Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό να είσαι σίγουρος ;) Παιδιά 2 ερωτησουλες έχω. 1ον ο gps δεκτης του είναι καλος; 2ον έχει μόνο 2gb εσωτερική μνήμη θα μου φτάσει για χαρτες και χώρο για προγράμματα; εκτος και αν αποθηκευεται στην micro sd..
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιος!!! Σε ευχαριστώ ! navigon είχα και στο 3gs.Όλα μια χαρά Έχει καμια αλλη πρόταση; Απο micro sd τι class χρησιμοποιεις; Πάω για 16gb.
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις επαφές μου!! Δεν τις ταξινομεί σωστά με αποτέλεσμα να πρέπει να ψάχνω για να βρω το όνομα που θέλω!! Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος; Παρατηρώ οτι ακόμα κι αν σβήσω την επαφή και την ξαναδημιουργήσω μου την βάζει στο ίδιο σημείο!! πχ την επαφή :Αδερφάκι μου την βγάζει στην #, την επαφή :Δέσποινα μου το πάει στο Α...

Να σημειώσω πως αν επιλέξω να βλέπω της επαφές από την sim μου τα βγάζει καλύτερα αν και απο 'κεινες δεν λείπουν τα λαθάκια!! Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει αυτο το προβλημα και σε μενα...μαλλον bug ειναι...ελπιζουμε για διορθωση.

εγω εχω και ενα νεο προβλημα. δεν μου συχρονιζει πλεον τις επαφες με το google account μου. δεν αλλαξα τιποτα και απλα πλεον δεν βλεπω καποια νεα τηλεφωνα που βαζω στο κινητο να εμφανιζονται και στον λογαριασμο στο google

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ... :)

κατα δευτερον...μου κάνει εντύπωση πως 2 βδομάδες μετά από μένα πήγε και πήρε ο ίδιο κινητό μια φίλη μου και δεν αντιμετωπίζει κανένα τέτοιο πρόβλημα!! χμμμ ας περιμένουμε να δούμε!! :)

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ... :)

κατα δευτερον...μου κάνει εντύπωση πως 2 βδομάδες μετά από μένα πήγε και πήρε ο ίδιο κινητό μια φίλη μου και δεν αντιμετωπίζει κανένα τέτοιο πρόβλημα!! χμμμ ας περιμένουμε να δούμε!! :)

 

Δοκίμασε να κάνεις ταξινόμηση ονομάτων κατα επίθετο και όχι κατ όνομα.Εμένα είναι ΟΚ έτσι :)

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω και ενα νεο προβλημα. δεν μου συχρονιζει πλεον τις επαφες με το google account μου. δεν αλλαξα τιποτα και απλα πλεον δεν βλεπω καποια νεα τηλεφωνα που βαζω στο κινητο να εμφανιζονται και στον λογαριασμο στο google

 

το ιδιο και σε μενα, διαβασα το μνμ σου και το εψαξα λιγο και εχω το ιδιο προβλημα. αν και εκανα sync manually παλι δεν μου εμφανιζονται. καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το παρατήρησα αυτό το πρόβλημα. Αν το βάλεις στο κινητό πρώτα (που είναι το λογικό..) μετά δεν κάνει sync online. Αν πας όμως και το γράψεις online μετά κάνει sync στο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το παρατήρησα αυτό το πρόβλημα. Αν το βάλεις στο κινητό πρώτα (που είναι το λογικό..) μετά δεν κάνει sync online. Αν πας όμως και το γράψεις online μετά κάνει sync στο κινητό...

 

Αυτό το πρόβλημα το είχα και στο defy μου και το έχει κι ένα φίλος μου με desire s. ίσως είναι γενικό πρόβλημα android, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

οχι εγω πριν απο λιγο καιρο , ειχα βαλει καποιες νεες επαφες στο κινητο , και μετα μπηκα να ελενξω και τις ειχε κανει συχρονισμο online. Τωρα δεν μου το κανει με τιποτα....τι restart , τι ανοιξα-εκλεισα τον συχρονισμο...τιποτα
Link to comment
Share on other sites

οχι εγω πριν απο λιγο καιρο , ειχα βαλει καποιες νεες επαφες στο κινητο , και μετα μπηκα να ελενξω και τις ειχε κανει συχρονισμο online. Τωρα δεν μου το κανει με τιποτα....τι restart , τι ανοιξα-εκλεισα τον συχρονισμο...τιποτα

 

και εμένα στην αρχή όταν το πήρα το κιν έκανε sync...τώρα δεν κάνει όταν προσθέτω επαφές

Link to comment
Share on other sites

Οταν προσθέτετε επαφές σας δίνει τη δυνατότητα να της αποθηκεύσετε στο κινητό, στη SIM, ή στο google account. Επιλέγετε το google account?
Link to comment
Share on other sites

Απλά τέλειο

Unlock with G button or volume controls

 

I don't know how many of you know this already, but anyway i found a way to unlock my OB with G button and volume controls.

