Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Για δώστε βάση στα λεγόμενα και μία βοήθεια αν μπορείτε .

 

Παρέλαβα Παρασκευή πρωί ,

Ενθουσιασμένος .... εξάλλου έρχομαι και από Symbian ... καταλαβαίνεται ..... :lol:

 

Σήμερα το πρωί , αφού έχω ολοκληρώσει μία κλήση πάω να πάρω ένα τηλέφωνο.

Τίποτα , κοιτάω .... καθόλου σήμα και ένα κόκκινο Χ πάνω στην μπάρα γραμμών.

Σκέφτομαι κάτι θα πάτησα .... το βάζω σε λειτουργία πτήσης .... περιμένω ...... το επαναφέρω σε κανονική λειτουργία .... Τίποτα , ξανά γκρι μπάρες με κόκκινο Χ .

Επαναλαμβάνω ..... τίποτα τα ίδια .

Το απενεργοποιώ .... περιμένω .... ανοίγω ..... τίποτα ( Γκρι μπάρες , κόκκινο Χ )

 

Απενεργοποιώ , ανοίγω καπάκι , βγάζω την την Sim .... ανοίγω .... Όλα καλά .

Τις πταίει ?

 

Ενεργοποιώ την DOA 7 ημερών ( και προφανώς την σχετική μανούρα :shifty: ) ή κάτι άλλο ?

Τι φταιει δεν ξερω ακριβως να σου πω, αυτο ομως που θα σου πω ειναι DOA "Αμεσα" για να χεις το κεφαλι σου ησυχο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτα καθάρισε καλά τις επαφές στη sim. Πολύ συχνά είναι το πρόβλημα εκεί και όχι στο τηλέφωνο.

Δοκίμασε και άλλη sim (φίλου ή συγγενή)

Αν το κάνει και σε άλλη πάς για DOA.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια ημουν στα wm και πέρυσι εκανα τη μεταβαση σε android.

Πιστεψε με μολις συνηθίσεις το λειτουργικο και αρχισεις να ξεχωριζεις τα σκουπιδεισον(στο οποιο εχεις απολυτο δικιο!!!) θα δεις οπως εχεις παρα πολλες δυνατοτητες.Προσωπικα δεν υπηρχε κατι στα WM που να μην το βρηκα στo android.

 

 

μου δίνεις κουράγιο φίλε μου:p

ναι είναι λίγο δύσκολα τώρα στην αρχή να τ συνηθίσω..

 

πάντως αν βγεί ότι δεν παίζει κάποιο είδος video θα απογοητευτώ άσχημα:(

είμαι πολύ των v;ideo κ ήλπιζα να περνάω μέχρι και 1080p ταινία κ με το hdmi να το βλεπαμε σε τηλεοράσεις φίλων...βιντεοβραδιές ντέ:D!

 

edit πάντως μεγάλη αβαρία που έκοψαν την συνέχεια των wm.εγώ κ άλλοι που ξέρω

δεν ξέραμε για χρόνο σχεδόν τι να κάνουμε με τα προγράμματα που είχαμε..

 

παίζει να γίνει κάτι τέτοιο λόγω fragmentation στα ανδροιδ?????(τυχαία το πα,αλλά τέτοιες βλακιουλες ακούγαμε και για τα wm πριν κοπούν,τουστυλ δεν μπορούν οι προγραμματιστές να λύσουν ένα προβλημα..)

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

τραγκη η lg που εδωσε το κινητο στη voda.πηγα πλαισο να το παρω με επιδοτηση cosmote και μου παν δεν γινεται μονο με επιδοτηση voda γινεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και κατι ασχετο :P ο doc απο τους καλυτερους μαγειρες στο galaxy ξεκινησε και για το optimus ;) http://romkitchen.org/

 

Έχει ξεκινήσει καιρό. Το κακό είναι ότι (προφανώς λόγω υποχρεώσεων) δεν ακολουθεί τις εξελίξεις (στους Kernel κυρίως).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τραγκη η lg που εδωσε το κινητο στη voda.πηγα πλαισο να το παρω με επιδοτηση cosmote και μου παν δεν γινεται μονο με επιδοτηση voda γινεται.
Στο πλαισιο στην στουρναρη (το παλιο που καηκε) που ειχα ρωτησει την παρασκευη, μου ειπε και με κοσμοτε το κανουμε. Το λεω αυτο με σιγουρια γιατι το ρωτησα.
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο στην στουρναρη (το παλιο που καηκε) που ειχα ρωτησει την παρασκευη, μου ειπε και με κοσμοτε το κανουμε. Το λεω αυτο με σιγουρια γιατι το ρωτησα.

