Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως πρεπει να το αφαιρεσαν!!! παλευα απ το απογευμα μ αυτο και προβληματιζομουνα. σ εμενα εβγαλε την πρωτη φορα το patcher update σε JF3 μετα απο μια ωρα σε JPA?!?!.

 

 

απεγκατεστεισα το kies εκανα clean install και τα ιδια.

 

μονη λυση προς το παρον το ODIN. (απο κει ειμαι με js3 πλεον :)

 

Ελεος παντως τοση ταλαιπωρια τραβηξαμε το απογευμα και να το αφαιρεσαν. :p Κριμα γιατι ηταν καλη λυση με τα ελληνικα ενσωματωμενα. Δεν ειναι και τοσο μπελας βεβαια ενα φλασαρισμα μεσω odin...Aπλα θελει 3 λεπτα παραπανω διαβασμα

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια για για jg1 δεν εχει δοθει αναβαθμιση?

 

Μία φορά φτάνει... όχι. Αλλά μπορείς να βάλεις την JPH όπως περιγράφει ο οδηγός, χωρίς να χάσεις την εγγύησή σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ναι σορρυ πιστευα οτι το αλλο section που το ρωτισα ητανε λαθος αλλα δεν εβρισκα πως να το κανω delete.στον οδηγο που εχεις στην υπογραφη σου υπαρχει?roots/hacks ?
Link to comment
Share on other sites

Και καθώς εγραφα τα πιο πάνω.....

Επίση αναβαθμιση της JM2 pc CYO σε JPH μέσω kies

 

ωραια!...επιτελους την ανεβασαν την αναβαθμιση για την Κυπρο (CYO). To επιβεβαιωνω και εγω πως ειναι η ιδια η Ελληνικη. Χμ....ωστε χρειαζονται ενα επιπροσθετο μηνα φαινεται απο την ημερα που ανεβαινει η πρωτη ελληνικη αναβαθμιση για την Κυπριακη ...αναρωτιεμαι γιατι αφου ειναι το ιδιο update..εν αναμονη της 2.2.1 τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το αφαιρέσανε από τους servers... δοκίμασε XEE, δουλεύει;

 

Θα δοκιμάσω απόψε.

Ψές ήμουν σε σπίτι φίλου για να πάρει και αυτός upgrade και δεν είχα χρόνο για δοκιμές. Γι'αυτό πιάστικα και αδιάβαστος με τον οδηγό και μας τσίμπησε ο αρτέμιος:lol:

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

ωραια!...επιτελους την ανεβασαν την αναβαθμιση για την Κυπρο (CYO). To επιβεβαιωνω και εγω πως ειναι η ιδια η Ελληνικη. Χμ....ωστε χρειαζονται ενα επιπροσθετο μηνα φαινεται απο την ημερα που ανεβαινει η πρωτη ελληνικη αναβαθμιση για την Κυπριακη ...αναρωτιεμαι γιατι αφου ειναι το ιδιο update..εν αναμονη της 2.2.1 τωρα....

 

Μιτσιος αν περιμένεις επίσημη εμείς θα έχουμε 2.3 στην παρέλαση και συ 2.2.1 στην Ανάσταση :lol:

Περίμενε λίγο να βρούμε την JS3 με patcher προχώρα μ'αυτή. Δεν θα το μετανιώσεις ( αν ακολουθήσεις πιστά τους οδηγούς ). Εγώ δεν γυρνάω σε JPH με τίποτα. Την JPH την πέρασες; το product code παρέμεινε CYO; βάλε *2767*4387264636# στον dialer και πές μας

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Μιτσιος αν περιμένεις επίσημη εμείς θα έχουμε 2.3 στην παρέλαση και συ 2.2.1 στην Ανάσταση :lol:

Περίμενε λίγο να βρούμε την JS3 με patcher προχώρα μ'αυτή. Δεν θα το μετανιώσεις ( αν ακολουθήσεις πιστά τους οδηγούς ). Εγώ δεν γυρνάω σε JPH με τίποτα. Την JPH την πέρασες; το product code παρέμεινε CYO; βάλε *2767*4387264636# στον dialer και πές μας

 

Ναι mico την JPH την εχω ηδη περασμενη στο κινητο μου (αυτην που ειχε βγει για την ελλαδα ομως, οχι ακομα την κυπριακη). Η ελληνικη δεν μου ειχε αλλαξει καθολου το product code και ειχε παραμεινει CYO (κατι πρεπει να μας λεει αυτο νομιζω).

