Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

παιδια αρχεια .mkw δεν παιζει και τα 720p εκτος απο .mp4 format με σπασιματα...το galaxy s παιζει τα παντα και χωρις το παραμικρο προβλημα...δεν ξερω γιατο στο χ2 υπαρχει αυτο το προβλημα και αν θα λυθει...το 1080p record ειναι μετριο...η οθονη θα ελεγα ειναι αρκετα εως πολυ καλη αλλα υστερει στο μαυρο απο amoled..γενικα το κινητο ειναι πολυ γρηγορο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι άτυχος... :confused:

 

Μπορείς να βάλεις την official για να το επιστρέψεις;

 

Μπορώ; Την δικιά μου που έκανα backup δεν μπορώ. Με nvflash τώρα μπορεί να δοκιμάσω και ότι γίνει.. αλλά θα παίξω πρώτα λίγες μέρες, θα πάρω τηλέφωνο από βδομάδα και βλέπουμε:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορώ; Την δικιά μου που έκανα backup δεν μπορώ. Με nvflash τώρα μπορεί να δοκιμάσω και ότι γίνει.. αλλά θα παίξω πρώτα λίγες μέρες, θα πάρω τηλέφωνο από βδομάδα και βλέπουμε:)

 

Θα συνιστούσα να μην το καθυστερήσεις και να μην το χρησιμοποιήσεις σαν τηλέφωνο μέχρι να το επιστρέψεις, αν έχεις σκοπό να διεκδικήσεις αντικατάσταση (που αυτό πρέπει να κάνεις).

 

Δοκίμασε να φλασάρεις με τον τρόπο που σου έστειλα στο pm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικοτατη εννοειτε οτι ειναι, απλα σε σχεση με Super Amoled υπολειπεται πολυ για μενα. Τα λεω ολα αυτα γιατι διαβαζα απο πολλους "Φοβερη οθονη" , "Τρομερη οθονη" , και την περιμενα ετσι ενω στην πραξη δεν ειναι

 

Η οθόνη του 2Χ είναι ισάξια με την Samoled του Galaxy, στο μόνο σημείο που χάνει κατά κράτος είναι στο μαύρο και αυτό μόνο αν τα έχεις δίπλα δίπλα αλλιώς δεν παρατηρείς κάτι.

Btw στο browsing όσοι αντιμετοπίζετε προβλήματα βάλτε τον opera11 πάει σφαίρα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Το κινητο ερχεται με προεγκατεστημενες καποιες απο τις βασικες google εφαρμογες, οπως gmail και google maps. Ομως το google maps για παραδειγμα ειναι εκδοση 5.0 ενω στο market βρισκω και την 5.3 αλλα δεν με αφηνει να την κατεβασω. Τι κανουμε; Κατα προτιμηση, χωρις να rootαρω την συσκευη και να ψαχνω για apk

 

edit: επισης δεν με αφηνει να εγκαταστησω το google body. καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις την εφαρμογή από το Ιντερνετ μέσω υπολογιστή ή μέσω κινητού ;. Google στο << download google maps 5.3 >> και θα την κατεβάσεις απο το site, σε apk θα είναι , θα κάνεις install και θα λειτουργεί μια χαρά. Δεν χρειάζεται να είσαι root.

 

Κάτι έχει ειπωθεί για την RAM. Sorry παιδιά, αλλά σαν κάτοχος του DHD (2.2) και του Desire S (2.3), έχω να πω ότι περίπου 70-100Mb έχουν διαφορά (Το DHD παραπάνω εννοώ). 768 RAM και τα δύο κινητά.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι φρεσκος σε android επειδη ειναι το πρωτο μου κινητο μεχρι τωρα μονο symbian.Εχω μια απορια κανοντας rootarisma ειναι σαν να εχω ενα hack smartphone για να δεχεται οτι εφαρμογη θελω;Σωστα;Με την εγγυηση παιζει καποιο προβλημα αν το κανω root;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αν δεν το παρεις δεν καταλαβαινεις τι εργαλειο ειναι!!

δεν περιμενα απο την lg οτι θα εβγαζε κατι τετοιο και σε τετοια τιμη!!!!

πραγματικα φοβερο και επισης η οθονη του ειναι τελεια...

μπαταρια οντως κραταει 1 μερα μονο αλλα σκεφτειτε οτι τα περισσοτερα smartphones τοσο κρατανε!!!δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας!!! :happy:

 

Συμφωνω κι εγω.

Ειναι απιστευτα γρηγορο που ειναι και το σημαντικοτερο για μενα.

Και η οθονη του πολυ καλη. Απορώ με αυτα που γραφουν καποιοι.

Η LG ξεπερασε τον εαυτο της με αυτη την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

να παρω την δευτερα το lg η να περιμενω το samsung η το htc το διπυρηνο?ξερει κανεις σε τι τιμη θα παιξουν το samsung και το htc?

