Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Προσωπικα θα παω στο διαδοχο του γαλαξια μιας και η s amoled ειναι ερωτας τελικα , παντως οντως η τιμη ειναι πολυ ελκυστικη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικα θα παω στο διαδοχο του γαλαξια μιας και η s amoled ειναι ερωτας τελικα , παντως οντως η τιμη ειναι πολυ ελκυστικη
Φιλε μου, δεν διαφωνω για το Galaxy s 2. Κι εγω προσωπικα, σημερα πουλησα το Galaxy s, γιατι με ελκυει η ταχυτητα των διπυρηνων που η διαφορα ειναι εμφανης, αλλα το Galaxy s 2 κατω απο 600 ευρω δεν θα ερθει λογικα, (Ασε που θα καθυστερησει αρκετα σε σχεση με το Optimus 2X, και εν το μεταξυ θα χανει συνεχεια την αξια μεταπωλησης του το Galaxy s), οποτε το Optimus 2X σ αυτην κι ολας την τιμη, ειναι μονοδρομος. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Και μενα με τρελαινουν γενικα οι Super Amoled και ειδικα στο μαυρο, που εκει ειναι απαιχτες, και πιστευω στο μαυρο δυσκολα εκει να βρουν αντιπαλο γενικα, αλλα αλλο ειναι που με χαλαει σ αυτες. Ο χρονος ζωης που δινουν, 10.000 με 15.000 ωρες χρονο ζωης, και σταδιακα χανουν την φωτεινοτητα τους, και επισεις τα "Ειδωλα" που αφηνουν αν τις αφησεις μονιμα αναμμενες σε μια συγκεκριμενη οθονη. Αυτο ειναι προβλημα για ολες τις οθονες τεχνολογιας LED που δεν το παρουσιαζουν οι απλες LCD. Βεβαια μπορει να μου πει καποιος, ποσο καιρο θα κρατησεις το κινητο για να σε πειραζουν αυτα? Και οντως πανω απο το πολυ 6 μηνες δεν τα κραταω, αλλα αλλο ειναι να το ξερεις αυτο το προβλημα οτι θα στο παρουσιασει καποια στιγμη, και αλλο να ξερεις οτι με αλλο τυπο οθονης δεν θα το εχεις αυτο το προβλημα καν. Ειναι ψυχολογικο πανω απ ολα.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι σαν καταναλωτες αρχιζουμε να ξεφευγουμε....απο οταν βγηκε το μηλο στα 700 αρχισαν τα ευρω να ναι καραμελες για τις εταιριες...η λεξη κριση τους λεει κατι που θα βγει ο γαλαξιας 600+????500 και πολλα ειναι για το lg μην μεινω με το παλιο και τα βαλουν ολα τα διπυρινα και εφταπυρινα στην αποθηκη τους....καλυτερα να παρω λαπ τοπ αν ειναι που θα τα κανει ολα με τοσα λεφτα :( μην με παρεξηγησετε συμφορουμητες μου αλλα μας εχουν δει πολυ ΑΤΜ οι εταιριες...οσο για το κινητο και γω πηρα σημερα στην εταιρια για το θεμα οθονη αλλα μαλλον πιο πολλα ξερουμε εμεισ παρα εκεινοι...απαντηση δεν πηρα....
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

ok χαλαρωσε φιλε μου, καινουργιος ειμαι εδω. Απλα το περιμενω απο τον δεκεμβριο που το πρωτοειδα και η υπομονη τελειωνει...

 

νομίζω χαλαρός ήταν και δεν το είπε με κακία.. μην πιαστούμε στα χέρια!! :lol:

 

Προσωπικα θα παω στο διαδοχο του γαλαξια μιας και η s amoled ειναι ερωτας τελικα , παντως οντως η τιμη ειναι πολυ ελκυστικη

 

spireto, σε καταλαβαίνω. Και εγώ είδα το galaxy s και τρελάθηκα. Όντως πολύ καλή η οθόνη, φανταστική, αλλά όταν ακούς από άτομα που έχουν δει galaxy s πως το lg 2x έχει απίστευτη οθόνη... κάτι παθαίνεις! Νομίζω θα είναι το δυνατό του χαρτί και πραγματικά μια καλή οθόνη σε ένα smartphone είναι από τα πιό σημαντικά πράγματα για εμένα πλέον.

