Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την ίδια προσφορά στα 249 είχε βγάλει και η Vodafone πριν κανά 20ήμερο μόνον στα καταστήματά της και στο μουγγό, χωρίς προβολή. Αρκετοί αγόρασαν τότε, αλλά δεν συνέχισε την προσφορά....
:)
Link to comment
Share on other sites

Άραγε να έχει αρκετά διαθέσιμα ή θα πάμε τσάμπα ? Το Blu-ray ποιό είναι ?

 

Αυτό είναι http://www.skroutz.gr/s/72868/LG-BD370.html

Link to comment
Share on other sites

Στην Αργυρούπολη πήρα 5 και μισή τις τελευταίες δύο συσκευές (για φίλους) δεν ρώτησα αν θα ξαναφέρουν.

 

Χωρίς blue ray.

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω τη Δευτέρα στο Πλαίσιο να τους την πω. Η Πωλήτρια μου είπε ότι το BD το δίνουν μόνο σε νέους συνδρομητές με ανανέωση...

 

Τα νεύρα μου!!:mad:

 

Παιδια μην τρελενεστε .

 

Για να μην λεμε οτι θελουμε και τα βαζουμε με τους πωλητες να πω τι ισχυει .

 

Ειχα παει στο Πλαισιο Θεσσαλονικης πριν μια βδομαδα και μου ειπε : "Το εχω στα 379 και δωρο BluRay . Εχω ενα τελευταιο κομματι bluray (και μου το δειξε κιολας ) και η προσφορα ειναι μεχρι να το παρει καποιος "

 

Αρα σε ολα τα καταατηματα εγινε αυτη η προσφορα και οποιος προλαβε ηταν τυχερος .

 

Επισης ισχυε και αυτο που ειπε καποιος πιο πανω , Οτι με συνδεση Vodafone σου το δινει 299 και bluray δωρο . Αλλη προσφορα αυτη

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε το κινητο μηπως παρατηρειτε καποιες οριζοντιες γραμμες στην οθονη; Να σας εξηγησω. Μοιαζει σαν να μην λειτουργουν τα 16.000.000 χρωματα στα Windows αλλα τα 256.000. Σαν να μην αλλαζει ομαλα η οθονη τα χρωματα. Αν μπορειτε κοιταξτε την μπαρα (εκει που ειναι ολες οι ενδειξεις μπαταρια κλπ) και δειτε αν αλλαζει ομαλα απο το μαυρο στο γκρι. Σε εμενα μπορεις να ξεχωρισεις τους τονους των χρωματων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε το κινητο μηπως παρατηρειτε καποιες οριζοντιες γραμμες στην οθονη; Να σας εξηγησω. Μοιαζει σαν να μην λειτουργουν τα 16.000.000 χρωματα στα Windows αλλα τα 256.000. Σαν να μην αλλαζει ομαλα η οθονη τα χρωματα. Αν μπορειτε κοιταξτε την μπαρα (εκει που ειναι ολες οι ενδειξεις μπαταρια κλπ) και δειτε αν αλλαζει ομαλα απο το μαυρο στο γκρι. Σε εμενα μπορεις να ξεχωρισεις τους τονους των χρωματων.

 

Φιλαρακι πας σφερα για το σερβις και αλλαγη οθονης:cry::cry::cry:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη στειλει για αλλαγη οθονης. Τωρα μου το επεστρεψαν με καμενο πιξελ παλι, με λωριδες και κιτρινη πανω γωνια. ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ Γ... το κινητο δεν εχει κλεισει ουτε 1,5 βδομαδα. Edited by Techguru
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρελενεστε .

 

Για να μην λεμε οτι θελουμε και τα βαζουμε με τους πωλητες να πω τι ισχυει .

 

Ειχα παει στο Πλαισιο Θεσσαλονικης πριν μια βδομαδα και μου ειπε : "Το εχω στα 379 και δωρο BluRay . Εχω ενα τελευταιο κομματι bluray (και μου το δειξε κιολας ) και η προσφορα ειναι μεχρι να το παρει καποιος "

 

Αρα σε ολα τα καταατηματα εγινε αυτη η προσφορα και οποιος προλαβε ηταν τυχερος .

 

Επισης ισχυε και αυτο που ειπε καποιος πιο πανω , Οτι με συνδεση Vodafone σου το δινει 299 και bluray δωρο . Αλλη προσφορα αυτη

 

Μαλιστα...ακριβως το ιδιο μου παν κι εμενα, το τελευταιο κομματι μου δωσαν υποτιθεται ! Εχουν πολλα τελευταια κομματια :p 300 το εδιναν την προπερασμενη βδομαδα χωρις δωρο, τωρα 380 με το blu-ray. Το οποιο το πουλαω πολυ φτηνα !

