Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

θα πρωτιμουσα ομως εκτος απο το που να απευθυνθω για το αναλογο θεμα να μου ελεγες την αποψη σου γιατι σαν πιο παλαιοσ στο φορουμ εχεις και μεγαλυτερη εμπειρια...(εχω διαβασει παλαιοτερα ποστ σου γιαυτο το λεω φιλε μου)εντελως φιλικα ετσι?μην παρεξηγηθω. :)
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Τι να πω για το Optimus 2X; Αν όντως αυτή η συσκευή θα διατεθεί από την Vodafone στα 500 ευρώ είναι αναμφισβήτητα η best value for money αγορά με τα σημερινά δεδομένα.

 

Έχω πιάσει στα χέρια μου προ καιρού μια συσκευή προπαραγωγής και πραγματικά πέταγε! Μου είχε κάνει πολύ θετική εντύπωση η απόδοση της οθόνης χρωματικά αλλά και η απόκριση της συσκευής γενικότερα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω για το Optimus 2X; Αν όντως αυτή η συσκευή θα διατεθεί από την Vodafone στα 500 ευρώ είναι αναμφισβήτητα η best value for money αγορά με τα σημερινά δεδομένα.

 

Έχω πιάσει στα χέρια μου προ καιρού μια συσκευή προπαραγωγής και πραγματικά πέταγε! Μου είχε κάνει πολύ θετική εντύπωση η απόδοση της οθόνης χρωματικά αλλά και η απόκριση της συσκευής γενικότερα!

 

Έχεις δει Galaxy S; Είχα πάθει πλάκα με την οθόνη του. Συγκρίνονται πιστεύεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει Galaxy S; Είχα πάθει πλάκα με την οθόνη του. Συγκρίνονται πιστεύεις;

 

κοιτα ειναι IPS οποτε ειναι αρκετα κοντα

 

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις δει Galaxy S; Είχα πάθει πλάκα με την οθόνη του. Συγκρίνονται πιστεύεις;

 

Φυσικά συγκρίνονται, τόσο με του Galaxy S, όπως και με του iPhone 4. Όταν το έπιασα στα χέρια μου είναι το πρώτο πράγμα που μου τράβηξε την προσοχή. Τώρα δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι ήταν μοντέλο προπαραγωγής που είχε διανεμηθεί για παρουσιάσεις και αυτό ίσως είχε κάποιο σκοπό αλλά δε νομίζω να διαφέρει από το τελικό προϊόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σασ και καταλαβαινω οτι ειναι καλο τηλ για τα λεφτα του.αυτο που με ενθουσιαζει στο lg ειναι η ταχυτητα που δειχνει οτι εχει στο ιντερνετ και οτι πραγματικα δινει καλη τιμη για τα προσοντα του οπως και το renoir παλαιοτερα που ειχε για μενα απο τις καλυτερες καμερες.εγω παιδια αμολεντ με σουπερ αμολεντ ρετινες κτλ δεν καταφερα να ξεχωρισω μεγαλες διαφορεσ μαλλον φταιει η μυωπια και ο αστιγματισμοσ μου :( η σουπερ αμολεντ εχει μια ποιοτητα βεβαια αλλα δεν θα κοψω φλεβα αν δεν την εχω παλι.θα κρατησω και τον γαλαξια ;):lol:χαχαχαχαχα
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά συγκρίνονται, τόσο με του Galaxy S, όπως και με του iPhone 4. Όταν το έπιασα στα χέρια μου είναι το πρώτο πράγμα που μου τράβηξε την προσοχή. Τώρα δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι ήταν μοντέλο προπαραγωγής που είχε διανεμηθεί για παρουσιάσεις και αυτό ίσως είχε κάποιο σκοπό αλλά δε νομίζω να διαφέρει από το τελικό προϊόν.

 

Οχι Γιαννη, και το μοντελο παραγωγης ετσι ειναι.

Οθοναρα (η καλυτερη 800Χ480 αυτης της γενιας που εχω δει μεχρι σημερα - καλυτερη απο το nexus s με super amoled που χαζευα παραλληλα χθες), απιστευτη ταχυτητα με την τελευταια ROM (ευκολα, κι εδω, το πιο γρηγορο android που εχω δει).

