Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

ναιιι...αλο το 3gp αλλο το 3gpp!

πιστεψε με ειναι η μερα με την νυχτα!! το 3gpp ειναι σαν το mp4 ισως καλυτερο...

δεν υπαρχει η αναλυση...

 

η κυρια διαφορα ειναι στον ηχο το mp4 γραφει σε AAC που ειναι τρελα καλυτερη η ποιοτητα!!!! και με το 3gpp ο ηχος ειναι απαισιος ειδικα οταν ειναι σε μερος με πολυ θορυβο πχ σε club η μεσα σε αμαξι με δυνατη μουσικη! συν οτι στο 3gpp τα βιντεο κανουν πολλα σπασιματα κανουν δηλαδη την full hd εγγραφη του lg να ειναι για κλαματα μπροστα στο βιντεο πχ του Galaxy s!!!!!!! δεν μιλαμε βεβαια για κινητα που εχουν 'πραγματικη τεχνολογια' οπως iphone 4 η N8 που εχουν 2 μικροφωνα και εδω δεν υπαρχει επαφη πλεον!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε συ λογικο ειναι αυτο που κανει. πιανει την κινηση της γης γυρω απο τον αξονα της :lol::lol::lol::lol:
Voltron? Ειπαμε, πουλα το εσυ :p
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι αφου τεσταρισα τους players που μου υποδειξατε. (mobo player, vplayer, mvideo, rock player, vital player) Περασα βιντεο hd απο μια sanyo xacti, απο το Ν8, απο το galaxy, τα hd απο you tube που ανεφερα και στα προηγουμενα post μου, ενα βιντεο avi απο ψηφιακη φωτογραφικη και μερικα χαμηλης αναλυσης κυριως βιντεο κλιπ παλι απο you tube.

 

Κανενας player δεν τα επαιξε ολα:( Οσον αφορα την αναπαραγωγη hd περιεχομενου χειροτερος ολων αποδειχτηκε ο rock player και σχετικα καλυτερος των υπολοιπων ο vital player.

Το avi της ψηφιακης κολλουσε με ολους τους players και τα χαμηλης αναλυσης flv ο mobo και ο mvideo δεν τα ανοιγαν καθολου:wacko:

 

Επισης μια ταινια κατεβασμενη απο ιντερνετ σε μορφη avi με ενσωματωμενους ομως υποτιτλους την ανοιγαν κανονικα ολοι οι players χωρις κανενα προβλημα.

 

δεν υπαρχει player που να ειναι tegra optimized ακομα αρα οσο και να προσπαθεις θα τρως συνεχεια τα μουτρα σου!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

η κυρια διαφορα ειναι στον ηχο το mp4 γραφει σε AAC που ειναι τρελα καλυτερη η ποιοτητα!!!! και με το 3gpp ο ηχος ειναι απαισιος ειδικα οταν ειναι σε μερος με πολυ θορυβο πχ σε club η μεσα σε αμαξι με δυνατη μουσικη! συν οτι στο 3gpp τα βιντεο κανουν πολλα σπασιματα κανουν δηλαδη την full hd εγγραφη του lg να ειναι για κλαματα μπροστα στο βιντεο πχ του Galaxy s!!!!!!! δεν μιλαμε βεβαια για κινητα που εχουν 'πραγματικη τεχνολογια' οπως iphone 4 η N8 που εχουν 2 μικροφωνα και εδω δεν υπαρχει επαφη πλεον!

αδελφε να σ εχει ο θεος καλα θα την παταγα!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει player που να ειναι tegra optimized ακομα αρα οσο και να προσπαθεις θα τρως συνεχεια τα μουτρα σου!

 

Καλα, μη νομιζεις οτι θα προσπαθησω κι αλλο απλως με χαλασε λιγο που σε κινητο που εχει να το λεει το hd εμεις δυσκολευομαστε ωρες ωρες να δουμε ακομα και απλα βιντεακια.

 

Ασχετο αλλα τωρα το θυμηθηκα. Στο κατω μερος της συσκευης δεν εχει δυο ηχειακια. Το δεξι ειναι μονο ηχειο, το αριστερο ειναι το μικροφωνο. Ετσι λεει το μανουαλι:p Το λεω επειδη ειχε ρωτησει καποιος φιλος αλλα δεν ειμαι βεβαιος αν απαντηθηκε.

