Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Δεν καταλαβα, απο που ακριβως να το κατεβασω; απο το κινητο, στο market δεν μου το βρισκει, και απο το site απο το pc, μου το δειχνει αλλα δεν με αφηνει να το κατεβασω. Αυτο για ολες τις εφαρμογες της google, οπως maps, body και earth

 

Σου έστειλα p.m

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι απιστευτα γρηγορο εχει κορυφαια χαρακτηριστηκα εξαιρετικη οθονη αλλα η μπαταρια του ειναι μια απογοητευση μετρια χρηση απο το απογευμα της 7 και εχω ακομα 15% ειναι 2η φορτιση αλλα οσο και να στρωση δεν βλεπω φως κριμα, για μερα ολοκληρη αν μιλας και λιγο με τιποτα Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

ναι η μπαταρία πρέπει να έγινε σε συνεργασία με την htc..:p

 

τώρα με τα 2.2 δουλεύουν κ οι 2 πυρήνες??

αν όχι τι έχει να γίνει με τα 2.3.....

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι φωτεινότητα χρησιμοποιείτε τις οθόνες σας?

 

εγώ δεν έχω πειράξει τίποτε ακόμη.

 

αλλά δεν θέλω να <χαλάσει> κ η ωραία φωτεινή οθόνη..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

περίπου στο 1/3 της φωτεινότητας.

 

και σβήνει στα 30 sec λεει..

αλλά πάντα έχω την εντύπωση πως σε 3 sec έχει σβήσει περίπου

,ότι κ αν κάνω..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Στο 1/3 της φωτεινότητας και παρόλα αυτά παίζει τόσο μικρή αυτονομία...?

 

Η εποχή που συζητάγαμε για μια ημέρα αυτονομία, όπως πάει η κατάσταση, θα αποτελεί όνειρo απατηλό...

 

Εγώ βέβαια με το DHD την έχω ξεχάσει ήδη την μια ημέρα... :lol:

 

Τι δείχνει ως πιο ενεργοβόρο στο battery usage?

Link to comment
Share on other sites

ωπα που το λέει αυτό? ,μισό να ψαξω

 

edit 46 αναμονη

32 αδρανες

13 προβολη

11 wifi

 

τι καταλαβαίνουμε??

(το έσκιζα σε μαρκετ κ παιχνιδια κυριως)

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Στο 1/3 της φωτεινότητας και παρόλα αυτά παίζει τόσο μικρή αυτονομία...?

 

Η εποχή που συζητάγαμε για μια ημέρα αυτονομία, όπως πάει η κατάσταση, θα αποτελεί όνειρo απατηλό...

 

Εγώ βέβαια με το DHD την έχω ξεχάσει ήδη την μια ημέρα... :lol:

 

Τι δείχνει ως πιο ενεργοβόρο στο battery usage?

 

δεν την βγαζει την ημερα σιγουρα

βρηκα και αυτο:http://www.swedroid.se/forum/showthread.php?t=38703

 

το εβαλα για φοτριση 8 ωρες σκαρτες οταν παρει την 2.3 οταν.........

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εποχή που συζητάγαμε για μια ημέρα αυτονομία, όπως πάει η κατάσταση, θα αποτελεί όνειρo απατηλό...

 

Εγώ βέβαια με το DHD την έχω ξεχάσει ήδη την μια ημέρα... :lol:

 

Δυστυχώς εδώ τα πράγματα φαίνονται να είναι χειρότερα από το DHD σε αυτό τον τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Θα ηθελα να παρακαλεσω εαν καποιος εχει κρατησει αντιγραφο της καρτας μνημης(ενσωματομενης), στην εργοστασιακη της κατασταση, πριν δηλ. περασει μεσα οτιδηποτε, να την ανεβασει καπου για να δω τι ειχε μεσα στην αρχη, γιατι πηρα το τηλ. μεταχειρισμενο και γινεται χαμος εκει μεσα...Ευχαριστω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρία του νομίζω τα πάει καλά!:cool:

Δουλεύει από της 10 το πρωι, 1η φόρτιση, και αυτη τη στιγμή μου δείχνει 50% μπαταρία....

Τα "σκαλίσματα" που έγιναν;

Κατεβασμα και δοκιμή απο το Μarket 16 εφαρμογές, 5 παιχνίδια.

Ομαδες οι επαφες και αντιστοίχηση ηχων και εικόνων.

Αρκετες δοκιμές για το πρόγραμμα του GPS.

Ανοιγμα και δοκιμή όλων των εφαρμογών-εικονιδίων του τηλεφώνου.

Δοκιμή-ρύθμιση φωτογραφικής μηχανής.

Κανα 10 λεπτο περιηγηση + 15 ομιλίας (φοβερή ακουστικότητα απο το τηλέφωνο!!).

Δοκιμή sms και mms.

:D:D:D:D:D

Aυτά!

