Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδιά το κινητό με έχει απογοητέψει!!! Το έχω εδώ και ενάμιση χρόνο και συνεχώς μου κολλάει, είναι αργό, μου σβήνει μόνο του, κάνει μια ώρα να καλέσει, ξαφνικά μου νεκρώνει applications(τις έχει μαυρισμένες και δεν μπορούν να ανοίξουν) και γενικά μου βγάζει συνέχεια θέματα. Όσα format και να έχω κάνει πάντα μου βγάζει τα ίδια προβλήματα και να πεις ότι είχα και πολλά apps καμία 10αριά είχα κατεβάσει. Εντωμεταξύ δεν του έχω κάνει καμία αναβάθμιση(το χα πάρει με την υψηλότερη αναβάθμιση βάση lg), ούτε έχω βάλει σπασμένα προγράμματα και τέτοια. Ξέρετε τι φταίει? είναι γενικά αργό το κινητό? και γενικά όλα τα android λίγο κολλάνε?

 

εγω που περασα στον πατερα μου την 4.0.4 παει αρκετα καλυτερα αλλα τα κολληματα δεν τα εχει σταματησει και αυτο και μου την σπαει στην αφη και γενικα στα κινητα αφης που κολλανε...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα φιλοι, εχω καιρο να μπω στο φορουμ.........να με συνχωρειτε αν εχει διατυπωθει παλι η απορια μου....αλλα δεν διαβασα ολες τις σελιδες, βασικα αφου εγινε η αναβαθμιση νομιζα θα ηταν πιο σταθερο το τηλεφωνο.........οντως δουλευε καλυτερα.....αλλα τους τους τελευταιους μηνες αντιμετωπιζω τα εξης ζητηματα.........δεν εχει πολυ δυνατο σημα κινητης, συχνα το χανει η ειναι σε χαμηλα επιπεδα..!!! μια αλλαγη kernel θα το ελυνε αυτο?? και τωρα το πιο σοβαρο θεμα ........συχνα το κινητο, κολαει στην αρχικη οθονη......δηλαδη αφου τσεκαρω τις κλησεις ας πουμε, παω να επιστρεψω στην αρχικη οθονη και δεν λειτουργει τιποτα.......αναγκαστικα restart ........η οταν ειναι σε κατασταση αναμονης, παω να μπω στο μενου και το βρισκω κολλημενο.........σημειωτεων οταν γινει αυτο δεν λειτουργει σαν τηλεφωνο καθολου........δηλαδη χανω και τις κλησεις που μπορει να εχουν γινει.....!!! Εχει αντιμετωπησει κανεις κατι αναλογο?? και πως το εχει λυσει??? ευχαριστω προκαταβολικα.....
Link to comment
Share on other sites

περασα την εκδοση 4,04 στο κινητο του πατερα μου και εχει αλλαξει παρα πολυ το κινητο του πολυ πιο ομορφο το μενου και λιγο πιο ευχρηστοο αλλα τα κολληματα κολληματα εχει και εξοικονομηση ενεργειας μολις πεσει η μπαταρια κατω απο το 30 % καλλοοοο , και επιτελους εβαλαν και το τικ στα απεσταλμενα μυνηματα οποτε ξερεις εαν παραδοθηκε το μυνημα σου παλι καλα!! επισης το αλλο σπαστικο ειναι οτι δεν υπαρχει πληκτρολογιο 12 ψηφιων της lg αλλα μονο querty τι μπορω να κανω ; για να το περασω ; της htc το keyboard που εχει μεγαλα πληκτρα μπορω να το περασω μεσα; ή οχι επειδη ειναι android 4.04 ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα βγαζω αλλα με δυσκολια (2-2,5 screen on time) γιαυτο κ πηρα 2η μπαταρια.

Παιδια αξιζει πραγματικα με 7 ευρω να ξενιασετε μια και καλη...:cool:

 

Ο tonyp εχει κανει πολυ καλη δουλεια.Να σε ρωτησω ποσο screen on time βγαζεις με την dmx?

 

Που το βρίσκεις το screen on time για να σου πω?

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα βγαζω αλλα με δυσκολια (2-2,5 screen on time) γιαυτο κ πηρα 2η μπαταρια.

Παιδια αξιζει πραγματικα με 7 ευρω να ξενιασετε μια και καλη...:cool:

 

Ο tonyp εχει κανει πολυ καλη δουλεια.Να σε ρωτησω ποσο screen on time βγαζεις με την dmx?

