Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Διαφωνώ. Το σωστό πείραγμα φέρνει μακράν καλύτερα και εξίσου αξιόπιστα αποτελέσματα από την stock κατάσταση.

 

Η λέξη κλειδί είναι σε bold ;)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Η λέξη κλειδί είναι σε bold ;)

 

Συμφωνώ σε αυτό. Εν ολίγοις κάνοντας τις κατάλληλες δοκιμές καταλήγεις σε configuration που πραγματικά αναδεικνύει ακόμα περισσότερο τις δυνατότητες της συσκευής. Παρόλο που δυστυχώς δεν βλέπουμε ποικιλία από μάγειρες στο xda. Δυστυχώς όλοι στηρίζονται στη rom του Paul (Modaco) και λίγο πολύ είναι όλα τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το σημείο-ορόσημο θα είναι η official 2.3 rom. Αυτή θεωρώ θα δώσει πρώτη ύλη στους "μάγειρες" για custom roms.

Μέχρι τώρα εγώ προσωπικά δεν ψήνομαι να φλασάρω custom rom καθώς δεν βρίσκω πρακτικό λόγο να το κάνω (εκτός αν κάποια μου δίνει αυτονομία 3-4 μέρες με την ίδια χρήση που τώρα μου κρατάει 1,5 μέρα). Τα μπιχλιμπίδια της LG πειράζει που μου αρέσουν; :vava:

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα μπιχλιμπίδια της LG πειράζει που μου αρέσουν; :vava:

 

Μια custom rom δεν σε εμποδίζει από το να τα έχεις. Αλλά από τη στιγμή που είσαι ικανοποιημένος με την official, καλά κάνεις κατά τη γνώμη μου και μένεις εκεί μιας και αν μπεις στη διαδικασία flashαρίσματος cooked rom, θα είσαι μονίμως στην αναζήτηση της καλύτερης rom και των αναβαθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθε φορα που αλλαζετε ρομ διαγραφονται ολα τα αρχεια και οι εφαρμογες απο το κινητο και πρεπει να τα ξαναπερασεις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καθε φορα που αλλαζετε ρομ διαγραφονται ολα τα αρχεια και οι εφαρμογες απο το κινητο και πρεπει να τα ξαναπερασεις ?

 

Από μετάβαση σε εντελώς διαφορετικές rom οφείλεις να κάνεις full wipe. Όταν πρόκειται για αναβάθμιση της ίδιας rom συνήθως όχι (όταν δεν περιέχει major αλλαγές).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μια καρτα μνημης 16gb !το ερωτημα μου ειναι το εξης!πως γινεται να αποθηκευω τα βιντεο και τις φωτογραφιες ποθ τραβαω εκει???και επισης μπορω να βαλω εφαρμογες???

ευχαριστω !:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια πηρα μια καρτα μνημης 16gb !το ερωτημα μου ειναι το εξης!πως γινεται να αποθηκευω τα βιντεο και τις φωτογραφιες ποθ τραβαω εκει???

 

Υπάρχει επιλογή από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

και επισης μπορω να βαλω εφαρμογες???

 

Αν εννοείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές εκεί όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές εκεί όχι.

 

Σε ολα τα android ετσι ειναι ή σ αυτο ειναι ετσι ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε ρυθμισεις καμερας??ανοιγω την καμερα παω στι ρυθμισεις αλλα δεν εχει κατι!!ή παω στις ρυθμισεις του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

πακεταρισα τελικα κι εγω το δικο μου κ αυριο παει στην lg.το προβλημα με τις κλησεις παρεμεινε παρολο που ξαναπερασα τις επαφες,δεν εχει σχεση τελικα.το περιεργο ειναι οτι μου ειπαν εαν το πηγαινα εγω στους αμπελοκηπους θα το κοιταζαν εκε,ι ενω με κουριερ φευγει για θεσσαλονικη!προτιμησα την δευτερη επιλογη λογω ελλειψης χρονου,ειδωμεν...michalis1961 ειχες ξανα προβλημα αφου το πηρες πισω;

 

Δούλεψε κανά δυό μέρες χωρίς πρόβλημα και μετά άρχισε πάλι τα reset, και το κακό είναι ότι δεν τα κάνει σε συγκεκριμένες περιπτώσεις αλλά τελείως τυχαίες, όπως και ότι σήμερα μου έκανε και το πρώτο black out και δεν επανερχόταν παρά μόνο βγάζοντας και ξανά βάζοντας την μπαταρία.