Σχετικα με τον φιλο που το αγορασε 249, σφραγισμενο το πηρες τοσο ; Κι οταν λεω σφραγισμενο, εννοω πως υπαρχει μια λευκη ταινια ασφαλειας εξω απο το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη στειλει για αλλαγη οθονης. Τωρα μου το επεστρεψαν με καμενο πιξελ παλι, με λωριδες και κιτρινη πανω γωνια. ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝΕ το κινητο δεν εχει κλεισει ουτε 1,5 βδομαδα.

 

Καταλαβαίνουμε την οργή σου, αλλά εμείς δεν είμαστε υποχρεωμένη να ακούμε (διαβάζουμε) βωμολοχίες..!!!:mad:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη στειλει για αλλαγη οθονης. Τωρα μου το επεστρεψαν με καμενο πιξελ παλι, με λωριδες και κιτρινη πανω γωνια. ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝΕ το κινητο δεν εχει κλεισει ουτε 1,5 βδομαδα.

 

σου ξεκινησε προβληματα μαλλον ωρα για αλλαγη, στελτο παλι πισω στο σερβις και αν στο φτιαξουν πας για αλλαγη εφόσον μπορεις:O:O

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα παλι μαζι τους. Μου ειπαν οτι θα με παρουν αυριο για να λυσουν το θεμα. Δηλαδη να αρχισω να κλαιω τα 300 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα παλι μαζι τους. Μου ειπαν οτι θα με παρουν αυριο για να λυσουν το θεμα. Δηλαδη να αρχισω να κλαιω τα 300 ευρω;

 

ολα ειναι σχετικα, η που θα στο φτιαξουν η θα σου αρχισει προβληματα, ξεκινα απο το σερβις και βλεπεις..

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...ακριβως το ιδιο μου παν κι εμενα, το τελευταιο κομματι μου δωσαν υποτιθεται ! Εχουν πολλα τελευταια κομματια :p 300 το εδιναν την προπερασμενη βδομαδα χωρις δωρο, τωρα 380 με το blu-ray. Το οποιο το πουλαω πολυ φτηνα !

Σχετικα με τον φιλο που το αγορασε 249, σφραγισμενο το πηρες τοσο ; Κι οταν λεω σφραγισμενο, εννοω πως υπαρχει μια λευκη ταινια ασφαλειας εξω απο το κουτι.

 

σφραγισμενο.....

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα παλι μαζι τους. Μου ειπαν οτι θα με παρουν αυριο για να λυσουν το θεμα. Δηλαδη να αρχισω να κλαιω τα 300 ευρω;

 

Να μη σου λυσουν κανενα θεμα. Επιστροφη χρηματων απαιτησε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουστε τι παρατηρησα!μερικες φορες το κινητο ξεκινάει να παίζει μόνο του μουσική μετά την αναβάθμιση!!

μου το εχει παθει 2 φορες!την πρωτη φορα νομιζα οτι εφταιγα εγω και οτι την ειχα ξεχασει ανοιχτη παρολο που δεν ακουω σχεδον καθολου μουσικη απο το κινητο(πολυ σπανια)!σημερα το πρωι το κινητο ξεκινησε και επαιζε μουσικη μονο του αλλα πολυ σιγα ισα ισα που ακουγοταν η μουσικη και ετσι ξυπνησα!στην αρχη νομιζα οτι το τραγουδι ηταν στο ονειρο μου αλλα τελικα το κινητο ειχε ξεκινησει να παιζει μονο του ενω το προηγουμενο βραδυ που το ακουμπησα στο κομοδινο μου δεν επαιζε σιγουρα η μουσικη!!ολα αυτα εγιναν απο την στιγμη που περασα την 2,3!!

ποσο τραγικο!!σας εχει τυχει κατι παρομοιο?? :(:(:lol::(:(;);)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα μου κανει και μενα στο μενου ομως για να δεις τι καταναλωνει την μπαταρια!ειναι σαν να εχει μια στραβη γραμμη πανω πανω!!

 

Και ο πανικος μολις ξεκινησε ! Εκεινη η γραμμη ειναι σαν στατιστικο διαγραμμα, δεν ειναι προβλημα της οθονης !

Link to comment
Share on other sites

Και ο πανικος μολις ξεκινησε ! Εκεινη η γραμμη ειναι σαν στατιστικο διαγραμμα, δεν ειναι προβλημα της οθονης !