 

Παρεπιπτοντως εκτος απο το missed message που κατεβασα και μεχρι στιγμης δειχνει να δουλευει καλα, ξερετε καμια αλλη καλη εφαρμογη που να μας ειδοποιει οταν εχουμε αναπαντητη ή μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια για βιντεο δεν κανει κανενα κινητο, παρτε μια μικρη βιντεοκαμερα καλυτερα πχ την toshiba camileo s30 που τραβαει και γ... το full hd βιντεο ειναι και μικρουλα, βαλτε την στο τσεπακι σας και καντε την δουλεια σας. Μη την ψαχνετε σε smartphone αυτα
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια για βιντεο δεν κανει κανενα κινητο, παρτε μια μικρη βιντεοκαμερα καλυτερα πχ την toshiba camileo s30 που τραβαει και γ... το full hd βιντεο ειναι και μικρουλα, βαλτε την στο τσεπακι σας και καντε την δουλεια σας. Μη την ψαχνετε σε smartphone αυτα

 

αν τραβιξεις βιντεο με Ν8 θα την πεταξεις την toshiba στο λεω γιατι ειναι χρηστης και των 2! το βαθος του ηχου που τραβαει το Ν8 και η απιθανη απομονωση θορυβων ειναι το κατι αλλο.... τραβιξα μεσα σε club και ακουγα πεντακαθαρα τι ελεγαν οι απο πισω μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν τραβιξεις βιντεο με Ν8 θα την πεταξεις την toshiba στο λεω γιατι ειναι χρηστης και των 2! το βαθος του ηχου που τραβαει το Ν8 και η απιθανη απομονωση θορυβων ειναι το κατι αλλο.... τραβιξα μεσα σε club και ακουγα πεντακαθαρα τι ελεγαν οι απο πισω μου!!!!!
Αν και off topic με προκαλεις. Εχει σχεση το βιντεο της toshiba με το Ν8? Το Ν8 το εχει ενας φιλος μου και συγκριναμε και τα δυο στο βιντεο και καμια σχεση. Στον ηχο ναι, αλλα στο βιντεο εφαγε χωμα καθαρα το Ν8.
Link to comment
Share on other sites

εχουν αρχισει να παιρνουν φωτια οι devs!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1029799

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic με προκαλεις. Εχει σχεση το βιντεο της toshiba με το Ν8? Το Ν8 το εχει ενας φιλος μου και συγκριναμε και τα δυο στο βιντεο και καμια σχεση. Στον ηχο ναι, αλλα στο βιντεο εφαγε χωμα καθαρα το Ν8.

 

δεν προκαλω την αποψη μου λεω.... το θεμα ομως δεν ειναι το Ν8 ουτε οι βιντεοκαμερες... το θεμα ειναι οτι το optimus περα απο τον tegra προμοταρει και το full hd ... και οποιος το παρει για το full Hd θα απογητευτει και απο την εγγραφη του ηχου και απο τα σπασιματα στα καρε και απο τα ξεπλιμενα χρωματα... και δεν ξερω ακομα τι κανει στο σκοταδι αλλα φανταζομαι οτι το φλας του δεν θα ειναι ισχυρο και γινεκα η lg εχει πολυ 'σκοτεινους' φακους !! :X

Link to comment
Share on other sites

δεν προκαλω την αποψη μου λεω.... το θεμα ομως δεν ειναι το Ν8 ουτε οι βιντεοκαμερες... το θεμα ειναι οτι το optimus περα απο τον tegra προμοταρει και το full hd ... και οποιος το παρει για το full Hd θα απογητευτει και απο την εγγραφη του ηχου και απο τα σπασιματα στα καρε και απο τα ξεπλιμενα χρωματα... και δεν ξερω ακομα τι κανει στο σκοταδι αλλα φανταζομαι οτι το φλας του δεν θα ειναι ισχυρο και γινεκα η lg εχει πολυ 'σκοτεινους' φακους !! :X
Αυτο εγω το εχω τσεκαρει προ πολλου. Το 2Χ δεν πιανει το βιντεο του με την καμια (για μενα) κι ας ειναι HD. Αλλα ειναι τα χαρισματα του σαν smartphone, και σ αυτο μετραει.
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για το ιδιο κινητο???

ειστε σιγουροι οτι το εχετε????:):)

παιδια η καμερα ειναι παρα πολυ καλη!!

γνωμη μου παντα

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για το ιδιο κινητο???

ειστε σιγουροι οτι το εχετε????:):)

παιδια η καμερα ειναι παρα πολυ καλη!!

γνωμη μου παντα

Δεν ειπα οτι το εχω, οτι το εχω τσεκαρει ειπα. Εχω δει του κοσμου τα βιντεο στο youtube, και δυστηχως κανενα δεν με ενθουσιασε. Εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο η φωτογραφικη του παντως. Αλλα μ ενδιαφερουν (σαν smartphone) και γι αυτο θα το παρω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι το εχω, οτι το εχω τσεκαρει ειπα. Εχω δει του κοσμου τα βιντεο στο youtube, και δυστηχως κανενα δεν με ενθουσιασε. Εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο η φωτογραφικη του παντως. Αλλα μ ενδιαφερουν (σαν smartphone) και γι αυτο θα το παρω.

 

εγω το εχω 3 μερες και συμφωνα με την δικη μου αποψη παντα ο ηχος του ειναι πολυ καλος και η ποιοτητα του βιντεο εξαιρετικη!!!το μονο κακο ειναι το πιανουν πολυ χωρο τα βιντεο!!

