Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιτα των καλυτερα

 

Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι έχει κάτι σαν περίγραμμα. Ο μαμίσιος του 2Χ δεν έχει και αυτό μου αρέσει πιο πολύ!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μ αρεσει παρα πολυ αυτος ο καιρος μπορει να μου πει καποιος αν ξερει αν μπαινει και πως???????????

 

Μηπως ειναι αυτο ; Μοιαζει πολυ παντως....

https://market.android.com/details?id=com.mediawoz.goweather.lgstyle&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tZWRpYXdvei5nb3dlYXRoZXIubGdzdHlsZSJd

Link to comment
Share on other sites

O καλυτερος καιρος ειναι αυτος Fancy Widgets απλα τέλειος φουλ Ελληνικα με ολες τις περιοχες στα ελληνικα και παρα πολλα σκιν σε ρολόι καιρο κλπ!!:):):)
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν καποιος ειδε το ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα για το καμενο πιξελ που εντοπισα στο κινητο που παρελαβα σημερα:cry:! Τελικα επικοινωνησα με την LG και μου ειπαν οτι θα περασει κουριερ να το παρει (μονο την συσκευη χωρις μπαταριες ή οποιο αλλο παρελκομενο). Ξερετε αν θα παρω το ιδιο κινητο πισω ή καποιο νεο; Επισης υπαρχει περιπτωση να μου χρεωσουν τιποτα και τελος ξερετε αν επιστρεφουν το κινητο μεσα σε ευλογο χρονικο διαστημα; Φοβαμαι μην μπλεξω και ειμαι στα τηλεφωνα ολη μερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν καποιος ειδε το ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα για το καμενο πιξελ που εντοπισα στο κινητο που παρελαβα σημερα:cry:! Τελικα επικοινωνησα με την LG και μου ειπαν οτι θα περασει κουριερ να το παρει (μονο την συσκευη χωρις μπαταριες ή οποιο αλλο παρελκομενο). Ξερετε αν θα παρω το ιδιο κινητο πισω ή καποιο νεο; Επισης υπαρχει περιπτωση να μου χρεωσουν τιποτα και τελος ξερετε αν επιστρεφουν το κινητο μεσα σε ευλογο χρονικο διαστημα; Φοβαμαι μην μπλεξω και ειμαι στα τηλεφωνα ολη μερα.

Αφού το πήρε το σερβις, μην ανησυχείς. Το πιο πιθανό είναι να σου αλλάξουν οθόνη και σε ~4 εργάσιμες θα το έχεις σπίτι σου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι doa λογικά θα του δώσουν άλλο και δε θα πάει στο service. Πάντως από after sales care σκίζουν με την on site εγγύηση.

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω να μου δωσουν αλλο, γιατι στο καταστημα που το πηρα λενε οτι και καλα δεν ειναι DOA αφου το κινητο δουλευει κανονικα και επισης μου ειπαν να κρατησω και ολα τα παρελκομενα του κουτιου. Μια αλλη ερωτηση που εχω ειναι σχετικα με την μπαταρια. Το εχω φορτισει μια φορα και το βραδυ το εσβησα ηταν στα 45%, αλλα τωρα που το ανοιξα η μπαταρια ειναι στο 6%. Πεφτει η μπαταρια οταν εινει κλειστο ή απλα επειδη ειναι καινουρια ακομα τα κανει αυτα;
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλαρακι σε υπερ ευχαριστω ειναι ολα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι σε υπερ ευχαριστω ειναι ολα τα λεφτα.

 

 

Το GO Weather Widget Skin LG μπορείς να το κατεβάσεις και να το βάλεις χωρείς το GO Launcher??? εχω το SPB Shell 3D

Launcher!!!

 

θέλει και το GO Weather GO Dev Team και ειναι ο.k.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το GO Weather Widget Skin LG μπορείς να το κατεβάσεις και να το βάλεις χωρείς το GO Launcher??? εχω το SPB Shell 3D Launcher!!!

 

Πρεπει να κανεις το GO Weather εγκατασταση το οποιο ειναι ανεξαρτητο απο το GO Launcher και μετα περνας το skin.

https://market.android.com/details?id=com.mediawoz.goweather&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος με το τηλέφωνο και εντυπωσιασμένος. Μία ερωτηση γιατί έχω πρόβλημα. Πως βλέπουμε την εξωτερική κάρτα μνήμης έτσι ώστε να την βάλω στο mybackup και να κάνω επαναφορά δεδομένων?
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το 2χ και ήθελα να σας ρωτήσω το brown είναι όντως καφέ, είναι το ίδιο πράγμα ή παραπλήσιο με το μάυρο ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη η LG τα μασαει με το θεμα της εγγυησης αν το κινητο δεν ειναι ελληνικο λεγοντας οτι "Μπορει να εχει διαφορετικα χαρακτηριστικα αρα μονο για αναβαθμιση software μπορουμε να το καλυψουμε " , υπαρχει τροπος να ελεξω με το ΙΜΕΙ αν το κινητο προοριζοταν για Ελλαδα ωστε να εχω καλυψη ?

