Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα το update στην 2.2.1. Τώρα έβαλα τη σωστή!! Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τώρα και ξεκινάω σετάρισμα τώρα και εισαγωγή πληκτρολογίου. Στην επαναφορά αν και μου έσβησε επαφές (αναμενόμενο) δεν μου έσβησε εικόνες..

Πάμε για το σετάρισμα..

 

Ναι η επαναφορά δε σβήνει τα προσωπικά σου δεδομένα στην /sdcard, μόνο τις ρυθμίσεις. Άντε καλή τύχη :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βασικα καλη χρονια σε ολους.

θα μπορουσε καποιοι απο τους πιο παλιους να μας φτιαξουν ενα πινακα με ενδιαφερουσες εφαρμογες που πρεπει να εχουμε στο κινητο μας

Και κατι αλλο,το προηγουμενο firware ηταν jm5 ,αλλα με το τρυκ με το registry εχω βαλει την 2.2.1 ,οκ ,εχω περασει swype ελληνικο ,ολα καλα ,υποπτευομαι πως η εγγυηση πηγε περιπατο,η ερωτηση μου ειναι εαν μπορω να ξαναβαλω την jm5 ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

βασικα καλη χρονια σε ολους.

θα μπορουσε καποιοι απο τους πιο παλιους να μας φτιαξουν ενα πινακα με ενδιαφερουσες εφαρμογες που πρεπει να εχουμε στο κινητο μας

Και κατι αλλο,το προηγουμενο firware ηταν jm5 ,αλλα με το τρυκ με το registry εχω βαλει την 2.2.1 ,οκ ,εχω περασει swype ελληνικο ,ολα καλα ,υποπτευομαι πως η εγγυηση πηγε περιπατο,η ερωτηση μου ειναι εαν μπορω να ξαναβαλω την jm5 ευχαριστω.

 

Καλή χρονιά :)

1. Για android εφαρμογές εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

2. Ναι, πήγε μια βολτούλα :)

3. Ναι, μπορείς, ο οδηγός υπάρχει στο hacks/root etc. θέμα. Κάνε καλού-κακού ένα backup του φακέλου /efs πριν δοκιμάσεις κάτι τέτοιο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ . ΟΥΤΕ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΟΥΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ . ΟΥΤΕ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΟΥΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

Όχι, δεν τα έκανες όπως έλεγε, σίγουρα. Επίσης αν μας έλεγες τί έκανες ακριβώς θα μπορούσαμε να βρούμε το πρόβλημα χωρίς τις μαντικές μας ικανότητες...

 

** Και σε παρακαλώ μη γράφεις με κεφαλαία στο φόρουμ, γιατί είναι σα να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ . ΟΥΤΕ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΟΥΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

Φιλε μου προφανως δεν διαβασες καν αυτα που σου εγραψε ο tyxerakias πιο πριν. Δεν ειναι κανεις αναγκασμενος να ψαξει να βρει αναμεσα σε δεκαδες ποστ ποιο ειναι το προβλημα σου. Δεν ειμαστε μεντιουμ. Επισης τα κεφαλαια απαγορευονται.

 

Τεσπα επειδη βρηκα αυτο στο οποιο αναφερεσαι να σου υπενθυμισω οτι πρεπει να κανεις reboot το τηλεφωνο για να βγει το ελληνικο πληκτρολογιο. Αν δεν βγει ουτε ετσι τοτε εχεις κανει καποιο λαθος στη διαδικασια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

SORRY για τα κεφαλαια!Αναφερομαι στην δυσκολια, μετα την αναβαθμιση μεσω kies σε αγγλικο froyo,να περασω ελληνικα στο swype και sto samsung keyboard.

Ερωτηση ξανθιας,το reboot ειναι το ανοιγμα και το κλεισιμο του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

SORRY για τα κεφαλαια!Αναφερομαι στην δυσκολια, μετα την αναβαθμιση μεσω kies σε αγγλικο froyo,να περασω ελληνικα στο swype και sto samsung keyboard.

Ερωτηση ξανθιας,το reboot ειναι το ανοιγμα και το κλεισιμο του κινητου?

 

Ναι αυτο ειναι. Αν δεν δουλεψει ουτε ετσι τοτε εχεις καποιο λαθος στη διαδικασια, το δοκιμασαμε πριν 2-3 μερες ξανα σε αλλον που ειχε προβλημα και δουλευει κανονικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

SORRY για τα κεφαλαια!Αναφερομαι στην δυσκολια, μετα την αναβαθμιση μεσω kies σε αγγλικο froyo,να περασω ελληνικα στο swype και sto samsung keyboard.

Ερωτηση ξανθιας,το reboot ειναι το ανοιγμα και το κλεισιμο του κινητου?