 

 

Εγω το πηρα σημερα παντως.

Σιγα μην περιμενω τα αλλα δυο που θα ναι τουλαχιστον

100 ευρω ακριβοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ξεπέρασε τον εαυτό της, αλλά το θέμα είναι αν ξεπέρασε τις άλλες εταιρίες. Πάντως όπως και να είναι, έχει κάνει ένα πολύ καλό. Έβγαλε τιμή χαμηλή στο διπύρινο. Ίσως έτσι και οι άλλες οι εταιρίες να αναγκαστούν να συμβαδίσουν στην τιμή με την LG, και μην δούμε τίποτα εξωφρενικά ποσά. Έτσι θέλω να πιστεύω δηλαδή. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Κ γω από χτες είμαι κάτοχος του Optimus 2x.Πολύ καλό σας τηλέφωνο.

Τα μόνα προβλήματα που χω μέχρι στιγμής είναι:

Πώς μπορώ να στείλω κενό sms κάπου; Προσπάθησα, με όλους τους τρόπους, αλλά τπτ.

Πώς μπορώ να περνώ λέξεις στο Τ9 ενώ γράφω sms;

 

 

για κενο sms δοκιμασε να βαλεις μια τελεια και να το στειλεις. στο δικο μου ετσι παιζει και το βλεπει σαν κενο sms

 

καθως γραφεις sms και γραψεις μια λεξη που δεν υπαρχει επιλεγεις τη λεξη κρατας πατημενο το δαχτυλο σου και σου εμφανιζεται ενα μενου. στο τελος λεει προσθηκη στο λεξικο

 

(φανταζομαι οτι οι αυτες οι λειτουργιες ειναι ιδιες με του δικου μου :p)

 

Δεν ξέρω εάν ξεπέρασε τον εαυτό της, αλλά το θέμα είναι αν ξεπέρασε τις άλλες εταιρίες.

 

σιγουρα δεν ξεπερασε τον γαλαξια 2. με αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης. για τις υπολοιπες εταιρειες δε γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τον Aura...

Aυτόν που είχα εγκαταστήσει (2.1) δε μου δούλευε, κατεβάζω απο το Market τη δοκιμαστική εκδοση 7 ημερών και δουλεύει...:mad:

 

Καμία γνώμη;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τον Aura...

Aυτόν που είχα εγκαταστήσει (2.1) δε μου δούλευε, κατεβάζω απο το Market τη δοκιμαστική εκδοση 7 ημερών και δουλεύει...:mad:

 

Καμία γνώμη;;

 

Άκυρο!!

Θέλει την εκδοση 2.1.3 :D:D:D

 

Super είναι τώρα!!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

για κενο sms δοκιμασε να βαλεις μια τελεια και να το στειλεις. στο δικο μου ετσι παιζει και το βλεπει σαν κενο sms

 

καθως γραφεις sms και γραψεις μια λεξη που δεν υπαρχει επιλεγεις τη λεξη κρατας πατημενο το δαχτυλο σου και σου εμφανιζεται ενα μενου. στο τελος λεει προσθηκη στο λεξικο

 

(φανταζομαι οτι οι αυτες οι λειτουργιες ειναι ιδιες με του δικου μου :p)

 

Το κενό sms το έλυσα με το BlankSMS που εγκατέστησα από το market.

Και το λεξικό όπως μου είπες.

THX

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχουμε αφησει ασχολιαστο κατι που για ολα τα υπολοιπα κινητα ειναι ανυπαρκτο...η υποδοχη HDMI την οποια δοκιμασα στην plasma μου και εντυπωσιαστηκα!μονο εμενα μου φαινεται ή ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ξεχωρισουμε αυτο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πιστεύεις ότι δεν γίνονται κριτικές και για τις άλλες εταιρίες ;. Σίγουρα το HDMI είναι στα + της συσκευής αυτής. Καλό που είναι η LG μπήκε τόσο δυνατά στο χώρο των κατασκευαστών !! Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πιστεύεις ότι δεν γίνονται κριτικές και για τις άλλες εταιρίες ;. Σίγουρα το HDMI είναι στα + της συσκευής αυτής. Καλό που είναι η LG μπήκε τόσο δυνατά στο χώρο των κατασκευαστών !!

 

δεν ειπα να κριθουν οι αλλες εταιρειες αλλα να ακουστουν και λιγο εντυπωσεις για την HDMI port δεδομενου οτι ειχε γινει και μια μεγαλη κουβεντα για την υπαρξη αντιστοιχου καλωδιου...καλοπροαιρατα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πιστεύεις ότι δεν γίνονται κριτικές και για τις άλλες εταιρίες ;. Σίγουρα το HDMI είναι στα + της συσκευής αυτής. Καλό που είναι η LG μπήκε τόσο δυνατά στο χώρο των κατασκευαστών !!

