Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Μπορει να με βοηθησει καποιος ?

 

Το κινητο χανει το password απο το gmail .

 

Αλλαξα καρτες κανα 3 φορες , και οταν το ανοιξα μου ζητουσε εγκριση απο τον gmail account και μου ελεγε να βαλω τον κωδικο .

 

Το εκανα και οκ .

 

Οταν ξανααλλαξα καρτα παλι το ιδιο .

 

Ειμαι με στοκ root V20S .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει να με βοηθησει καποιος ?

 

Το κινητο χανει το password απο το gmail .

 

Αλλαξα καρτες κανα 3 φορες , και οταν το ανοιξα μου ζητουσε εγκριση απο τον gmail account και μου ελεγε να βαλω τον κωδικο .

 

Το εκανα και οκ .

 

Οταν ξανααλλαξα καρτα παλι το ιδιο .

 

Ειμαι με στοκ root V20S .

 

Ετσι συμπεριφέρεται κάθε φορά που αλλάζεις κάρτα.....;) όλα τα κινητά...! φαντάσου να το χάσεις να βάλω εγώ την κάρτα μου, και να έχω το δικό σου G-mail...!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μαγκες,,έχω ένα προβληματάκι με το optimus 2x .. είμαι stock ρομ και ξαφνικά άρχισε να χάνει υπερβολικά γρήγορα μπαταρία.. σε 2 ώρες σβήνει το κινητό από 100 % σε 0% παρατήρησα ότι καίει παρά πολύ στο πίσω μέρος του .. άλλαξα κ μπαταρία αλλά τπτ .. έκανα wipe davik.. ξαναπέρασα την ρομ.. k τα ίδια .. κ καμία φορά όταν το φορτίζω καιei τόσο πολυυ και μου βγάζει και ένα τρίγωνο με ένα θαυμαστικό κίτρινο στην οθόνη... να φανταστώ καμία πλακέτα τα ταιζαρε ?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μαγκες,,έχω ένα προβληματάκι με το optimus 2x .. είμαι stock ρομ και ξαφνικά άρχισε να χάνει υπερβολικά γρήγορα μπαταρία.. σε 2 ώρες σβήνει το κινητό από 100 % σε 0% παρατήρησα ότι καίει παρά πολύ στο πίσω μέρος του .. άλλαξα κ μπαταρία αλλά τπτ .. έκανα wipe davik.. ξαναπέρασα την ρομ.. k τα ίδια .. κ καμία φορά όταν το φορτίζω καιei τόσο πολυυ και μου βγάζει και ένα τρίγωνο με ένα θαυμαστικό κίτρινο στην οθόνη... να φανταστώ καμία πλακέτα τα ταιζαρε ?

 

Περνα καμια ρομ και δες μηπως φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Περνα καμια ρομ και δες μηπως φτιαξει

 

Eχω περάσει 2 διαφορετικές rom μια την πρώτη official που είχε το κινητό όταν το πήρα.. κ μια την ice cream που είχε βγει αργότερα κ πάλι official.. κ δεν έστρωσε :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Eχω περάσει 2 διαφορετικές rom μια την πρώτη official που είχε το κινητό όταν το πήρα.. κ μια την ice cream που είχε βγει αργότερα κ πάλι official.. κ δεν έστρωσε :cry::cry:

Άρα σα να το χάνουμε το κινητακι μου φαίνεται.. :/

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προβλημα με το κουμπι on/off . Επιανε μονο στα δεξια του .

 

Πηρα το αλλαξα και παλι το ιδιο .

 

Αρα μαλλον το προβλημα ειναι στο switch που εχει πανω στο board .

 

Για να φτιαξει πρεπει να αλλαξει ολο το board ή μπορει και μονο του ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προβλημα με το κουμπι on/off . Επιανε μονο στα δεξια του .

 

Πηρα το αλλαξα και παλι το ιδιο .

 

Αρα μαλλον το προβλημα ειναι στο switch που εχει πανω στο board .

 

Για να φτιαξει πρεπει να αλλαξει ολο το board ή μπορει και μονο του ?