Αύριο μάλλον θα το ξανά πάω στην LG.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ολα τα android ετσι ειναι ή σ αυτο ειναι ετσι ?

 

Σε όλα τα Android. Με "πείραγμα" μπορείς να εγκαταστήσεις στην κάρτα μνήμης. Εδώ όμως το Android σαν κάρτα βλέπει πρώτα την εσωτερική και όχι την εξωτερική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το market οταν παω στις νεες εφαρμογες με το που κανω κλικ μου γραφει υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης market (διαδικασια com.android.vending).προσπαθηστε ξανα. Ξερει καποιος κατι ?
Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να αφησω την modaco με τον fr13 fear edition 6.1,

απλα ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να μου πει πως θα βαλω την stock gallery ??? plsss!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα!Τρομερή συσκευή.Σου κάνει κέφι να το σκαλίζεις όλη μέρα.Μεσω ΟΤΑ μου βγαζει το γνωστό μηνυμα Η συνδεση απέτυχε λόγω σφάλματος επαλήθευσης ταυτότητας.Εχει την V10d.Απ΄ότι διάβασα σε προηγούμενο post μάλλον δεν είναι ελληνική συσκευή.Οι ελληνικές συσκευές ποια version έχουν?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα!Τρομερή συσκευή.Σου κάνει κέφι να το σκαλίζεις όλη μέρα.Μεσω ΟΤΑ μου βγαζει το γνωστό μηνυμα Η συνδεση απέτυχε λόγω σφάλματος επαλήθευσης ταυτότητας.Εχει την V10d.Απ΄ότι διάβασα σε προηγούμενο post μάλλον δεν είναι ελληνική συσκευή.Οι ελληνικές συσκευές ποια version έχουν?

 

την V10A ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα προβλημα με το market οταν παω στις νεες εφαρμογες με το που κανω κλικ μου γραφει υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης market (διαδικασια com.android.vending).προσπαθηστε ξανα. Ξερει καποιος κατι ?

 

Είναι πρόβλημα του market. Το παθαίνουν αυτό οι περισσότεροι ανεξαρτήτως rom και συσκευής.

 

Το πήρα σήμερα!Τρομερή συσκευή.Σου κάνει κέφι να το σκαλίζεις όλη μέρα.Μεσω ΟΤΑ μου βγαζει το γνωστό μηνυμα Η συνδεση απέτυχε λόγω σφάλματος επαλήθευσης ταυτότητας.Εχει την V10d.Απ΄ότι διάβασα σε προηγούμενο post μάλλον δεν είναι ελληνική συσκευή.Οι ελληνικές συσκευές ποια version έχουν?

 

Από που το αγόρασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso απο οσο εχω καταλαβει το κατεχεις αρκετα μπορεις να μου πεις η οποιος αλλος μπορει να ξερει γιατι δεν εμφανιζεται στην gallery το smartshare για να κανω share κατι ? ενω ειναι εγκατεστημενο στο κινητο το smartshare..
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα απο μια αλλη ρομ την stock gallery του optimus και δουλευει μια χαρα το smartshare τωρα .

αν καποιος θελει την stock gallery την ανεβασα εδω:http://www.multiupload.com/TKZX27OM2F

Link to comment
Share on other sites

Παρέα θα πάνε, μαζί με το δικό μου (έφυγε πριν 10 λεπτά). Και σε μένα για Θεσσαλονίκη πάει, όπως λέει το χαρτί της DHL.

Καλό τους ταξίδι και να γυρίσουν γερά!

Πόσες μέρες σου είπαν να υπολογίζεις;

 

δεν μου ειπαν,αρκεστηκαν στο οτι θα καθυστερηση σε σχεση με το αν πηγαινα στους αμπελοκηπους.μακαρι να γυρισουνε γερα αν κ μαλλον.....:X

Δούλεψε κανά δυό μέρες χωρίς πρόβλημα και μετά άρχισε πάλι τα reset, και το κακό είναι ότι δεν τα κάνει σε συγκεκριμένες περιπτώσεις αλλά τελείως τυχαίες, όπως και ότι σήμερα μου έκανε και το πρώτο black out και δεν επανερχόταν παρά μόνο βγάζοντας και ξανά βάζοντας την μπαταρία.

