Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιποοοον ..μολις εβαλα την 10e. (Αν εχετε προβληματα δοκιμαστε να μετονομασετε το αρχειο του firmware ετσι ωστε να ειναι V***.kmz μονο)

Να πω οτι και παλι συχρονιζει σe 10 sec. Εβγαλα και την συνδεση στο νετ, εκανα και restart, τωρα την πρωτη φορα εκανε max 15 sec.

 

Παντως η διαφορα απο 10α ακομα και 10d ειναι μεγαλη στην ταχυτητα του τηλεφωνου, μεχρι στιγμης στην 10e δεν εχω δει κατι.

 

Καλα ενδεικτικο φωτακι οταν εχεις αναπαντητες δεν εχει το κινητο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά..Αρχίζω και ψήνομαι σιγά σιγά..

 

1) Μπορώ κανονικά να την περάσω από 10a που χω και να κάνω και το gps fix δηλαδή? Δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν το ροοτ, μόνο τα 2 προηγούμενα..

2) Η 10e όπως βλέπω είναι αγγλική, αυτό σημαίνει πως δεν θα χω ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο έτσι? Πρόκειται να βγει με ελληνική μοντιφιά?:P

 

H 10E δεν είναι Αγγλική είναι Europe Open και έχει Ελληνικά από μόνη της κανονικά και δεν χρειάζεται μοντιφιες ή οτιδήποτε άλλο απλά δεν είναι εξειδικευμένη έκδοση μόνο για τα Ελληνικής εισαγωγής τηλέφωνα, αυτή είναι η διαφορά κατά τα άλλα είναι επίσημη έκδοση κανονικά. Στην 10D το gps fix δεν λειτουργεί στην Ε λειτουργεί κανονικά.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ακόμα λείπει απο το τηλέφωνο είναι το πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων.Τα έχω δοκιμάσει όλα αλλά δυστυχώς τίποτα.Προφανώς η εταιρία έχει ρυθμίσει έτσι τοv kernel που βγάζει αυτον το απίστευτο θόρυβο στην τηλεφωνική γραμμή.Ελπίζω να διορθωθεί με την έκδοση 2.3 και να λειτουργήσει.Αν ξέρει κάποιος,κάτι για αυτό το ''μελανο σημείο'' καλο θα ήταν να το συζητήσουμε,έχω κάνει βέβαια και σχετικό post στο xda αλλά δεν βλέπω αναταπόκριση. Edited by GIESPI
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενδεικτικο φωτακι οταν εχεις αναπαντητες δεν εχει το κινητο? :confused:

 

βάλλε αυτο

https://market.android.com/details?id=com.martinborjesson.o2xtouchlednotifications&feature=search_result

 

Τελικά αξίζει να πάω από 10d σε 10e η δεν θα δω καμμία διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν ειδα καποια αξιολογη διαφορα...αλλα δεν χανεις και τιποτα να την κανεις την αναβαθμιση...κατι θα εχουν διορθωσει
Link to comment
Share on other sites

εχω εντυπωσιαστει με την μπαταρια του LG, κραταει περισσοτερα πο οσο ειχα φανταστει

 

Δεν θα μπορούσα να πω το ιδιο. Εγώ είμαι ψιλοαπογοητευμένος. Με 1-2 κλήσεις, ~10 WhatsAppMessenger μηνύματα, ~3 SMS, χρήση μερικών apps και μέτριο browsing, οριακά με βγάζει μια μερα.

 

 

Sent from my LG-P970 using Tapatalk

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα μπορούσα να πω το ιδιο. Εγώ είμαι ψιλοαπογοητευμένος. Με 1-2 κλήσεις, ~10 WhatsAppMessenger μηνύματα, ~3 SMS, χρήση μερικών apps και μέτριο browsing, οριακά με βγάζει μια μερα.

 

Με την v10e όλα αυτά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσα να πω το ιδιο. Εγώ είμαι ψιλοαπογοητευμένος. Με 1-2 κλήσεις, ~10 WhatsAppMessenger μηνύματα, ~3 SMS, χρήση μερικών apps και μέτριο browsing, οριακά με βγάζει μια μερα.

