Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδιά sos γιατί περνάω smartflash την v30a. Πήγα απο αυτό το link και κατέβασα αυτή στο euro open. Είναι αυτή η σωστή τελευταία stock rom; Ρωτάω γιατί γράφει ημερομηνία τέλος Νοεμβρίου. Ελπίζω να μην περνάω την λάθος.

 

Ναι βαλε αυτή

 

παιδια εγω που ειμαι στην srock 2.3 περασμενη με smart flash αν θυμαμαι σωστα (παει κ κανασ χρονος)θα πρεπει να την ξαναπερασω με τον ιδιο τροπο η μπορει να αναβαθμιστει κ μεσο Η/Υ με το lg τοολ? να μοου τι βγαλει κανονικα δηλαδει.

 

Κάποια στιγμή θα το βγάλει για αναβάθμιση αν θες το κάνεις και μόνος σου. Κοίτα κανα δύο σελίδες πριν για το πως.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

DjangoManouche ics απο σημερα..Μεχρι στιγμης η καλητερη ics που εχω φλασαρει..

 

Τι παραπάνω έχει από τις άλλες;

 

Πάω να την περάσω και εγώ και βλέπω λέει No wipe...εγώ έχω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1959545...την περνάω απλά από πάνω;

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε DjangoManouche gb με stock kernel είμαι και εκτός από το μενού που πάει σφαίρα, τρώει γερά κολλήματα στο ιντερνετ, ακόμα και στα angry birds. Αν απελευθερώσω την ram με κάποια εφαρμογή τότε πετάει πάλι! Ελπίζω να υπάρχει καλύτερη διαχείριση μνήμης στην ics και να μην έχει παρόμοια θέματα...εκτός κι αν είναι θέμα kernel.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα σπαει η rom,θυμιζει λιγο cm10..Πρεπει να εχετε ηδη ics για να την φλασαρετε..Και μετα εγκατασταση απο cwm..

 

Εγω εκανα full wipe..

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω έχει από τις άλλες;

 

Οι αλλες δυο (homero,topogigi) ειχαν τα κολληματα τους παντου,ειδικα οταν κατεβαζες apps απο play store,σε αυτην δεν υπαρχουν τετοια θεματα(οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο δηλαδη)..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια με τοπο δυο μερες τωρα,μπορω να πω οτι δεν κολλαει πουθενα,ουτε εφαρμογες,παιχνιδια,playstore κτλ,ειναι σμουθ,ολα δουλευουν κανονικοτατα κ κυριως γρηγορα, χωρις λαγκαρισμα.Μαζι με τα σκριπτακια της,ειναι μια κλαση ανωτερη απο τις αλλες νομιζω.

Κ επισης μια φιλικη συμβουλη,οταν εχετε δυο ατομα ενα προβλημα με το πως θα κανω αυτο κτλ,μπορειτε να το λυσετε με πμ,οχι να γεμιζουμε ποστ το θεμα κ ενας νεος χρηστης να ψαχνεται μια ωρα να βγαλει ακρη.Μην ξεχνατε οτι μπαινουν κ ατομα που θελουν να ψαξουν κ να βρουν 2-3 γενικες αποριες,απλες για αλλους,πολυπλοκες για αυτους.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμεις με την cm7 temasek για το smartflash πρεπει να εχουμε την 1035,21_20110725 baseband οπως γραφει στο κινητο μου?

 

H διαδικασια ειναι αυτη εδω ακριβως χωρις καποια αλλαγη?

Τα φωτα σας please...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμεις με την cm7 temasek για το smartflash πρεπει να εχουμε την 1035,21_20110725 baseband οπως γραφει στο κινητο μου?

 

H διαδικασια ειναι αυτη εδω ακριβως χωρις καποια αλλαγη?

Τα φωτα σας please...

 

Γιατι να βαλεις cm7,εφοσον κυκλοφορει επισημη ics?Η bb μια χαρα ειναι την αλλαζεις μονο αν εχεις προβλημα ή μονο αν πας σε ics

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να βαλεις cm7,εφοσον κυκλοφορει επισημη ics?Η bb μια χαρα ειναι την αλλαζεις μονο αν εχεις προβλημα ή μονο αν πας σε ics

 

Φιλε μου θελω να παω σε ICS stock και μετα σε αυτην του DJANGOMANOUCHE απο cm7 temasek..