 

Υ.Γ Στην LG μου ειπαν δεν μπορουν να το ελεξουν αν τους δωσω το ΙΜΕΙ ... καλο κι αυτο

 

Καποιος παιδια που να ξερει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

@geovision

δε θυμαμαι τη "διαδρομη" σε στοκ ρομ αλλα ελεγξε με εναν file explorer

 

@jimtheo

ειναι αρκετα σκουρο καφε.Δεν υπαρχει σε μαυρο.Νομιζα πως θα με ενοχλουσε γιατι ηθελα μαυρο αλλα τελικα δε χτυπαει στο ματι.Δες κανα βιντεο στο εσυσωληνα για να καταλαβεις

 

@kprse

Εγω ξερω πως απο τη στιγμη που εχεις lg optimus 2x και οχι g2x θα επρεπε να καλυπτεσαι κανονικοτατα!!!!

Δυστυχως δε γνωριζω αν τα IMEI ειναι προκαθορισμενες παρτιδες προς συγκεκριμενες χωρες ωστε να ξερεις αν προοριζοταν για Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους !!! :)

είμαι ανάμεσα σε Galaxy S Plus - Xperia Arc S - Optimus 2X (λευκό χρώμα πάντα :p )

το 'χει αγοράσει κανείς σε άσπρο το Optimus 2X ?

το είδα τις προάλες σε κάτι photos . . πολύ όμορφο μπορώ να πω :D

 

http://techblog.gr/mobile/lg-optimus-2x-white-2115/

 

http://www.engadget.com/photos/white-lg-g2x-hands-on/#4429817

 

δεν τό'χω δει όμως σε hands-on video στο youtube και παραξενεύομαι :worry:

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος με το καμένο πίξελ....τι έγινε τελικά; έχω και εγώ ένα αξίζει να το αλάξω; αν είναι να μου επισκευάσουν το κινητό δεν θέλω με τπτ αν είναι να πάει ως DOA και να πάρω άλλο οκ. Edited by deathlok
φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

@Nicolas_D

ωραιο πρεπει να ειναι σε λευκο αλλα καλυτερα να φτιαξεις thread στο επιλογη κινητου για να σου πουν και αυτοι που εχουν τα αλλα δυο κινητα τη γνωμη τους(αλλα αφου το κριμα ειναι στο λαιμο σου για το offtopic :p εγω θα προτιμουσα το LG 2X)

 

@sfortis

Εχουν κολλησει εκει(και ουσιαστικα στη 203 γιατι η 204 ειναι ακριβως η ιδια με τη 203) γιατι εχουν πεσει ολοι με τα μουτρα στην ICS.Δυστυχως με το δικο μας θα ασχοληθουν αργοτερα γιατι λογω ελλειψης source code της nvidia δεν ειναι ευκολο να παιξουν με τον kernel.Υπομονη!!!Ουτως η αλλως κατα τη προσωπικη μου αποψη ολα δουλευουν ρολοι με τη 203-204 οποτε ειμαι ικανοποιημενος.

 

 

edit:Οπως γραφει ο φιλος Tsaglis απο κατω δεν βγαινει νεα nigthly λογω του σερβερ-bot αλλα και να βγει οι αλλαγες ειναι ως επι των πλειστων για ICS

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται με τις nightly? γιατί έχουμε κολλήσει στην 204??

 

Κάποιο πρόβλημα έχουν σε hardware επίπεδο με τους σερβερ.

Αν και έχουν πέσει με τα μούτρα στο ICS (v4), για να ξεκινήσουν το CM V9.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος με το καμένο πίξελ....τι έγινε τελικά; έχω και εγώ ένα αξίζει να το αλάξω; αν είναι να μου επισκευάσουν το κινητό δεν θέλω με τπτ αν είναι να πάει ως DOA και να πάρω άλλο οκ.

 

Για επισκευη θα παει λογικα... Θα ξερω την επομενη βδομαδα λογικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους !!! :)

είμαι ανάμεσα σε Galaxy S Plus - Xperia Arc S - Optimus 2X (λευκό χρώμα πάντα :p )

το 'χει αγοράσει κανείς σε άσπρο το Optimus 2X ?

το είδα τις προάλες σε κάτι photos . . πολύ όμορφο μπορώ να πω :D

 

http://techblog.gr/mobile/lg-optimus-2x-white-2115/

 

http://www.engadget.com/photos/white-lg-g2x-hands-on/#4429817

 

δεν τό'χω δει όμως σε hands-on video στο youtube και παραξενεύομαι :worry:

 

χαχα εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Νexus S! αν βρεις κανενα βιντεακι να το δειχνει ποσταρε το.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για επισκευη θα παει λογικα... Θα ξερω την επομενη βδομαδα λογικα.

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ δεν θα το στείλω, ούτε χωρίς κινητό θέλω να μείνω ούτε τους έχω εμπιστοσύνη να μου ανοιγοκλείσουν το κινητό.

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες αυτο (Δυστυχως με το δικο μας θα ασχοληθουν αργοτερα γιατι λογω ελλειψης source code της nvidia δεν ειναι ευκολο να παιξουν με τον kernel)τι ακριβως εννοεις;μπορεις να το κανεις πιο νια νια σε παρακαλω για να το καταλαβω κ εγω που ειμαι ασχετος ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...