Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Motorola!


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα πρότυπα του Νοσταλγία για τα παλιά Nokia! , ανοίγω το αντίστοιχο θέμα για τα Motorola.

 

Ξεκινώντας από το Startac (το οποίο δεν πρόλαβα λόγω ηλικίας) και συνεχίζοντας με τη σειρά V,RAZR και SLVR...Θεωρώ ότι επρόκειτο περί κινητών κοσμημάτων σε αντίθεση με τις σημερινές κουμούτσες που είναι όλες ίδιες.

 

Κάποια στιγμή,έψαξα να πάρω το κινητό που έχω στο άβαταρ μου το οποίο μοιάζει με το RAZR V3 αλλά κυκλοφορεί μόνο στην Κορέα. :(

 

Έχετε στη συλλογή σας παλιά Μοτορόλα;Υπάρχουν και άλλοι που μοιράζονται τις ίδιες σκέψεις για τα παλιά Moto;

 

Στη φωτό τα V3 και L9 μου.Το v3xx εκλάπη.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο Motorola, αυτα που με τρελενουν σαν στυλ ειναι φυσικα το πρωτο clamshell κινητο το γνωστο Startac και το V9.

 

Στην κατοχη μου εχω ενα KRZR και ενα RAZR V3.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ειχα καποτε ενα Κ1 μαυρο..ειναι αναμφιβολα ενα απο τα ομορφοτερα κινητα που περασαν απ τα χερια μου.εξισου ομορφο θεωρω πως ειναι και το pebl U9..
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ ένα "βότσαλο" από συγγενή,αυτό με την εξωτερική οθόνη καθρέφτη.Το λεγόμενο Motojewel,γυναικείο κινητό βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Eιχε ωραια διαφημιση επισης.

 

Αν θυμαμαι καλα ηταν μια κοπελα που σουλατσαρε σε μια παραλια (με βοτσαλα οχι αμμο), και αναμεσα στα βοτσαλα εκανε zoom η καμερα και μας εδειχνε το U6...απιστευτα καμουφλαρισμενο..σαν βοτσαλακι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω startac, v50 , v3 ,v8 , motojewel ,v3xx και τωρα ve66 .Ολα σε αριστη κατασταση . Καλη χρονια !!

 

Καλός είσαι, εγώ έχω ένα V8 2GB (που χάλασε και παράγγειλα parts για επιδιόρθωση) και ένα ZN5. Έχω άλλο τωρινό κινητό για κύριο (ZTE Blade) αλλά τα κρατάω γιατί είναι καλά παιχνιδάκια... Αποκτούν κάθε μέρα δυνατότητες που σίγουρα δεν είχαν στο μυαλό τους οι σχεδιαστές τους

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το star tac της porsche των κινητών την εποχή εκείνη, με 200.000 δρχ!!!(αχ δραχμούλα)

Και επίσης πρίν 2 χρόνια περίπου είχα το Ζ8 το οποίο είχε τον καλύτερο ήχο απο όσα πάμπολλα κινητά έχουν περάσει απ'τα χέρια μου.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα v3 black, και ενα ασπρο v3i, μετρανε ως παλια?:p

 

το V3i εννοεις αυτο το ασπρο του παγου που εβγαινε ε?τι φοβερο χρωμα!οπως και στο βυσσινι ηταν πανεμορφο αυτο το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Startac 70 σε πολύ καλη κατάσταση με το κουτί του ,αλλά ψάχνω να βρώ την μπαταρία του σε που είναι NiMH.Επίσης εχω εναμπλέ V3 σε άριστη κατάσταση με το κουτί του ,την original δερμάτινη θήκη του(με το κλιπ της ζώνης)και μια original σφραγισμένη μπαταρία την οποία μάλιστα πουλάω. Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάμποσα κινητά της motorola .:happy:Πραγματικά πολύ όμορφα κινητά, με εξαίρετη ποιότητα και καταπληκτικό design.

Λοιπόν K1, Z6, V8, ZN5, U9 βρίσκονται στην κατοχή μου:p:)

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα το V3 Dragon Tattoo Maimi Ink Edition (σιδηροδρομος :p ) το οποιο το ειχα φερει απο το ebay αμερικης και το ξεκλειδωσα στην εδω Motorola και το απλο V3 σε μαυρο και τα 2 απο το 2007 μετρώντας απειρες ωρες ομιλιας και λειτουργιας.

 

Απο τα χερια μου πέρασαν κινητά που μου εμειναν για παντα στη μνημη μου οπως :

E398, V80(αχχ ),V3, Zn5 (δις), E8(αλλο αχ :O)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παντως παιδια το V3 ακομα και τωρα ,σχεδιαστικα, ειναι μαλλον αξεπεραστο.

 

Αντε το πολυ 2-3 Νοκια της σειρας 8800 να το κοντραρουν.

Αυτο το πληκρολογιο του...και η διαταξη και οι γραμμες και ο φωτισμος του ειναι ονειρο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια το V3 ακομα και τωρα ,σχεδιαστικα, ειναι μαλλον αξεπεραστο.

 

Αντε το πολυ 2-3 Νοκια της σειρας 8800 να το κοντραρουν.

Αυτο το πληκρολογιο του...και η διαταξη και οι γραμμες και ο φωτισμος του ειναι ονειρο.

 

Έτσι.Κόσμημα, παραμένει στην κορυφή του design από το 2004 μαζί, όπως είπες, με τα αριστουργήματα της σειράς 8 της Νόκια.

