Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας επαφες πας στο ονομα μου του οποιου θες να μπλοκαρεις -επιλογες-το δευτερο :)

 

ψαχνω την αναφορα παραδοσης sms.δεν με αφηνει να το κανω tik-να το επειλεξω.γιατι ?μηλαω γιατο ρυθμησεις μηνηματος κειμενου sms

αναφορες παραδοσης δεν το εχει σαν επιλογη ειναι μπλοκαρησμνεο τι παιζει ? ολα τα υπολοιπα μπορω να τα ενοργοπποιησω αυτο οχι :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας επαφες πας στο ονομα μου του οποιου θες να μπλοκαρεις -επιλογες-το δευτερο :)

 

Ευχαριστούμε πολύ για το χρήσιμο tip, μήπως υπάρχει κάτι και για τις κλήσεις με απόκρυψη;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω αλα δεν ειναι σοφο να μπλοκαρεις της κλησης με αποκρυψη τα μισα τηλ που με περνουν απο σταθερα εχουν αποκρυψη

εχεις προβλημα ? σε παιρνει καποιος τηλ π.χ?

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω αλα δεν ειναι σοφο να μπλοκαρεις της κλησης με αποκρυψη τα μισα τηλ που με περνουν απο σταθερα εχουν αποκρυψη

εχεις προβλημα ? σε παιρνει καποιος τηλ π.χ?

 

ακριβώς επειδή κάποιος μου κάνει ''πλάκες'' εδώ και λίγο καιρό με απόκρυψη κλήσεων για αυτό το ρώτησα σχετικά παραπάνω.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς επειδή κάποιος μου κάνει ''πλάκες'' εδώ και λίγο καιρό με απόκρυψη κλήσεων για αυτό το ρώτησα σχετικά παραπάνω.

 

καλυτερα να πας στον παροχο και να ζητησης καταγραφη για κακοβουλες κλησεις....στην Wind to ειχα κανει μια φορα και εισυχασα

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nl9J-cIr1dM]‪LG Optimus Black Black Book‬‏ - YouTube[/ame]

 

Για το θέμα με το Delivery Report όντως στις ρυθμίσεις του sms δεν μπορουμε να το επιλέξουμε και μέχρι στιγμης δεν έχω βρει τρόπο.Θελω να ρωτησω οσους εχουν κάνει το update σε v10b και v11b αν η επιλογη μπορει να κλικαριστει.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το Delivery Report όντως στις ρυθμίσεις του sms δεν μπορουμε να το επιλέξουμε και μέχρι στιγμης δεν έχω βρει τρόπο.Θελω να ρωτησω οσους εχουν κάνει το update σε v10b και v11b αν η επιλογη μπορει να κλικαριστει.

 

την 10Α έχω και την έχω επιλέξει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

την 10Α έχω και την έχω επιλέξει κανονικά...

 

Οποτε παιδες οσοι δεν μπορείτε να το κλικάρετε και επειδη δεν ξέρω τι μπορεί να φταιει καντε ενα factory data reset και ξαναδοκιμάστε.

 

Oποιος μπορεί να δοκιμάσει το πληκτρολόγιο της HTC που κατα πολλους ειναι το καλύτερο και να μου πει αν δουλεψε ωστε να το προσθέσω στην πρώτη σελίδα.Απλώς κάντε install τα 2 apk που περιέχονται στο zip

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=310088&d=1271361950

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανερχομαι στο θέμα μπαταρια.

Οσοι το έχουν ας μου πουν παρακαλώ το τηλέφωνο με ομιλια 3-4 ωρες, 5-10 μηνυματα, λίγο παιχνίδι και γενικότερο σκάλισμα φωτο κλπ), ίσως και λιγο ιντερνετ, πόσο αντέχει;

Με ενδιαφέρει σοβαρα το τηλεφωνο και θα ήθελα την αποψη δοκιμασμενων χρηστών στο θέμα.