 

εαν παρουμε μπαταρια πολυ μεγαλη σε μελιαμπιρορια ποσο θα μας κραταει παραπανω το κινητο ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εαν παρουμε μπαταρια πολυ μεγαλη σε μελιαμπιρορια ποσο θα μας κραταει παραπανω το κινητο ; .

 

 

Για να έχεις αποτέλεσμα πρέπει να πάρεις την extedent που έρχεται με το δικό της καπάκι 2300mah άλλα το τηλέφωνο γίνεται ολίγο γκουμουτσα:cry:

Καλύτερα μια original 1500mah

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό με έχει απογοητέψει!!! Το έχω εδώ και ενάμιση χρόνο και συνεχώς μου κολλάει, είναι αργό, μου σβήνει μόνο του, κάνει μια ώρα να καλέσει, ξαφνικά μου νεκρώνει applications(τις έχει μαυρισμένες και δεν μπορούν να ανοίξουν) και γενικά μου βγάζει συνέχεια θέματα. Όσα format και να έχω κάνει πάντα μου βγάζει τα ίδια προβλήματα και να πεις ότι είχα και πολλά apps καμία 10αριά είχα κατεβάσει. Εντωμεταξύ δεν του έχω κάνει καμία αναβάθμιση(το χα πάρει με την υψηλότερη αναβάθμιση βάση lg), ούτε έχω βάλει σπασμένα προγράμματα και τέτοια. Ξέρετε τι φταίει? είναι γενικά αργό το κινητό? και γενικά όλα τα android λίγο κολλάνε?

 

Οχι, σαν το Χ2 δεν νομίζω να κολλάει κανένα άλλο.

Το τηλέφωνο έχει μόνο 512MB RAM, αρκετά για τις απαιτήσεις της froyo, όπου δεν παρουσίαζε τέτοια κολλήματα, αλλά δυστυχώς οι επόμενες αναβαθμίσεις σε gingerbread και ics, ενώ το βελτίωσαν σημαντικά σε θέματα που είχε προβλήματα, το χαντάκωσαν στο θέμα της ταχύτητας.

Η λύση που είχα βρει, όσο το είχα, ήταν πάγωμα συγκεκριμένων εφαρμογών (χρειάζεται ρουτ) και καθημερινή επανεκκίνηση, αλλοιώς ήταν απλά άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

εαν παρουμε μπαταρια πολυ μεγαλη σε μελιαμπιρορια ποσο θα μας κραταει παραπανω το κινητο ; .

 

 

Μια απλή 2400 χρυση κρατάει 20 λεπτα οθόνης ανοιχτής παραπανω περιπου.Απλα το να μην σε νοιάζει ποτε η μπαταρία λογο της εφεδρικής είναι ολά τα λεφτα και δεν κανει καμπούρα στην πλατή του κινητου γιατί είναι ιδία με την γνήσια.

 

 

 

 

Που το βρίσκεις το screen on time για να σου πω?

 

Settings-battery ή με κάποιο πρόγραμμα battery stats

 

Το οτι κολαει το κινητο απίστευτα(για εργοστασιακές Ρομ κυριως) για εμένα ευθύνεται η lg και η nvidia με το tegra της επεξεργαστη.Οποίος παρακολουθεί xda βλέπει να γελανε οι developers με την εργοστασιακή δουλεια της lg και πόσα λάθη έχουν κανει.Δεν φταίνε τα 512 Ραμ αλλά το software development του κινητού.

 

Έχω περάσει παρα πολλές Ρομ αυτή που με έχει δώσει απο τις καλύτερες εντυπώσεις είναι αυτή του tonyp cm10.1.Όπως έχω ξαναπει ειναι η ποιο γρηγορη και με τα λιγότερα προβλήματα.

Ακόμα και halo notifications έφερε στο κινητό μας.

 

Τώρα είμαι με dual boot djangomanouche ICS k tonyp the ROM cm10.1 και έχω τα πλεονεκτήματα και των 2 :D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

 

Settings-battery ή με κάποιο πρόγραμμα battery stats

 

 

Με 34% μπαταρία. Τι ακριβώς καταλαβαίνεις δηλαδή από το screen on, μπορείς να μου εξηγήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Πως χρησιμοποιείς το κινητό κανά μισαωρο και το χεις κλειδωμένο 11 ώρες με υπολοιπο 34%.περιπου τα ιδία με εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Μια απλή 2400 χρυση κρατάει 20 λεπτα οθόνης ανοιχτής παραπανω περιπου.Απλα το να μην σε νοιάζει ποτε η μπαταρία λογο της εφεδρικής είναι ολά τα λεφτα και δεν κανει καμπούρα στην πλατή του κινητου γιατί είναι ιδία με την γνήσια.

