. Διαβάζω το συγκεκριμενο ποστ και απορώ (εκτός αν ο φίλος δεν μιλάει για το Ατριξ και μπερδεύτικα)!!!! Εγώ εχθές χάζεψα με την μπαταρία(Αρνητικά). Απο τις 8 το πρωι μέχρι τις 4 το απόγευμα χρησιμοποίησα 5 λεπτά wifi τα 2 είμουν στο fb, διάβασα 1 μήνυμα, μίλησα 1 λεπτό και έβγαλα 2 φώτο και η μπαταρία ήταν στο 70%!!! Το θέμα είναι οτι χρησιμοποιώ ένα προγραμματάκι fast rebοot και ένα task killer για να μην τρέχει τίποτα. Γενικά δεν είμαι ικάνοποιημένος απο το κινητο :X Η μπαταρία το πολύ σε μια μέρα εξαφανίζετε, το ηχειάκι δεν είναι δυνατό (έχω θήκη ψευτοδερματινο καλτσάκι και πολλές φορές δεν το ακούω να χτυπάει ) και η κάμερα μου την έχει δώσει στα νεύρα με το μόνιμο ζουμ που έχει και την μέτρια απόδοση :worry:

edit

ξέχασα να πω για το απαίσιο κοκκινοπό χρώμα που βγάζει στις φώτο του δέρματος λες και οι άνθρωποι είναι έτοιμοι να πάθουν έμφραγμα :D ευτυχώς το φαινόμενο είναι υπερβολικό στην οθόνη του κινητού

Edited by billkiork
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έχω αρχίσει να βλέπω κάποια περίεργα με την μπαταρία.

 

Π.Χ.

Την περασμένη Κυριακή, το έχω φορτίσει από το προηγούμενο βράδυ και το αφήνω όλη νύκτα και σχεδόν όλη μέρα μόνο σε λειτουργία τηλεφώνου. Wifi και 3G κλειστά αλλά γενικά δεν έτυχε να κάνω ούτε και καμμία κλήση., σκέτο stand by δηλαδή.

Αργά το μεσημέρι που το κοιτάω η μπαταρία ήταν στο 72%.

 

Προσχθές το έχω στον φορτιστή, κοιτάω, έχει τελειώσει η φόρτιση.

Αποσυνδέω τον φορτιστή, ανοίγω την οθόνη και βλέπω μπαταρία στο 98%.

 

Του κάνω αρκετή χρήση καθημερινά, είναι αλήθεια και το πειράζω συνέχεια ομολογουμένως.

Απλά, ενώ στην αρχή έβγαζε σχεδόν άνετα 2 μέρες με μία φόρτιση, πλέον το βάζω να φορτίζει κάθε βράδυ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο την επόμενη αφού σχεδόν πάντα είμαι με ένα 45-50κάτι% της μπαταρίας προς το τέλος της ημέρας...

Edited by dpolal

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους;

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιον οδηγό για εγκατάστασγ Full Ubuntu στο lapdock;

Είμαι με μαμάτη android 2.3.4 και root.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Νεος στο φορουμ, νεος και στο κινητο, παρατηρησα οτι εχω "μειωμενη αυτονομια" δλδ με καμια ωρα παιχνιδακια η μπαταρια στο 30%, ειναι καλα η οχι ?

Επισης σμρ κιολας μου εκλεισε 3 φορες μονο του, δλδ εκει που το βαζα στην τσεπη, το εβγαζα να δω και ηταν κλειστο?!? Ξερετε τι παιζει ?

Τα φωτα σας απρακαλω :p

 

ΥΓ: η συσκευη ηταν εκθεμα στα public και αγοραστηκε την δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο πτωση χαλασε η οθονη του κινητου. Πολυ απλα μαυρη τελειως. να προσθεσω οτι η αφη δουλευει κανονικα και το κινητο ειναι λειτουργικοτατο. Και μπροστα δεν εχει ουτε γρατσουνια μονο το εσωτερικο δηλαδη "καηκε". (απαντησα κληση κανονικα χωρις να βλεπω τιποτα!) Ποσο ειναι το κοστος περιπου και γινεται στην θεσσαλονικη; ευχαριστω!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω το συγκεκριμενο ποστ και απορώ (εκτός αν ο φίλος δεν μιλάει για το Ατριξ και μπερδεύτικα)!!!! Εγώ εχθές χάζεψα με την μπαταρία(Αρνητικά). Απο τις 8 το πρωι μέχρι τις 4 το απόγευμα χρησιμοποίησα 5 λεπτά wifi τα 2 είμουν στο fb, διάβασα 1 μήνυμα, μίλησα 1 λεπτό και έβγαλα 2 φώτο και η μπαταρία ήταν στο 70%!!! Το θέμα είναι οτι χρησιμοποιώ ένα προγραμματάκι fast rebοot και ένα task killer για να μην τρέχει τίποτα. Γενικά δεν είμαι ικάνοποιημένος απο το κινητο :X Η μπαταρία το πολύ σε μια μέρα εξαφανίζετε, το ηχειάκι δεν είναι δυνατό (έχω θήκη ψευτοδερματινο καλτσάκι και πολλές φορές δεν το ακούω να χτυπάει ) και η κάμερα μου την έχει δώσει στα νεύρα με το μόνιμο ζουμ που έχει και την μέτρια απόδοση :worry:

edit

ξέχασα να πω για το απαίσιο κοκκινοπό χρώμα που βγάζει στις φώτο του δέρματος λες και οι άνθρωποι είναι έτοιμοι να πάθουν έμφραγμα :D ευτυχώς το φαινόμενο είναι υπερβολικό στην οθόνη του κινητού

 

 

 

Διαβασε καλα τι γραφω. Φωτεινοτητα στο χαμηλη εχω. Αν την ανοιξω και το δικο μου πανω απο 10 ωρες δεν θα παει !!!