 

Και για αυτό τον λόγο, πούλησα σήμερα το desire (μου λεειιπεειιι να πάρει! ΛΑΚΤΑ, το πιό γλυκό κομμάτι της ζωής μου ήταν αυτό.. ελπίζω να μην με ακούει η κοπέλα μου!) και περιμένω να πάρω το LG 2X... στην VODAFONE μου είπανε ότι θα το έχουν 15 Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι σαν καταναλωτες αρχιζουμε να ξεφευγουμε....απο οταν βγηκε το μηλο στα 700 αρχισαν τα ευρω να ναι καραμελες για τις εταιριες...η λεξη κριση τους λεει κατι που θα βγει ο γαλαξιας 600+????500 και πολλα ειναι για το lg μην μεινω με το παλιο και τα βαλουν ολα τα διπυρινα και εφταπυρινα στην αποθηκη τους....καλυτερα να παρω λαπ τοπ αν ειναι που θα τα κανει ολα με τοσα λεφτα :( μην με παρεξηγησετε συμφορουμητες μου αλλα μας εχουν δει πολυ ΑΤΜ οι εταιριες...οσο για το κινητο και γω πηρα σημερα στην εταιρια για το θεμα οθονη αλλα μαλλον πιο πολλα ξερουμε εμεισ παρα εκεινοι...απαντηση δεν πηρα....
Το οτι κανουν πανακριβα κανουν φιλε μου εννοειτε, ολες οι συσκευες τετοιας τεχνολογιας, και λογω του οτι ειναι μικρες και για να φτιαχτει ενας τετοιου ειδους επεξεργαστης και σ αυτο το μεγεθος εχει το αναλογο κοστος, αλλα και τετοιας τεχνολογιας οθονη, αλλα και γενικα ολα οτι το περιβαλουν, σε τοσο μικρο μεγεθος, βαρανε.. Ετσι ειναι. Αλλα και το οτι μας βλεπουν για το κερδος και αυτο ειναι γνωστο. Τι περιμενες φιλε μου να μας βλεπουν? Το χρημα σημερα, δηστυχως, ειναι τα παντα.. Απλα ξερουν τη τρελα καποιων απο μας, και βαρανε κανονικα.. Sorry για το Off topic...
Link to comment
Share on other sites

στην VODAFONE μου είπανε ότι θα το έχουν 15 Μαρτίου.
15 μαρτιου...??? ΟΥΑΟΥ !!! ( Μακαρι να ειναι αληθινη η ειδηση (απ αυτους)... )
Link to comment
Share on other sites

Στο lgmobile update tool είναι ήδη περασμενο κάτω από τη vodafone έκδοση v10a

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Στο lgmobile update tool είναι ήδη περασμενο κάτω από τη vodafone έκδοση v10a

Sent from my LG-P500

Εχει εκδοση vodafone? Καλα.. θα περιμενω οταν το φερουν οι υπολοιποι.. Απο vodafone πειραγμενο δεν παιρνω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο Greece που είναι ανοιχτό αλλά και στη voda. Οπότε υποθέτω θα είναι branded.σε άλλη εταιρεία δεν είναι καταχώρημενο

Εχει εκδοση vodafone? Καλα.. θα περιμενω οταν το φερουν οι υπολοιποι.. Απο vodafone πειραγμενο δεν παιρνω

 

 

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο Greece που είναι ανοιχτό αλλά και στη voda. Οπότε υποθέτω θα είναι branded.σε άλλη εταιρεία δεν είναι καταχώρημενο

 

Sent from my LG-P500

 

όταν λες branded φαντάζομαι εννοείς το λειτουργικό με shortcuts και φωτογραφίες της vodafone κτλ έτσι; Δεν νομίζω να πειράξανε και το εξωτερικό της συσκευής ε;