 

δηλαδη να παρω καποια τετοια μπαταρια; θα κραταει περισσοτερο; δεν νομιζω να με πειραζει να ειναι πιο χονδρο το κινητο; αλλα θα την βγαζει το κινητο 3-4 μερες ; . να παρω δηλαδη αυτην την μπαταρια; http://dx.com/p/replacement-3-7v-3500mah-battery-pack-with-back-case-for-lg-optimus-2x-p990-p993-91253 υπαρχει καποιο αλλο σιτε που να μπορω να την παρω σε λιγοτερο απο ενα 1 μηνα; διοτι στο dx κανει κοντα 1,5μηνα για να ερθει και δεν θελω να περιμενω τοσο πολυ .. στο ebay και στο aliexpress ερχονται πιο γρηγορα; .,

 

κατι ακυρο εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 4.0.4 και δεν μπορω να βρω το πληκτρολογιο 12 ψηφιων τι μπορω να κανω για να το βρω; ή θα πρεπει να το κατεβασω απο πουθενα; . ειναι το μονο πληκτρολογιο με μεγαλα πληκτρα , διοτι του querty ειναι πολυ μικρα και δεν μπορεις να γραψεισ γρηγορα ουτε και με τ9 .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

 

κατι ακυρο εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 4.0.4 και δεν μπορω να βρω το πληκτρολογιο 12 ψηφιων τι μπορω να κανω για να το βρω; ή θα πρεπει να το κατεβασω απο πουθενα; . ειναι το μονο πληκτρολογιο με μεγαλα πληκτρα , διοτι του querty ειναι πολυ μικρα και δεν μπορεις να γραψεισ γρηγορα ουτε και με τ9 .

 

Υπάρχουν στο google play. Το πρώτο είναι qwerty πλκτρολόγιο με μεγάλα πλήκτρα και το δεύτερο είναι αριθμιτικό πληκτρολόγιο με 9 πλήκτρα. Λογικά θα βρεις και άλλα εκεί. Θυμίσου μόνο να το ενεργοποιήσεις σαν default keyboard από τις ρυθμίσεις.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigbuttons&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.KeyboardNumPad_11&hl=el

Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει είχα τον κινητό στην τσέπη άνοιξε λοιπόν η οθόνη και άρχισε να πατάει μόνο του διάφορα πάνω στο μοτίβο που είχα σαν κλείδωμα οπότε κλείδωσε το τηλ και τώρα μου ζητάει Mail και κωδικό αλλά έχω κλειστό το Wi-Fi και τα data από τα δυκτια.μπορώ λοιπόν να κάνω κάτι μόνος μου η να το πάω για ξεκλείδωμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει είχα τον κινητό στην τσέπη άνοιξε λοιπόν η οθόνη και άρχισε να πατάει μόνο του διάφορα πάνω στο μοτίβο που είχα σαν κλείδωμα οπότε κλείδωσε το τηλ και τώρα μου ζητάει Mail και κωδικό αλλά έχω κλειστό το Wi-Fi και τα data από τα δυκτια.μπορώ λοιπόν να κάνω κάτι μόνος μου η να το πάω για ξεκλείδωμα?

 

Νομιζω πως οταν επιλεξεις να δωσεις mail θα σε αφησει να ενεργοποιησεις wifi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει είχα τον κινητό στην τσέπη άνοιξε λοιπόν η οθόνη και άρχισε να πατάει μόνο του διάφορα πάνω στο μοτίβο που είχα σαν κλείδωμα οπότε κλείδωσε το τηλ και τώρα μου ζητάει Mail και κωδικό αλλά έχω κλειστό το Wi-Fi και τα data από τα δυκτια.μπορώ λοιπόν να κάνω κάτι μόνος μου η να το πάω για ξεκλείδωμα?