χαχαχα!!το κοιταζα εδω και καιρο και τωρα ξαναμπηκα να το προσεξω και αυτο παρατηρησα και εγω!!

χαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::p:p:p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουστε τι παρατηρησα!μερικες φορες το κινητο ξεκινάει να παίζει μόνο του μουσική μετά την αναβάθμιση!!

μου το εχει παθει 2 φορες!την πρωτη φορα νομιζα οτι εφταιγα εγω και οτι την ειχα ξεχασει ανοιχτη παρολο που δεν ακουω σχεδον καθολου μουσικη απο το κινητο(πολυ σπανια)!σημερα το πρωι το κινητο ξεκινησε και επαιζε μουσικη μονο του αλλα πολυ σιγα ισα ισα που ακουγοταν η μουσικη και ετσι ξυπνησα!στην αρχη νομιζα οτι το τραγουδι ηταν στο ονειρο μου αλλα τελικα το κινητο ειχε ξεκινησει να παιζει μονο του ενω το προηγουμενο βραδυ που το ακουμπησα στο κομοδινο μου δεν επαιζε σιγουρα η μουσικη!!ολα αυτα εγιναν απο την στιγμη που περασα την 2,3!!

ποσο τραγικο!!σας εχει τυχει κατι παρομοιο?? :(:(:lol::(:(;);)

 

Δεν έχει ξανά αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα..... κοίτα στης ρυθμίσεις μην παίζει κάτι, στο ξυπνητήρι, στην μουσική, κάποια ρύθμιση το προκαλεί και ανοίγει..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...ακριβως το ιδιο μου παν κι εμενα, το τελευταιο κομματι μου δωσαν υποτιθεται ! Εχουν πολλα τελευταια κομματια :p 300 το εδιναν την προπερασμενη βδομαδα χωρις δωρο, τωρα 380 με το blu-ray. Το οποιο το πουλαω πολυ φτηνα !

Σχετικα με τον φιλο που το αγορασε 249, σφραγισμενο το πηρες τοσο ; Κι οταν λεω σφραγισμενο, εννοω πως υπαρχει μια λευκη ταινια ασφαλειας εξω απο το κουτι.

 

Στην Θεσσαλονικη το πηρες ?

 

Μπορει να μην ειχε παρει κανενας μια βδομαδα το συγκεκριμενο κινητο ή να ξαναφεραν bluray ....:happy:

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω τα Widget της μαμάς LG (των καιρό και την ώρα) στο SPB 3D SHELL που χρησιμοποιώ.??? Γιατί το SPB SHELL δεν τα βλέπει τα Widget της LG..!:confused:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονικη το πηρες ?

 

Μπορει να μην ειχε παρει κανενας μια βδομαδα το συγκεκριμενο κινητο ή να ξαναφεραν bluray ....:happy:

 

Nαι, στο Πλαισιο του κεντρου. Απλα ταζουν σε ολους το "τελευταιο" :)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνουμε την οργή σου, αλλά εμείς δεν είμαστε υποχρεωμένη να ακούμε (διαβάζουμε) βωμολοχίες..!!!

 

Sorry το διορθωσα, αλλα ετσι που την επαθα με την LG δεν βλεπω να βρισκω ακρη και ουτε μπορω να πεταω 300 ευρω εδω και εκει.

 

P.S Φανταζομαι "υποχρεωμένοι" εννοουσες και οχι "υποχρεωμενη".

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια.

Εμπαινα με το optimus one που ειχα στο skai.gr και εβλεπα κανονικα τηλεοραση μεσα απο το site.

Υπ'οψην οτι το κινητακι δεν υποστηριζε flash.

Τωρα με το 2χ δεν γινεται.Βλεπω στην αρχη την διαφημιση και μετα κανει να φορτωσει αλλα δεν γινεται τιποτα.

Οχι πως τρεχει κατι απλα απο περιεργεια.Λειπει καποιος codec;

Ηταν καλη φαση γιατι εβλεπες τηλεοραση σε πληρη οθονη και με πολλη καλη ποιοτητα και χωρις flash.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ξανά αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα..... κοίτα στης ρυθμίσεις μην παίζει κάτι, στο ξυπνητήρι, στην μουσική, κάποια ρύθμιση το προκαλεί και ανοίγει..!!!

 

οχι δεν παιζει κατι με το ξυπνητηρι και τις ρυθμισεις!απλα ξεκιναει η μουσικη και πρεπει να κατεβασω την μπαρα του android και να πατησω pause την μουσικη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...