πριν λιγο γυρισα απο το πλαισιο.ειχα παει ετοιμος να το παρω.μου ειπε οτι δεν γινεται να παρω τη συσκευη με επιδοτηση cosmote και μου δειξε και το ταμπελακι στη συσκευη που ειχε για να πειραζεις το οποιο εγραφε μονο προγραμματα vodafone.με ξενερωσε

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο στην στουρναρη (το παλιο που καηκε) που ειχα ρωτησει την παρασκευη, μου ειπε και με κοσμοτε το κανουμε. Το λεω αυτο με σιγουρια γιατι το ρωτησα.

 

λογικα εσενα σου ειπαν μπαρουφες αφου μονο η βοντα το δινει πως θα το παρει με επιδοτηση απο αλλη εταιρια?αν ηταν ετσι στο παλισιο θα μπορουσες να το παρεις και σε προγραμματα της κοτε

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο γυρισα απο το πλαισιο.ειχα παει ετοιμος να το παρω.μου ειπε οτι δεν γινεται να παρω τη συσκευη με επιδοτηση cosmote και μου δειξε και το ταμπελακι στη συσκευη που ειχε για να πειραζεις το οποιο εγραφε μονο προγραμματα vodafone.με ξενερωσε
Σε ποιο συγκεκριμενο καταστημα πηγες? Εκει που σου ειπα οτι μου ειπαν δεν υπαρχει προβλημα πηγες? Δεν ξερω μονο αν αλλαξε κατι απο χθες, αλλα παρασκευη σου ειπα ακριβως τι μου ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο συγκεκριμενο καταστημα πηγες? Εκει που σου ειπα οτι μου ειπαν δεν υπαρχει προβλημα πηγες? Δεν ξερω μονο αν αλλαξε κατι απο χθες, αλλα παρασκευη σου ειπα ακριβως τι μου ειπαν.

 

θεσσαλονικη ειμαι εγω.απο οτι ειδα και στη σελιδα δεν το δεινουν με προγραμματα cosmote.οποτε μαλλον αυτη ηταν η συμφωνια για να συνεργαστει μαζι τους η voda και να δωσει συσκευες και στο πλαισιο.λαλακια της lg που χανει παρα πολλους πελατες αφου σχεδον το 80% εχουν cosmote.

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη ειμαι εγω.απο οτι ειδα και στη σελιδα δεν το δεινουν με προγραμματα cosmote.οποτε μαλλον αυτη ηταν η συμφωνια για να συνεργαστει μαζι τους η voda και να δωσει συσκευες και στο πλαισιο.λαλακια της lg που χανει παρα πολλους πελατες αφου σχεδον το 80% εχουν cosmote.

 

δεν πειραζει εσεις θα παρετε το sgs2!:p:p:p:lol:

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη ειμαι εγω.απο οτι ειδα και στη σελιδα δεν το δεινουν με προγραμματα cosmote.οποτε μαλλον αυτη ηταν η συμφωνια για να συνεργαστει μαζι τους η voda και να δωσει συσκευες και στο πλαισιο.λαλακια της lg που χανει παρα πολλους πελατες αφου σχεδον το 80% εχουν cosmote.
Το καθε καταστημα πλαισιο κανει τα δικα του να το ξερεις αυτο παντως. Στη στουρναρη (αν παρακολουθεις γενικα τα φορουμ στο myphone) εχουν παρει πολλοι κινητα που τα εχει φερει η vodafone και τα πηραν με συμβολαιο cosmote. 100%100 αυτο που σου λεω για το συγκεκριμενο καταστημα της στουρναρη στο κεντρο της αθηνας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ασ πει καποιος που να γνωριζει!