 

Ναι, αλλά δεν είπες τί έκανες, και τί λάθη σου έβγαλε, και τί ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπισες.

Root είσαι; (μάλλον δεν είσαι..)

 

Και ναι, το reboot είναι κλείσιμο-άνοιγμα.

 

ΕDIT: Και για να μην τα γράφουμε όλα 2 φορές μιας και ο Παναγιώτης έχει πάρει φωτιά απόψε, εγώ αποσύρομαι για την ώρα... καλή τύχη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι η επαναφορά δε σβήνει τα προσωπικά σου δεδομένα στην /sdcard, μόνο τις ρυθμίσεις. Άντε καλή τύχη :)

 

Όλο το βράδυ που σκάλιζα το κινητό στη δουλειά έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό ε την αχύτητα και την απόκριση του κινητού. Είμαι συνεχώς με 130 έως και 180 mb Ram ελεύθερη.. Πάει πολύ καλά η συσκευή.. Αυτά είναι!!

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

 

χθες βραδυ με την ψυχη στα δοντιααποφασισα να περασω την νεα εκδοση froyo

 

διαβασα λοιπον ολο το αντιστοιχο topic και ακολουθησα τον οδηγο του tyxerakia για να την περασω

 

εβγαλα το oclf (ΚΑΙ το απεγκατεστησα και απο το κινητο)

 

εβαλα το patch

 

εκανα την διαδικασια κατα γραμμα οπως την λεει και περασα την froyo

 

το κινητο σερνοταν

 

εκανα 5-6 reboot μπας και φτιαξει αλλα ειδα κι αποειδα και εκανα ενα factory reset απο τις ρυθμισεις του κινητου

 

Το froyo εκατσε σουπερ και τωρα πεταει

 

Μεχρι εδω ολα καλα

 

Θελησα να ξαναγινω root τσεκαρα παλι τον αντιστοιχο οδηγο του tyxerakia. Εδω αρχιζουν τα στραβα. Το z4root δεν μου το βρισκει πουθενα στο market ουτε και στο appbrain απο τον υπολογιστη. Σαν να εξαφανιστηκε, σαν να το απεσυρε. Δοκιμασα να το κατεβασω απο το link και να το περασω αλλα ενω γινεται εγκατασταση, δεν κανει root με τιποτα οσες φορες και αν το προσπαθησα.

 

Επισης προσπαθησα και με το superoneclick root. Και παλι αποτυχια.

Και τα δυο ξεκινανε την διαδικασια αλλα δεν την ολοκληρωνουν ποτε.Το δοκιμασα καμια δεκαρια φορες

 

Καμια γνωμη?Καμια συμβουλη???

 

Σορρυ παιδια αλλα θα τρελαθω!!!!!!!!!!!! (θα πηδηχτω απο το παραθυρο)

Μολις εγραψα το μηνυμα στο forum λεω ας ξαναμπω μια φορα να ξαναδοκιμασω μπας ΚΑΙ.....

Δοκιμασα με το superoneclick και εγινε με τη μια root.

Χθες βραδυ πρεπει να το δοκιμασα δεκα φορες με τον καθε τροπο και δεν γινοταν με τιποτα

Θα τρελαθουμε

Τελος καλο ολα καλα!

Ευχαριστω

Edited by alpapado
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το titanium κάνει back up και τις σημειώσεις.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ζητάει να έχω ενεργό το εντοπισμό σφαλμάτων το κάνω η είναι τυπική η ενημερώσει?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!Εχοντας froyo 2.2 jph με key patcher απο οδηγο τυχερακια , μπορω να βαλω την 2.3 με swype ελληνικο παλι με key patcher η δεν εχει βγει κατι επισημο και σταθερο ακομη???? Edited by KSENTOUKAS
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!Εχοντας froyo 2.2 jpu με key patcher απο οδηγο τυχερακια , μπορω να βαλω την 2.3 με swype ελληνικο παλι με key patcher η δεν εχει βγει κατι επισημο και σταθερο ακομη????

 

Η 2.3 δεν εχει βγει ουτε επισημα φυσικα αλλα ουτε και ανεπισημα. Ο γνωστος developer supercurio εκανε ενα προχειρο port αλλα ειναι περισσοτερο ενα tech demo ατο οποιο δεν λειτουργουν πολλα πραγματα. Αν βγει κανενα σταθερο port της 2.3 τοτε θα το καταλαβεις επειδη θα πεσει ο server του forum.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι. Αν δεν δουλεψει ουτε ετσι τοτε εχεις καποιο λαθος στη διαδικασια, το δοκιμασαμε πριν 2-3 μερες ξανα σε αλλον που ειχε προβλημα και δουλευει κανονικα.[/QU

 

ειχες δικιο τελικα δεν ημουν root .Τελικα δουλευουν τα ελληνικα κανονικα τωρα!

