Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους ,

ηθελα να ρωτησω πια custom rom εχετε εγκαταστησει και λειτουργει αψωγα στο optimus black P970 μετα το root.

Καθως και τα βηματα αναλητικα για την εγκατασταση της καθως ειμαι newbιe , βρεικα οδηγους αρκετους μα ψαχνω τον αναλυτικοτερο

θελω να ρωτισω βαζοντας μια custom rom το κινιτο θα είναι ακομα root?

(Ειδα πολλα στο internet οπως CyanogenMod 7 Android 2.3.5 Gingerbread On Optimus Black , ειδα και CyanogenMod 8 ics)

Edited by tim3lin3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά κάτι περίεργο συνέβη,στα ξαφνικά σταμάτησε να δείχνει κάποιες φώτο κ βίντεο και στην θέση τους δείχνει και καλά ένα σπασμένο έγγραφο. Τι χάθηκαν τώρα δηλαδή; Το έχει πάθει ποτέ κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι περίεργο συνέβη,στα ξαφνικά σταμάτησε να δείχνει κάποιες φώτο κ βίντεο και στην θέση τους δείχνει και καλά ένα σπασμένο έγγραφο. Τι χάθηκαν τώρα δηλαδή; Το έχει πάθει ποτέ κάποιος;

 

Δε μου εχει τυχει ποτε φιλε μου, δοκιμασε να συνδεσεις το κινητο στον υπολογιστη σου και να τσεκαρεις αν οντως μπορεις να ανοιξεις το βιντεο και τις φωτογραφιες. Πιθανοτατα να "σκαλωσε" το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και εμένα αλλά στα mp3 ξαφνικά ΄χάθηκαν όλα, σε ανύποπτη στιγμή χωρίς να το χρησιμοποιώ εκείνη την στιγμή το τηλέφωνο. Ευτυχώς δεν χάθηκε τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως μπορει να ειναι ελαττωμα της καρτας SD στο φορουμ των XDA δεν διαβασα καμια αναφορα για τετοιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω τη βοήθειά σας...

Σήμερα αγόρασα το κινητό και έχω πρόβλημα όταν το συνδέω με τον υπολογιστή μου για να μεταφέρω εικόνες, βίντεο κλπ. Ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει αυτόματα (plug & play) τη συσκευή! Αναγκαστικά, πήγα στο site της LG, κατέβασα και εγκατέστησα τους USB Drivers στον υπολογιστή. Και πάλι όμως, τα Windows (Vista) έπειτα από κάποια λεπτά ανίχνευσης, επιμένουν ότι η νέα συσκευή ΔΕΝ εγκαταστάθηκε με επιτυχία. Παρομοίως και το πρόγραμμα LG PC Suite IV, που εγκατέστησα στον υπολογιστή, όταν το τρέχω δεν αναγνωρίζει τη σύνδεση με το LG... Έχει συμβεί και σε εσάς κάτι παρόμοιο; (Ο μόνος τρόπος που μπορώ να μεταφέρω τραγούδια ή εικόνες από τον Υπολογιστή μου στο LG είναι το Bluetooth) :worry:

-------------------------

Ok! Πριν λίγο βρήκα τη λύση: Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Ανάπτυξη > Εντοπισμός σφαλμάτων USB (Έπρεπε να είναι ενεργοποιημένο).

Edited by VangelisT
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω προβλημα με την οθονη του κινητου!καποιες φορες μου ανοιγοκλεινει απο μονη της οπως οταν το ξεκλειδωνουμε κ το κλειδωνουμε απο το κουμπι πανω!γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μια ερωτηση. η 2.3.4 ειναι διαθεσιμη για εγκατασταση απο το lg pc suite?? ευχαριστω

 

Να είσαι σίγουρος ότι μόλις διατεθεί επίσημα από την LG HELLAS θα γίνει χαμός στο forum από τις εντυπώσεις που θα έχει ο καθένας

 

καλησπερα!εχω προβλημα με την οθονη του κινητου!καποιες φορες μου ανοιγοκλεινει απο μονη της οπως οταν το ξεκλειδωνουμε κ το κλειδωνουμε απο το κουμπι πανω!γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Μήπως έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή που επηρεάζει την οθόνη ?

Συγνώμη για το διπλοποστάρισμα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μια ερωτηση. η 2.3.4 ειναι διαθεσιμη για εγκατασταση απο το lg pc suite?? ευχαριστω

 

από εχθές υπάρχει η european open 20Ν η οποία έχει Ελληνικά κανονικά. Την τρέχω αυτή τη στιγμή το κινητό ξεκινάει με λιγότερη ram διαθέσιμη άλλα τρέχει πιο γρήγορα από πριν γενικά στα πάντα με αυτή τη ram, αααααα έχει προστεθεί και ένα υπέροχο widget που δείχνει ταυτόχρονα φωτογραφίες, μουσική, βίντεο κλπ όπως και ότι έχει αλλάξει ελαφρώς προς το καλύτερο το widget του καιρού...... αυτά μέχρι στιγμής.

 

 

ΥΓ. Η έκδοση αυτή δεν μπορεί να γίνει root προς το παρόν.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι από εμένα!!