αν δεν έχεις ανοικτά wifi/gps μπορεί και 2 μέρες... γενικά αν το έχεις τακτική λειτουργία "σκάλισμα" στο τέλος ημέρας διψάει για φόρτιση! πρόσφατα που έτυχε λόγω διακοπών να του κάνω χρήση μονο σαν τηλέφωνο με 1-1,5 ώρα ανά ημέρα και χωρίς σκάλισμα έφτασε τις 3 μέρες... δεν υπάρχει σμαρτοτηλέφωνο που να αντέχει πολύ με χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την 10Α έχω κανονικά αναφορές παράδοσης

 

Επιβεβαιωνω κι εγω με την σειρά μου...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις ανοικτά wifi/gps μπορεί και 2 μέρες... γενικά αν το έχεις τακτική λειτουργία "σκάλισμα" στο τέλος ημέρας διψάει για φόρτιση! πρόσφατα που έτυχε λόγω διακοπών να του κάνω χρήση μονο σαν τηλέφωνο με 1-1,5 ώρα ανά ημέρα και χωρίς σκάλισμα έφτασε τις 3 μέρες... δεν υπάρχει σμαρτοτηλέφωνο που να αντέχει πολύ με χρήση!

αποκλειεται....ειναι πολυ "λαιμαργο" κινητο δυστυχως η 1.5 μερα ειναι ο καλυτερος χρονος

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται....ειναι πολυ "λαιμαργο" κινητο δυστυχως η 1.5 μερα ειναι ο καλυτερος χρονος

 

Δεν αντιλέγω αλλά τα περισσότερα android αν τα σκαλίζουμε βγάζουν 1 ημέρα και αν τα δουλεύουμε σαν κινητά 2 με 3ις.

 

Τυπικές ρυθμίσεις όπως τις παρακάτω τις έχετε κάνει?

 

-Φωτείνότητα Display κάτω απο 50%

-Freeze μέσω titanium του software update

-Log out απο Google Maps/Latitude/Google Talk

-Εγω πλέον δεν χρησιμοποιώ widget καιρού (ειναι μπαταριοφάγοι) μιας και δεν πάω καθε μερα για ψάρεμα :p

-Εφαρμογή autostarts για να κάνουμε disable το widget updating των Maps.

-Facebook/Twitter/Google+ πάντα έχουμε έχουμε τις notifications ανενεργές και ειδικά το fb widget καλό ειναι να μην το χρησιμοποιείται.

-Κατάσταση δικτύου σε GSM (2G)

-Τέλος εγκαθιστούμε το SetCpu.Το ανοίγουμε και στην 2η καρτέλα (profiles) κάνουμε Enable + notifications για να βλέπεται πότε είσαι σε ισχύ το κάθε Profile.Και ξεκινάμε και κάνουμε add τα 3 παρακάτω profiles.

1.Condition: Charging, Max 1000 min 100, Scaling on demand, priority 100

2.Condition: Battery <101%, Max 1000 min 100, Scaling on Perfomance, priority 100

3.Condition: Screen off, Max 100 min 100, Scaling on powersave, priority 100

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε αξιζει τα λεφτα του; ή τζαμπα κοπος; παλια ειχα το ks20 και ηταν χαλια αλλαξε καθολου η lg; γενικα σε σχεση με το galaxy s;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε αξιζει τα λεφτα του; ή τζαμπα κοπος; παλια ειχα το ks20 και ηταν χαλια αλλαξε καθολου η lg; γενικα σε σχεση με το galaxy s;

Αν είναι να ασχοληθείς με custom roms και φλασαρισματα παιρνεις το GalaxyS.Αν οχι παρε το black....ιδια cpu (απο την ARM) και κατ εμε το Black εχει καλυτερη οθονη.Για περισσότερα απευθύνσου εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε αξιζει τα λεφτα του; ή τζαμπα κοπος; παλια ειχα το ks20 και ηταν χαλια αλλαξε καθολου η lg; γενικα σε σχεση με το galaxy s;

 

Στα 300 € που το αγόρασα λόγω της προσφοράς της wind σίγουρα αξίζει και με το παραπάνω...

τώρα που η τιμή είναι πάλι 400€... δεν ξέρω... όχι ότι υπολείπεται σαν hardware αλλά θεωρώ πολλά 400 για κινητό (γενικά).