Link to comment
Share on other sites

όταν λες branded φαντάζομαι εννοείς το λειτουργικό με shortcuts και φωτογραφίες της vodafone κτλ έτσι; Δεν νομίζω να πειράξανε και το εξωτερικό της συσκευής ε;

 

ειναι θεμα της καθε εταιρειας τι θα πειραξει. εμενα που ειναι απο t-mobile για παραδειγμα οταν ξεκιναει (μετα το σημα της LG και πριν το σημα του ANDROID) και οταν κλεινει εμφανιζεται το splash screen της t-mobile. μεσα δεν εχει κατι απο την t-mobile παρα μονο ως αρχικη σελιδα στον browser που αυτη την αλλαζεις απο τις ρυθμισεις. ουσιαστικα δεν ειναι πειραγμενο δηλαδη.

 

αλλη εταιρεια βεβαια μπορει να βαλει και δικα της widget δε ξερω.

α εχει και στο πισω καπακι κατω απο το with google το ονομα της εταιρειας για το εξωτερικα που ρωτησες.

 

καλα δε νομιζω να σε πειραξει αν εχει το σημα της vodafone απεξω

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όταν λες branded φαντάζομαι εννοείς το λειτουργικό με shortcuts και φωτογραφίες της vodafone κτλ έτσι; Δεν νομίζω να πειράξανε και το εξωτερικό της συσκευής ε;

 

Ούτε το λειτουργικό πείραξαν. Δεν είναι σε θέση πια η vodafone για τέτοια mods που βλέπαμε σε συσκευές του παρελθόντος. Τώρα ένα boot screen (αν υπάρχει και αυτό) δεν θεωρείται modification του λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα δε νομιζω να σε πειραξει αν εχει το σημα της vodafone απεξω

 

Αυτό είναι που θα με πείραζε! Το λειτουργικό το φτιάχνω, το καπάκι και οτιδήποτε μπορεί να βάζανε όχι!

 

Ούτε το λειτουργικό πείραξαν. Δεν είναι σε θέση πια η vodafone για τέτοια mods που βλέπαμε σε συσκευές του παρελθόντος. Τώρα ένα boot screen (αν υπάρχει και αυτό) δεν θεωρείται modification του λειτουργικού.

 

Αυτό σίγουρα θα φύγει εύκολα, no problem. Άντε να έρθει. Σήμερα πήγα και έκανα "κράτηση" στο μαγαζί. Ελπίζω εμείς στην Πάτρα να μην το πάρουμε μια βδομάδα μετά την πρωτεύουσα!

Link to comment
Share on other sites

Στις 20 Μαρτίου θα ερθει στα καταστήματα Vodafone το LG Optimus 2X στα 499 ευρώ το 2Χ θα αναβαθμιστει σε Gingerbread συντομα (μεχρι τις αρχες ΜαΪου) αυτα εμαθα σημερα απο πολυ "σιγουρη" πηγη!

 

ΙΔΩΜΕΝ!

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι που θα με πείραζε! Το λειτουργικό το φτιάχνω, το καπάκι και οτιδήποτε μπορεί να βάζανε όχι!

 

Σε λίγο καιρό... θα βρίσκεις το πίσω καπάκι παντού στο ebay. Και αν κρίνω από την ποιότητα του στην επαφή που είχα με τη συσκευή προ καιρού... θα είναι και πάμφθηνα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η voda δεν βάζει το χεράκι της μόνο στα καπάκια...

Στο Galaxy TAB που έχω, πείραξε και το CSC με αποτελεσμα η samsung να μη μας δίνει τη δυνατότητα επίσημης αναβάθμισης σε νεώτερο firmware.

Γι αυτό εγώ θα προτιμώ τις καθαρες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η voda δεν βάζει το χεράκι της μόνο στα καπάκια...

Στο Galaxy TAB που έχω, πείραξε και το CSC με αποτελεσμα η samsung να μη μας δίνει τη δυνατότητα επίσημης αναβάθμισης σε νεώτερο firmware.

