Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

τελικα την περασα πραγματικα παει παρα πολυ καλα η ρομ !

ξερει κανεις πως μπορω να περασω το stock widget της lg για τον καιρο με την ωρα που εχει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
τελικα την περασα πραγματικα παει παρα πολυ καλα η ρομ !

ξερει κανεις πως μπορω να περασω το stock widget της lg για τον καιρο με την ωρα που εχει ?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10969965&postcount=8

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στα howto το πως γυρναμε σε stock Rom.

Παντως με το καινούριο kernel μιλανε για καλυτερη διαχείρηση μπαταρίας.ποτε πρόλαβαν.....δε ξερω

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προστέθηκε στα howto το πως γυρναμε σε stock Rom.

Παντως με το καινούριο kernel μιλανε για καλυτερη διαχείρηση μπαταρίας.ποτε πρόλαβαν.....δε ξερω

 

Σχετικά με τον οδηγό για το Clockworkmod, μάλλον πρέπει να ανανεωθεί και να γίνει αναφορά στο ROM Manager που υποστηρίζει πλέον το O2X και περνάει πανεύκολα την τελευταία έκδοση του clockworkmod.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλη η ρομ αλλα μεσα σε 6 ωρες τελειωσε η μπαταρια μου και εβαλα ξανα την στοκ ρομ μεχρι να βρω κατι γρηγορο χωρις μεγαλη καταναλωση...

 

και γυρισα κανονικα σε στοκ με το backup μια χαρα ...

Edited by nokpos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον οδηγό για το Clockworkmod, μάλλον πρέπει να ανανεωθεί και να γίνει αναφορά στο ROM Manager που υποστηρίζει πλέον το O2X και περνάει πανεύκολα την τελευταία έκδοση του clockworkmod.

 

Ηθελα να το κανω αυτο αλλα δε ξερω γιατι αλλα δε μπορω να κανω edit στο post του οδηγου για το Clockwork.Δε θελω να κανω νεο post απο κατω για το ιδιο θεμα...!

Οποτε αν μπορει καποιος mod να με βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες καλη η ρομ αλλα μεσα σε 6 ωρες τελειωσε η μπαταρια μου και εβαλα ξανα την στοκ ρομ μεχρι να βρω κατι γρηγορο χωρις μεγαλη καταναλωση...

 

Αν λες για αυτή που προτείνω παραπάνω, βλέπω άνετα δύο μέρες χωρίς πολύ πείραγμα.

 

Κάτι άλλο φταίει και μάλλον έχει να κάνει με τις εφαρμογές που έχεις περάσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο παιδια!!:):)

το εχω το κινητο 4 μερες χωρις να το φορτισω και δεν λεει να πεσει η μπαταρια!!!

δεν του κανω σκληρη χρηση αλλα παιζω κανενα παιχνιδακι στελνω αρκετα μηνυματακαι παιρνω 4-5 τηλεφωνα!

πραγματικα ανυπομωνω να το φορτισω!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο παιδια!!:):)

το εχω το κινητο 4 μερες χωρις να το φορτισω και δεν λεει να πεσει η μπαταρια!!!

δεν του κανω σκληρη χρηση αλλα παιζω κανενα παιχνιδακι στελνω αρκετα μηνυματακαι παιρνω 4-5 τηλεφωνα!

πραγματικα ανυπομωνω να το φορτισω!:lol::lol:

 

μηπως εκλεψες την μπαταρια απο το καινουργιο ο2χ του...τσακ νορρις?

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα!οχι!

συγκεκριμενα η μπαταρια εχει διαρκεσει 62 ωρες !!! :):)

δεν καταλαβαινω γτ εχετε προβλημα με την μπαταρια!

εγω στην αρχη την αφηνα να ξελιγωνεται και μετα την εβαζα να φορτιζει κανενα 12ωρο στο usb αυτο το κανω ακομα και εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα σε σχεση με την αρχη!!

να φανταστειτε παιζαμε 3 ωρες με ενα φιλο μου ασταματητα fruit ninja multiplayer και η μπαταρια επεσε γυρω στο 25 τις εκατο!!!

πολυ καλα ειναι!!!ο μεσος ορος που το φορτιζω ειναι σχεδον καθε 2 μερες....

Link to comment
Share on other sites

ηδη εχουν ετοιμη την 2.3.3 για το g2x Αρα με το καλο να μας ερθει!!!!

 

PaulOBrien

 

@PaulOBrien

G2X Gingerbread builds are 2.3.3 and bump the version to v20 from v10. Will grab some screenshots tomorrow.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

οταν μπαινω μαρκετ απο το πισι, στις συσκευες μου δεν βλεπει το κινητο

αποτελεσμα να μην μπορω να κατεβασω τπτ μεσω του πισι,

απο το κινητο και την εφαρμογη του μαρκετ μπαινει κανονικα και κατεβαζει (απο κινητο μεσο http παλι δεν μου δειχνει την συσκευη στο λογαριασμο μου).

Τι μπορει να φταιει?