Αύριο μάλλον θα το ξανά πάω στην LG.

 

μου εκανες την καρδια περιβολι,απ οτι βλεπω κ χωρις κινητο θα μεινουμε για αρκετο διαστημα κ μαλλον δεν θα γινει τιποτα.:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση οταν κατεβαζω καποιες εφαρμογες απο το market οπως το angry birds δεν το κανει εγκατασταση βγαζει ενα μυνημα που λεει δεν ειναι δυνατη η αποηκευσγ στην sd,βεβαια δεν το κανει σε ολα αλλα σε καποια.σε στοκ ρομ τις ειχα κανει εγκατασταση ενω τωρα δεν μπορω ξερει κανεις γιατι?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και εγώ το κινητό για service με τα εξής παράπονα: Bleed του backlight. Κακή, πολύ κακή μπαταρία.

Σήμερα πήρα τηλέφωνο και το μόνο που κάνανε ήταν λέει μια αναβάθμιση :/

Το κινητό έφυγε από Πάτρα Τρίτη και μάλλον θα επιστραφεί Τρίτη/Τετάρτη, έτσι για να υπολογίσετε και εσείς που το στείλατε τώρα.

 

καλημερα μια ερωτηση οταν κατεβαζω καποιες εφαρμογες απο το market οπως το angry birds δεν το κανει εγκατασταση βγαζει ενα μυνημα που λεει δεν ειναι δυνατη η αποηκευσγ στην sd,βεβαια δεν το κανει σε ολα αλλα σε καποια.σε στοκ ρομ τις ειχα κανει εγκατασταση ενω τωρα δεν μπορω ξερει κανεις γιατι?

 

Είχα πάθει και εγώ κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω πως φτιάχνεται αλλά με ένα full wipe και πέρασμα μιας άλλης ρομ σίγουρα θα φτιάξει :D

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και εγώ το κινητό για service με τα εξής παράπονα: Bleed του backlight. Κακή, πολύ κακή μπαταρία.

Σήμερα πήρα τηλέφωνο και το μόνο που κάνανε ήταν λέει μια αναβάθμιση :/

Το κινητό έφυγε από Πάτρα Τρίτη και μάλλον θα επιστραφεί Τρίτη/Τετάρτη, έτσι για να υπολογίσετε και εσείς που το στείλατε τώρα.

 

 

 

Είχα πάθει και εγώ κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω πως φτιάχνεται αλλά με ένα full wipe και πέρασμα μιας άλλης ρομ σίγουρα θα φτιάξει :D

"Ευτυχώς" το πρόβλημά μου είναι πιο σταθερό/επαναλαμβανόμενο και δύσκολα θα "λυθεί" με μια αναβάθμιση. Μεγάλη περιέργεια έχω να δώ τι θα κάνουν και σε τι κατάσταση θα το επιστρέψουν. Η τηλεφωνική τους εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή, άριστη για τα ελληνικά δεδομένα, αλλά σε μία καινούρια συσκευή στην αγορά, πόσο καλά θα μπορούν να εντοπίσουν προβλήματα που δεν είναι επαναλαμβανόμενα;

Αν πάντως μου το επιστρέψουν πάλι ελαττωματικό θα ζητήσω αντικατάσταση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση οταν κατεβαζω καποιες εφαρμογες απο το market οπως το angry birds δεν το κανει εγκατασταση βγαζει ενα μυνημα που λεει δεν ειναι δυνατη η αποηκευσγ στην sd,βεβαια δεν το κανει σε ολα αλλα σε καποια.σε στοκ ρομ τις ειχα κανει εγκατασταση ενω τωρα δεν μπορω ξερει κανεις γιατι?

 

Δοκιμασε να κανεις unmount την sd card. Πρεπει να εγκατααταθει ετσι. Μετα την εγκατασταση κανε παλι mount

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...