Κατι καινουριο που μου συνεβει σημερα ειναι μια εκνευριστικοτατη αγγλικη φωνη να μου λεει συνεχεια την κατασταση του κινητου μου.υπαρχει λυση να την κανω να σωπασει μια για παντα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο κύπρο,

Παρακολουθώ το φορουμ απο τη πρώτη σελίδα (ΜΕΡΟΣ Ι) απο το Σεπτέβρη, μαθαίνόντας και περιμένοντας υπομονετικά την αναβάθμιση σε γιαουρτάκι.

Τώρα που η αναβάθμιση είναι εδώ δεν την βλεπω.

Περνάω αμέσως στην ερώτηση:

Κινητό μαμά (no root, no lagfix), xwjm2, product code CYO. Οταν συνδέομαι με ΚΙΕΣ λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.

Πήρα τηλέφωνο στο service, και μου είπανε οτι υπάρχει αναβάθμιση, "η επισημη ελληνική" και να τους πάρω το κινητό (και να κρατήσουν:!:) για να τη περάσουν αυτοί. Ρώτησα γιατί να δέν τη βλέπει το ΚΙΕΣ και μουπανε ότι φταίνε τα drivers????

Τα φώτα σας ρε παιδιά?

 

Σημ.:1) δοκίμασα ανακτηση οδηγών μέσω κιες. τίποτα:cry:

2) Εκανα εγκατάσταση manual τους οδηγούς για W7 64 τιποτα:cry:

3) Με το patcher δουλεύει και με το COS και το XEU:dash:

Μιχάλης

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά και από εμένα,

 

Σχετικά με το hard reboot, υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην διαδικασία που γίνεται με τα πλήκτρα και σε αυτή που γίνεται από το μενού του κινητού? (Εννοώ ως προς το αποτέλεσμα)

 

Στην διαδικασία των πλήκτρων ποια ακριβώς πλήκτρα πατάμε (νομίζω είναι volume up + home + power) και στη συνέχεια τι επιλέγουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο κύπρο,

Παρακολουθώ το φορουμ απο τη πρώτη σελίδα (ΜΕΡΟΣ Ι) απο το Σεπτέβρη, μαθαίνόντας και περιμένοντας υπομονετικά την αναβάθμιση σε γιαουρτάκι.

Τώρα που η αναβάθμιση είναι εδώ δεν την βλεπω.

Περνάω αμέσως στην ερώτηση:

Κινητό μαμά (no root, no lagfix), xwjm2, product code CYO. Οταν συνδέομαι με ΚΙΕΣ λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.

Πήρα τηλέφωνο στο service, και μου είπανε οτι υπάρχει αναβάθμιση, "η επισημη ελληνική" και να τους πάρω το κινητό (και να κρατήσουν:!:) για να τη περάσουν αυτοί. Ρώτησα γιατί να δέν τη βλέπει το ΚΙΕΣ και μουπανε ότι φταίνε τα drivers????

Τα φώτα σας ρε παιδιά?

 

Σημ.:1) δοκίμασα ανακτηση οδηγών μέσω κιες. τίποτα:cry:

2) Εκανα εγκατάσταση manual τους οδηγούς για W7 64 τιποτα:cry:

3) Με το patcher δουλεύει και με το COS και το XEU:dash:

Μιχάλης

 

Δεν γινεται γιατι χρειαζεται sales code COS. Εσυ εχεις κυπριακο επομενως ειναι λογικο να μην το αναγνωριζει. Οτι και να κανεις στο kies δεν θα στην δωσει. Μπορεις να το κανεις μονο μεσω kies patcher.

 

 

@none14 Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο και τα δεδομενα σου πανε περιπατο, οποτε προσοχη. Αυτα ακριβως ειναι τα πληκτρα, τα οποια πατας σε σβηστο κινητο. Αν εχεις τον συνδυασμο ενεργοποιημενο τοτε θα μπει σε recovery menu στο οποιο πλοηγεισαι με τα κουμπια εντασης πανω κατω και με το home button σαν enter. Πηγαινεις εκει που λεει wipe data και αφου το κανει μετα επιλεγεις reboot now και η συσκευη bootαρει. Εισαι ετοιμος.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για εμας τους υπολοιπους ποτε θα βγει η froyo προφανως δεν ξερουμε! πφφφ ημαρτον!

 

Εγω εχω PDA:JM5/PHONE:JM1/CSC:JM1 οποτε μαλλον ποτε... :p

Edited by FiR3FoX
FiR3 Can Heat You But It Can Burn You Too..
Link to comment
Share on other sites

@red herring

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε

Αυτό που δεν είπα, για να μην φλυαρώ, είναι ότι από το σέρβις μου είπανε ότι άλλα παιδιά στην κύπρο έγιναν κανονικά updated με product code cyo μέσω κιες.εγώ, λένε, έχω πρόβλημα με τον κιες.μπορεί κάποιος να δοκιμάσει με τον patcher με cyo?