 

Αφού έχεις βάλει λογαριασμό google στο τηλέφωνο... δε χρειάζεται δίκτυο. Απλά βάλε το google email σου και τον κωδικό που έχεις σε αυτό και θα ξεκλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλό μήνα καλό φθινόπωρο..!! έχω θέμα με το Wi-Fi, όταν βρει καινούργιο δίκτυο και πατήσω να σύνδεση κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο...!!!:( εχω 4.0.4 Django Manouche X1.2 kernel 2.6.39.4_ KingOfBirds 0.2 oc14.

 

 

 

Όλα ο.κ. απλά είχε πολλές εγγραφές..!!!!!!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις βάλει λογαριασμό google στο τηλέφωνο... δε χρειάζεται δίκτυο. Απλά βάλε το google email σου και τον κωδικό που έχεις σε αυτό και θα ξεκλειδώσει.

το εχω δοκιμασει αλλα τπτ:S

Link to comment
Share on other sites

Με 34% μπαταρία. Τι ακριβώς καταλαβαίνεις δηλαδή από το screen on, μπορείς να μου εξηγήσεις?

 

Και αφού παραπάνω σας έδωσα μια εικόνα της μπαταρίας του κινητού μου με DMX, τώρα σας έχω μια από tonyp!

 

Σημείώσεις: 1) Οι δύο rom έχουν εγκατεστημένες τις ίδιες εφαρμογές (στην tonyp μάλιστα είναι λιγότερες οι εφαρμογές)

2) Η φώτο από την DMX είναι με νορμάλ χρήση και υπόλοιπο μπαταρίας 34% ενώ η φώτο από tonyp είναι με σχεδόν μηδενική χρήση (μία σύντομη κλήση μόνο).

3) Και τις δύο φορές είχαμε πλήρη φόρτιση πριν αρχίσει το μέτρημα.

 

Με απλή αναλογική η DMX με παρόμοια χρήση θα αντέξει περίπου 18 ώρες μέχρι να τελειώσει. Αντίστοιχα, η tonyp με την ανάλογη χρήση θα αντέξει 15 ώρες! Διαφορά 3 ώρες παραπάνω περίπου το λέω σημαντική διαφορά! Επιστροφή στην DMX για μένα μάλλον, αν και λειτουργικά θα προτιμούσα την tonyp!

Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα φοράω την cm10.2 η ερώτηση μου είναι η εξής επειδή ποτέ δεν είχα στην κατοχή μου τηλέφωνο με επεκτάσιμη κάρτα SD τώρα με το p990 το χρειάστηκα.

πως μπορώ να περάσω εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα SD και όχι στην εσωτερική SD όπου τα περνάνε όλα τα προγράμματα τύπου move το SD rooted κ.τ.λ.

δυστυχώς έχω γεμίσει την τεράστια μνήμη του κινητού μόλις 4, κάτι GB :lol: και θέλω να χρησιμοποιήσω εξωτερική SD ώστε να μεταφέρω εκεί ώστε να έχω ελεύθερη SD εσωτερική.

Link to comment
Share on other sites

Και αφού παραπάνω σας έδωσα μια εικόνα της μπαταρίας του κινητού μου με DMX, τώρα σας έχω μια από tonyp!

 

Σημείώσεις: 1) Οι δύο rom έχουν εγκατεστημένες τις ίδιες εφαρμογές (στην tonyp μάλιστα είναι λιγότερες οι εφαρμογές)

2) Η φώτο από την DMX είναι με νορμάλ χρήση και υπόλοιπο μπαταρίας 34% ενώ η φώτο από tonyp είναι με σχεδόν μηδενική χρήση (μία σύντομη κλήση μόνο).

3) Και τις δύο φορές είχαμε πλήρη φόρτιση πριν αρχίσει το μέτρημα.

 

Με απλή αναλογική η DMX με παρόμοια χρήση θα αντέξει περίπου 18 ώρες μέχρι να τελειώσει. Αντίστοιχα, η tonyp με την ανάλογη χρήση θα αντέξει 15 ώρες! Διαφορά 3 ώρες παραπάνω περίπου το λέω σημαντική διαφορά! Επιστροφή στην DMX για μένα μάλλον, αν και λειτουργικά θα προτιμούσα την tonyp!

 

Ναι παρατήρησα και εγώ πως η DMX κυρίως σε idle είναι λίγο πιο οικονομική από την άλλη. Φοράω την The Rom του tonyp

cm10.1 και επισεις την DMX για βιντεοκλησεις και ράδιο σε dual boot όπως έχω ξαναπεί αλλά η καθημερινή μου είναι η cm10.1 γιατί απλά είναι πιο λειτουργική και γρήγορη για εμένα.

