Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το θεμα με το wifi bluetooth δεν είναι κανόνας,συνήθως θέματα έχουν όσοι τα σκαλίζουν ρομ Ρουτ κλπ.Επίσης το lapdock από ότι μου είπε ένας γνωστός ότι δεν λειτουργεί αν είναι με άλλη ρομ,αλλά. Δεν παίρνω και όρκο.

ΥΓ.Εγώ πουλαω το δικο μου οποίος θέλει λεπτομέρειες ας πάει στις αγγελίες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, εύχομαι να βγάλετε άκρη με το Atrix. Ευτυχώς πρόλαβα και το πούλησα εγκαίρως και με 100 ευρώ ακόμη θα έχω το Nexus 4. Edited by gordonas
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που θα βρω προεκταση καλωδιου για micro HDMI και micro USB?δηλαδη αρσενικο -θηλυκο ,για να δω αν μπορω να συνδεσω το lapdock σε razr.

ελλαδα δεν βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που θα βρω προεκταση καλωδιου για micro HDMI και micro USB?δηλαδη αρσενικο -θηλυκο ,για να δω αν μπορω να συνδεσω το lapdock σε razr.

ελλαδα δεν βρισκω πουθενα

 

Εννοεις κατι τετοιο?

 

 

http://www.bestprice.gr/item/7749708/tragant-65314-adapter-mhl-m-se-hdmi-f-usb-micro-f

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου ,απλα μια προεκταση ψαχνω(αρσενικο -θηλυκο) αλλα μπορει να βρω στο σαιτ που μου εστειλες αρσενικο -αρσενικο και ανταπτορακι και θα ειναι οκ.

για να γινω ποιο σαφης ,αν το razr ειχε τα βυσματα αναποδα απο το atrix (δλδ δεξια -αριστερα ) θα κουμπωνε στο lapdock και το razr (το εχω κανει στο HD DOCK του ATRIX και βλεπω στην τηλεοραση το RAZR κανονικα αλλα στο lapdock πρεπει να βαλω προεκτασεις για να κουμπωσει το RAZR γιατι τα βυσματα ειναι καρφωμενα στο lapdock .

και αυτον

ανταπτορα να εβρισκα θα το εφτιαχνα και τον ειχα βρει στο expansys αλλα το εβγαλε .

πιστευω να εγινα κατανοητος.

ευχαριστω παντος .

 

 

edit :τα βρηκα http://www.amazon.com/gp/product/B007RFRHIY/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=1278548962&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B007TLEDTW&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0539WK5H8809FHRPRB28 και δεν στελνει ελλαδα ,καμια ιδεα κανεις να τα βρω απο αλλου?

Edited by giorgosstamatis
Link to comment
Share on other sites

Τωρα σου γραφω απο το lapdock με το RAZR..... τα βύσματα δεν είναι καρφωμένα, γυρνάνε, δυο βίδες τα κρατάνε σε μια αλουμινένια βάση.

Τα γυρνάς (θέλει λίγο άνοιγμά η τρυπά να κάτσουν σωστά κεντραρισμένα) και τροχιζεις την βάση στην άκρη. Το RAZR κάθετε σταθερά κουμπωμενο σαν να είναι δίκια του! Η καλύτερή αγορά που έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σου γραφω απο το lapdock με το RAZR..... τα βύσματα δεν είναι καρφωμένα, γυρνάνε, δυο βίδες τα κρατάνε σε μια αλουμινένια βάση.

Τα γυρνάς (θέλει λίγο άνοιγμά η τρυπά να κάτσουν σωστά κεντραρισμένα) και τροχιζεις την βάση στην άκρη. Το RAZR κάθετε σταθερά κουμπωμενο σαν να είναι δίκια του! Η καλύτερή αγορά που έχω κάνει.

 

τα βυσματα στο lapdock γυρνας?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ειναι τιποτα! Κανε μια αναζήτηση στο google και θα δεις αναλυτικα σε φωτογραφίες πως γίνεται. 4 βίδες θα βγάλεις μονο.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν μας βαζεις καμμια φωτο να μην ψαχνουμε.χεχεχε.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν μας βαζεις καμμια φωτο να μην ψαχνουμε.χεχεχε.