Το έχω ξαναδεί να συμβαίνει. Αλλάζει, αλλά είναι πολύ ψιλοδουλειά. Πιο εύκολο είναι να βάλεις κάποια εφαρμογή που να σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς τα κουμπιά της έντασης για άνοιγμα/κλείσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προβλημα με το κουμπι on/off . Επιανε μονο στα δεξια του .

 

Πηρα το αλλαξα και παλι το ιδιο .

 

Αρα μαλλον το προβλημα ειναι στο switch που εχει πανω στο board .

 

Για να φτιαξει πρεπει να αλλαξει ολο το board ή μπορει και μονο του ?

 

δες φίλε κάτι που ίσως βοηθήσει (κάτω κάτω, αυτό με το οινόπνευμα)

http://www.adslgr.com/forum/archive/index.php/t-625120.html

 

το έχω δοκιμάσει σε κουμπί από iphone (και φωτιστικό οινόπνευμα κιόλας, όχι καθαρό όπως λέει) και πήγε κάπως καλύτερα. Ίσως είναι διαφορετική περίπτωση βέβαια (πχ μηχανισμός, αφού λες ότι άλλαξες κουμπί) και ίσως σου φανεί επικίνδυνο... Απλά ρίχνω την ιδέα στο τραπέζι. :X :cool:

Link to comment
Share on other sites

δες φίλε κάτι που ίσως βοηθήσει (κάτω κάτω, αυτό με το οινόπνευμα)

http://www.adslgr.com/forum/archive/index.php/t-625120.html

 

το έχω δοκιμάσει σε κουμπί από iphone (και φωτιστικό οινόπνευμα κιόλας, όχι καθαρό όπως λέει) και πήγε κάπως καλύτερα. Ίσως είναι διαφορετική περίπτωση βέβαια (πχ μηχανισμός, αφού λες ότι άλλαξες κουμπί) και ίσως σου φανεί επικίνδυνο... Απλά ρίχνω την ιδέα στο τραπέζι. :X :cool:

 

Μάλλον δεν είναι το ίδιο πρόβλημα με το κόλλημα του home button - και σε αυτό που είχα συναντήσει εγώ, ενώ πατιέται αβίαστα το κουμπί, δεν καταγράφει το πάτημα. Χρειάζεται να το πατήσεις σε συγκεκριμένο συημείο και περισσότερες από μία φορές. Το πιο πιθανό είναι ότι ο διακόπτης που έχει για on/off χαλάει και χρειάζεται αντικατάσταση. Πάντως με το οινόπνευμα ή καθαριστικό επαφών δεν χάνεις τίποτα, είναι εύκολη και γρήγορη δοκιμή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια εχει ενας φιλος μου ενα τετοιο ριμαδι σε εκδοση 2.3.4 και λεει το lg tools οτι υπαρχει νεα εκδοση και παμε να το περασουμε και εκει που λεει κρατισε back up τα αρχεια απο την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και μολις το κανουμε και παταμε για update μας λεει οτι η λειτουργεια αυτη δεν μπορει να κανει αναβαθμιση δειτε της φωτο

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53635&stc=1&d=1417786686

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53636&stc=1&d=1417786686

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει ενας φιλος μου ενα τετοιο ριμαδι σε εκδοση 2.3.4 και λεει το lg tools οτι υπαρχει νεα εκδοση και παμε να το περασουμε και εκει που λεει κρατισε back up τα αρχεια απο την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και μολις το κανουμε και παταμε για update μας λεει οτι η λειτουργεια αυτη δεν μπορει να κανει αναβαθμιση δειτε της φωτο

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53635&stc=1&d=1417786686

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53636&stc=1&d=1417786686

 

Στην πρώτη εικόνα σου λέει να αποσυνδέσεις την SD card. Το έχεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

μα δεν εχει sd card μεσα το κινητο για αυτο εγω προτιμο την sony κανω την εγκατασταση και παπαλα τελος μια και εξω πρωτη φωρα ασχολουμε με lg
Link to comment
Share on other sites

Εχεις την μπαταρια μεσα στο κινητο ?

