Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το esset βρήκε trojan

 

Πολλά antivirus μπερδεύονται με τέτοια προγράμματα που λειτουργούν σε "χαμηλό" επίπεδο και είναι σε θέση να πειράξουν λειτουργικά συστήματα, έστω και άλλης κατηγορίας. Μην ξεχνάς ότι το android είναι linux.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατι μου βγαζει τις επαφες σε κινεζικα;

Σημερα το πηρα...

 

Γιατί λογικά τις διαβάζει από την κάρτα μνήμης, σωστά; Είναι γραμμένες με διαφορετικό coding και γιαυτό τις βλέπεις έτσι. Μάλλον πας για χειροκίνητη αλλαγή και αν θέλεις τη γνώμη μου, πέρασε τες στη μνήμη της συσκευής για να έχεις πολύ περισσότερες δυνατότητες επεξεργασίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. πως ξαναεπαναφερω το ρολοι και το καιρο; το εσβησα απο την αρχικη οθονη και τωρα δεν μπορω να το βρω :lol:

edit: ακυρο, το βρηκα

Edited by Fernado7
Link to comment
Share on other sites

έκανα root με τον προηγούμενο τρόπο αλλά τώρα δεν μου αναγνωρίζει τη sim, επέστρεψα στη v10a με smartflash και πάλι τα ίδια τι γίνεται τώρα; Παίζει κάτι με apn settings, είναι wind broadband sim. Αύριο το πάω για service. :( Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

ευκολος τροπος για να κανετε root στο optimus 2x με Gingerbread με το τελευταιο superoneclick

 

1. κατεβαζετε απο δω την εκδοση για lg του superoneclick http://www.megaupload.com/?d=HQU48N00

 

2. επιλεγετε στο κινητο στο ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη την επιλογη εντοπισμος σφαλματων usb

 

3. συνδεεται το κινητο στο pc και αφηνετε να κανει εγκατασταση των drivers για android devices (γινεται αυτοματα με συνδεση στο internet)

 

4. κλειστε το τηλεφωνο και αφαιρεστε sim και Micro SD και ανοιξτε την συσκευη (εγω εκανα unmount και την Internal SD)

 

5. Εκτελεστε το SuperOneClick.exe και στην καρτέλα advanced πατηστε την επιλογη use alternate ADB parser"

 

6. στην καρτελα General και κατω απο την ενδειξη Exploit επιλεξτε auto

 

7.Πατηστε Root (οτι και αν ρωτησει το προγραμμα πατατε ΟΚ)

 

Ειστε ετοιμοι.

 

η διαδικασια ειναι του 5λεπτου και πολυ ευκολη.

ειναι οκ αυτος ο τροπος? προχωραμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το ξυπνητιρι widget που εχει το lg δε λεω πολυ ωραιο ειναι, αλλα δεν ανεβαζει το volume σιγα σιγα, ξεκιναει στο φουλ και ξυπναω καπως αγαρμπα, μου αρεσει πολυ ομως που απλα ακουμποντας το off-on που εχει στο widget μπαινει σε λειτουργια αμεσως. ξερει κανεις κανα alarm clock widget παρομοιο αλλα με σταδιακο ανεβασμα της εντασης οταν χτυπαει; Στο samsung i 7500 που ειχα, ειχα βαλει το alarm clock + αλλα δεν εχει αυτο το on-off στη home screen.
Link to comment
Share on other sites

Επισης πολυ καλα παιχνιδια ειναι τα Paper Toss, Χ-Plane, Inertia HD, Death Worm, The Sims 3, Guerilla Bob, Jelly Defence , φυσικα τα FIFA12 και NFS Hot Pursuit (http://www.youtube.com/watch?v=PLHsOyYrN6Y το βιντεο ειναι απο galaxy S2, στο lg ειναι καλυτερο) με τα αριστα γραφικα και ήχο και το εξαιρετικο Real Racing 2 (
) Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

@manfree: Φιλε εκανες ροοτ με το τελευταιο superoneclick; Τελικα δουλεψε το τηλεφωνο;

 