το βαζω εγω http://www.techrepublic.com/blog/smartphones/modding-the-atrix-lapdock-for-the-droid-4/5095 αν και βρισκαμε τα καλωδια που ψαχνω http://www.all4cellular.com/product/motorola-atrix-4g-upgrade-kit.html θα το ειχαμε ετοιμο για ολα τα motorola με web top

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως δείχνει στις φώτο που έβαλε πιο πάνω, θέλει και ένα μικρο ξύσιμο η βάση για να κάτσει τέλεια το RAZR. Τίποτα το δύσκολο, το πλαστικό είναι μαλακό.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που δεν το διευκρινισα ακομα: Η διαδικασια που περιγραφεται στη σελ. 51 για το ξεκλειδωμα και περασμα της recovery, ισχυει για ολες τις εκδοσεις? Δλδ και για το δικο μου που ηρθε με 2.3.4 απο τη μαμα? Οχι τπτ αλλο, αλλα βλεπω και κατι για μπρικαρισματα αμα χρησιμοποιησεις το RSDLite και μασαω!

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

και βάζεις το razr όρθιο ανάποδα και πως κρατάει με τις θήρες μόνο δεν φοβάσαι μην γίνει καμιά στραβή και σπάσουν θήρες:confused:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και βάζεις το razr όρθιο ανάποδα και πως κρατάει με τις θήρες μόνο δεν φοβάσαι μην γίνει καμιά στραβή και σπάσουν θήρες:confused:

 

Σωστός. Αυτό φοβόμουν και εγω πριν το αγοράσω, είπα αν δεν κάθετε σωστά θα πάρω ένα σετ καλώδια. Όμως κούμπωνε πολύ καλά και σωστά στην βάση των βύσματων που είναι λες και έγινε έτσι από το εργοστάσιο. Αν ξύσεις και πολύ προσεκτικα την βάση στο πλάι αριστερά όπως στην φώτο δεν έχεις κανένα θέμα, θα δεις. Θέλει δύναμή για να το ξεκουμπωσεις από τα βύσματα. Έχει και το μεγαλυτερο βαρος το RAZR στην μεριά της κάμερας. Μην ανησυχείς καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο youtube οτι εχει διαφορετικό περιβάλλων αυτο γιατι ετσι ??

και θα παίζουν παιχνίδια όπως το asphalt 7 και minecraft

 

11.6 ειναι σίγουρα καλύτερα σε σχέση με 10'' γιατί έχω netbook

H μπαταριά πόσο κρατάει ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν κατάλαβα καλά με το lapdock Που έχω για το Atrix μπορώ να συνδέσω και το ΧΤ910 μου?

 

Αν ναι μήπως να μην πούλαγα τότε το Lapdock Με το Atrix Και να το κράταγα για το XT910 Που έχω και για το MAXX που λέω να παραγγείλω?

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Κάτοχος και εγώ της συσκευής από σήμερα.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;

Φοράει την 2.3.4.

Επίης θέλω να μεγεθύνω τα γράμματα (στις επαφές, μηνύματα κ.λ.π.) όπως είχε επιλογή το SGII.

Γίνεται αυτό με κάποια custom rom ή με κάποιον άλλο launcher;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν κατάλαβα καλά με το lapdock Που έχω για το Atrix μπορώ να συνδέσω και το ΧΤ910 μου?

 

Ναι μπορείς να το συνδέσεις! Και φυσικά και το maxx!

 

Με το ATRIX που έχεις το δούλεψες το lapdock με παγωτό? Το webtop 3 είναι απίστευτα πιο γρήγορο και smooth σε σχέση με την GB , άλλη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να το συνδέσεις! Και φυσικά και το maxx!

 

Με το ATRIX που έχεις το δούλεψες το lapdock με παγωτό? Το webtop 3 είναι απίστευτα πιο γρήγορο και smooth σε σχέση με την GB , άλλη εμπειρία.

Σε ποια ρομ αναφέρεσαι;κάποιο λίκνο;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ αναφέρεσαι;κάποιο λίκνο;

 

 

Συγνώμη, τώρα είδα ότι το atrix δεν αναβαθμηστικε σε επίσημο παγωτό.