:help::help::help:

 

Η μονη αλλαγη που εγινε ητανε η ρομ του κινητου, αλλά στο 1ο βοοτ εκανα παλι bind τη συσκευη με το gmail account mou

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει να κάνει με κάποιο bug του market. Αργά ή γρήγορα πιστεύω θα εμφανιστεί. (Κάνε και κανένα clear cache στον browser του PC σου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δε νομιζω να ειναι θεμα cache γιατι συμβαινει και στους 2 broswers (pc/κινητο)

επισης δε ξερω αν φταιει οτι εφαγε 3-4 rom re-installations και καθε φορα ξαναεκανα το bind μεταξυ κινητου και google account

εχω φρικαρει

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχει να κάνει με τα re-installations, δεν είσαι ο πρώτος βλέπεις.

 

Κατά καιρούς το έβλεπα και εγώ αλλά μόνο προσωρινά. Μετά τις έβλεπε τις συσκευές κανονικά. Γιαυτό πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον τρόπο που ανανεώνει το market. Αν κάνεις λίγο υπομονή... θα την δει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για αυτή που προτείνω παραπάνω, βλέπω άνετα δύο μέρες χωρίς πολύ πείραγμα.

 

Κάτι άλλο φταίει και μάλλον έχει να κάνει με τις εφαρμογές που έχεις περάσει.

 

καλημερα εχω της ιδιες εφαρμογες που ειχα και στην stock rom και με αυτη κραταει 1-2 μερες...

και το θεμα ειναι οτι η ρομ μου αρεσε (vanilla) αλλα δεν μπορω καθε 6 ωρες να το εχω στην φορτηση..

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να την ξαναφλασάρεις. Σιγουρέψου ότι το md5 checksum είναι το ίδιο.

 

αν μου πεις και το πως να το τσεκαρω :D

Link to comment
Share on other sites

πακεταρισα τελικα κι εγω το δικο μου κ αυριο παει στην lg.το προβλημα με τις κλησεις παρεμεινε παρολο που ξαναπερασα τις επαφες,δεν εχει σχεση τελικα.το περιεργο ειναι οτι μου ειπαν εαν το πηγαινα εγω στους αμπελοκηπους θα το κοιταζαν εκε,ι ενω με κουριερ φευγει για θεσσαλονικη!προτιμησα την δευτερη επιλογη λογω ελλειψης χρονου,ειδωμεν...michalis1961 ειχες ξανα προβλημα αφου το πηρες πισω;
Link to comment
Share on other sites

πακεταρισα τελικα κι εγω το δικο μου κ αυριο παει στην lg.το προβλημα με τις κλησεις παρεμεινε παρολο που ξαναπερασα τις επαφες,δεν εχει σχεση τελικα.το περιεργο ειναι οτι μου ειπαν εαν το πηγαινα εγω στους αμπελοκηπους θα το κοιταζαν εκε,ι ενω με κουριερ φευγει για θεσσαλονικη!προτιμησα την δευτερη επιλογη λογω ελλειψης χρονου,ειδωμεν...michalis1961 ειχες ξανα προβλημα αφου το πηρες πισω;

Παρέα θα πάνε, μαζί με το δικό μου (έφυγε πριν 10 λεπτά). Και σε μένα για Θεσσαλονίκη πάει, όπως λέει το χαρτί της DHL.

Καλό τους ταξίδι και να γυρίσουν γερά!

Πόσες μέρες σου είπαν να υπολογίζεις;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !!!!! να κανω ερωτηση ασχετη !!??? χεχεχε

 

ενδιαφερομαι να ανταλλαξω ενα Iphone 4 poy exω με το LG !!!!

 

αξιζει ???? ειμαι κολλημενος με τα ΡΟΥΤΣ και γενικα τα πειραγματα απο παλια με τα HTC που ειχα και φυσικα θελω 4 αρα οθονη

 

 

πιστευετε θα μεινω ευχαριστημενος !!!!! το κινητο θελω να το πειραζω συνεχεια γιαυτο σκεφτομαι να το δωσω για μια αλλαγη και φυσικα για Android ..... ti lete ?????

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια !!!!! να κανω ερωτηση ασχετη !!??? χεχεχε

 

ενδιαφερομαι να ανταλλαξω ενα Iphone 4 poy exω με το LG !!!!

 

αξιζει ???? ειμαι κολλημενος με τα ΡΟΥΤΣ και γενικα τα πειραγματα απο παλια με τα HTC που ειχα και φυσικα θελω 4 αρα οθονη

 

 

πιστευετε θα μεινω ευχαριστημενος !!!!! το κινητο θελω να το πειραζω συνεχεια γιαυτο σκεφτομαι να το δωσω για μια αλλαγη και φυσικα για Android ..... ti lete ?????

 

Τέτοιες συζητήσεις μας επιτρέπονται αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Απευθύνσου εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για πειράγματα όπως βλέπεις υπάρχει αρκετά πρόσφορο έδαφος στο Ο2Χ. Τώρα αντιλαμβάνεσαι πως όσο περισσότερο πειράζεις κάτι τόσο λιγότερο αξιόπιστο γίνεται. Η επιλογή είναι δική σου. Πάντως σαν συσκευή πιστεύω ότι δεν θα σε απογοητεύσει (χωρίς να είμαι και απόλυτος βέβαια καθώς ποτέ δεν είχα το iPhone)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα αντιλαμβάνεσαι πως όσο περισσότερο πειράζεις κάτι τόσο λιγότερο αξιόπιστο γίνεται.

 

Διαφωνώ. Το σωστό πείραγμα φέρνει μακράν καλύτερα και εξίσου αξιόπιστα αποτελέσματα από την stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...