Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Σε τι bootloader είσαι;;Βάλε το τελευταιο cwm ή δες αμα προτείνει κάποια εκδοση συγκεκριμενα..

Σε νεο bootloader είμαι. Τώρα έχω την DMX 1.5.

Προτείνει τα παρακάτω:

CWM v 5.0

CWM v 6.0

To CWM to TonyP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν βγαλεις ακρη ενημερωσε λιγο την διαδικασια αν μπορεις για την εγκατασταση της 1.6....ειμαι superuser και εχω εγκαταστησει την CWM..ευχαριστω (ειμαι αυτη τη στιγμη με icecream LG)

 

Σε νεο bootloader είμαι. Τώρα έχω την DMX 1.5.

Προτείνει τα παρακάτω:

CWM v 5.0

CWM v 6.0

To CWM to TonyP

Link to comment
Share on other sites

αν βγαλεις ακρη ενημερωσε λιγο την διαδικασια αν μπορεις για την εγκατασταση της 1.6....ειμαι superuser και εχω εγκαταστησει την CWM..ευχαριστω (ειμαι αυτη τη στιγμη με icecream LG)

Μπαίνεις CWM και κάνεις install με full wipe to zip

Link to comment
Share on other sites

,επίσης στην 1.6 δεν έχω Wifi, κάποια λύση?

 

φλασαρε απο πανω ξανα τον kernel και θα λυθει το προβλημα

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω dmx 1.6 και το cmw(6.0.2.5)μου βγαζει

E:can't mount /cache/recovery/command

E:can't mount /cache/recovery/log

E:can't open/cache/recovery/log

E:can't mount /cache/recovery/last_log

E:can't open/cache/recovery/last_log

μπορω να βαλω twrp και να μην υπαρχει προβλημα;

 

επισης ποιο app χρησιμοποιειται για internet;

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις CWM και κάνεις install με full wipe to zip

 

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...καθε φορα που παει να μπει στο recovery , βγαζει το ανθρωπακι ξαπλωμενο και δεν κανει τιποτα....κανενας αλλος με τετοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...καθε φορα που παει να μπει στο recovery , βγαζει το ανθρωπακι ξαπλωμενο και δεν κανει τιποτα....κανενας αλλος με τετοιο προβλημα?

 

Ή κατά λάθος έβαλες το stock recovery (θα το είχες καταλάβει όμως), ή πρέπει να μπεις σε fastboot (πατημένα (+) και (-) του volume και το power-on μέχρι να δεις την οθόνη) και μετά να επιλέξεις με το (+)/(-) την επιλογή Recovery :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε άλλα επειδή δεν μπορώ να το βρω..Πως κάνουμε zoom όταν γράφουμε video με την ICS???

Την στιγμη που γυρνας στο βιντεο για να γραψεις εχει ενα + με ενα κυκλο στο πλαι στα εργαλεια. πατα με το δακτυλο σου πανω και σου ανοιγει μια μπαρα κατω που μπορεις παλι με το δακτυλο να την συρεις και να ζουμαρεις οσο θες. Δεν δουλευει οταν εχεις πατησει την εγγραφη και γραφει εκεινη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Ή κατά λάθος έβαλες το stock recovery (θα το είχες καταλάβει όμως), ή πρέπει να μπεις σε fastboot (πατημένα (+) και (-) του volume και το power-on μέχρι να δεις την οθόνη) και μετά να επιλέξεις με το (+)/(-) την επιλογή Recovery :cool:[/Q

 

τελικα δεν εβγαλα ακρη..εβαλα cyanagemod 10.1 και ηρεμησα.....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το λάθος και πέρασα την 140612-1423-OC-temasek ΡΟΜ, για να το κάνω ποιο γρήγορο το τηλέφωνο με το να σηκώσω στο 1.3 απο 1.0 την ταχύτητα . Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τώρα τελευταία να μην βγάζει την μισή μερα το τηλ. και να ζεστενετε η μπαταρια απίστευτα . Σήμερα είχε κολήσει στο 1 της εκατό και δεν φόρτιζε . Του έβαλα αλλη μπαταρία και όλα καλά τώρα . Απλά θέλω να ξαναγυρίσω πίσω στην ίδια ΡΟΜ αλλα ΧΩΡΙΣ το Overclocking... Και άμα γίνετε χωρίς να χάσω τις ρυθμίσεις που έχω κάνει στο σύστημα .