Γι αυτό εγώ θα προτιμώ τις καθαρες συσκευές

Δυστηχως αυτο το ξερω κι εγω. Και γενικα απο vodafone, οχι μονο αργουν οι αναβαθμισεις, αλλα ΔΕΝ δινονται! Και μενει χωρις αναβαθμισεις το τηλεφωνο! Ενω ΣΕ ΜΗ BRANDED ΔΙΝΟΝΤΑΙ! Για μενα ειναι απλα απαραδεκτοι που το κανουν αυτο, μονο την παρτυ τους σκεφτονται! (Για την vodafone λεω). Κι εγω θα περιμενω να το φερουν οι αλλοι Cosmote-Wind, και να παω να το παρω. Οχι απο τους απαραδεκτους. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αυτο το ξερω κι εγω. Και γενικα απο vodafone, οχι μονο αργουν οι αναβαθμισεις, αλλα ΔΕΝ δινονται! Και μενει χωρις αναβαθμισεις το τηλεφωνο! Ενω ΣΕ ΜΗ BRANDED ΔΙΝΟΝΤΑΙ! Για μενα ειναι απλα απαραδεκτοι που το κανουν αυτο, μονο την παρτυ τους σκεφτονται! (Για την vodafone λεω). Κι εγω θα περιμενω να το φερουν οι αλλοι Cosmote-Wind, και να παω να το παρω. Οχι απο τους απαραδεκτους.

 

Root και μετα custom rom.Να φυγουν και αυτα που θα προσθεσει η vodafone.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Root και μετα custom rom.Να φυγουν και αυτα που θα προσθεσει η vodafone.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Οχι φιλε μου. Σ αυτους που θελουν τις επισημες αναβαθμισεις οπως εγω, οχι. Οι custom rom, ολο και καποιο προβληματακι εχουνε. Μπορει οντως απο ταχυτητα να πετανε, αλλα εχουν κουσουρια. Δεν ρισκαρω σ αυτο. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου. Σ αυτους που θελουν τις επισημες αναβαθμισεις οπως εγω, οχι. Οι custom rom, ολο και καποιο προβληματακι εχουνε. Μπορει οντως απο ταχυτητα να πετανε, αλλα εχουν κουσουρια. Δεν ρισκαρω σ αυτο.

 

Μην είσαι απόλυτος φίλε μου, Αν στο Galaxy S είχα μείνει με την επίσημη, θα το είχα πετάξει από το παράθυρο :lol:

Αν ο μάγειρας είναι καλός τότε έχουμε και καλό αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ακόμα δεν κυκλοφόρησε η συσκευή και το φτάσατε μέχρι εκεί;

 

Ας κυκλοφορήσει πρώτα, ας δούμε τι θα γίνει με custom kernel και roms και μετά βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν κυκλοφόρησε η συσκευή και το φτάσατε μέχρι εκεί;

 

Ας κυκλοφορήσει πρώτα, ας δούμε τι θα γίνει με custom kernel και roms και μετά βλέπουμε.

 

Έχεις δίκιο, απλά συζήτηση κάνουμε σχετικά με την τακτική της vodafone να επεμβαίνει στο λειτουργικό που τελικά αποβαίνει σε βάρος του χρήστη για να είμαστε προετοιμασμένοι.

Τώρα αν ακολουθήσει κι εδώ την ίδια τακτική δεν ξέρω, θα το δούμε σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, απλά συζήτηση κάνουμε σχετικά με την τακτική της vodafone να επεμβαίνει στο λειτουργικό που τελικά αποβαίνει σε βάρος του χρήστη για να είμαστε προετοιμασμένοι.

Τώρα αν ακολουθήσει κι εδώ την ίδια τακτική δεν ξέρω, θα το δούμε σύντομα

Αφου εχει, vodafone έκδοση v10a και "Μαμα", για μενα λεει πολλα. Ευχαριστω δε θα παρω. Δεν ειναι αποκλειστικοτητα της vodafone το κινητο, οποτε πολυ συντομα θα το εχουν ολοι.
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε εκτος απο το vodafone joy, καποιο αλλο android κινητο που να εφερε πρωτη η vodafone και τι αλλαγες ειχε αυτο; για να εχουμε ενα μετρο συγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...