 

 

Μαλλον εχεις προβλημα με την μπαταρια σου φιλε. Εμενα μου βγαζει με χαμηλη φωτεινοτητα ΑΝΕΤΑ 15-17 ωρες !!

 

Επισης ΒΓΑΛΕ ΤΩΡΑ αυτα τα χαζα προγραμματα !! Το Android κλεινει απο μονο του τις εφαρμογες !! Βγαλτα και πες μας ξανα για την μπαταρια γιατι

απο οσους ξερω που το εχουν ανετα βγαζει 12 ωρες.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την εχω πάντα στο αυτόματο. Θα βγαλω και δοκιμαστηκά αυτα τα προγραμματάκια μπας και αλλάξει τίποτα.

15-17 ώρες χρήσης εννοείς?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την εχω πάντα στο αυτόματο. Θα βγαλω και δοκιμαστηκά αυτα τα προγραμματάκια μπας και αλλάξει τίποτα.

15-17 ώρες χρήσης εννοείς?:blink:

 

15 ωρες μου βγαζει εμενα με 1 ωριτσα τηλεφωνα+30 Σμς+Internet 3G συνεχεια ανοιχτο και βλεπω mail κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγω το εν λόγω κινητό σήμερα μου ήρθε από το expansys μαζί με το laptock. Ο κυριότερος λόγος της επιλογής ήταν η μπαταρία μιας και το zte blade δεν κράταγε ούτε 12 ώρες. Να σημειώσω όμως πως έχω γύρω τους 12 λογαριασμούς mail με συνεχή push (λαμβάνω γύρω στα 200 mail καθημερινά). Ελπίζω το atrix να μη με διαψεύσει...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγω το εν λόγω κινητό σήμερα μου ήρθε από το expansys μαζί με το laptock. Ο κυριότερος λόγος της επιλογής ήταν η μπαταρία μιας και το zte blade δεν κράταγε ούτε 12 ώρες. Να σημειώσω όμως πως έχω γύρω τους 12 λογαριασμούς mail με συνεχή push (λαμβάνω γύρω στα 200 mail καθημερινά). Ελπίζω το atrix να μη με διαψεύσει...

 

καλοριζικο φιλε !! 200 emails ;; Φοβαμαι οτι αν απαντας και σε ολα δυσκολα να σου κραταει πανω απο 12 ωρες..αν χαμηλωσεις την φωτεινοτητα παιζει !! Περιμενουμε νεα σου ! :D

 

Edit: Αυτη τη στιγμη το δικο μου εχει βγαλει 10ωρο με οσα εγραψα πιο απανω και εχει ακομα 50% για χρηση.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε !! 200 emails ;; Φοβαμαι οτι αν απαντας και σε ολα δυσκολα να σου κραταει πανω απο 12 ωρες..αν χαμηλωσεις την φωτεινοτητα παιζει !! Περιμενουμε νεα σου ! :D

 

Αν απαντάει σε όλα και με μ.ο. 5 λεπτά το μήνυμα (διάβασμα και απάντηση) τότε σίγουρα δεν θα τον φτάσει αφού μιλάμε για (200χ5)/60= 16,6 ώρες... :blink:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εχω samsung galaxy s2 και σκεφτομαι να αγορασω και το Motorola Atrix MB680.

Σας ανεφερα το κινητο μου για να μου πειτε αν αξιζει η αγορα η οχι και τι διαφορες εχουν.

ICS θα παρει ????

Με ενδιαφερουν οι επιδοσεις,η αυτονομια,αν μπορει να χρησημοποιθει ως λαπτοπ με το lapdoc?Εχει θυρα usb για να συνδεω πανω στο lapdoc σκληρο δισκο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......

Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι χρησιμοποιώ ένα προγραμματάκι fast rebοot και ένα task killer για να μην τρέχει τίποτα. Γενικά δεν είμαι ικάνοποιημένος απο το κινητο

 

Η διαχείριση εργασιών που έχει το ίδιο το κινητό δείχνει ξεκάθαρα ότι μπορεί να έχεις φορτωμένα 500 MB ram αλλά καμία εφαρμογή να μην κάνει χρήση της CPU. Το task killer που χρησιμοποιείς μάλλον σου τρώει περισσότερη μπαταρία από ό,τι μια φορτωμένη μεν,ανενεργή δε εφαρμογή...