Προς Sakisq_87 .....Μάλλον θα εννοείς τον αισθητήρα της οθόνης !!!

Η οθόνη κλίνει όταν πλησιάζεις την συσκευή στο πρόσωπό σου για να μιλήσεις στο τηλέφωνο!! Πιστεύω είναι φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι από εμένα!!

Προς Sakisq_87 .....Μάλλον θα εννοείς τον αισθητήρα της οθόνης !!!

Η οθόνη κλίνει όταν πλησιάζεις την συσκευή στο πρόσωπό σου για να μιλήσεις στο τηλέφωνο!! Πιστεύω είναι φυσιολογικό...

οχι οταν το κραταω για να μιλησω.το εχω κανονικα κλειδωμενο και ξαφνικα η οθονη ανοιγει απο μονη της για 2 δευτερολεπτα και ξανακλεινει.αυτο γινεται 5-6 φορες συνεχομενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας! Σκέφτομαι σοβαρά να το χτυπήσω το κινητακι. απότι βλεπω εδώ οι εντυπώσεις εναι γενικά θετικές.

Με προβληματισε μονο που κάποιος ανέφερε ότι ειναι φτωχό και προβληματικό σε θέμα software.Τι εννοει? δεν παιρνει όλες τις εφαρμογές android η μιλά για τα μαμίσια sw?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από χτες τρέχω την 2.3.4. Τα πρώτα συμπεράσματα είναι ότι όντος η μπαταρία έχει καλύτερη αυτονομία είναι πιο smooth στην χρήση κολλάει λιγότερο σε κάποιες εφαρμογές που είχα πρόβλημα δυστυχος το πρόβλημα με το GPS παρέμεινε

 

Sent from my LG-P970 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας! Σκέφτομαι σοβαρά να το χτυπήσω το κινητακι. απότι βλεπω εδώ οι εντυπώσεις εναι γενικά θετικές.

Με προβληματισε μονο που κάποιος ανέφερε ότι ειναι φτωχό και προβληματικό σε θέμα software.Τι εννοει? δεν παιρνει όλες τις εφαρμογές android η μιλά για τα μαμίσια sw?

 

κανονικά παίρνει τις εφαρμογές απτό μάρκετ. μάλλον θα εννοούσε αυτά που είχε μέσα

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινω να μινεις μακρια απο την LG

να προτιμησεις samsung i sonyerikson

θα παρεις τα update πολυ πιο γρηγορα και 8α εχεις και πιο αξιοπιστα κινιτα

 

Μια αλη ερωτηση εγω που εχω το optimus black 2,2 rooted τωρα που βγεικε το 2,34 πρεπει να το κανω unroot ,

να βαλω την official 2.34 και μετα να το κανω παλι root?

Edited by tim3lin3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από χτες τρέχω την 2.3.4. Τα πρώτα συμπεράσματα είναι ότι όντος η μπαταρία έχει καλύτερη αυτονομία είναι πιο smooth στην χρήση κολλάει λιγότερο σε κάποιες εφαρμογές που είχα πρόβλημα δυστυχος το πρόβλημα με το GPS παρέμεινε

 

Sent from my LG-P970 using Tapatalk

 

Ποιο προβλημα? Αυτο το εκανες?

Οταν ειχα το Black, ακολουθησα τις οδηγιες και οντως εβρισκε σημα σε ελαχιστο χρονο. Χρησιμοποιουσα το Sygic.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Με τις μαμά ρυθμίσεις δεν δουλεύει σωστά μετά από τις αλλαγές μέσω του κρυφού μενού δουλεύει

 

Sent from my LG-P970 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι απο εμένα

Έχω το black κανά δυο εβδομάδες..και οι εντυπώσεις μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ καλές !! Όλα δουλεύουν σε αρκετά ικανοποιητικό βαθμό και φυσικά οθονάραα!!!

Μετά και τις ρυθμίσεις που γράφετε στο forum δουλεύει και το gps απλά βέβαια αργεί την πρώτη φορά να κλειδώσει.

Αυτό πάντως συμβαίνει και σε άλλα κινητά (έχω δει πχ το samsung wave).

Στο joy που είχα μάλλον δούλευε λίγο ποιο γρήγορα.

Γενικά δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι λένε να αποφύγουμε την lg....

 

Πάντως στο θέμα με το gps την πρώτη φορά κάνει κανα 7λεπτο χωρίς χρήση data (δοκιμή με το gps status)

Θα ήθελα να μου πείτε και κάπιοι τους χρόνους σας :)

Link to comment
Share on other sites

οκ !! Κι εμένα σήμερα κλείδωσε στα 4 λεπτά..άμα συνεχίσει έτσι είναι μια χαρά χρόνος!!

 

Και μια ερώτηση ακόμα :)

Πώς μπορώ να ανεβάσω επαφές στο gmail ;;;

Είμαι λίγο αρχάριος και δεν το βρίσκω :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βγήκε η 2.3.4 και για μας τελικά! Όποιος την βάλει ας πεί εντυπώσεις ..:)
LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα σε κανα 3λεπτο βρισκει δορυφορους με την 2,3,4 αφου εκανα τις ρυθμισεις στο κρυφο μενου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...