Του είχα βάλει το CPU master ..και το γυρνούσα στο 1.0 αλλά μόλις του έκανα απεγκατάσταση ξαναγύρναγε στο 1.3 ...

 

Η μήπως θα είναι καλύτερα να του περάσω μια άλλη ΡΟΜ . (που ίσως είναι ποιο σταθερή και έχει όλα τα καλούδια) ?

 

Είμαι με το παλιό Bootloader ..

 

Περιμένω τα φώτα σας !!:D

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το λάθος και πέρασα την 140612-1423-OC-temasek ΡΟΜ, για να το κάνω ποιο γρήγορο το τηλέφωνο με το να σηκώσω στο 1.3 απο 1.0 την ταχύτητα . Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τώρα τελευταία να μην βγάζει την μισή μερα το τηλ. και να ζεστενετε η μπαταρια απίστευτα . Σήμερα είχε κολήσει στο 1 της εκατό και δεν φόρτιζε . Του έβαλα αλλη μπαταρία και όλα καλά τώρα . Απλά θέλω να ξαναγυρίσω πίσω στην ίδια ΡΟΜ αλλα ΧΩΡΙΣ το Overclocking... Και άμα γίνετε χωρίς να χάσω τις ρυθμίσεις που έχω κάνει στο σύστημα .

Του είχα βάλει το CPU master ..και το γυρνούσα στο 1.0 αλλά μόλις του έκανα απεγκατάσταση ξαναγύρναγε στο 1.3 ...

 

Η μήπως θα είναι καλύτερα να του περάσω μια άλλη ΡΟΜ . (που ίσως είναι ποιο σταθερή και έχει όλα τα καλούδια) ?

 

Είμαι με το παλιό Bootloader ..

 

Περιμένω τα φώτα σας !!:D

 

Θα βάλεις την ίδια αλλά χωρίς το "...OC..." στον τίτλο της :cool:

Και προφανώς θα ξαναγύρναγε στο 1,3 αφού είναι O/Ced, γιατί να κάνεις απεγκατάσταση το CPU Master ? :rolleyes:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ εκλεισα το κινητο και ειχε 58% μπαταρια...το πρωι που το ανοιξα ειχει παλι 58% μπαταρια και χωρις να το πειραξω μεσα σε 2-4 λεπτα επεσε στο 13%...ξερει κανεις τι να κανω;Εχω dmx 1.6
Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ εκλεισα το κινητο και ειχε 58% μπαταρια...το πρωι που το ανοιξα ειχει παλι 58% μπαταρια και χωρις να το πειραξω μεσα σε 2-4 λεπτα επεσε στο 13%...ξερει κανεις τι να κανω;Εχω dmx 1.6

 

Κάνε 2-3 πληρες φορτίσεις και λογικά θα στρωσει..

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε απο πανω ξανα τον kernel και θα λυθει το προβλημα

Ενοεις.ξΝααναφλσσαρω τη ρομ,? Αλλιώς μπορείς να μου πεις δώσεις ένα Λίνκ με αυτό που λες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το fb όταν το εγκαθιστώ και πάω να μπω το κινητό ζεσταίνεται

και αργεί πάρα πολύ τι μπορεί να φταίει το ίδιο μου κάνει και στο Go launger EX

ενώ πριν δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα κάποια λύση???

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις.ξΝααναφλσσαρω τη ρομ,? Αλλιώς μπορείς να μου πεις δώσεις ένα Λίνκ με αυτό που λες?

 

στην dmx 1.6 προτεινομενος kernel ειναι ο king of birds 0.7

οποτε πας εδω

κατεβαζεις το zip το ριχνεις στο τηλ και το περνας απο το recovery σου.

σε περιπτωση που στον aroma επελεξες διαφορετικο kernel τον κατεβαζεις απο το αντιστοιχο νημα του xda

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας συγκρίνει Django Manouche X 1.6.1 με Paranoid Android 2.6 Build 10??

εγώ δεν μπορώ γιατί χρειάζομαι το κινητό καθημερινά... :O

Link to comment
Share on other sites

Το greenify μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε στοκ ICS ρουταρισμενη , σωστά ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...