 

Αν ειναι τοσο καλη η JS3 να την δοκιμασω τοτε! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι mico την JPH την εχω ηδη περασμενη στο κινητο μου (αυτην που ειχε βγει για την ελλαδα ομως, οχι ακομα την κυπριακη). Η ελληνικη δεν μου ειχε αλλαξει καθολου το product code και ειχε παραμεινει CYO (κατι πρεπει να μας λεει αυτο νομιζω).

 

Αν ειναι τοσο καλη η JS3 να την δοκιμασω τοτε! :)

 

Μας λέει ότι το ελληνικό CSC περιλαμβάνει και το CYO sales code, και άρα το ίδιο ακριβώς firmware δίνεται και στην Κύπρο. Οπότε και οι Κυπραίοι μπορούν να φλασάρουν με το Kies patcher την JPH.

 

H JS3 (και γενικά οι 2.2.1) είναι καλύτερη, ναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω ποια ειναι η τελευταια εκδοση του KIES μπας και δω αν παιρνει αναβαθμιση το κινητο μου.

 

ευχαριστώ πολυ

 

pda I9000XWJM5

phone I9000XXJM1

csc I9000OXXJM1

Edited by inactiveaccount553
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω ποια ειναι η τελευταια εκδοση του KIES μπας και δω αν παιρνει αναβαθμιση το κινητο μου.

 

ευχαριστώ πολυ

 

Η τελευταία έκδοση είναι το Kies 2.. αλλά δε σημαίνει κάτι αυτό. Πες μας ποιά έκδοση έχει το κινητό σου να σου πούμε αν θα δεις αναβάθμιση. (*#1234# εκεί που παιρνεις τηλέφωνο)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι το Kies 2.. αλλά δε σημαίνει κάτι αυτό. Πες μας ποιά έκδοση έχει το κινητό σου να σου πούμε αν θα δεις αναβάθμιση. (*#1234# εκεί που παιρνεις τηλέφωνο)

 

ALEX Το έγραψα απο πάνω με τροποποιηση.

Link to comment
Share on other sites

ALEX Το έγραψα απο πάνω με τροποποιηση.

 

Κοίτα στο πρώτο θέμα, ναι μάλλον υπάρχει αναβάθμιση για σένα... η JPH froyo. Απλά κατέβασε το Kies από τη Samsung και δες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο πρώτο θέμα, ναι μάλλον υπάρχει αναβάθμιση για σένα... η JPH froyo. Απλά κατέβασε το Kies από τη Samsung και δες.

 

γιουπιιιιιιιι. ευχαριστώ Alex.

YS φυσικά εννοείς την επίσημη, χωρίς kies patcher ή μεσω φλασαρίσματος, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

γιουπιιιιιιιι. ευχαριστώ Alex.

YS φυσικά εννοείς την επίσημη, χωρίς kies patcher ή μεσω φλασαρίσματος, σωστά?

 

Nαι αυτό εννοώ... με την προϋπόθεση να έχεις EUR product code... αν πήρες το κινητό από τη Wind υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να έχεις. Μπορείς να το δεις με το συνδυασμό που αναφέρω στον οδηγό αναβάθμισης.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Oχι το κινητο δεν το πήρα απο καμια απο τις 3 εταιρείες αλλά απο την κινητομανια απο κανιγγος. ελπίζω να μην υπαρχει προβλήμα. θα βγαλω το lagfix, αφηνοντας το root και θα προχωρήσω. ευχαρίστω πολύ γαι τις άμεσες απαντήσεις σου
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ρωτησω κατι που οσο διαβαζω δεν βρηκα καποια απαντηση. Με την JS3 και την αυτονομια της μπαταριας τι γινεται?