 

Εχω σπασει το kdz σε bin κ fls τρεχω to smartflash συμφωνα με τις οδηγιες και ειμαι κομπλε?

 

Στο smartflash

AP Bin:" και διαλέγουμε το (BIN) αρχείο

"CP Bin:" και διαλέγουμε το (FLS) αρχείο

 

Τα bin k fls της ROM ετσι και οχι της ΒaseBand σωστα?

Μου εμφανιζει error με αυτες τις επιλογες (ROM)....καμια ιδεα?

(drivers...OK)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θελω να παω σε ICS stock και μετα σε αυτην του DJANGOMANOUCHE απο cm7 temasek..

 

Εχω σπασει το kdz σε bin κ fls τρεχω to smartflash συμφωνα με τις οδηγιες και ειμαι κομπλε?

 

Με το smartflash,ναι αυτη ειναι η διαδικασια.Αλλα γιατι δεν το κανεις με nvflash,ποιο γρηγορος και καθαρος τροπος.Εγω απο cm7 πηγα με nvflash σε v28 και καπακι με cwm σε v30a,με smartflash v30bb,και με cwm v30ril(απαραιτητα ολα για v30a ics)

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφτιαξαν και σε μενα τα location services. Χωρις να κανω κατι καποια στιγμη αρχισαν να λειτουργούν κανονικα widgets, maps, κλπ. Μυστηριαι αι βουλαι του ανδοειδους
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως περναμε την ROM του Djangomanuche?

Την παιρναω στην sd και απο recovery την κανω εγκατασταση?

 

Help...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δοκιμασα sygic navigator και μεσα σε 10 δευτερα συνδεθηκε.Πηρα μια τρομαρα με αυτα που διαβαζω....

 

Το gps σου δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

DjangoManouche ics απο σημερα..Μεχρι στιγμης η καλητερη ics που εχω φλασαρει..

 

Ποια από τις 4 προτίμησες;

Βασικα ποια ειναι η τελευταια ics του Djangomanuche και απο που θα την βρουμε;

Edited by jotsou
προσθεση λεπτομεριας
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει ακόμη για τα ελληνικά p990..Μόνο με smartflash μπορείς να έχεις ics

 

και αυτο θα αργησει πολυ? 1-2 μερες ή κανα μηνα παλι?

Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις 4 προτίμησες;

 

DjangoManouche,κατα την γβωμη μου σαφως καλητερη απο τις αλλες..

 

 

 

 

 

και αυτο θα αργησει πολυ? 1-2 μερες ή κανα μηνα παλι?

 

Για πιο λογο να περιμενεις την ελληνικη;;Αφου εχει βγρι η euro open,που ειναι η ιδια,η μονη διαφορα ειναι η BB..

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λογο να περιμενεις την ελληνικη;;Αφου εχει βγρι η euro open,που ειναι η ιδια,η μονη διαφορα ειναι η BB..

 

Με το περασμα με KDZ ... χανονται αρχεια , ρυθμισεις , widget , στησιμο κλπ ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

εχουμε λινκ για την official ICS stock rom ?

 

Δες τις προηγουμενες σελιδες..

 

 

 

 

 

Με το περασμα με KDZ ... χανονται αρχεια , ρυθμισεις , widget , στησιμο κλπ ?

Ναι χανονται,παρε απο ολα backup..

Link to comment
Share on other sites

Δες τις προηγουμενες σελιδες..

 

Ναι χανονται,παρε απο ολα backup..

 

Φιλε andrewk περασα την djangomanouche απο του homero π ειχα πριν μια χαρα με την

''Carburano suggests to use CWM 5.0.2.8 by JoiN85 ''

 

αλλα οταν παω να το ανοιξω δεν ανοιγει κ μενει ολη την ωρα στο logo του manouche καμια ιδεα?

 

Εσυ πως την περασες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε andrewk περασα την djangomanouche απο του homero π ειχα πριν μια χαρα με την

''Carburano suggests to use CWM 5.0.2.8 by JoiN85 ''

 

αλλα οταν παω να το ανοιξω δεν ανοιγει κ μενει ολη την ωρα στο logo του manouche καμια ιδεα?

 

Εσυ πως την περασες?

 

Εβαλα με nvflash το cwm v5 που προτινει,και μετα εγκατεστησα την ρομ απο εκει..Εκανες full wipe και wipe dalvik cache?

Στην αρχη κολαει για κανα 2λεπτο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...