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας. Είμαι με eclair (jf3 ακόμη....vodafone αγγλίας που αναβαθμίζεται μόνο σε jp5 μέσω kies) και ψήνομαι να βάλω την jpy κι ας χάσω την εγγύηση. Απ'όσο κατάλαβα ακολουθώ τον οδηγό της πρώτης σελίδας και αντί για COS βάζω XEU, σωστά; Επειδή όμως σκέφτομαι ότι μάλλον δεν έχω τα κότσια να το κάνω (!!!) ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να το κάνει για μένα... Θα ήμουν υπόχρεη και με αμοιβή αν θέλει. Αν ενδιαφέρεται κανείς που είναι γνώστης ας επικοινωνήσει μαζί μου (περιοχή Αθήνα-Γαλάτσι). Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας. Καλή Χρονιά σε όλους!:)
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση υπαρχει τροπος να γινει στο κινητο format οπως στα κομπουτερ δλδ να σβησουν τα παντα σαν να το εχω παρει τωρα το κινητο αλλα να παραμεινει το firmware που εχω τωρα? 2.2 froyo wwjpm

ευχαριστω και καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση υπαρχει τροπος να γινει στο κινητο format οπως στα κομπουτερ δλδ να σβησουν τα παντα σαν να το εχω παρει τωρα το κινητο αλλα να παραμεινει το firmware που εχω τωρα? 2.2 froyo wwjpm

ευχαριστω και καλη χρονια

 

Nαι κανοντας format την internal sd card. Ρυθμισεις->χωρις αποθηκευσης καρτας sd και τηλεφωνου->διαμορφωση καρτας sd (εσωτερικη καρτα εννοειται)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εχω froyo εδω και δυο μερες και το εχω λιωσει στις δοκιμες και τις παρατηρησεις

 

αναρωτιεμαι τι περιμεναμε εδω και τοσους μηνες?

 

μερικα χρωματακια στο menu των ρυθμισεων?

 

ενα flash player για να βλεπουμε τα funny mails που μας στελνουν?

 

δυνατοτητα μεταφορας apps στην sd που εχει πρακτικη αξια μετα τις 200 εφαρμογες (δηλάδη οταν μας εχει χωρισει η γυναικα μας γιατι ασχολουμαστε μονο με το κινητο)?

 

ειλικρινα πολυ μεγαλη φασαρια για το τιποτα.....για το απολυτως τιποτα!!!!!!!!!!

 

πολυ μεγαλυτερη διαφορα στο κινητο του βλεπει κανεις αν περασει το adw pro ή το launcher pro παρα με το froyo κι ας ειναι το ενα λειτουργικο ενω τα αλλα απλα home apps

 

εντελως τζαμπα ολη η φασαρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα μετα απο καποια flashαρισματα πριν βγει η 2.2 ξαναγυρισα στην μαμα JG1 εδω κ καιρο περιμενοντας την επισημη αναβαθμισηηηηηηη.!!! Επειδη ομως δυσκολευομαι να βρω προβλημα σοβαρο στο τηλεφωνο μου κ διαβαζοντας τα ποστ των παιδιων μαλλον δεν θα παρω το γιαουρτακι που περιμεναμε τοσο καιρο! Κ δεν ειμαι απλός χρηστης βεβαια για να ειμαι ''τυφλος''!!! Χρησιμοποιω mail , wifi , internet , 3g καθως k πλοηγηση που κ που! Επισης εχω καμμια 40αρια εφαρμογες κ ειμαι φυσικα root απο την πρωτη στιγμη. Τα διαφορα lagfix τα δοκιμασα αλλα περαν του γνωστου benchmark δεν ειδα καποια αισθητη διαφορα οποτε πηραν δρομο. Κλασσικα autokiller k τιποτε αλλο!!! Με ενοχλει ο αγγλικη αλφαβητος βεβαια στις επαφες αλλα ...ε....το συνηθισα πλεον!!! Επισης καταλαβα πως τα προβληματα που αναφερουν καποια παιδια εδω αρκετες φορες δεν εχουν να κανουν με την εκαστοτε rom αλλα με τις εφαρμογες που εχουν εγκαταστησει! JG1 λοιπον ... κ παλι JG1 μεχρι να με πεισει καποια νεα rom πως αξιζει να ξανασεταρω το τηλεφωνο μου απο την αρχη. Σταματησα να εχω τετοιες φιλοδοξιες γιατι μονο απογοητευση εχουμε εισπραξει μεχρι τωρα απο τον Σεπτεμβριο που περιμεναμε το yople!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...