αυτη η καρτα μνημης θα κανει στο κινητο?

 

http://www.amazon.co.uk/SanDisk-SDSDQM-032G-microSDHC-32GB-Card/dp/B003HIWHN0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1302544194&sr=8-1

 

και επισης τι διαφορα εχει η micro sd απο την microSDHC ???

;);)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ασ πει καποιος που να γνωριζει!

αυτη η καρτα μνημης θα κανει στο κινητο?

 

http://www.amazon.co.uk/SanDisk-SDSDQM-032G-microSDHC-32GB-Card/dp/B003HIWHN0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1302544194&sr=8-1

 

και επισης τι διαφορα εχει η micro sd απο την microSDHC ???

;);)

1) θα κανει.

2) Οσες ειναι πανω απο 2 GB ειναι HC. 3) Ειναι πιο ταχυτατες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να παρω 32αρα??ή 16αρα???

εσεις τι προτεινετε??

η 16 αρα εχει 15 λιρες ενω η 32 εχει 49

Αναλογα τι χωρητικοτητα χρειαζεσαι. Με την 16αρα παντως, θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να παρω 32αρα??ή 16αρα???

εσεις τι προτεινετε??

η 16 αρα εχει 15 λιρες ενω η 32 εχει 49

 

 

μην ξεχνας σημαντικο ρολο παιζει και τι κλαση και μαρκα ειναι οι καρτες, πιο πισω εχω προτείνει καποιες αν θες ριξε μια ματια!!

 

αλλη μια που λενε καλα πραγματα (την προτεινει dev της cm7)

http://www.amazon.de/PATRIOT-Signature-Flash-PSF16GMCSDHC10-Flash-Speicherkarte/dp/B004H8FTCK/ref=sr_1_fkmr0_2?ie=UTF8&qid=1302545365&sr=8-2-fkmr0

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω αποφασίσει να αγοράσω το 2Χ μετα απο άπειρο ψάξιμο και διαβάζοντας και τις 124 σελίδες του thread. :p

 

Λέω να το αγοράσω απο το site της vodafone με ενα πρόγραμμα unlimited. (ειμαι ήδη συνδρομητής vodafone.) Αν κάποιος εχει αγοράσει με αυτον τον τρόπο σε ποσες μερες περίπου θα το εχω στα χέρια μου μετα την παραγγελία ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας σημαντικο ρολο παιζει και τι κλαση και μαρκα ειναι οι καρτες, πιο πισω εχω προτείνει καποιες αν θες ριξε μια ματια!!
Οι sundisc ανηκουν στις κορυφαιες.
Link to comment
Share on other sites

Οι sundisc ανηκουν στις κορυφαιες.

 

 

οι lexar ειναι αρκετα γρηγορες οσο για της san αν το ψαξεις θα δεις οτι οι λεξαρ ειναι πιο γρηγορες!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις να κατεβασει απο το Nvidia Tegra zone??!!!

Εμένα μου βγάζει Not Found..the requested item could not be found:wacko:

Link to comment
Share on other sites

οι lexar ειναι αρκετα γρηγορες οσο για της san αν το ψαξεις θα δεις οτι οι λεξαρ ειναι πιο γρηγορες!
Ειπα καπου οτι δεν ειναι γρηγορες οι Lexar.. :blink: Ειπα απλα οτι οι Sundisc ανηκουν στις κορυφαιες γιατι, για τις Sundisc ρωτησε ο φιλος πιο πανω.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα καπου οτι δεν ειναι γρηγορες οι Lexar.. :blink: Ειπα απλα οτι οι Sundisc ανηκουν στις κορυφαιες γιατι, για τις Sundisc ρωτησε ο φιλος πιο πανω.

 

οχι ρε aby μην αρπαζεσαι τεσπα οι σαν ειναι class 2 οποτε παρε κατι αλλο!

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε aby η αρπαζεσαι τεσπα οι σαν ειναι class 2 οποτε παρε κατι αλλο!
Ποιος σου ειπε οτι αρπαζομαι..? :p Δεν ξεχωριζεις και τα ανθρωπακια εσυ.. :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...