Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τον υπολογιστή την έκανες format? Από το κινητό δοκίμασες να τη διαμορφώσεις; Εγώ πάντως έχω μια 16gb πάνω και δεν έχει θέμα
Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή να κάνεις διαμόρφωση σε fat16 ή fat32 μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα... σε ext2 έχει δοκιμάσει κανείς?
s.k.
Link to comment
Share on other sites

το κανω σε fat 32 ,με δεξι κλικ--> διαμορφώση,μηπως ξερετε κανενα εργαλειο για διαμορφωση για να το κανω απο εκει,το κινητό παντως δεν την φορμαρει
Link to comment
Share on other sites

1ος Τρόπος, κατεβάζεις απο εδώ https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/ πατώντας αριστερά στην στήλη windows ή mac αντίστοιχα, μετά οτι συμφωνείς στους όρους χρήσης, εγκαθιστάς και κάνεις δουλειά.

 

2ος Τρόπος, βλέπεις στο youtube πώς κάνεις format απο γραμμή εντολών.

(format sd card command prompt)

 

https://www.youtube.com/

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα τίποτα, το θέμα είναι στην κάρτα κάτι έγινε πάνω στο update,, έβαλα άλλη οχτάρα και δούλεψε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την ICS κάθε φορά που συνδέω το κινητό στον υπολογιστή ως εξωτερικό δίσκο (μαζική αποθήκευση ) μου αλλάζει όλους τους ήχους και μου τους γυρνάει σε αυτούς της αρχικής εγκατάστασης. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει τρόπος να περάσω το φάκελο audio στη μνήμη του τηλεφώνου ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο p970.ειναι απαραιτητο να γινει και διαγραφη της καρτας sd για εφαρμογες τις οποιες εχω μεταφερει εκει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να γίνει format της κάρτας sd, αλλά δεν θα βλάψει. Αν το λες για να κρατήσεις τις εφαρμογές δεν νομίζω ότι θα παίξει έτσι, θα πρέπει να τις κάνεις back-up και restore αν θες να κρατήσεις settings κτλ.
Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση του firefox πριν μερικες μερες μολις ανοιξει κλεινει αμεσως σε lg p970.υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση του firefox πριν μερικες μερες μολις ανοιξει κλεινει αμεσως σε lg p970.υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα?

 

Αν το κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά συνήθως διορθώνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αρκετες φορες αυτο και εχω κανει και επανεκινηση του τηλεφωνου αλλα τιποτα.το προβλημα ειναι οτι τον χρησιμοποιω και σαν βασικο browser.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την ics οταν ειμαι σε καποια εφαρμογη και παταω το (σπιτακι home) για επανελθει στην αρχικη οθονη καθηστερουν να εμφανιστουν τα εικονιδια συμβαινει και σε καποιον αλλο αυτο η μονο σε εμενα?
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο κάνει, όχι πάντα, αλλά αρκετές φορές. Επίσης έχει ένα θέμα με το bluetooth, και κάποιες φορές παρά το ότι είναι συνδεδεμένο δεν στέλνει ήχο στο bluetooth και δεν μεταφέρει τη φωνή από το μικρόφωνό του. Τέλος, αν δεν το κάνω restart κάθε μέρα τότε σε κάποια φάση χάνει την κάρτα sd και θέλει επανεκίνηση για να την ξαναδιαβάσει... Νομίζω δεν την πολυπαλεύει πλέον πολύ το κινητό... :(
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο κάνει, όχι πάντα, αλλά αρκετές φορές. Επίσης έχει ένα θέμα με το bluetooth, και κάποιες φορές παρά το ότι είναι συνδεδεμένο δεν στέλνει ήχο στο bluetooth και δεν μεταφέρει τη φωνή από το μικρόφωνό του. Τέλος, αν δεν το κάνω restart κάθε μέρα τότε σε κάποια φάση χάνει την κάρτα sd και θέλει επανεκίνηση για να την ξαναδιαβάσει... Νομίζω δεν την πολυπαλεύει πλέον πολύ το κινητό... :(

 

Ας ελπισουμε οτι θα βγαλουν κανα update

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή απο πολλούς κατόχους ΟΒ αναφέρεται ώς πρόβλημα η ευαισθησία του δέκτη GPS και η χρήση του θα ήθελα να μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία χρήσης.Με την stock rom της LG και μάλιστα την πρώτη, και χρήση με το navigation software NDrive και IGO το κλείδωμα των δορυφόρων αργούσε ακόμα και με το fix.Πρακτικά δεν λειτουργούσε όπως θα το ήθελα ,γρήγορα και με καλή ακρίβεια.Πειραματίστηκα με αρκετές rom και κατέληξα σε αυτή:rom zeus v7 06 gb 2 3 4 v20s v6 4 gb 2 3 4 v20o/v20n by huexxx .Όσον αφορά την χρήση του Gps με εξέπληξε.Ταχύτητα lock σε 2-3 sec.Ακρίβεια αξιοθαύμαστη ειδικά με το Sygic.Lock πολύ γρήγορο ακόμα και για πεζή πλοήγηση.Για όποιον η χρήση του ΟΒ είναι απαραίτητη και σαν συσκευή πλοήγησης αυτή η rom είναι μονόδρομος.Επιπλέον απεγκατέστησα τον Holo launcher και τον SONY xperia launcher που δημιουργούσαν force close.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κάτοχος του τηλεφώνου περίπου δύο χρόνια(εντός εγγύησης), το πήγα στο service για πρόβλημα στο σήμα (δεν ήταν σταθερό και κάποιες φορές δεν είχε και καθόλου σήμα) και επί της ευκαιρίας του επισήμανα το πρόβλημα του gps ότι δεν πιάνει με τίποτα. Αυτό έγινε την Πέμπτη 28/03/13 ώρα παράδοσης 13:00. Το αποτέλεσμα ήταν να με πάρουν την Παρασκευή 29/03/13 στις 09:30 το πρωί να μουν ότι το τηλέφωνο είναι έτοιμο και μπορώ να παραλάβω. Ενθουσιάστηκα για την άμεση επίλυση του προβλήματος, αλλά το ποιο εντυπωσιακό είναι ότι πέραν του κορυφαίου σήματος που έχω τώρα, πλέον λειτουργεί και το GPS και μάλιστα κλειδώνει μόλις σε λίγα δευτερόλεπτα (περίπου 10-15 sec). Μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις το service. Μπράβο.!!!!

 

Υ.Σ Σημειωτέο μου πρότειναν να το παραλάβουν και να μου το επιστρέψουν, αλλά εγώ δεν θέλησα για ταχύτερη διεκπεραίωση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καινουργιος στον κοσμο των android κ θα ηθελα μια βοηθεια...αγορασα σημερα το κινητο κ το παιδι του ειχε περασει ενα λογισμικο zeus.θελω να του βαλω την επισημη εκδοση.μπορει να μου πει καποιος τον τροπο;;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδίά, έπειτα απο την αναβάθμιση σε 4.0.4 χάθηκε η επιλογή για την αφαίρεση Κόκκινων Ματιών απο την κάμερα! έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα!? στην εργοστασιακή έκδοση υπήρχε εκεί που είναι το Φλας. Είχε μια ακόμα επιλογή δηλαδή! κάποιος γνωρίζει κάτι απο το θέμα η μπορεί να ελένξει εαν την έχει σαν επιλογή!?? επίσης δεν λειτουργεί και η διόρθωση απο το Αλμπουμ φωτογραφιών / Επεξεργασία!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...