Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδίά, έπειτα απο την αναβάθμιση σε 4.0.4 χάθηκε η επιλογή για την αφαίρεση Κόκκινων Ματιών απο την κάμερα! έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα!? στην εργοστασιακή έκδοση υπήρχε εκεί που είναι το Φλας. Είχε μια ακόμα επιλογή δηλαδή! κάποιος γνωρίζει κάτι απο το θέμα η μπορεί να ελένξει εαν την έχει σαν επιλογή!?? επίσης δεν λειτουργεί και η διόρθωση απο το Αλμπουμ φωτογραφιών / Επεξεργασία!

 

Δυστυχως φιλε μου η LG ετσι ειναι. Αναβαθμιζει και εκει που ολα ειναι καλα, γινονται καλυτερα, ομως στην πορεια προκυπτουν αλλα θεματα.

 

Δεν υπαρχει λειτουργια στην καμερα πλεον για αφαιρεση κοκκινων ματιων, ουτε στη διαχειριση φωτογραφιων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως φιλε μου η LG ετσι ειναι. Αναβαθμιζει και εκει που ολα ειναι καλα, γινονται καλυτερα, ομως στην πορεια προκυπτουν αλλα θεματα.

 

Δεν υπάρχει λειτουργια στην καμερα πλεον για αφαιρεση κοκκινων ματιων, ουτε στη διαχειριση φωτογραφιων.

 

Εμένα πάντως στο άλμπουμ το έχει σαν επιλογή άλλα δεν κάνει τίποτα! το πατάς και γιοκ! και τώρα? υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην εργοστασιακή έκδοση ? το Hard Reset που μου είπανε τι κάνει ακριβώς? αν γνωρίζει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο άλμπουμ το έχει σαν επιλογή άλλα δεν κάνει τίποτα! το πατάς και γιοκ! και τώρα? υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην εργοστασιακή έκδοση ? το Hard Reset που μου είπανε τι κάνει ακριβώς? αν γνωρίζει κάποιος.

 

Ναι μπορεις να γυρισεις στην 2.3 αλλα πρεπει να γινει με διαδικασια firmware flash.

 

(εκτος και αν εχεις καποιο backup κρατημενο).

 

Το hard reset σβηνει οποιες ρυθμισεις και ολες τις εφαρμογες κλπ της υπαρχουσας ρομ, οποτε θα εισαι σε ICS παλι αν το κανεις.

 

Ψαξε στο xda πως να περασεις 2.3 rooted αν και δε βρισκω το λογο να πας πισω, μονο και μονο γι'αυτο το ζητημα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! κατα το φλασάρισμα μιας custom ρομ κατι δεν πηγε καλα και δεν τελειωσε ποτε, καποια στιγμη εβγαλα την μπαταρια και απο τότε δεν ανοιγει με τπτ, παιζει το logo της lg και μένει εκει, Με τα πολλά εβαλα το προγραμμα της lg και ενω εχει δει οτι υπαρχει συσκευη μου βγαζει οτι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση για το κιν, πατάω να την κανει και καποια στιγμη μου πεταει σφαλμα οτι υπαρχει πρόβλημα με την συνδεση μεταξυ pc-κινητου

Αν επιλέξω επαναφορά τηλεφώνου βαζω το serial/ imei αλλα μου πετάει σφάλμα "Παρακαλώ ελέγξτε ξανά το όνομα του μοντέλου και το MSN" και ξανά απο την αρχή.

Τι άλλο να κανω, έχει κανείς καμια ιδέα πρίν το στείλω στο σερβις?

 

Απλα για την ιστορια το κινητο φτιάχτηκε δωρεαν και δεν ειπαν τπτ για την ρομ που φοραγε. Μπράβο στο service της LG!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Προβλέπεται κανένα διορθωτικό update για την ICS, γιατί όπως και να το κάνουμε ψιλοπροβληματάκια υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης τιποτα ακομα, δοκιμασε καποια "custom" αν και γενικα, ολες ιδιες ειναι (ισχυει και για τις γυναικες! :lol: )

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καπια custom που να αξίζει ? αλλά να είναι με ICS και πάνω ..

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Το κινητό ρε παιδεία γιατί καίει ολοκληρο όταν εχεις ανοικτό το 3g και διαμοιρασμο wifi ..;; Επίσης όταν ζεστενεται μου βγάζει μη αναμενόμενη αφαίρεση κάρτας sd.. Καλά η μπαταρία έχει πεσει παρα πολύ 4-5 ώρες κρατάει όταν το δουλεύω με όλα on και πολύ που λέω.. Τα έχει παρατηρήσει κανεις αυτά; καμια λύση παιζει;
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα όταν έχω 3G και wifi ζεσταίνεται και νομίζω πως βασικά το έχω παρατηρήσει και σε άλλα κινητά και επισεις μου έχει μειωθεί ι διάρκεια τις μπαταρίας οσο για την κάρτα sd μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι .

