Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Καλό μήνα σ΄όλους!

1.Από πού επιλέγουμε αν θα λειτουργειι το κινητό σαν USB αποθηκευτικό ή όχι.Προς το παρόν βάζω-βγάζω το usb καλώδιο και επιλέγω από τις επιλογές που μου βγάζει το τηλέφωνο.

2.Προσπαθώ να εγκαταστήσω το navigon ή το iGo sτην sd κάρτα αλλά αυτά από μόνα τους πηγαίνουν στην εσωτερική μνήμη.

Sorry αν απαντήθηκαν ήδη αλλά 186 σελίδες είναι πολλές για μελέτη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
1.Από πού επιλέγουμε αν θα λειτουργειι το κινητό σαν USB αποθηκευτικό ή όχι.Προς το παρόν βάζω-βγάζω το usb καλώδιο και επιλέγω από τις επιλογές που μου βγάζει το τηλέφωνο.

2.Προσπαθώ να εγκαταστήσω το navigon ή το iGo sτην sd κάρτα αλλά αυτά από μόνα τους πηγαίνουν στην εσωτερική μνήμη.

 

1. Αυτό κάνουμε όλοι.

2. Δεν υποστηρίζουν τα συγκεκριμένα εγκατάσταση αλλού εκτός της κύριας μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό κάνουμε όλοι.

2. Δεν υποστηρίζουν τα συγκεκριμένα εγκατάσταση αλλού εκτός της κύριας μνήμης.

1.Εντάξει τότε.Πάντως τόσο δύσκολο ηταν να βγάλουν κάποια επιλογή? 100 φορές τη μέρα βάλε βγάλε θα χαλάσει κάποια στιγμή η usb είσοδος.

2.2 GB το καθένα με όλους τους χάρτες θα γεμίσει γρήγορα.Η 8 GB sd που έβαλα άχρηστη είναι?Η μόνο για τραγούδια και video χρησιμεύει?

3.Και κάτι τελευταίο:Από που επιλέγουμε το δίκτυο GSM κλπ?

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2.2 GB το καθένα με όλους τους χάρτες θα γεμίσει γρήγορα.Η 8 GB sd που έβαλα άχρηστη είναι?Η μόνο για τραγούδια και video χρησιμεύει?

 

Άσε τους χάρτες και τα αρχεία του προγράμματος στην κάρτα σου. Θα δουλέψουν τα προγράμματα που σε ενδιαφέρουν. Το Don't Panic και το Sygic Mobile Maps για παράδειγμα δουλεύουν μόνο αν έχεις τα πάντα στην εσωτερική μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3.Και κάτι τελευταίο:Από που επιλέγουμε το δίκτυο GSM κλπ?

 

Ρυθμίσεις / Στοιχεία ασυρμάτου ελέγχου / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / "Χρήση μόνο δικτύου 2G" ή "Λειτουργία δικτύου"

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσε τους χάρτες και τα αρχεία του προγράμματος στην κάρτα σου. Θα δουλέψουν τα προγράμματα που σε ενδιαφέρουν. Το Don't Panic και το Sygic Mobile Maps για παράδειγμα δουλεύουν μόνο αν έχεις τα πάντα στην εσωτερική μνήμη.

Τα έβαλα στην κάρτα αλλά δεν τα βρίσκουν το navigon και το iGO.Μόλις τα μεταφέρω ατην εσωτερική μνήμη δουλεύουν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / Στοιχεία ασυρμάτου ελέγχου / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / "Χρήση μόνο δικτύου 2G" ή "Λειτουργία δικτύου"

Το βρηκα.Ευχαριστώ athanaso.Τελικά θέλει ψάξιμο το άτιμο :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με έμενα... μετά από την αναβάθμιση μέσο του pc το κινητό άρχισε να κάνει διάφορα κολλήματα και το πιο βασικό είναι ότι ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και όλα κομπλέ όσοι με καλούν δείχνει ότι το Τηλ καλεί κανονικά έμενα δεν κάνει τπτ ούτε μνμτα και όταν καλώ εγώ δείχνει ότι καλεί τον αριθμό χωρίς να κάνει τελικά την κλήση και γραφεί sim tool οκ.... απ ότι διάβασα το είχε και άλλος το αντίστοιχο πρόβλημα και του πέρασαν ξανά το λογισμικό...και λέω εγώ τώρα μήπως να το πολεμούσα μονός μου η να το πάω να το φτιάσουν αυτοί?..