Αν συνδέσεις το Ραζορ το περιβάλλον που θα δεις είναι αυτό του βίντεο:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω το atrix και σαν χαρακτηριστικά συσκευής δεν προβληματίζομαι το μόνο μου πρόβλημα είναι οι αναβαθμίσεις.Το atrix θα μείνει σε android 2.3?Και τέλος από xda υπάρχουν ρομ χωρίς προβλήματα με android 4 και άνω?Ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας guys,

Ας απαντησω στο θεμα ρομ κ μετα κανω την δικια μ ερωτηση,

Λοιπον, κ εγω ηθελα μανιοδως αναβαθμιση παγωτο και ανω και επειδη ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ επισημα, μπηκα στη διαδικασια του φλασαρισματος. Η ρομ που εχει διαρευσει για ICS ειναι κομπλε με εξαιρεση τη ζωη της μπαταριας (περιπου 10% ανα ωρα και χωρις σχεδον καθολου χρηση !!!) Οποτε εγω τουλαχιστον πηγα σε CM10 ομως λαγκαρει λιγο η καμερα, κατα τα αλλα ολα τελεια.

 

Και μια ερωτηση τωρα:

Τα handsfree της moto απεδειχθησαν μαπα για μενα και δεν εχω πλεον handsfree, εχω παρατηρησει οτι μερικα αλλα handsfree δεν λειτουργουν σε 'εμας' (νομιζω ηταν samsung), Σκεφτομαι να παρω της htc (μιας κ δν βρισκω motorola καπου κοντα), θα ειναι συμβατα τα htc? Αν εχετε καλυτερες πρωτασεις ειναι δεκτες εννοειται (μονο μην ξεφευγουν σ τιμη)

 

HTC E190: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/HTC-Stereo-Headset-RC-E190-White-99H10619-00.htm

Σημ: Βασικα τα χρησιμοποιω κυριως για μουσικη οποτε με ενδοιαφερει και η ποιοτιτα του ηχου αρκετα

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω το atrix και σαν χαρακτηριστικά συσκευής δεν προβληματίζομαι το μόνο μου πρόβλημα είναι οι αναβαθμίσεις.Το atrix θα μείνει σε android 2.3?Και τέλος από xda υπάρχουν ρομ χωρίς προβλήματα με android 4 και άνω?Ευχαριστώ:)

Καλημέρα φίλε μου!

Το atrix ΔΕ θα πάρει επίσημα ούτε ics, ούτε jb. Η μόνη λύση είναι οι custom roms από το xda όπως είπες, αν και προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια bug free rom έτοιμη :(

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας guys,

Ας απαντησω στο θεμα ρομ κ μετα κανω την δικια μ ερωτηση,

Λοιπον, κ εγω ηθελα μανιοδως αναβαθμιση παγωτο και ανω και επειδη ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ επισημα, μπηκα στη διαδικασια του φλασαρισματος. Η ρομ που εχει διαρευσει για ICS ειναι κομπλε με εξαιρεση τη ζωη της μπαταριας (περιπου 10% ανα ωρα και χωρις σχεδον καθολου χρηση !!!) Οποτε εγω τουλαχιστον πηγα σε CM10 ομως λαγκαρει λιγο η καμερα, κατα τα αλλα ολα τελεια.

 

Και μια ερωτηση τωρα:

Τα handsfree της moto απεδειχθησαν μαπα για μενα και δεν εχω πλεον handsfree, εχω παρατηρησει οτι μερικα αλλα handsfree δεν λειτουργουν σε 'εμας' (νομιζω ηταν samsung), Σκεφτομαι να παρω της htc (μιας κ δν βρισκω motorola καπου κοντα), θα ειναι συμβατα τα htc? Αν εχετε καλυτερες πρωτασεις ειναι δεκτες εννοειται (μονο μην ξεφευγουν σ τιμη)

 

HTC E190: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/HTC-Stereo-Headset-RC-E190-White-99H10619-00.htm

Σημ: Βασικα τα χρησιμοποιω κυριως για μουσικη οποτε με ενδοιαφερει και η ποιοτιτα του ηχου αρκετα

Ναι και Εγω της HTC έχω.Πολύ καλό.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...