 

Here's what I did: 1) Downloaded an app called No Lock from the market. Then I disabled the lock entirely.

And there it is, no lock screen anymore and you can open your phone with the G spot

Link to comment
Share on other sites

τα ειχα ξαναρωτησει πριν καιρο αλλα απαντηση δεν πηρα. εχω παρει στη γυναικα μου το lg black και δεν εχω βρει καποιο προγραμμα -οπως το kies - που εχει η σαμμυ για το γαλαξια μου. να περναω επαφες βιντεο φωτο κλπ. εκτος αυτου δεν εχω καταφερει ακομα οταν συνδεω το κινητο μεσω usb να "δω" την καρτα μνημης. δοκιμασα σε vista , xp , 7 τιποτα. ενω απο το κινητο βλεπω οτι εχω 2 gb καρτα οταν το συνδεω βλεπω μονο την εσωτερικη μνημη του κινητου...ιδεες??
Link to comment
Share on other sites

τα ειχα ξαναρωτησει πριν καιρο αλλα απαντηση δεν πηρα. εχω παρει στη γυναικα μου το lg black και δεν εχω βρει καποιο προγραμμα -οπως το kies - που εχει η σαμμυ για το γαλαξια μου. να περναω επαφες βιντεο φωτο κλπ. εκτος αυτου δεν εχω καταφερει ακομα οταν συνδεω το κινητο μεσω usb να "δω" την καρτα μνημης. δοκιμασα σε vista , xp , 7 τιποτα. ενω απο το κινητο βλεπω οτι εχω 2 gb καρτα οταν το συνδεω βλεπω μονο την εσωτερικη μνημη του κινητου...ιδεες??

 

Εδω εισαι. Διαλεγεις απο την λιστα το LGP970 και μετα και μετα λιγο πιο κατω που λεει "Downloads" πατας στο Pc Sync. Θα κατεβασει το LG PC Suite που ειναι το αντιστοιχο του Kies. Επισης κατεβασε και τον τελευταιο USB Driver.

 

Οσον αφορα το δευτερο θεμα σου πανε στις Ρυθμισεις - Αποθηκευση σε καρτα SD και κοιταξε να μην εχεις επιλεγμενη την πρωτη επιλογη που λεει για Μαζικη Αποθηκευση. Μετα οταν το συνδεεις στον υπολογιστη θα σου βγαζει μια επιλογη στο κινητο για να ενεργοποιησεις την λειτουργια USB. Οταν θελεις να το βγαλεις, κανεις ασφαλη καταργηση πρωτα απο τον υπολογιστη σου και μετα απενεργοποιεις την λειτουργια USB απο το κινητο. Αν καταλαβα καλα, μαλλον αυτο ζητας.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τωρα το προγραμμα θενκς. για το αλλο θεμα στο εξηγω τωρα καλυτερα.το κινητο απο μονο του εχει μνημη 2gb(1 gb διαθεσιμη για το χρηστη λεει). επισης εχει και 2gb εξωτερικη μνημη. ε οταν το συνδεω στο πισι βλεπω κανονικα την εξωτερικη με το περιεχομενο της αλλα δεν μου εμφανιζει την εσωτερικη , το 1gb που λεγαμε..
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε καλυτερα το swiftp, και μετα με εναν οποιονδηποτε ftp browser βλεπεις οτι θελεις, γραφεις σβηνεις χωρις κανενα προβλημα και χωρις κανενα καλωδιο
Link to comment
Share on other sites

ωραιος το κατεβασα το προγραμμα και βλεπω τα παντα. απο το πισι στο κινητο ομως πως μεταφερω αρχεια? με drag n drop δε γινεται.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος το κατεβασα το προγραμμα και βλεπω τα παντα. απο το πισι στο κινητο ομως πως μεταφερω αρχεια? με drag n drop δε γινεται.

κατεβασε το filezilla και απο αριστερα τα αρχεια απο το πι σι θα τα σερνεις οπου θες δεξια στο κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

V20a 2.3.4 TEST ROM!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1310093

It's on you guys γιατι εγώ έχω 3g Internet, και δεν το κατέβασα να το δοκιμάσω. Απο οτι διαβάζω στα σχόλια του xda έχει μερικά bugs, και γίνεται να επιστρέψετε στη 2.2 αν δε σας αρέσει. Δεν ορκίζομαι όμως κι'ολας :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ και παλι, αλλα επειδη ψηνετε η αναβαθμιση και θα χρειαστει να κανω format, καποια εξελιξη με το θεμα του syncronization των επαφων με το gmail??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...