 

ΥΓ Δεν εχω βγάλει άκρη με το "Black list":mad:

 

ειναι απιστευτα γρηγορο εχει κορυφαια χαρακτηριστηκα εξαιρετικη οθονη αλλα η μπαταρια του ειναι μια απογοητευση μετρια χρηση απο το απογευμα της 7 και εχω ακομα 15% ειναι 2η φορτιση αλλα οσο και να στρωση δεν βλεπω φως κριμα, για μερα ολοκληρη αν μιλας και λιγο με τιποτα
Τωρα, τι απο αυτα ισχυει εγω δεν μπορω να καταλαβω. Πως γινεται ο ενας χρηστης να λεει ενα, κι ο αλλος αλλο. Παντως οι πιο πολλοι απο σας λετε οτι εχει προβλημα με την μπαταρια, οποτε εσεις εχετε δικιο. Κριμα για την Lg να μην προσεξει περισσοτερο το θεμα μπαταριας, και να ενισχυσει τα mah. Αν και γενικα η Lg, ειχε παντα ενα θεμα με την αποδοση των μπαταριων της. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια. Θα ηθελα να παρακαλεσω εαν καποιος εχει κρατησει αντιγραφο της καρτας μνημης(ενσωματομενης), στην εργοστασιακη της κατασταση, πριν δηλ. περασει μεσα οτιδηποτε, να την ανεβασει καπου για να δω τι ειχε μεσα στην αρχη, γιατι πηρα το τηλ. μεταχειρισμενο και γινεται χαμος εκει μεσα...Ευχαριστω!

 

http://loadbalancing.modaco.com/download.php?url=paul/2x/internalsd.zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Motorola στο Atrix που εχει και αυτο tegra 2 του εβαλε 1930 mAh μπαταρια, μιλαμε για πολυ πιο μεγαλη μπαταρια απ'οτι το 2Χ(1,500 mAh) μηπως η LG δεν τα υπολόγισε σωστα? μηπως ο tegra2 καίει πολυ μπαταρια τελικά? Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Τωρα, τι απο αυτα ισχυει εγω δεν μπορω να καταλαβω. Πως γινεται ο ενας χρηστης να λεει ενα, κι ο αλλος αλλο. Παντως οι πιο πολλοι απο σας λετε οτι εχει προβλημα με την μπαταρια, οποτε εσεις εχετε δικιο. Κριμα για την Lg να μην προσεξει περισσοτερο το θεμα μπαταριας, και να ενισχυσει τα mah. Αν και γενικα η Lg, ειχε παντα ενα θεμα με την αποδοση των μπαταριων της.

 

κανενα προβλημα δεν εχει η μπαταρια του εχει μεγαλη καταναλωση πιστευω αυτο επρεπε να προσεξουν τωρα αν σου φτανει μια μερα-σκαρτη- εσυ το ξερεις ;)

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα δεν εχει η μπαταρια του εχει μεγαλη καταναλωση πιστευω αυτο επρεπε να προσεξουν τωρα αν σου φτανει μια μερα-σκαρτη- εσυ το ξερεις ;)
Αυτο εννοω κι εγω, οτι εχει μεγαλη καταναλωση και θα επρεπε να ενισχυσει τα mah. Δεν ειδε την motorola και την samsung στα διπυρινα οτι εχουν αυξησει τα mah? Επρεπε να το κανει και η ιδια αυτο. Παντως το ξαναλεω, εκτος αυτου, η Lg δεν βγαζει και τις καλυτερες μπαταριες γενικως
Link to comment
Share on other sites

Τωρα, τι απο αυτα ισχυει εγω δεν μπορω να καταλαβω. Πως γινεται ο ενας χρηστης να λεει ενα, κι ο αλλος αλλο. Παντως οι πιο πολλοι απο σας λετε οτι εχει προβλημα με την μπαταρια, οποτε εσεις εχετε δικιο. Κριμα για την Lg να μην προσεξει περισσοτερο το θεμα μπαταριας, και να ενισχυσει τα mah. Αν και γενικα η Lg, ειχε παντα ενα θεμα με την αποδοση των μπαταριων της.

 

Λίγο πολυ σε όλες τις android συσκευές υπάρχει πρόβλημα με τόσα widgets και συγχρονισμους.

Εδω όμως έχουμε διπυρηνο επεξεργαστη με μη συμβατό λειτουργικο που μπορει

αντι μειώνει την κατανάλωση όπως περιμένουμε απο τους multi core, να την αυξάνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πάντως από το dhd σε μπαταρία καλύτερο το βλέπω.:)

 

(με φουλ παιχνιδια και νετ συγκρίνω πόσο άντέχει το καθένα)

 

αυτό βέβαια δεν είναι μέση χρήση κινητού,τεσπα..

 

κα ο te_salat μιλάει λογικά,έχουμε διπύρινο σε λάθος λειτουργικό..

στο 2.3 θα συγκρίνουμε,αν και τότε δυσοίωνα προμηνύονται τα μηνύματα..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολυ σε όλες τις android συσκευές υπάρχει πρόβλημα με τόσα widgets και συγχρονισμους.

Εδω όμως έχουμε διπυρηνο επεξεργαστη με μη συμβατό λειτουργικο που μπορει

αντι μειώνει την κατανάλωση όπως περιμένουμε απο τους multi core, να την αυξάνει.

Οντως, σωστη η σκεψη σου. Δεν ειναι και λιγες επισεις μην ξεχναμε, οι εφαρμογες στο Android market που κανουν κακη διαχειρηση αυτονομιας και μνημης. Ετσι ειναι οταν ο καθε ενας με ελλιπεις γνωσεις προγραμματισμου, ξεφυτρωνει και βγαζει με την μια εφαρμογες. Και δυστηχως ειναι πολλοι αυτοι, ειδικα στην Android κοινοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιζει σε κανεναν απο εσας τετοιο προβλημα με την οθονη?

 

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

χανει η οθονη φως απο τις ακρες(Screen bleeding)!
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...