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο πτωση χαλασε η οθονη του κινητου. Πολυ απλα μαυρη τελειως. να προσθεσω οτι η αφη δουλευει κανονικα και το κινητο ειναι λειτουργικοτατο. Και μπροστα δεν εχει ουτε γρατσουνια μονο το εσωτερικο δηλαδη "καηκε". (απαντησα κληση κανονικα χωρις να βλεπω τιποτα!) Ποσο ειναι το κοστος περιπου και γινεται στην θεσσαλονικη; ευχαριστω!

Σημερα και εγω αποκτησα το κινητο το δικο σου προβλημα λογικα ειναι οτι κουνηθηκαν τα πολυ μικρα πινακια της οθονης και φαινεται σαν να ειναι αποσυνδεδεμενη με καταλληλα εργαλεια και το τονιζω καταλληλα μπορεις να το ανοιξεις και να δεις τι γινεται.

 

Το κινητο εχει εναν εργοστασιακο λαθος αυτο που λεει οτι το wifi θα ειναι παντα ανοικτο αν ειναι συνδεδεμενο. Και εννοει οχι στην πριζα αλλα αν εχει παρει Ip απο το router

πατε στο Wifi ->menu->εξοικονομηση ενεργειας και θα βαλετε το wifi κλειστο οταν σβηνει η οθονη.

 

Αυτα που θελω να ρωτισω εγω ειναι αν εχει βγει η 2.3.6 γιατι σε μερικα atrix την βλεπω και πως ενεργοποιουμε την εγραφη στα 1080p

Επισης απο browser ποιον χρησιμοποιειτε ? εμανε μου φανηκε ο Opera mobile Ο πιοι γρηγορος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Νεος στο φορουμ, νεος και στο κινητο, παρατηρησα οτι εχω "μειωμενη αυτονομια" δλδ με καμια ωρα παιχνιδακια η μπαταρια στο 30%, ειναι καλα η οχι ?

Επισης σμρ κιολας μου εκλεισε 3 φορες μονο του, δλδ εκει που το βαζα στην τσεπη, το εβγαζα να δω και ηταν κλειστο?!? Ξερετε τι παιζει ?

Τα φωτα σας απρακαλω :p

 

ΥΓ: η συσκευη ηταν εκθεμα στα public και αγοραστηκε την δευτερα

Παιδια απαντηστε μου λιγο, η διαρκεια της μπαταριας μπορει να ειναι μειωμενη λογο της συνεχους φορτισης (ηταν εκθεμα το κινητο) ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε johnannis μπορεί απλά να μην είδε το μήνυμά σου κάποιος που να ξέρει με σιγουριά δε σημαίνει ότι βαριόμαστε. Κι εσύ ψωνίζοντας κινητό-έκθεμα περιμένεις να είναι σαν καινούριο; Φορτίζοντάς το συνέχεια, σκαλίζοντάς το ο οποιοσδήποτε μπορεί να σε βοηθήσει κάνοντας hard reset(νομίζω) κτλ φέρνοντάς το σε εργοστασιακή μορφή. Για περισσότερα θα σε βοηθήσουν αυτοί που ξέρουν καλύτερα...

Εγώ το πήρα στη προσφορά καινούριο 300 ευρώ εσύ πόσο το πήρες;

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα παραθεση σαν μια μορφη διαμαρτηριας, απλα για να μην θαφτει απο τις συζητησεις που επεσαν, και εννοειται οτι δν παρεξηγηθηκα που δν πηρα απαντηση ακομα :happy: .

Και γω 300ε το πηρα αλλα ειχα κανει αμαν να το βρω, πουθενα και κανεις δν μπορουσε να μου το φερει, οποτε πηρα το εκθεμ μετα απο τη διαβεβαιωση του πωλητη οτι βρισκετε λιγο καιρο και σε αριστη κατασταση κτλ. Εκανα και μια εγγυηση στο Public (απ οπου το πηρα) η οποια καλυπτει ολα τα μερη του κινητου με επισκευηἄντικατασταση για οποιδειποτε δυσλειτουργια, μιας και ηταν ηδη χρησιμοποιημενο και η μαμα μοτορολα δν ειναι κ οτι καλυτερο. με 30ε επιπλεον

 

Για τη μπαταρια ρωταω γτ μ ειπε οτι αν εχει προβλημα μπορουν να την αλλαξουν :p

Link to comment
Share on other sites

Για τις ακούσιες επανεκκινήσεις του κινητού θα σου πουν τα παιδιά αν αυτό που ανέφερα πιο πριν θα έχει κάποιο αποτέλεσμα... Όσον αφορά την μπαταρία, πρέπει να μας πεις τι άλλο έτρεχε παράλληλα ώστε να έχουμε μια εικόνα...Αλλιώς το έγραψες μόνος σου... έχεις εγγύηση :)
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Επεξα καμια ωριτσα temple run (παιχνιδακι π τρεχεις) και καμια ωριστα ακομη κατι μπουρδες

Αντε + 1,5 ωρα 3g

Για να ειμαι σιγουρος θα το τσεκαρω ξανα με ποιο ακριβης μετρισεις χαχα

απλα πειτε μου, σε εσας ποσο κραταει και με τι χρηση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...