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μετά την αναβάθμηση το κιν τα έχει παίξει... Μπαταρία κρατάει μισή μέρα με το ζόρι... ζεστένεται πολύ και πολλές φορές δεν αναγνωρίζει την κάρτα.. Αξίζει να το κάνω root? ποιά είναι η διαδικασία τώρα που έχει ics? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την sd μου το έχει κάνει και μένα πολλές φορές, συνήθως άμα έχω ανοιχτό wi-fi και το φορτίζω ταυτόχρονα. Η αλήθεια είναι ότι με full εφαρμογές σέρνεται πολύ άσχημα με το ics... Τώρα το root δεν θα σε βοηθήσει και πολύ, εκτός κι αν το κάνεις για να περάσεις custom rom και να δεις τι μπορεί να βελτιωθεί. Για τη διαδικασία καλύτερα να κοιτάξεις στο xda, έχει σχετικό thread. Εγώ το έκανα με το UnlockRoot για ευκολία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! ένας φίλος αντιμετωπίζει πρόβλημα με το instagram. κάνει "φόρτωση εικόνας" αλλά δεν την εμφανίζει ποτέ. το κάναμε re-install αλλά δεν άλλαξε κάτι. τι συμβαίνει? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πριν λιγο καιρο εσπασε το digitizer, η οθονη δουλευε κανονικα. παρηγγειλα λοιπον απο το ebay ενα digitizer για το p970 , ηρθε, ολα καλα ,ολα ωραια, την εβαλα κ το περιεργο :παταει οπου να ναι. αλλου παταω αλλου δινει εντολη, και μερικες φορες οταν ξεκολαω το digitizer απο το σασι, δουλευει κανονικα, οχι παντα. λες κ καπου κανει επαφη κ τρελαινεται. καμια ιδεα; γιατι μου εχει κανει τα νευρα τσαταλια μια εβδομαδα τωρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκανα update το κινητο απο το lgmobile support tool στην ισς. Τωρα ομως με το που ανοιξει το κινητο καποια στιγμη παει να φωρτωσει μια εφαρμογη που στην περιοχη των ειδοποιησεων γραφει (lg remote support service) και μετα κανει κατι σαν restart. Δηλαδη διχνει το λογκο της lg και το κινητο ξαναγορτωνει ολες της εφαρμογες σαν μολις να ανοιξε και μετα μολις φτασει στο lg remote support service κανει παλι αυτο το restart και οπως καταλαβαινετε το κανει για παντα. Help. Δε μπορω να ρουταρω και το κινητο ετσι για να αλλαξω ρομ :( ειμαι εκτος εγγυησεως

 

Εδιτ. Βρηκα απο αλλου ισς ρομ και την εβαλα μεσω σμαρτ φλας. Τα προβληματα αρχισαν οταν θελησα να βαλω cyanogenmod αλλα οταν βαζω το cwm δεν ανοιγει το κινητο και λεει security error. Αλλος τροπος η αλλη καλη ρομ χωρις cwm?

Edited by Epag
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το gps δουλευει? Εχω αλλαξει 5-6 ρομ επισημες και μη και δεν εχω πιασει δορυφορο. Υπαρχει προβλημα στο hardware?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για σας σκέπτομαι να αγοράσω το lg Optimus p970 για την καλή φωτεινοτητα που έχει στους εξωτερικούς χώρους.

1) το θέλω για χρήση τηλεφώνου

2) για GPS .

Τι με προτείνεται;; Να το αγοράσω;;;

Link to comment
Share on other sites

Για σας σκέπτομαι να αγοράσω το lg Optimus p970 για την καλή φωτεινοτητα που έχει στους εξωτερικούς χώρους.

1) το θέλω για χρήση τηλεφώνου

2) για GPS .

Τι με προτείνεται;; Να το αγοράσω;;;

Σαν αξιοπιστο για GPS, ΔΕΝ το προτεινω. (τη συσκευη την εχω απο το Νοεμβριο του 2011)

 

Κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα για τα λεφτα που εδωσα τοτε... η οθονη δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια παρολο που ποτε δε φορεσε θηκη και ΠΟΤΕ δεν το προσεξα "σαν τα ματια μου". Εχει πεσει στο πατωμα απο υψος γραφειου παρα πολλες φορες και επανεκκινηση δε χρειαστηκε να κανω, δεν υπηρχαν "παρενεργειες" ουτε τιποτα σπασμενο!