Κατα τα αλλα παντελως αδιαφορο design και της hardware υλοποιησης, αλλα και του λογισμικου (μετριοτατες γραμματοσειρες και γενικα οχι καλαισθητο στησιμο των μενου) και με λιγα λογια η καλυτερη value for money υλοποιηση που θα ερθει και πρωτη χρονικα στην αγορα.

Θα παει πολυ καλα εμπορικα.

Δειτε κι ενα πολυ προχειρο video που εβγαλα χαζευοντας το χθες βραδυ (η συσκευη ειναι του Αγγελου -bibon- με τη ROM που θα κυκλοφορησει στην αγορα), απλα για να φανει σε ενα βαθμο η απιστευτη ταχυτητα του:

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατα τα αλλα παντελως αδιαφορο design και της hardware υλοποιησης, αλλα και του λογισμικου (μετριοτατες γραμματοσειρες και γενικα οχι καλαισθητο στησιμο των μενου)

 

Αυτό είναι γεγονός αλλά... δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα, ειδικά από μια συσκευή που δικαιωματικά μπορεί να πάρει τον τίτλο best value for money.

 

Βέβαια για κάποιους που αρέσκονται στο tweaking, ίσως λόγω brand να μην αποτελέσει και την καλύτερη δυνατή επιλογή μιας και δεν είμαι σίγουρος για την αποδοχή του από το xda-devs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γεγονός αλλά... δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα, ειδικά από μια συσκευή που δικαιωματικά μπορεί να πάρει τον τίτλο best value for money.

 

Βέβαια για κάποιους που αρέσκονται στο tweaking, ίσως λόγω brand να μην αποτελέσει και την καλύτερη δυνατή επιλογή μιας και δεν είμαι σίγουρος για την αποδοχή του από το xda-devs.

 

Δε διαφωνω, για αυτο αλλωστε το εχρισα χωρις δευτερη σκεψη best value for money και ειπα αβιαστα οτι θα παει καλα εμπορικα.

Δεν ξερω, με ικανοποιησε ιδιαιτερα αυτη η συσκευη (για την αυτονομια δεν εμαθα πολυ καλα μαντατα, αλλα και παλι δεν περιμενα κατι εντυπωσιακο σε αυτο τον τομεα)...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως το SetCPU στην τελευταία του έκδοση υποστηρίζει ήδη τον Tegra 2. Στο Motorola XOOM με τον ίδιο επεξεργαστή (και το κατάλληλο "πείραγμα") έχει ανέβει πολύ άνετα στο 1,5 GHz. Έχουμε να δούμε πολλά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το SetCPU στην τελευταία του έκδοση υποστηρίζει ήδη τον Tegra 2. Στο Motorola XOOM με τον ίδιο επεξεργαστή (και το κατάλληλο "πείραγμα") έχει ανέβει πολύ άνετα στο 1,5 GHz. Έχουμε να δούμε πολλά. :rolleyes:

 

Το μόνο κακό Γιάννη είναι η αυτονομία που παει περίπατο. Φοβάμαι πως αυτα τα μηχανάκια σε τέτοιες ταχύτητες δε θα βγάζουν ούτε μισή μέρα κι ας κάνει πολυ καλύτερη διαχείριση ο Tegra.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουν τουλάχιστον το θετικό ότι υποχρονίζονται δυναμικά όταν "κοιμάται" η συσκευή και εκεί μειώνεται στο ελάχιστο η κατανάλωση. Σε πλήρη χρήση όμως... :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια για κάποιους που αρέσκονται στο tweaking, ίσως λόγω brand να μην αποτελέσει και την καλύτερη δυνατή επιλογή μιας και δεν είμαι σίγουρος για την αποδοχή του από το xda-devs.

 

Μεχρι τωρα φαινεται να κερδιζει την προσοχη αρκετα, λογω του bootloader (πλεονεκτημα εναντι του Atrix) , του tegra 2 (πλεονεκτημα εναντι των HTC) και της χαμηλης τιμης (πλεονεκτημα εναντι του Galaxy S2... ειδικα απο τοτε που ο Paul O'Brien ανεφερε οτι θα ειναι το επομενο κινητο του, εχει γινει ακομα πιο ενδιαφερον...