στο προτεινω ανεπιφυλακτα....ειναι τρομερα γρηγορο...το μονο που θα ηθελα ειναι να ηταν 2-3 εκατοστα πιο μικρο!!κατα τα αλλα τα αξιζει τα λεφτα του :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το μονο κακο ειναι το πιανουν πολυ χωρο τα βιντεο!!

 

Αν κάνεις εγγραφή full hd τι περιμένεις; Μήπως φταίει το Optimus και για αυτό; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα τωρα το θυμηθηκα. Στο κατω μερος της συσκευης δεν εχει δυο ηχειακια. Το δεξι ειναι μονο ηχειο, το αριστερο ειναι το μικροφωνο. Ετσι λεει το μανουαλι:p Το λεω επειδη ειχε ρωτησει καποιος φιλος αλλα δεν ειμαι βεβαιος αν απαντηθηκε.

 

A ναι? ειχα διαβασει οτι και τα 2 ειναι εξοδου ηχου απλα το ηχειο ειναι 1. δηλαδη ηχος απο αριστερα δεν ακουγεται? ειναι mono με μια εξοδο?

 

Αν κάνεις εγγραφή full hd τι περιμένεις; Μήπως φταίει το Optimus και για αυτό; :rolleyes:

 

και να φανταστεις οτι εχουν το μισο bitrate του N8 (για το hd) :p

 

εχουν αρχισει να παιρνουν φωτια οι devs!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1029799

 

NEON instruction support

 

αφου δεν εχει το tegra 2 neon τι καθονται και γραφουν?

μα καλα την παλευουν? :wacko:

 

Yes, we've noted in docs and the forums that Tegra has no neon

 

http://tegradeveloper.nvidia.com/tegra/forum/optimal-performance-guidelines

 

υποστηριξη ανυπαρκτων εντολων πρωτη φορα βλεπω :p

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

NEON instruction support

 

αφου δεν εχει το tegra 2 neon τι καθονται και γραφουν?

μα καλα την παλευουν? :wacko:

 

Τότε τι κάνουν; Μήπως είναι κάποιο hack για να το κάνουν emulate;

Link to comment
Share on other sites

Τότε τι κάνουν; Μήπως είναι κάποιο hack για να το κάνουν emulate;

 

ετσι φαινεται αλλα δεν εχει και πολυ νοημα αυτο εκτος αν καποια εφαρμογη χρειαζεται απαραιτητα neon instructions για να δουλεψει (κατι που δε γνωριζω). σε αντιθετη περιπτωση η software (emulation) λυση ειναι σαφως πιο αργη απο τη hardware και δεν προκειται να κερδισεις κατι.

 

αν θυμασαι παλιοτερα σε καποια games που ηθελαν pixel shaders 2, καποιες καρτες με υποστηριξη ps 1.1 δεν τα επαιζαν και υπηρχαν καποια προγραμματα που εκαναν emulate τα ps 2 για να παιξει το game.

 

βεβαια ολο το emulation πηγαινει στη cpu αφου δεν υποστηριζεται απο την gpu

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι ψαρωτικό πολύ :Ρ Εγώ τον έβαλα πάντως :)

 

Γενικά μετά από λίγα φλασαρίσματα.. δοκίμασα modaco lg, modaco vanilla, rom kitchen και τώρα κατέληξα στην fear που έχει τον eternity kernel. Η μπαταρία αρκετά καλή. Γρήγορο το κινητό και γενικά μου λήθηκε εκείνο το περίεργο πρόβλημα που είχα με την internal sd και ήμουν έτοιμος να το πάω για επιστροφή :/

 

Κάποιος μίλησε πιό πάνω για bleeding στην οθόνη (έτσι λέγεται;;).

Εμένα έχει κάτι μικρά στις γωνίες κυρίως πάνω. Το παρατηρείς όταν μπουτάρει στο μαύρο boot animation. Εσείς έχετε; Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια please μια απαντηση.. το φλας την νυχτα κανει τιποτα η ειναι για κλαματα και πειτε μου αν εχει autofocus στο βιντεο!!!!!
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια please μια απαντηση.. το φλας την νυχτα κανει τιποτα η ειναι για κλαματα και πειτε μου αν εχει autofocus στο βιντεο!!!!!

 

δεν εχει xenon flash αρα δεν κανει και πολλα τη νυχτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιος μίλησε πιό πάνω για bleeding στην οθόνη (έτσι λέγεται;;).

Εμένα έχει κάτι μικρά στις γωνίες κυρίως πάνω. Το παρατηρείς όταν μπουτάρει στο μαύρο boot animation. Εσείς έχετε; Είναι φυσιολογικό;

 

Ναι... φυσιολογικό είναι (αν είναι σε μικρή έκταση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...