 

 

 

 

καλησπέρα και από εμένα φοράω την cm10.2 η ερώτηση μου είναι η εξής επειδή ποτέ δεν είχα στην κατοχή μου τηλέφωνο με επεκτάσιμη κάρτα SD τώρα με το p990 το χρειάστηκα.

πως μπορώ να περάσω εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα SD και όχι στην εσωτερική SD όπου τα περνάνε όλα τα προγράμματα τύπου move το SD rooted κ.τ.λ.

δυστυχώς έχω γεμίσει την τεράστια μνήμη του κινητού μόλις 4, κάτι GB :lol: και θέλω να χρησιμοποιήσω εξωτερική SD ώστε να μεταφέρω εκεί ώστε να έχω ελεύθερη SD εσωτερική.

 

Όλες αυτές στην external τις περνάνε τσέκαρε και τις ρυθμίσεις λίγο. Το titanium backup μπορεί να σε βοηθήσει επίσης. Ποια cm10.2 φοράς? Για πες πως είναι... Δουλεύει η κάμερα και τα άλλα?

 

 

Ψάξτε λίγο το dual boot θά δείτε πως θα σας βολέψει ειδικά αν δεν έχετε βρει μόνο μια ρομ που να σας ταιριάζει γάντι... ;-)

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη την CyanogenMod 10.1 -20130602 unofficial από T-Builds φοράω και πράγματι από κάμερα χάλια δεν λειτουργεί ούτε η μαμά του p990 ούτε τις rom που πέρασα μέσα κολλάει πότε πότε ( αρκετά συχνά δηλαδή )

δεν έχω περάσει άλλη rom βέβαια μιας και το έχω στα χέρια μου μόνο 3-4 ημέρες το κινητό, προτείνεται καμία rom να δοκιμάσω θέλω να αποφύγω το dual boot μου φαίνεται κουραστικό αν και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

ίσος μπω στην διαδικασία να το ψάξω κάποια στιγμή αλλά όχι τώρα.

όσο αφορά την εξωτερική SD δεν ξέρω αν δεν έχω κάνει κάτι σωστά, αλλά δυστυχώς απλά μου γεμίζει την εσωτερική SD και με την μεταφορά.

θα το ψάξω από titanium backup αλλά μου φαίνεται ότι κάτι δεν έχω κάνει στις ρύθμισις δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

 

 

EDIT:

μόλις πέρασα την cm 10.2-20130829 unofficial και από ότι βλέπω είναι πολύ smooth και επιτέλους έχει πρόγραμμα κάμερας όπου του έκανα ένα μικρό Crash test και δείχνει να το πέρασε μια χαρά. δεν ξέρω μελλοντικά τι κωλύματα θα εμφάνιση πάντως η κάμερα τις 4.3 JB κράσαρε στις 3 photo που τράβηξα και χωρίς reboot δεν γινόταν να ανοίξει ξανά, αλλά το καλό είναι ότι δεν επηρέασε καθόλου το πρόγραμμα κάμερας τις CM όσο τις JB ήταν κολλημένο.

Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λίγο πριν απεγκαταστήσω την tonyp και περάσω την DMX, παρατήρησα ότι με την πρώτη rom το κινητό από τις 9 ώρες λειτουργίας του τις 5:30 ήταν σε κατάσταση awake! Ενώ κανονικά θα έπρεπε να είναι σε deep sleep την περισσότερη ώρα που δεντ ο χρησιμοποιείς. Επίσης, είδα ότι από τα "ξυπνήματα" του Kernel, για το μεγαλύτερο μέρος υπεύθυνο ήταν το GPS! Απενεργοποίησα λοιπόν την "Πρόσβαση τοποθεσίας" και περιμένω να δω αν θα υπάρξει διαφορά. Για την ώρα το κινητό είναι εκτός μπρίζας για 1 ώρα και 14 λεπτά, είναι σε deep sleep για 1 ώρα και 7 λεπτά, awake για 7 λεπτά που το σκαλίζω και η μπαταρία στο 97%. Αν κάθε μία ώρα τρώει 4-5% με κλειστό το GPS, σημαίνει ότι η μπαταρία θα φτάσει τις 20 ώρες με νορμάλ χρήση! Αν είναι έτσι, μάλλον θα κρατήσω τον tonyp! Θα τσεκάρω πως θα πάει μέχρι το βράδυ και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...