 

Αν οχι δοκιμασε το και ετσι

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο μηνυμα σε αυτο το νημα απο μενα, καθως σε 20 μερες το αργοτερο περιμενω το Oneplus One, αλλαζω κινητο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Σε οσους αντεχουν ακομα αυτο το κινητο που μου εχει βγαλει την ψυχη εδω και πανω απο 1 χρονο, προτεινω να βαλετε την Optix μαζι με greenify, ειναι μακραν η καλυτερη που δοκιμασα, τρομερα σταθερη, το κινητο δε κλεινει ποτε (με τα αλλα ειχα ρισταρτ καθε 3-4 μερες το αργοτερο και οποτε μπουκωνε το κινητο στο ιντερνετ) και δουλευει σχεδον κανονικα και απροβληματιστα. Αυτα οταν δεν ειστε στο ιντερνετ, αν μπειτε νετ γινεται αρχικα πολυ αργο και κολλαει στην αρχη, αλλα και παλι ειναι στα επιπεδα του ανεκτου.

Link to comment
Share on other sites

το εχω δωκιμασει μονο αναμενο το βλεπει και χωρις μπαταρια δεν το βλεπει κανει συνδεση με τον διακοσμιτη της lg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εχω την V20S stock rooted .

 

Το μονο εξτρα που τρεχει συνεχεια ειναι το viber και το what's up .

 

Η αφη μια φορα τη μερα δεν ανταποκρινεται και στρωνει μονο με βγαλσιμο της μπαταριας . Τι λετε οτι φταιει ?

 

Επισης με ανοιχτα τα δεδομενα δεν δεχεται κλησεις

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια!!καποιο λινκ για την Tonyp build 05?δεν μπορεσα να την βρω πουθενα...

 

edit:το βρηκα παιδια μετα απο πολυ ψαξιμο!

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!καποιο λινκ για την Tonyp build 05?δεν μπορεσα να την βρω πουθενα...

 

edit:το βρηκα παιδια μετα απο πολυ ψαξιμο!

 

μπορεις να το ποσταρεις το λινκ;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια βοηθηστε με πλιζ εχω ενα προβλημα, τελευταια μολις ανοιγω το κινητο κλεινει ξανα αμεσως μονο του μετα απο καποια δευτερολεπτα, ή αλλες φορες μπορει να κλεισει λιγο πιο μετα αφοτου το χρησιμοποιησω,ακομα δειχνει στο ξεκαρφωτο οτι η μπαταρια τελειωσε και κλεινει ενω ειναι φορτισμενο...το χω το κινητο απ το σεπτεμβριο του 2012 και του χω κανει μονο μια αναβαθμιση απ το μαγαζι που το πηρα σε 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε με πλιζ εχω ενα προβλημα, τελευταια μολις ανοιγω το κινητο κλεινει ξανα αμεσως μονο του μετα απο καποια δευτερολεπτα, ή αλλες φορες μπορει να κλεισει λιγο πιο μετα αφοτου το χρησιμοποιησω,ακομα δειχνει στο ξεκαρφωτο οτι η μπαταρια τελειωσε και κλεινει ενω ειναι φορτισμενο...το χω το κινητο απ το σεπτεμβριο του 2012 και του χω κανει μονο μια αναβαθμιση απ το μαγαζι που το πηρα σε 4.0.4

 

Το ίδιο θέμα είχε η σύζυγος.....έβαλα καινούργια μπαταρία, και με μια Επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, είναι o.k.....;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εχω ενα θεμα ,προσπαθω να αναβαθμισω μεσω του προγραμματος της LG σε ICS τη συσκευη και σε καποιο σταδιο της ενημερωσης μου λεει να κανω back up στο σκληρο μου δισκο(του pc)κανω και επειτα παταω να ξεκινησει η αναβαθμιση και μου πεταει αυτο το μηνυμα ''εγινε προσπαθεια εκκινησης μιασ λειτουργειας που δεν υποστηριζεται '' τι πρεπει να κανω ???Θελω βοηθεια ειναι σημαντικο ...

 

επειδη έχω το ίδιο πρόβλημα μπορεις να μου πεις σε παρακαλώ πως το έλυσες ;;; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...