 

Φιλε και εγω εχω αυτο το προβλημα αφοτου περασα στην εκδοση V10b την οποια εκανα μεσα απο το ιδιο το τηλεφωνο και οχι απο pc..Χθες που εβαλα καρτα στο κινητο και εκανα κατι δοκιμες δουλευε..και τωρα που γραφω το ποστ το ξαναδοκιμασα και δουλευει.Γινεται με factory reset να ξαναπαμε στην V10a αν χρειαστει;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα έβαλα στην κάρτα αλλά δεν τα βρίσκουν το navigon και το iGO.Μόλις τα μεταφέρω ατην εσωτερική μνήμη δουλεύουν μια χαρά

 

iGO και NDrive πάντως που τα έχω στην κάρτα δουλεύουν κανονικά. Φυσικά η εγκατάσταση γίνεται στην κύρια μνήμη αλλά χάρτες και παρελκόμενα αρχεία τα έχω όλα στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

iGO και NDrive πάντως που τα έχω στην κάρτα δουλεύουν κανονικά. Φυσικά η εγκατάσταση γίνεται στην κύρια μνήμη αλλά χάρτες και παρελκόμενα αρχεία τα έχω όλα στην κάρτα μνήμης.

Εγκατέστησες πρώτα το πρόγραμμα και μετά τους χάρτες ή το αντίθετο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα πριν οτι η CM ετοιμαζει λογισμικο 2.3.4 gingerbread σε ενα ποστ του twitter ..αλλα γραφει οτι ειναι για LG P999..τι διαφορα εχει η LG P990 απτην LG P999???εχω μπερδευτει :O:O:O
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γειας!καινουργιοσ κατοχος...σε γενικες γραμμες αρκετα καλο τηλεφωνο αλλα μια ερωτηση..αρχεια .mkw δεν παιζει?ακομα και μερικα 720p .mp4 δεν τα παιζει! ειναι δυνατον?! και δοκιμασα και αλλους players..το galaxy τα παιζει ολα...υπαρχει καμια λυση γιαυτο?ειναι πολυ παραξενο παντως διπυρηνο με tegra2 και να εχει προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γειας!καινουργιοσ κατοχος...σε γενικες γραμμες αρκετα καλο τηλεφωνο αλλα μια ερωτηση..αρχεια .mkw δεν παιζει?ακομα και μερικα 720p .mp4 δεν τα παιζει! ειναι δυνατον?! και δοκιμασα και αλλους players..το galaxy τα παιζει ολα...υπαρχει καμια λυση γιαυτο?ειναι πολυ παραξενο παντως διπυρηνο με tegra2 και να εχει προβλημα...

 

Καλoρίζικο.Φίλε μου δεν έχω ιδεα.Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με την εφαρμογή Rock Player.

https://market.android.com/details?id=com.redirectin.rockplayer.android.unified.lite&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγκατέστησες πρώτα το πρόγραμμα και μετά τους χάρτες ή το αντίθετο?

 

Στον ίδιο φάκελο στην κάρτα μνήμης έχω αρχείο εγκατάστασης και χάρτες.

 

παιδια ειδα πριν οτι η CM ετοιμαζει λογισμικο 2.3.4 gingerbread σε ενα ποστ του twitter ..αλλα γραφει οτι ειναι για LG P999..τι διαφορα εχει η LG P990 απτην LG P999???εχω μπερδευτει :O:O:O

 

Έχει βγει ήδη για το O2X (P990)... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=303715

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο φάκελο στην κάρτα μνήμης έχω αρχείο εγκατάστασης και χάρτες.