Βαζοντας μεσω Kies την JPH (EUR) ειδα τρομακτικη διαφορα στην αυτονομια της. Αν φλασαρω την JS3 η μπαταρια εχει την ιδια αυτονομια ή επιστρεφω πισω στα "καλα" του εκλερ;

 

Και κατι αλλο: που μπορει καποιος να βρει την JPH (αυτην που βαλαμε μεσω Kies μετα τα Χριστουγεννα), ωστε να μπορει να γυρισει απο 2.2.1 στην 2.2 παλι. Αυτο απο 2.2 σε 2.2.1 αλλαζει το Product Code για μελλοντικες αναβαθμισεις μεσω Kies και γενικοτερα αν καποιος επιστρεψει στην επισημη JPH μεσω Odin χανει την εγγυηση;

Edited by chenakos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ρωτησω κατι που οσο διαβαζω δεν βρηκα καποια απαντηση. Με την JS3 και την αυτονομια της μπαταριας τι γινεται?

Βαζοντας μεσω Kies την JPH (EUR) ειδα τρομακτικη διαφορα στην αυτονομια της. Αν φλασαρω την JS3 η μπαταρια εχει την ιδια αυτονομια ή επιστρεφω πισω στα "καλα" του εκλερ;

 

Και κατι αλλο: που μπορει καποιος να βρει την JPH (αυτην που βαλαμε μεσω Kies μετα τα Χριστουγεννα), ωστε να μπορει να γυρισει απο 2.2.1 στην 2.2 παλι. Αυτο απο 2.2 σε 2.2.1 αλλαζει το Product Code για μελλοντικες αναβαθμισεις μεσω Kies και γενικοτερα αν καποιος επιστρεψει στην επισημη JPH μεσω Odin χανει την εγγυηση;

 

Αυτονομία κανονική με JS3 (επίπεδα eclair αλλά με τρομακτική διαφορά ταχύτητας και απόκρισης του κινητού).

Ποιος ο λόγος να επιστρέψει κάποιος από 2.2.1 σε 2.2???

Απαντάς μόνος σου στην ερώτηση που κάνεις..αν περνάς πάλι σε επίσημη ROM γιατί να χάνεις την εγγύηση?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία κανονική με JS3 (επίπεδα eclair αλλά με τρομακτική διαφορά ταχύτητας και απόκρισης του κινητού).

Ποιος ο λόγος να επιστρέψει κάποιος από 2.2.1 σε 2.2???

Απαντάς μόνος σου στην ερώτηση που κάνεις..αν περνάς πάλι σε επίσημη ROM γιατί να χάνεις την εγγύηση?

 

Αρα αυτονομια Φρογιο 2.2 στην JS3 2.2.1 να την ξεχασω :( . Καποια αλλη αρνητικη παρατηρηση οσον αφορα την JS3;

Ενας λογος που θα ηθελα να επιστρεψω απο την JS3 στην JPH θα ηταν για μια επισημη μελλοντικη ελληνικη 2.2.1.

Το θεμα ειναι ομως που μπορω να βρω (αν τα εχει ανεβασει καποιος πειτε μου) την ελληνικη JPH ωστε να γυρισω σ'αυτην μεσω Odin οταν χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτονομια Φρογιο 2.2 στην JS3 2.2.1 να την ξεχασω :( . Καποια αλλη αρνητικη παρατηρηση οσον αφορα την JS3;

Ενας λογος που θα ηθελα να επιστρεψω απο την JS3 στην JPH θα ηταν για μια επισημη μελλοντικη ελληνικη 2.2.1.

Το θεμα ειναι ομως που μπορω να βρω (αν τα εχει ανεβασει καποιος πειτε μου) την ελληνικη JPH ωστε να γυρισω σ'αυτην μεσω Odin οταν χρειαστει.

 

Καταρχας θα προτεινα για το θεμα της αυτονομιας να δεις στους οδηγους οπου υπαρχει link για τον οδηγο του stinger σχετικα με τη μπαταρια. Οσο για την πιθανη επισημη ελληνικη αναβαθμιση σε 2.2.1 ζησε Μαη μου...Αν γινει αυτο βλεπεις τι θα κανεις και πως θα κινηθεις. Την ελληνικη JPH μπορεις να την παρεις απο το kies patcher δεν νομιζω να την εχει ανεβασει κανεις εδω για odin.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτονομια Φρογιο 2.2 στην JS3 2.2.1 να την ξεχασω :( . Καποια αλλη αρνητικη παρατηρηση οσον αφορα την JS3;

Ενας λογος που θα ηθελα να επιστρεψω απο την JS3 στην JPH θα ηταν για μια επισημη μελλοντικη ελληνικη 2.2.1.