 

Πιστεύω ότι θα είναι επιτυχημένο εμπορικά ένα ακριβώς ίδιο κινητό με χαρακτηριστικά σύγχρονα.Ακούς Μότο; :p

Link to comment
Share on other sites

εχω το Κ1, πραγματικα σκυλι ! απο μενα εχει τραβηξει τα απιστευτα... μπηκα στην θαλασσα (δις) επεσε απο τον πρωτο οροφο... τιποτα δε νοιωθει ! :)

ξερετε αν μπορω να το παω καπου να με αλλαξουν την προσοψη? το τζαμακι εχει διαλυθει εντελως, ολο σπασιματα και γρατζουνιες :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι.Κόσμημα, παραμένει στην κορυφή του design από το 2004 μαζί, όπως είπες, με τα αριστουργήματα της σειράς 8 της Νόκια.

 

Πιστεύω ότι θα είναι επιτυχημένο εμπορικά ένα ακριβώς ίδιο κινητό με χαρακτηριστικά σύγχρονα.Ακούς Μότο; :p

 

Kαι αν θυμαμαι καλα, το V8 (επισης κουκλι με την θεικη μεγαλη εξωτερικη οθονη του) ηταν ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΛΕΠΤΟ απο το V3.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω το Κ1, πραγματικα σκυλι ! απο μενα εχει τραβηξει τα απιστευτα... μπηκα στην θαλασσα (δις) επεσε απο τον πρωτο οροφο... τιποτα δε νοιωθει ! :)

ξερετε αν μπορω να το παω καπου να με αλλαξουν την προσοψη? το τζαμακι εχει διαλυθει εντελως, ολο σπασιματα και γρατζουνιες :(

Στο service της Motorola, στην Αργυρούπολη, στην οδό Αλίμου.

Link to comment
Share on other sites

Στο service της Motorola, στην Αργυρούπολη, στην οδό Αλίμου.

 

ευχαριστω :) θα περασω καποια στιγμη :) ξερεις τιμη?

θυμαμαι που σκεφτομουν να παρω το V8 Η το V9 αλλα τελικα πηρα το 5310 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξεκίνησα με v180.Αν και μιλάμε για πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων κινητό ήταν κουκλί.Πολύ μου άρεσε.Και εξαιτίας τους χώθηκα στο moto modding.

http://www.productwiki.com/upload/images/motorola_v180.jpg

 

Μετά πήγα στην αναβάθμιση του v360 (v180 x 2 :lol:).Τι να πω για αυτό το κινητάκι.Σκυλί.Όχι τόσο ομορφούλι συγκριτικά με τα γνωστά μοντέλα της moto αλλά το θεωρώ best buy για τις δυνατότητες και το πόσο στοίχιζε.Χώρια που το ξεπάτωσα στο modding.Αφού το moddares δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από τα νέα μοντέλα πέρα από την ταχύτητα του επεξεργαστή.

http://www.apiastos.gr/images/motorola_v360_add_71.jpg

 

Και τέλος το V3xx που είναι ακόμα το τωρινό μου κινητό.Απλά ίσως η καλύτερη αναβάθμιση που έβγαλε η moto για το v3.

http://sites.google.com/site/motov3xx/_/rsrc/1267556101407/siteban-custom-size-700-400.JPG?height=273&width=700

 

Τρέλα με τα ξυράφια της moto!!

Edited by Rey_619
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκες Rey!! :O:!:

 

Αρχίζω να πιστεύω πως τρομερό classic phone θα γίνει το έργο τέχνης,motorola maxx!Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα, αν βρω σε λογική τιμή.

 

Ακόμα θυμάμαι την τρέλα που είχα με τα p2k Motorola!Είχα πάει την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του V3xx να το πάρω πρώτος ,κόστιζε θυμάμαι 341 ευρώ... :O Είχα κάνει και Mini video review! :O:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι τότε είχα και εγώ μεγάλη τρέλα με το moto modding.Πλέον όμως αντιμετωπίζω το κινητό απλά σαν κινητό..Θέλω απλά να κάνω την δουλειά μου.Μεγάλωσα.. :lol: :p Ούτε παιχνίδια του βάζω ούτε το χρησιμοποιώ σαν gadget.Βέβαια αν είχα ένα android κινητό μπορεί να έλεγα άλλα..Το android modding πρέπει να έχει πολύ δρόμο.Ωραία εποχή πάντως, ήμασταν ολόκληρη modding κοινότητα.Υπάρχει ακόμα αυτή η κοινότητα αν και πρέπει να έχει συρικνωθεί αισθητά αν σκεφτεί κάνείς πόσοι χρησιμοποιούν ακόμα τόσο παλιά κινητά.Ακόμα και το v3xx θεωρείται πλέον πανάρχαιο.Για πιο προηγούμενα μοντέλα ούτε λόγος.

 

Θα 'χουμε να το λέμε κάποτε ότι οι πρωτοπόροι του ελληνικού moto modding ξεκίνησαν σε αυτό το forum. :cool:

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπως έτσι,Rey αν και τα old skool Motos με ελκύουν ακόμα.

 

Να πω επίσης, πως έχω δεχθεί πάνω από 10 προσωπικά μηνύματα για το άβαταρ μου, το Μοτορόλα Κουπέ (Coupe) ή V14W ,το οποίο προσπαθούμε να βρούμε απεγνωσμένα...

Αν ξέρει κάποιος πως μπορούμε να αγοράσουμε από Κορέα... :O

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ έχω 2x V8 (silver και black) και ένα ZN5, το καλύτερο για εμένα έιναι το V8 και το V9 (που δεν το έχω ακόμη).

Σήμερα πήρα το Quench XT5, καλό φαίνεται, τώρα παω να το rootιάσω :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...