 

ΥΣ : Ένα αρνητικό που βρίσκω αν σε ενδιαφέρει το "σκάλισμα" είναι ότι στο xda δεν πολυασχολούνται με το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να εχω απλα ενα τηλεφωνο και να μπορω να παιζω να κανω κλησεις και γενικα να μην πρεπει να το κανω μαϊμουδιες για να εχω ενα τηλεφωνο. και το βρισκεις και με λιγοτερο. : http://www.skroutz.gr/s/329734/LG-Optimus-Black-P970.html
Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να εχω απλα ενα τηλεφωνο και να μπορω να παιζω να κανω κλησεις και γενικα να μην πρεπει να το κανω μαϊμουδιες για να εχω ενα τηλεφωνο. και το βρισκεις και με λιγοτερο. : http://www.skroutz.gr/s/329734/LG-Optimus-Black-P970.html

 

Για αυτό που το θέλεις είναι ότι πρέπει - πλήρης με καλά τεχνικά χαρακτηριστικά και κορυφαία οθόνη.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε αξιζει τα λεφτα του; ή τζαμπα κοπος; παλια ειχα το ks20 και ηταν χαλια αλλαξε καθολου η lg; γενικα σε σχεση με το galaxy s;

 

Βάζεις 79euro παραπάνω και παίρνεις S II. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Oποιος μπορεί να δοκιμάσει το πληκτρολόγιο της HTC που κατα πολλους ειναι το καλύτερο και να μου πει αν δουλεψε ωστε να το προσθέσω στην πρώτη σελίδα.Απλώς κάντε install τα 2 apk που περιέχονται στο zip

 

το εχω έβαλα με το που το ανέβασες και μπορώ να πω ότι και το t 9 του αλλά και το ότι έχει γράμματα με αριθμούς μαζί είναι πιό βολικό από το μαμά στο οποίο πρέπει να αλλάζεις από γράμματα σε αριθμούς.

το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

παίδες για μένα το καλύτερο είναι το smart keyboard pro με την καλύτερη διάταξη πλήκτρων, full παραμετροποιήσιμο και με το εξαιρετικότατο Ελληνικό τ9 που έχει - νομίζω δεν έχει αντίπαλο.

 

Παίδες πριν από λίγο μου έβγαλε ενημέρωση λογισμικού και την περνάω τώρα μέσω wifi. μόλις τελειώσει θα ενημερώσω για το ποια έκδοση είναι.....

 

Μόλις τελείωσε και είναι η έκδοση LG-P970-V10d του froyo 2.2.2. H αναβάθμιση είναι 7 mb και κάτι ψιλά και περίπου σε πέντε λεπτά κατέβασμα και εγκατάσταση είχε ολοκληρωθεί.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια τι λετε αξιζει τα λεφτα του; ή τζαμπα κοπος; παλια ειχα το ks20 και ηταν χαλια αλλαξε καθολου η lg; γενικα σε σχεση με το galaxy s;

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες για μένα το καλύτερο είναι το smart keyboard pro με την καλύτερη διάταξη πλήκτρων, full παραμετροποιήσιμο και με το εξαιρετικότατο Ελληνικό τ9 που έχει - νομίζω δεν έχει αντίπαλο.

 

Παίδες πριν από λίγο μου έβγαλε ενημέρωση λογισμικού και την περνάω τώρα μέσω wifi. μόλις τελειώσει θα ενημερώσω για το ποια έκδοση είναι.....

 

Μόλις τελείωσε και είναι η έκδοση LG-P970-V10d του froyo 2.2.2. H αναβάθμιση είναι 7 mb και κάτι ψιλά και περίπου σε πέντε λεπτά κατέβασμα και εγκατάσταση είχε ολοκληρωθεί.

 

Πως εκανες over the air αναβαθμιση;

Εμενα μου βγαζει ότι η συνδεση απετυχε λογω σφαλματος επαληθευσης ταυτοτητας.

Τί είναι αυτο και πως διορθώνεται;

Γνωρίζει κανείς

Link to comment
Share on other sites

 

Παίδες πριν από λίγο μου έβγαλε ενημέρωση λογισμικού και την περνάω τώρα μέσω wifi. μόλις τελειώσει θα ενημερώσω για το ποια έκδοση είναι.....

 

Μόλις τελείωσε και είναι η έκδοση LG-P970-V10d του froyo 2.2.2. H αναβάθμιση είναι 7 mb και κάτι ψιλά και περίπου σε πέντε λεπτά κατέβασμα και εγκατάσταση είχε ολοκληρωθεί.

 

Βλέπεις αλλαγές στη διαχείριση της μπαταρίας ή αλλού;

 

Μου εμφάνισε κι εμένα την αναβάθμιση. Φαντάζομαι πρέπει να κάνω unroot και να πάρω backup στις επαφές, SMS και εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...