 

 

Sent from my LG-P970 using Tapatalk

 

μηπως καποιο προγραμμα σου λιωνει την μπαταρια?? π.χ. του αδερφου μου ηταν ενα antivirus που τον αναγκαζε να το φορτιζει καθε 12 ωρες!!!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω και 2 μερες να περασω την v10e και φθανει ως το 7% η αναβαθμιση και μετα μου βγαζει μηνυμα για προβλημα επικοινωνιας μεταξυ κινητου και pc..εφαρμοζω κατα γραμμα τις οδηγιες τις πρωτης σελιδας..τι μπορει να φταει??

 

Aκυρο..μολις το εκανα..δεν ειχα μετονομασει το firmware se V10E_00

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

μέσω wifi πότε θα είναι διαθέσιμη η 10e? Εμένα ακόμα την 10b λέει up to date

 

Σε εμένα μου έβγαλε κανονικά την 10d και αυτήν έχω πέραση, αλλά ακόμα τίποτα για την 10e, μικρο το κακό.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ αν και εχω ενεργοποιημενο τις κινησεις με το πληκτρο G, δεν φαινεται να λειτουργουν. Ειδικα αυτη που ανοιγει την φωτογραφικη μηχανη οταν ειναι κλειδωμενο και το κουνας, και να σταματαει ο ηχος κλησης αν το γυριζεις απο την αναποδη.Αντιμετωπιζει κανενας αλλο το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας δοκιμασει την τελευταια εκδοση του swype για να την προσθεσω στο πρωτο post.

http://www.multiupload.com/5RLSO0V6S9

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μπορω να βαλω καποια widgets απο μαμα launcher στον launcher pro?

οχι μαλλον?

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας δοκιμασει την τελευταια εκδοση του swype για να την προσθεσω στο πρωτο post.

http://www.multiupload.com/5RLSO0V6S9

 

Καλημέρα sakiss, μια χαρά δουλεύει, απλά για να την εγκαταστησω πρώτα έβγαλα την παλιά, γιατί όταν το εβαζα από πάνω μου έγραφε ότι δεν εγκαταστάθηκε. Κατα τα αλλα βελτιωμένο, κι επίσης έχει μόνο αγγλικά-ελληνικά, ήταν κουραστικό στην παλιά να πατάς πολλές φορές για να αλλάξεις γλώσσα.

 

Thanxs και παλι

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ήταν κουραστικό στην παλιά να πατάς πολλές φορές για να αλλάξεις γλώσσα.

 

Μπορούσες να το αποτρέψεις αυτό μέσα από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να το αποτρέψεις αυτό μέσα από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου.

 

Η κάτι δεν έκανα σωστά,ή βαριόμουν να το ψάξω,ή και τα δυο!!!Αν δε βαριέσαι πες μου πως να το ξέρω...

Τεσπα,όλα καλα με το καινούριο,οπότε νομίζω άφοβα μπαίνει στην πρώτη σελίδα

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κάτι δεν έκανα σωστά,ή βαριόμουν να το ψάξω,ή και τα δυο!!!Αν δε βαριέσαι πες μου πως να το ξέρω...

 

Ρυθμίσεις / Γλώσσα και πληκτρολόγιο / Swype / Γλώσσα.

 

Εκεί επιλέγεις τις γλώσσες που θέλεις.

 

Τεσπα,όλα καλα με το καινούριο,οπότε νομίζω άφοβα μπαίνει στην πρώτη σελίδα

 

Μπήκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / Γλώσσα και πληκτρολόγιο / Swype / Γλώσσα.

 

Εκεί επιλέγεις τις γλώσσες που θέλεις.

 

 

 

Μπήκε.

 

Το είχα κάνει αυτο,αλλα και πάλι με έβγαζε όλες τις γλώσσες και διαλεγα τα ελληνικά...

 

Τέλος καλο,όλα καλα...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Η παρακατω εκδοση του igo λειτουργει στο black?

iGO My way Android v8.4.3.179971

Εμενα δεν μου λειτουργει.

Κολλαει το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...