@gesamfunai: Το προσπαθησες φιλε; Δουλεψε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ολες οι υπολοιπες εταιριες εχουν ανακοινωσει την εκδοση 4 ICS.... η LG θα μας δωσει τα φωτα της??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319167

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@techguru ναι,τι wipe έκανα,τι downgrade με smartflash,τι official upgrade τίποτα. Σήμερα το χρειάζομαι και βρέχει στην Αθήνα από το πρωί κάποια στιγμή θα το πάω lg πίσω από τον Πύργο Αθηνών να δω τι θα μου πουν και για το gps στη 2.3, τόση χοντρή νίλα δεν έχει ξαναπαθει κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Εχω σταθερο υπολογιστη και δεν παιζει bluetooth ... γι αυτο λεω πως γινεται μεσω wifi (router μου δλδ)

 

Κατεβασε το και εισαι ετοιμος...

Link to comment
Share on other sites

@techguru ναι,τι wipe έκανα,τι downgrade με smartflash,τι official upgrade τίποτα. Σήμερα το χρειάζομαι και βρέχει στην Αθήνα από το πρωί κάποια στιγμή θα το πάω lg πίσω από τον Πύργο Αθηνών να δω τι θα μου πουν και για το gps στη 2.3, τόση χοντρή νίλα δεν έχει ξαναπαθει κινητό μου.

 

Προσπαθησες να βαλεις αλλη sim; Αν δουλευει με αλλη sim ισως θελει τις ρυθμισεις της wind και καλυτερα να απευθυνθεις στην wind για να σου δωσουν πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησες να βαλεις αλλη sim; Αν δουλευει με αλλη sim ισως θελει τις ρυθμισεις της wind και καλυτερα να απευθυνθεις στην wind για να σου δωσουν πληροφοριες.

 

και αυτά έκανα αλλά τίποτα.Αν πάω σε cm7 που ήθελα θα γίνει κάτι; Γιατί θέλω να το πάω στο service

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια.

Εμπαινα με το optimus one που ειχα στο skai.gr και εβλεπα κανονικα τηλεοραση μεσα απο το site.

Υπ'οψην οτι το κινητακι δεν υποστηριζε flash.

Τωρα με το 2χ δεν γινεται.Βλεπω στην αρχη την διαφημιση και μετα κανει να φορτωσει αλλα δεν γινεται τιποτα.

Οχι πως τρεχει κατι απλα απο περιεργεια.Λειπει καποιος codec;

Ηταν καλη φαση γιατι εβλεπες τηλεοραση σε πληρη οθονη και με πολλη καλη ποιοτητα και χωρις flash.

 

κατι πρεπει να γινεται με το site.το δοκιμασα στο 2χ,στο optimus one και σε xperia mini και δεν επαιξε.

Link to comment
Share on other sites

και αυτά έκανα αλλά τίποτα.Αν πάω σε cm7 που ήθελα θα γίνει κάτι; Γιατί θέλω να το πάω στο service

 

Απο την στιγμη που ειναι ρουταρισμενο τοκινητο εισαι εκτος εγγυησης. Μπορει να σε χρεωσουν για να στο φτιαξουν. Ρωτα τους πρωτα. Τωρα αν με την CM δουλεψει δεν το γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

εχει ρουταρει κανεις αλλος με το superoneclick;αν προσπαθησεις να το ρουταρεις παλι τι κανει;

 

Εγω προσπαθησα με το "Superoneclick" και 2.3.4 αλλα τιποτα,εκτος αν μου διεφυγε κατι και δεν πετυχε.Οποτε κατεφυγα στην διαδικασια μεσω των οδηγιων στους XDA:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599.

Δεν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο,απλως θελει να τηρηθουν step by step οι οδηγιες!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθησα με το "Superoneclick" και 2.3.4 αλλα τιποτα,εκτος αν μου διεφυγε κατι και δεν πετυχε.Οποτε κατεφυγα στην διαδικασια μεσω των οδηγιων στους XDA:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599.

Δεν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο,απλως θελει να τηρηθουν step by step οι οδηγιες!

 

Αυτη η διαδικασια με το βγαλσιμο της μπαταριας μου προκαλει φρικη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...