Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις?

 

οτι εχει καλυτερη οθονη.

 

πηγα να κανω αναβαθμιση και μου εβγαζε κατα την διαρκεια της προβλημα με την συνδεση του υπολογιστη με το κινητο....

εχει κολλησει η οθονη του κινητου την διαδικασια της αναβαθμισης.βγαζω και ξαναβαζω την μπαταρια και τα ιδια.τωρα τι κανουμε?πραγματικα ξενερωσα.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικο μου το εστειλα για service. Δυστυχώς κόλλαγε και εμενα και στην τρίτη προσπάθεια δεν επανήλθε.

Τελος Αυγουστου θα δω τι έπαθε. Ελπίζω να μην εχω πρόβλημα με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

αύριο Θα το παω στο multirama να μου το αλλάξουν και να πάρω κάτι άλλο.δεν πήρα σίγουρες επιλογές μόνο διάλεξα τα προβληματικά να πούμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία αναβάθμισης της πρώτης σελίδας δεν δουλεύει για αναβάθμιση από την έκδοση 10d σε 10e. Υπάρχει μήπως κάποια νεώτερη διαδικασία;

 

Τελικά κατάφερα να το κάνω, μάλλον κάτι έπαιζε με το pc.

 

Οπότε είσαι σε v10e...εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είσαι σε v10e...εντυπώσεις?

 

Το κινητό ''πετάει'' πραγματικά. Είναι πάρα πολύ γρήγορο, ο Launcher ανταγωνίζεται στα ίσια σε ταχύτητα τους καλούς custom Launchers που κυκλοφορούν και δεν χρησιμοποιώ πλέον τέτοιους, άριστη διαχείριση της Ram με αποτέλεσμα να έχεις διαθέσιμα και γρήγορα αρκετά mb, μάλλον για αυτό έγινε και γρήγορο το κινητό. Το gps όμως παραμένει το ίδιο, δυστυχώς :mad::mad: Δεν αλλάζω όμως αυτή την έκδοση διότι με βόλεψε πραγματικά, μπράβο στην LG και εις αναμονή νέας αναβάθμισης στο προσεχές μέλλον, ελπίζω Gingerbread:):):):):):)!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ''πετάει'' πραγματικά. Είναι πάρα πολύ γρήγορο, ο Launcher ανταγωνίζεται στα ίσια σε ταχύτητα τους καλούς custom Launchers που κυκλοφορούν και δεν χρησιμοποιώ πλέον τέτοιους, άριστη διαχείριση της Ram με αποτέλεσμα να έχεις διαθέσιμα και γρήγορα αρκετά mb, μάλλον για αυτό έγινε και γρήγορο το κινητό. Το gps όμως παραμένει το ίδιο, δυστυχώς :mad::mad: Δεν αλλάζω όμως αυτή την έκδοση διότι με βόλεψε πραγματικά, μπράβο στην LG και εις αναμονή νέας αναβάθμισης στο προσεχές μέλλον, ελπίζω Gingerbread:):):):):):)!!!!!!

 

καλησπερα μολις περασα την v10e και οντως το κινητο ειναι γρηγορο & πιο smooth

προσπαθω να την ρουταρω συνφωνα με την 1 σελιδα αλλα οταν γραφω

cat /tmp/su > /system/bin/su

μου βγαζει

cannot create /system/bin/su: read- only file system

 

καποια βοηθεια ?

ευχαριστω

τι κανω λαθος ρε παιδια??

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα..Σε λίγες ώρες παραλαμβάνω το νέο κινητάκι με αντικαταβολή και ήρθα και γω στην παρέα σας..Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες αφού θα χουμε χρόνο να τα πούμε αυτά..:) Ερωτησούλα γενική..Τι προσφέρει γενικά το root της συσκευής μας? Οι υπόλοιπες ερωτήσεις εν καιρώ..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερωτησούλα γενική..Τι προσφέρει γενικά το root της συσκευής μας? Οι υπόλοιπες ερωτήσεις εν καιρώ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα..Σε λίγες ώρες παραλαμβάνω το νέο κινητάκι με αντικαταβολή και ήρθα και γω στην παρέα σας..Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες αφού θα χουμε χρόνο να τα πούμε αυτά..:) Ερωτησούλα γενική..Τι προσφέρει γενικά το root της συσκευής μας? Οι υπόλοιπες ερωτήσεις εν καιρώ..

 

καλημερα .το root προσφερει να διαχειριζεσαι εφαρμογες συστηματος ,να κανεις εγκατασταση διαφορων εφαρμογων απο market που θελουν ροοτ και γενικα γινεσαι διαχειριστης οπως στα windows administrator

 

 

καποια απαντηση αν καποιος ξερει και για μενα σε σχεση με την ερωτηση μου παραπανω για το root της v10e:)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις περασα την v10e και οντως το κινητο ειναι γρηγορο & πιο smooth

προσπαθω να την ρουταρω συνφωνα με την 1 σελιδα αλλα οταν γραφω

cat /tmp/su > /system/bin/su

μου βγαζει

cannot create /system/bin/su: read- only file system

 

καποια βοηθεια ?