 

v@gelis και athanaso77, εχουμε καμια ιδεα περιπου ποτε μεσα στο μαρτιο θα το φερει η vodafone? θελω να προλαβω να σπασω το συμβολαιο με την κοσμοτε μεχρι τις 22/3 :O

Link to comment
Share on other sites

α και κατι που μολις βρηκα...στα πρωτα πακετα του Optimus 2x που εφτασαν στους καταναλωτες, στο κουτι γραφει:

"Always upgradable to the latest version of android" .... βγαλτε τα συμπερασματα σας

http://www.rusclub.nl/lg/IMAG0174.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α και κατι που μολις βρηκα...στα πρωτα πακετα του Optimus 2x που εφτασαν στους καταναλωτες, στο κουτι γραφει:

"Always upgradable to the latest version of android" .... βγαλτε τα συμπερασματα σας

http://www.rusclub.nl/lg/IMAG0174.jpg

 

Καλά... αυτό δεν μου λέει και τίποτα στην παρούσα φάση. Το ποτέ και το πάντα λέγονται πάντα αλλά δεν εννοούνται ποτέ. :rolleyes:

 

(ΥΓ. Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει η "Τροποποίηση" και η "Πολλαπλή παράθεση" σε κάθε post μας.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα φαινεται να κερδιζει την προσοχη αρκετα, λογω του bootloader (πλεονεκτημα εναντι του Atrix) , του tegra 2 (πλεονεκτημα εναντι των HTC) και της χαμηλης τιμης (πλεονεκτημα εναντι του Galaxy S2... ειδικα απο τοτε που ο Paul O'Brien ανεφερε οτι θα ειναι το επομενο κινητο του, εχει γινει ακομα πιο ενδιαφερον...

 

v@gelis και athanaso77, εχουμε καμια ιδεα περιπου ποτε μεσα στο μαρτιο θα το φερει η vodafone? θελω να προλαβω να σπασω το συμβολαιο με την κοσμοτε μεχρι τις 22/3 :O

 

φιλε μου το σπας και σημερα αν θες εχει βγαλει η κοσμοτε ανακοιν. για καποια προγραμματα που οι χρηστες εχουν δικαιωμα να σπασουν ατελως το συμβολαιο τους μπες εδω και διαβασε 22-2 και ορμα να φυγεις αν εισαι μεσα στα συμβολαια αυτα...http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T23B/section/AnakoinoseisTypos

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το σπας και σημερα αν θες εχει βγαλει η κοσμοτε ανακοιν. για καποια προγραμματα που οι χρηστες εχουν δικαιωμα να σπασουν ατελως το συμβολαιο τους μπες εδω και διαβασε 22-2 και ορμα να φυγεις αν εισαι μεσα στα συμβολαια αυτα...http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T23B/section/AnakoinoseisTypos

 

για αυτο ανεφερα το 22/3....μεχρι τοτε σου δινουν την δυνατοτητα να σπασεις το συμβολαιο σου :p

Link to comment
Share on other sites

α και κατι που μολις βρηκα...στα πρωτα πακετα του Optimus 2x που εφτασαν στους καταναλωτες, στο κουτι γραφει:

"Always upgradable to the latest version of android" .... βγαλτε τα συμπερασματα σας

http://www.rusclub.nl/lg/IMAG0174.jpg

 

Καλά... αυτό δεν μου λέει και τίποτα στην παρούσα φάση. Το ποτέ και το πάντα λέγονται πάντα αλλά δεν εννοούνται ποτέ. :rolleyes:

 

(ΥΓ. Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει η "Τροποποίηση" και η "Πολλαπλή παράθεση" σε κάθε post μας.)

Απο την στιγμη που το γραφει στη "Συσκευασια" (Για μενα) "Δεν" μπορει να μη το τηρησει. Δεν ειναι καμια εταιριουλα της πλακας η LG για να γραψει "Ετσι" στο ιδιο ΤΟ "ΚΟΥΤΙ" και να μην το κανει. Οσο θα πληρει τις προυποθεσεις για μενα η συσκευη λοιπον, θα το κανει. Αλλος ενας λογος να γινει Αναρπαστο . ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ LG :!:
Link to comment
Share on other sites

To σκεπτικο στο forum του XDA που το ψαρεψα ειναι οτι αμα δεν το τηρησει μπορει να κατηγορηθει για ψευδη διαφημιση....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσο θα πληρει τις προυποθεσεις για μενα η συσκευη λοιπον, θα το κανει.