Το θεμα ειναι ομως που μπορω να βρω (αν τα εχει ανεβασει καποιος πειτε μου) την ελληνικη JPH ωστε να γυρισω σ'αυτην μεσω Odin οταν χρειαστει.

 

Μην τρελαινεσαι, την μελλοντικη ελληνικη αναβαθμιση θα μπορεσεις καλλιστα να την περασεις μεσω Odin (και ειναι και πιο ευκολο κατα την γνωμη μου).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας θα προτεινα για το θεμα της αυτονομιας να δεις στους οδηγους οπου υπαρχει link για τον οδηγο του stinger σχετικα με τη μπαταρια. Οσο για την πιθανη επισημη ελληνικη αναβαθμιση σε 2.2.1 ζησε Μαη μου...Αν γινει αυτο βλεπεις τι θα κανεις και πως θα κινηθεις. Την ελληνικη JPH μπορεις να την παρεις απο το kies patcher δεν νομιζω να την εχει ανεβασει κανεις εδω για odin.

 

Ναι τους εχω δει τους οδηγους. Βεβαια οπως ειπα με την μεταβαση στην 2.2 JPH ειδα τρομακτικη διαφορα στην μπαταρια!

Πως να παρει κανεις χαμηλοτερη εκδοση μεσω Kies kies patcher; Το Kies σε παει μονο σε καινουριες εκδοσεις, ή κανω λαθος.

Το kies patcher δεν αλλαζει το Product Code; Αν θελησει κανεις να το παει για εγγυηση τι γινεται πως επιστρεφει στο δικο του Product Code;

Edited by chenakos
Link to comment
Share on other sites

Ναι τους εχω δει τους οδηγους. Βεβαια οπως ειπα με την μεταβαση στην 2.2 JPH ειδα τρομακτικη διαφορα στην μπαταρια!

Πως να παρει κανεις χαμηλοτερη εκδοση μεσω Kies kies patcher; Το Kies σε παει μονο σε καινουριες εκδοσεις, ή κανω λαθος.

Το kies patcher δεν αλλαζει το Product Code; Αν θελησει κανεις να το παει για εγγυηση τι γινεται πως επιστρεφει στο δικο του Product Code;

 

Θεωρητικά, όταν με το καλό βγει η επίσημη Ελληνική 2.2.1 αν βάλεις μέσω kies patcher, product code EUR ή ότι είχες αρχικά, θα σου βγάλει δυνατότητα αναβάθμισης (αντικατάσταση της υφιστάμενης 2.2.1 με άλλο product code). Διαφορετικά μέσω odin.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχω ένα GALAXY S και φοράει πάνω τα εξής:

PDA:I9000WXJM8

PHONE:I9000XXJM4

CSC:I9000XXJM1

 

Υπ' όψιν είναι rooted και έχω και lagfix..

Θέλω να κάνω αναβάθμιση σε froyo αλλά για κάποιο λόγο το kies δεν με αφήνει χώρια που τελευταία όποτε το συνδέω στο kies mode αναβοσβήνει στο εικονίδιο του usb και δεν το βλέπει ποτέ...

 

Όσοι έχετε 2.2 έχετε δει διαφορές? γιατί ομολογώ πως παρότι είναι γεμάτο στις εφαρμογές δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα και εφαρμόζω προς το παρόν το ρητό: αν δουλεύει καλά, μην το πειράζεις:p

 

Τέλος μπορώ με 2.1 να έχω τρόπο να αποθηκεύω τις εφαρμογές από μάρκετ στην sd (εξωτερική);

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας...:)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε 2.2 έχετε δει διαφορές? γιατί ομολογώ πως παρότι είναι γεμάτο στις εφαρμογές δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα και εφαρμόζω προς το παρόν το ρητό: αν δουλεύει καλά, μην το πειράζεις:p

 

Αυτο που εχω να πω για την επισημη 2.2 ειναι οτι μου μετετρεψε το γαλαξια σε χελωνα. Διαβαζω πολλα καλα εδω μεσα για την JS3 2.2.1 οποτε αν θες δες και αυτην την προοπτικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...