 

Στα ποσα € το βρισκεις;

Link to comment
Share on other sites

Σαν αξιοπιστο για GPS, ΔΕΝ το προτεινω. (τη συσκευη την εχω απο το Νοεμβριο του 2011)

 

Κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα για τα λεφτα που εδωσα τοτε... η οθονη δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια παρολο που ποτε δε φορεσε θηκη και ΠΟΤΕ δεν το προσεξα "σαν τα ματια μου". Εχει πεσει στο πατωμα απο υψος γραφειου παρα πολλες φορες και επανεκκινηση δε χρειαστηκε να κανω, δεν υπηρχαν "παρενεργειες" ουτε τιποτα σπασμενο!

 

Στα ποσα € το βρισκεις;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Το βρίσκω στο skroutz από 245 €

Για το GPS έχω πολλά, αλλά απλώς σαν πιο πρόχειρο και σαν φορητοτιτα.

 

Γνωρίζει κάποιος άλλο μοντέλο τηλεφώνου που να έχει την ίδια φωτεινοτητα με το LG P970 ;;

Edited by mal
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Το βρίσκω στο skroutz από 245 €

Για το GPS έχω πολλά, αλλά απλώς σαν πιο πρόχειρο και σαν φορητοτιτα.

 

Εχει hardware θεματακι με το gps, και στην κυριολεξια ειναι οτι σου κατσει.

 

Στα 2 χρονια που το 'χω δε φανταζεσαι ποσο εκνευριστικο ειναι να περιμενεις 5,10,15 λεπτα, ΜΙΑ ΩΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ και να μην βρισκει στιγμα με τιποτα... σε σημειο να καταριεσαι τα παντα ετσι???

...2 ώρες μετα, σε αλλο σημειο καμια 200αρια χλμ μακρια, να βρισκει στιγμα σε 10 δευτερολεπτα.

Το σπας η δε το σπας το ρημαδι :mad:

 

Τα 240€ ειναι πολλα για κινητο 2ετιας. Αν θυμαμαι καλα, φθηνοτερα το αγορασα τοτε!

Αν ειναι να δωσεις 240 για καινουρια συσκευη υπαρχουν ΠΟΛΥ καλυτερες πλεον... ξεχασετο το P970 και ψαξε τις υπολοιπες υποκατηγοριες Samsung, Sony κλπ ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Το βρίσκω στο skroutz από 245 €

Για το GPS έχω πολλά, αλλά απλώς σαν πιο πρόχειρο και σαν φορητοτιτα.

 

εγώ πάντως μεχρι και πριν 10 ημέρες που ήμουν χρήστης του κινητού αυτού στην άσπρη έκδοση, τον τελευταίο χρόνο, και σαν οδηγός μηχανής, σε χρήση GPS δεν είχα συναντήσει ποτέ κάποιο πρόβλημα.

Είναι γεγονός πως όλες οι 4.Χ.Χ ρομ έχουν ακόμα αστάθειες και για αυτό μετά από root (και διάφορα τεστ) παραμένω σε αυτή:

ZEUS v7.06 κατεβάζεις και το GPS TEST Και είσαι μια χαρά!

Εννοείται (ΠΑΝΤΑ) πως την 1η φορά που θα ανοίξουμε την εφαρμογή, (δηλαδή μετά από νέα εγκατάσταση ΡΟΜ) θα πρέπει να είμαστε σε εξωτερικό χώρο (όχι κάτω από μπαλκονια/δενδρα/τεντες), ούτε να τρέχουμε πολύ, και να το αφήσουμε να ψάξει και να "κεντραρει".

Σας ενημερώνω πως για να "φιξαρει" οποιοδήποτε πρόγραμμα με δορυφόρους, θα πρέπει να πιάνει "καθαρά" τουλάχιστον 6-7.

 

Τέλος αν και από τις πιο αξιόπιστες συσκευές της LG ακόμα και σήμερα, η τιμή που αναφέρεις είναι υπερ-ακριβή, γιατί ήδη υπάρχουν αντίστοιχα μοντέλα πιο σύγχρονα... για να μην πιασουμε το θέμα των "ανωνυμων-κινεζικων"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα, σε άσπρο χρώμα.

Εχει android version: 2.3.4

Με software LG-p970 - v20c

Αλλά δεν έχει την ελληνική γλώσσα για επιλογη του μενου τι πρέπει να κάνω;;

Edited by mal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...