Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο προηγούμενο android κινητό που είχα όταν ήθελα να βγω από το internet (να κλείσω το browser) πήγαινα από ρυθμίσεις και είχε επιλογή έξοδο, επιλογή που δεν υπάρχει στο OB και όταν θέλω να βγω πατάω το HOME. Έτσι όμως, όπως τυχαία διαπίστωσα, ο browser δεν κλείνει αλλά ''τρέχει'' στο παρασκήνιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο να γίνεται ''κανονική'' έξοδος;

 

Μονο με το βελακι κλεινει πατοντας πολες φορες. Κατεβασε τον dolphin browser η τον miren

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μας!

 

Μόλις παρέλαβα ένα νέο Black για την γυναίκα μου και έχει ένα καμμένο pixel!:(

 

Βασικά όχι καμμένο αλλά φωτεινό και είναι η πρώτη φορά που μου τυχαίνει σε τηλέφωνο. Ατυχία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα χτες ενα Optimus Black απο birdphone κ προσπαθησα να του βαλω cm7 και απ'οτι φαινεται το τηλεφωνο brick-αρε.

Αμα το στειλω πισω ξερετε αν θα μου κανουν αντικατασταση;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα χτες ενα Optimus Black απο birdphone κ προσπαθησα να του βαλω cm7 και απ'οτι φαινεται το τηλεφωνο brick-αρε.

Αμα το στειλω πισω ξερετε αν θα μου κανουν αντικατασταση;

αντικατασταση λιγο δυσκολο το κοβω , προσπαθησε να το επαναφερεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1396091

κ σε εμενα ειχε κολησει πριν καιρο σε μια προσπαθεια για overcloking κ βαλε βγαλε μπαταρια κ με αυτο εδω τα καταφερα :

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23788913&postcount=170

Link to comment
Share on other sites

Θελω απο καποιον μια επιβεβαιωση κανοντας τα παρακατω βηματα, γιατι κοντευω να το σπασω στα δυο το κινητο.

 

(ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟ WIFI, επιλογη να μην "απενεργοποιειται ποτε" για εξοικονομηση μπαταριας)

1- κινητο συνδεδεμενο στο wifi σπιτιου

2- κλειδωμα οθονης

3- αλλαγη μερους, εκτος σπιτιου, μακρια απο το router για 1 ωρα+

4- χρηση κινητου καπου αλλου που δεν υπαρχει wifi

5- επιστροφη μετα απο 1ωρα+ σπιτι, με το ρουτερ εντος εμβελειας.

6- ΚΑΜΙΑ χρηση της συσκευης για μιση ωρα τουλαχιστον

7- ξεκλειδωμα οθονης.

 

 

Στο ξεκλειδωμα οθονης, ρωταω, ΕΧΕΙ ΗΔΗ συνδεθει το wifi απο πριν (οπως θα 'πρεπε) ή συνδεεται εκεινη τη στιγμη;;

 

Μα την παναγια θα με βγαλουν τρελο και θα παω στα γραφεια τους να τους ριξω βομβα... ειλικρινα δε ξερω τι να κανω, προσπαθουν εν ετει 2012 να με πεισουν οτι ενα σκατοsmartphone, ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ αυτοματα στο wifi, αλλα περιμενεις τη δικη μου κινηση, ετσι επειδη τα megabytes data plan μας τρεχουν απ'τα μπατζακια...

Link to comment
Share on other sites

αντικατασταση λιγο δυσκολο το κοβω , προσπαθησε να το επαναφερεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1396091

κ σε εμενα ειχε κολησει πριν καιρο σε μια προσπαθεια για overcloking κ βαλε βγαλε μπαταρια κ με αυτο εδω τα καταφερα :

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23788913&postcount=170

 

 

τωρα το εστειλα στην εταιρια, μου ειπαν πως αν δουν πως εχει θεμα η πλακετα θα στειλουν αλλο, ποιες τωρα οι πιθανοτητες να καταλαβουν τι επαθε;

 

το τηλεφωνο ουτε ανοιγε, ουτε ο Η/Υ το αναγνωριζε

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μας!

 

Μόλις παρέλαβα ένα νέο Black για την γυναίκα μου και έχει ένα καμμένο pixel!:(

 

Βασικά όχι καμμένο αλλά φωτεινό και είναι η πρώτη φορά που μου τυχαίνει σε τηλέφωνο. Ατυχία...

 

Αν μπορεις γυρισε το πισω αν εχει τετοια επιλογη εντος 7 ημερων. Αλλιως να ξερεις οτι η εγγυηση δεν αναγνωριζει το προβλημα! Ειχα κι εγω το ιδιο θεμα οταν ειχα το black.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχουμε κανενα νεοτερο ποτε θα βγει το σαντουϊτς:confused:

 

κανείς δεν ξέρει στα σίγουρα. Αν έχεις rooted κινητό βάλε την zeus 6.28 η οποία ''τσακίζει'' πραγματικά και είναι καλύτερη από το σαντουϊτς.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω

εχω ενα 970 BLACK φιλου που θελει να το κανει root και να του περασω μια rom μαλλον zeus 6.28 αλλα δεν μπορω να το κανω root με την διαδικασια που υπαρχει στην αρχη του θεματος υπαρχει κατι καινουργιο το κινητο εχει την τελευταια εκδοση την v 20o

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως εχουμε κανενα νεοτερο ποτε θα βγει το σαντουϊτς:confused:

 

Αν υπάρξει κάτι νεότερο θα το μάθεις εδώ. Υπομονή λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν ξέρει στα σίγουρα. Αν έχεις rooted κινητό βάλε την zeus 6.28 η οποία ''τσακίζει'' πραγματικά και είναι καλύτερη από το σαντουϊτς.