 

Είδες λοιπόν που και μόνος σου το λες ότι το "ALWAYS" δεν είναι πρακτικά δυνατό; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδες λοιπόν που και μόνος σου το λες ότι το "ALWAYS" δεν είναι πρακτικά δυνατό; :rolleyes:
Φιλε μου athanaso77, (που γενικα σε συμπαθω γιατι εχεις βοηθησει πολυ κοσμο, και χωρις πονηρια σαν καποιους αλλους που απλα τη λενε και το παιζουν και πονηροι), Αυτη η συσκευη με τον Nvidia Tegra2 δεν θα ειναι δυσκολο να σηκωσει πολλες εκδοσεις Android ακομα, ηδη την 2.3 μπορουν να τη σηκωνουν, σχετικα, αδυναμοι επεξεργαστες οποτε σκεψου αυτον. Μονο αν μετα τελικα αλλαξει γνωμη η Lg και σταματησει να τις δινει, αλλα για να γραφει κατι τετοιο στη συσκευασια δεσμευεται για καποιες ακομα εκδοσεις. Εγω πιστευω θα το κανει, θελει να χτυπησει ολους τους αλλους και να παρει (οσο ειναι δυνατον) τη πρωτια, και οι αναβαθμισεις (που το ξερει πολυ καλα η Lg) θα της δωσουν μεγαλη ισχυ (και γι αυτο το δηλωνει και στην ιδια τη συσκευασια), για να μπορεσει να το καταφερει. Εγω το ξαναλεω, πιστευω οτι θα το κανει για οσο μπορει. Θα δειξει ποιος εχει δικιο. Φιλικα παντα, Μακης :) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

To σκεπτικο στο forum του XDA που το ψαρεψα ειναι οτι αμα δεν το τηρησει μπορει να κατηγορηθει για ψευδη διαφημιση....
Εννοειτε φιλε μου "Αυτονοητο" οτι ισχυει αυτο, γι αυτο δεν το εγραψα. Το ξαναλεω, με αυτο δεσμευεται και δεν ειναι ανοητη η καμια εταιριουλα της πλακας για να μη το κανει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να μην παρεξηγηθώ... εννοείται ότι είναι ευχής έργον το να έχει εφ' όρου ζωής softwarική υποστήριξη η συγκεκριμένη συσκευή και μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι αυτή τη πολιτική.

 

Απλά εκτιμώ πως δεν είναι σε θέση η εταιρία να γνωρίζει το τι μέλλει γενέσθαι όσον αφορά στις επόμενες εκδόσεις της Google στο απώτερο μέλλον και κατά πόσο υπάρχει το ενδεχόμενο να προκύψει θέμα ασυμβατότητας ή όχι. Για εμένα έχει μεγαλύτερη σημασία να το δω στην πράξη, παρά γραμμένο στο κουτί. Το μέλλον θα δείξει. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγηθώ... εννοείται ότι είναι ευχής έργον το να έχει εφ' όρου ζωής softwarική υποστήριξη η συγκεκριμένη συσκευή και μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι αυτή τη πολιτική.

 

Απλά εκτιμώ πως δεν είναι σε θέση η εταιρία να γνωρίζει το τι μέλλει γενέσθαι όσον αφορά στις επόμενες εκδόσεις της Google στο απώτερο μέλλον και κατά πόσο υπάρχει το ενδεχόμενο να προκύψει θέμα ασυμβατότητας ή όχι. Για εμένα έχει μεγαλύτερη σημασία να το δω στην πράξη, παρά γραμμένο στο κουτί. Το μέλλον θα δείξει. ;)

Οσο υπαρχει συμβατοτητα ομως..? Παντως το ξαναλεω δεσμευεται μ αυτο, και πραγματικα ειναι "εξυπνη" η κινηση της αυτη. Και αλλοιως να το σκεφτουμε, δεν θα ηταν ευκολο να χτυπησει "Μεγαθηρια" οπως Samsung και Htc που εχουν γραψει τρελες πωλησεις και εχουν τεραστιο ονομα στην αγορα, και ξαφνικα απ το πουθενα η Lg να παρει κεφαλι.. Θελει "Κινητρα", και αυτο (Οπως πολυ καλα ξερει) ειναι ενα πολυ σημαντικο "Κινητρο" για πολλους (Οι Αναβαθμισεις). Γι αυτο λοιπον (Εγω πιστευω) οτι θα το κανει και γι αυτο το εγραψε κι ολας για να το τονισει και να το δουν "Ολοι" στη συσκευασια. Απλα ειναι τα πραγματα παιδια, απλα. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...