ευχαριστω

τι κανω λαθος ρε παιδια??

 

Eντοπισμό σφαλμάτων εχεις τικάρει?

 

Διαβασε και εδω η δοκίμασε σε αλλο pc με 32μπιτα windows.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3740284#post3740284

Link to comment
Share on other sites

Eντοπισμό σφαλμάτων εχεις τικάρει?

 

Διαβασε και εδω η δοκίμασε σε αλλο pc με 32μπιτα windows.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3740284#post3740284

εχω τικαρει, αλλα δυστυχως δεν εχω αλλο pc

 

οκ εγινα root:p:D:D:D

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακόμα μια ερώτηση: έβαλα την sim (cosmokarta παλιά) και αριστερά από το σήμα του κινητού μου βγάζει το νούμερο 1. Είχα παλιά και ένα samsung και είχα το ίδιο προβ. Το κάνει μόνο στην kosmokarta..Μπορεί να βγει κάπως?? Αν πάρω καινούργια sim cosmokarta , θα χω το ίδιο πρόβλημα? ξέρει κανείς?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχήν δεν είναι πρόβλημα. Απλά μια ένδειξη όπως είπες λόγω παλιάς κάρτας. Αν βάλεις άλλη απλά δεν θα έχεις την ένδειξη, δεν χάθηκε και ο κόσμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξιζει να πάρω το black ή να πάω στο 2x. H διάφορα είναι 40-50 ευρω. Με ψηνει το 2x αλλα φοβάμαι μην είναι ρίσκο η αγορα του. Θέλω κινητο που να είναι όσο το δυνατο απροβληματιστο εχω βαρεθεί τη φάση με τις custom Roms. Edited by efo
Link to comment
Share on other sites

τα εχω δει και εγω απο κοντα και τα δυο δυστηχως όχι δίπλα δίπλα αλλά το black μου άφησε καλύτερες εντυπώσεις. Δεν ξέρω ψάχνω απροβλημάτιστο android που να κάνει και βίντεο κλήσεις είτε με skype είτε fring.

Θέλω ένα τηλέφωνο που να διασκεδάζω με το λειτουργικό και όχι να παιδεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα εχω δει και εγω απο κοντα και τα δυο δυστηχως όχι δίπλα δίπλα αλλά το black μου άφησε καλύτερες εντυπώσεις. Δεν ξέρω ψάχνω απροβλημάτιστο android που να κάνει και βίντεο κλήσεις είτε με skype είτε fring.

Θέλω ένα τηλέφωνο που να διασκεδάζω με το λειτουργικό και όχι να παιδεύομαι.

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να φύγει αυτό το 1? Δεν θέλω να αλλάξω κάρτα..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα αναβαθμιστεί σε 2.3 … έχουν ανακοινώσει καμιά ημερομηνία η μας δουλέψανε? διότι σε λίγο καιρό θα έρθει στην αγορά το lg optimus soul ίδιο με το black μόνο που θα φοράει 2.3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρουμε πότε θα αναβαθμιστεί σε 2.3 … έχουν ανακοινώσει καμιά ημερομηνία η μας δουλέψανε? διότι σε λίγο καιρό θα έρθει στην αγορά το lg optimus soul ίδιο με το black μόνο που θα φοράει 2.3

 

Η LG γενικώς καθυστερεί τη μετάβαση σε 2.3 σε όλες τις συσκευές της. Υπομονή και θα έρθει και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα αναβαθμιστεί σε 2.3 … έχουν ανακοινώσει καμιά ημερομηνία η μας δουλέψανε? διότι σε λίγο καιρό θα έρθει στην αγορά το lg optimus soul ίδιο με το black μόνο που θα φοράει 2.3

 

φίλε μου από αυτά που έχουν διαρεύσει μέχρι τώρα θεωρώ το sol υποδιαίστερο του black (δεν έχει φλας στην κάμερα, μικρότερη οθόνη και όχι nova που για μένα είναι άπαιχτη σε έντονο φωτισμό δεν υπάρχει καλύτερη κλπ) νομίζω δεν υπάρχει λόγος για βιασύνη σε ότι αφορά την gingerbread μιας και το πολυ σε ένα μήνα θα την έχει πάρει το black. Το δικό μου τηλ πάντως από τη στιγμή που έβαλα την 10Ε είναι ταχύτατο, εξαιρετικό δεν με νοιάζει πλέον πότε θα βγει η gingerbread.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ποιο firmware είχες πριν;

 

Μόλις πριν είχα 10D, άλλα νωρίτερα είχα και 10a και 10b. Πάντως το 10Ε είναι το καλύτερο από όλα!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...