 

Τσακίζει... αλλά τσακίζει και την μπαταρία...( δεν ξέρω γατί , αλλά από την 6.25 και μετά,,, τρώει σαν τρελό την μπαταρία, κάτι που πριν δεν συνέβαινε). Α, και κλείνει και μόνο του. Πίσω στην μαμα rom (εγώ τουλάχιστον από όσες έχω δοκιμάσει δεν έχω τρελαθεί και με καμία. :O)

Link to comment
Share on other sites

Τσακίζει... αλλά τσακίζει και την μπαταρία...( δεν ξέρω γατί , αλλά από την 6.25 και μετά,,, τρώει σαν τρελό την μπαταρία, κάτι που πριν δεν συνέβαινε). Α, και κλείνει και μόνο του. Πίσω στην μαμα rom (εγώ τουλάχιστον από όσες έχω δοκιμάσει δεν έχω τρελαθεί και με καμία. :O)

 

φίλε δεν ξέρω εσύ τι κάνεις εγώ ''φοράω'' την 6.28 εδώ και τρεις ημέρες και η μπαταρία είναι στα επίπεδα της μαμάς ρομ. Επίσης ούτε ένα restart και κανένα απολύτως πρόβλημα και έχω στο κινητό γύρω στις 140 εφαρμογές εγκατεστημένες. Στο δικό μου πάει ''σφαίρα'' χωρίς κανένα θέμα απολύτως!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν ξέρω εσύ τι κάνεις εγώ ''φοράω'' την 6.28 εδώ και τρεις ημέρες και η μπαταρία είναι στα επίπεδα της μαμάς ρομ. Επίσης ούτε ένα restart και κανένα απολύτως πρόβλημα και έχω στο κινητό γύρω στις 140 εφαρμογές εγκατεστημένες. Στο δικό μου πάει ''σφαίρα'' χωρίς κανένα θέμα απολύτως!!!!!

 

στο "σφαίρα" συμφωνώ. Στο restart// όχι ..( 2/2 βράδια δεν χτύπησε το ξυπνητήρι - έκλεισε το κινητό και όχι από μπαταρία. ) για μπαταρία... δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. (σε σχέση με μαμά ρομ και πολύ περισσότερο σε την 6.25 που έβγαζε~ 2 ήμερες..:)

 

Υ.Γ. ελπίζω να μην σας μπερδεύω. ( και σε καμία περίπτωση δεν λέω να μην την δοκιμάσετε. !)

Link to comment
Share on other sites

για οποιον εχει προβλημα να κανει root το 970black εγω το εκανα οπως λεει αυτο εδω απο το xda ειναι τελειος διαφορετικος τροπος και πανευκολος

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23788913&postcount=170

Link to comment
Share on other sites

για οποιον εχει προβλημα να κανει root το 970black εγω το εκανα οπως λεει αυτο εδω απο το xda ειναι τελειος διαφορετικος τροπος και πανευκολος

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23788913&postcount=170

ετσι εκανα κ εγω κ μετα περασα οποια rom ηθελα

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν κλειδωνω την οθόνη μετά από κάποια λεπτά ανάβει από μόνη της. Στην αρχή πιστευα ότι φταίει το go locker που χρησιμοποιώ. Αλλά τελικα δεν ευθύνεται αυτό.Κανείς καμία ιδέα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν κλειδωνω την οθόνη μετά από κάποια λεπτά ανάβει από μόνη της. Στην αρχή πιστευα ότι φταίει το go locker που χρησιμοποιώ. Αλλά τελικα δεν ευθύνεται αυτό.Κανείς καμία ιδέα;
Μου το έκανε και μένα κάποια στιγμή, άναβε και έσβηνε, από ότι θυμάμαι κάποια εφαρμογή ήταν, να πω launcher δεν θυμάμαι, την απεγκατέστησα και οκ δεν χρειάστηκε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Προσπάθησε να θυμηθείς τι εφαρμογές εγκατέστησες πριν στο κάνει και κάνε απεγκατάσταση αυτών.
Link to comment
Share on other sites

εντελώς πληροφοριακά σήμερα βγήκε η ελληνική έκδοση λογισμικού 20Q.

 

Ενδιαφέρον! Ξέρουμε τι διορθώνει; Πως έκανες την αναβάθμιση; Over The Air ή από την εφαρμογή της LG;

 

παιδια θελω να ρωτησω εαν με τις custom rom που κυκλωφορουν θα μπορω να κανω βιντεοκλησεις;

 

Δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα. Αν κάποια ROM δεν τις υποστηρίζει θεωρώ ότι θα το αναφέρουν στα χαρακτηριστικά της.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! Ξέρουμε τι διορθώνει; Πως έκανες την αναβάθμιση; Over The Air ή από την εφαρμογή της LG;

 

 

 

από την εφαρμογή της LG. δεν πρόλαβα να δω πολλά, άλλα με μια πρώτη ματιά προστέθηκε εφαρμογή google+ και βλέπω το κινητό να είναι ελαφρά πιο αργό από πριν.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

...βλέπω το κινητό να είναι ελαφρά πιο αργό από πριν.

 

Κλασσική περίπτωση πλέον για κάθε αναβάθμιση σε όλες τις μάρκες και μοντέλα... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...