Aυτό πάλι πώς το κατάφερες? :shock: ?Οταν κάνω εγκατάσταση δεν με ρωτάει που να βάλει αρχεία εγκατάστασης.Τα βάζει από μόνο του στην εσωτερική μνήμη.Αν μεταφέρω τους χάρτες κλπ στην sd βγάζει μήνυμα:"Το Mobile Navigator χρειάζεται και άλλα αρχεία στην κάρτα μνήμης...Κατεβάστε τα με WLAN ...κλπ" Μόλις τα επιστρέψω τα αρχεία εκεί που ήταν...όλα καλά

Aπ΄ότι παρατήρησα δεν παίζει το ράδιο σε λειτουργία πτήσης...

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aπ΄ότι παρατήρησα δεν παίζει το ράδιο σε λειτουργία πτήσης...

 

Λογικό. Όσον αφορά το GPS, πάντα έτσι δούλευε ανεξαρτήτως rom. Διευκρινίζω πάλι ότι η εγκατάσταση της εφαρμογής γίνεται στην κύρια μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Όσον αφορά το GPS, πάντα έτσι δούλευε ανεξαρτήτως rom. Διευκρινίζω πάλι ότι η εγκατάσταση της εφαρμογής γίνεται στην κύρια μνήμη.

Nαι το κατάλαβα αυτό αλλά δεν ξέρω πώς τα κατάφερες και "βλέπει" τα αρχεία στην sd.Προσπαθώ 2 ώρες.Εχω δοκιμάσει διάφορα αλλά ...τίποτα!Μάλλον δεν ψώνισα καλά από το "μαγαζάκι" ;)

Link to comment
Share on other sites

με την modaco fr13 fear edition 6.1 ειμαι στα 3100 με full εφαρμογες το κινητο και παει αρκετα καλα μπορω να πω ;)

με την ΤΚ και εγω τα ιδια νουμερα ειχα πανω κατω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω android κινητό. Όσα κινητά είχα μέχρι στιγμής ήταν Nokia. Είμαι μεταξύ του LG 2X και του Samsung Galaxy S2. Θέλω να ρωτήσω αν οι android εφαρμογές είναι δωρεάν και -το βασικό- τι γίνεται με πρόγραμμα πλοήγησης, πρέπει να το αγοράσω; Το λέω γιατί στα Nokia έβρισκα σπασμένα. Και κάτι τελευταίο: κάτι διάβασα για root των android κινητών. Αν αυτό δεν το κάνω, μπορώ να έχω τζάμπα τις εφαρμογές στο κινητό; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω android κινητό. Όσα κινητά είχα μέχρι στιγμής ήταν Nokia. Είμαι μεταξύ του LG 2X και του Samsung Galaxy S2. Θέλω να ρωτήσω αν οι android εφαρμογές είναι δωρεάν και -το βασικό- τι γίνεται με πρόγραμμα πλοήγησης, πρέπει να το αγοράσω; Το λέω γιατί στα Nokia έβρισκα σπασμένα. Και κάτι τελευταίο: κάτι διάβασα για root των android κινητών. Αν αυτό δεν το κάνω, μπορώ να έχω τζάμπα τις εφαρμογές στο κινητό; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

Android FAQ - απορίες "αρχάριων" (noob topic)

[ΣΥΓΚΡΙΣΗ] lg optimus 2x vs samsung galaxy s2 vs motorola atrix

[ΣΥΓΚΡΙΣΗ] LG Optimus 2X vs Galaxy S II

 

Είναι όλα απαντημένα εκεί. Ψάξε λίγο το φόρουμ πριν αρχίσεις να κάνεις έτσι γενικές και αόριστες ερωτήσεις...

Για το αν μπορείς να βάλεις παράνομα εφαρμογές, μπορείς χωρίς ρουτ, αλλά στο φόρουμ εδώ δεν επιτρέπονται συζητήσεις όσον αφορά σπασμένες εφαρμογές και ειδικά η ζήτηση τους...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω android κινητό. Όσα κινητά είχα μέχρι στιγμής ήταν Nokia. Είμαι μεταξύ του LG 2X και του Samsung Galaxy S2. Θέλω να ρωτήσω αν οι android εφαρμογές είναι δωρεάν και -το βασικό- τι γίνεται με πρόγραμμα πλοήγησης, πρέπει να το αγοράσω; Το λέω γιατί στα Nokia έβρισκα σπασμένα. Και κάτι τελευταίο: κάτι διάβασα για root των android κινητών. Αν αυτό δεν το κάνω, μπορώ να έχω τζάμπα τις εφαρμογές στο κινητό; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Υπάρχουν περισσότερες δωρεάν (επίσημα) εφαρμογές για android από ότι σε όποιο άλλο λειτουργικό για κινητά. (οι δωρεάν είναι περισσότερες και από το ios) Σαφώς πολύ περισσότερες από ότι στο symbian. Οι περισσότερες δεν θέλουν root. Αλλά και το root τουλάχιστον για το LG αλλά και για τα περισσότερα android είναι ένα κλικ στο κατάλληλο πρόγραμμα και πλήρως αναστρέψιμο. (δες στο section "How to")

 

Πρόγραμμα πλοήγησης δωρεάν offline (χωρίς σύνδεση) δεν υπάρχει αντίστοιχο με το OVI MAPS. Σπασμένα προφανώς υπάρχουν, αλλά δεν επιτρέπεται εδώ ούτε να ρωτάς ούτε να σου απαντάμε για αυτά.

Υπάρχει βέβαια το δωρεάν google maps και θεωρητικά με πλοήγηση αλλά δεν ασχολείται κανένας με αυτό ακόμα καθώς θέλει σύνδεση με το internet. (δεν το έχω ψάξει και καθόλου)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει καθόλου; Μπες στις εφαρμογές και καθάρισε την cache μήπως και είσαι τυχερός.
μπηκα στις εφαρμογες καθαρισα οτι ετρεχε που ειχε σχεση με εφαρμογες μαρκετ αλλα τιποτα, μου γραφει συνεχεια (com.android.vending) προσπαθηστε ξανα,τι να κανω? Εχω επιλεξει δικτυο 2g λεω τωρα μηπως παιζει ρολο,οπως επισης δεν του επιτρεπω προσβαση δεδομενων μεσω δικτυου.Τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω android κινητό. Όσα κινητά είχα μέχρι στιγμής ήταν Nokia. Είμαι μεταξύ του LG 2X και του Samsung Galaxy S2. Θέλω να ρωτήσω αν οι android εφαρμογές είναι δωρεάν και -το βασικό- τι γίνεται με πρόγραμμα πλοήγησης, πρέπει να το αγοράσω; Το λέω γιατί στα Nokia έβρισκα σπασμένα. Και κάτι τελευταίο: κάτι διάβασα για root των android κινητών. Αν αυτό δεν το κάνω, μπορώ να έχω τζάμπα τις εφαρμογές στο κινητό; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το 2Χ.

Είναι φανταστικό κινητό και τπροσωπικά δεν μπορούσα να περιμένω για το πότε θα κυκλοφορούσε το επόμενο διπύρηνο κινητό.

Ασε που το πήρα με λιγότερα από 300ευρώ λόγω επιδότησης απο voda.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να λυσω μια μικρη απορια..τι παιχνιδια υποστηριζει το O2X αν δεν ειναι tegra games?αναφερομαι για παραδειγμα angry birds η asphalt 6! κατεβαζω για υποστηριξη Power VR,Snapdragon η Αdreno για να παιξουν????
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...