 

δεν ειπα να κριθουν οι αλλες εταιρειες αλλα να ακουστουν και λιγο εντυπωσεις για την HDMI port δεδομενου οτι ειχε γινει και μια μεγαλη κουβεντα για την υπαρξη αντιστοιχου καλωδιου...καλοπροαιρετα παντοτε!!!!

 

εκανα βλακεια παραπανω...αν μπορει καποιος mod να το διαγραψει και συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα πλεονέκτημα. Το παράδοξο είναι ότι εκτός από εσένα κανείς άλλος δεν το δούλεψε φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα πλεονέκτημα. Το παράδοξο είναι ότι εκτός από εσένα κανείς άλλος δεν το δούλεψε φαίνεται.

 

και ειναι πιστευω μια πολυ εμπειρια να εχεις αυτην την δυναμη σε τετοια αναλυση...

Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρία του νομίζω τα πάει καλά!:cool:

Δουλεύει από της 10 το πρωι, 1η φόρτιση, και αυτη τη στιγμή μου δείχνει 50% μπαταρία....

Τα "σκαλίσματα" που έγιναν;

Κατεβασμα και δοκιμή απο το Μarket 16 εφαρμογές, 5 παιχνίδια.

Ομαδες οι επαφες και αντιστοίχηση ηχων και εικόνων.

Αρκετες δοκιμές για το πρόγραμμα του GPS.

Ανοιγμα και δοκιμή όλων των εφαρμογών-εικονιδίων του τηλεφώνου.

Δοκιμή-ρύθμιση φωτογραφικής μηχανής.

Κανα 10 λεπτο περιηγηση + 15 ομιλίας (φοβερή ακουστικότητα απο το τηλέφωνο!!).

Δοκιμή sms και mms.

:D:D:D:D:D

Aυτά!

 

ΥΓ Δεν εχω βγάλει άκρη με το "Black list":mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρία του νομίζω τα πάει καλά!:cool:

Δουλεύει από της 10 το πρωι, 1η φόρτιση, και αυτη τη στιγμή μου δείχνει 50% μπαταρία....

Τα "σκαλίσματα" που έγιναν;

Κατεβασμα και δοκιμή απο το Μarket 16 εφαρμογές, 5 παιχνίδια.

Ομαδες οι επαφες και αντιστοίχηση ηχων και εικόνων.

Αρκετες δοκιμές για το πρόγραμμα του GPS.

Ανοιγμα και δοκιμή όλων των εφαρμογών-εικονιδίων του τηλεφώνου.

Δοκιμή-ρύθμιση φωτογραφικής μηχανής.

Κανα 10 λεπτο περιηγηση + 15 ομιλίας (φοβερή ακουστικότητα απο το τηλέφωνο!!).

Δοκιμή sms και mms.

Aυτά! Με αυτη τη χρηση, πρωτη φορτιση και εχεις ακομη 50%..? :blink: Αριστη αν ειναι ετσι.

 

ΥΓ Δεν εχω βγάλει άκρη με το "Black list":mad:

Με αυτη τη χρηση, πρωτη φορτιση και εχεις ακομη 50%..? :blink: Αριστη αν ειναι ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις την εφαρμογή από το Ιντερνετ μέσω υπολογιστή ή μέσω κινητού ;. Google στο << download google maps 5.3 >> και θα την κατεβάσεις απο το site, σε apk θα είναι , θα κάνεις install και θα λειτουργεί μια χαρά. Δεν χρειάζεται να είσαι root.

 

Δεν καταλαβα, απο που ακριβως να το κατεβασω; απο το κινητο, στο market δεν μου το βρισκει, και απο το site απο το pc, μου το δειχνει αλλα δεν με αφηνει να το κατεβασω. Αυτο για ολες τις εφαρμογες της google, οπως maps, body και earth

Link to comment
Share on other sites

50% ακομη???:wacko::wacko:

πολυ ωραιος!κια να φανταστειτε οτι εγω λεω πως στρωνω πολυ καλα τις μπαταριες!

 

απο το πρωι στις 8 που το ανοιξα μεχρι τωρα(εκανα ομως αρκετες δουλειες και τωρα ζηταει απεγνωσμενα φορτιση!ειναι στο 12%!

 

το οτι περασα μεσα 200 επαφες χειροκινητα λεει κατι?:lol::lol::lol:

 

το σκαλιζω συνεχεια ομως...δεν αντεχω λεπτο μακρυα του,να μην κοιταξω την οθονη του και τα σεα του και τα μεα του:lol::lol::lol:

 

κατι που ειχα ρωτησει και πιο πριν...

λοιπον παιδια,παρακαλω,μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να περασω ηχο που θελω για μηνυματα?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

παιδια,δεν χρειαζεται!το βρηκα!!!:):):):)

 

λοιπον,η λυση ειναι ακριβως αυτη για οσους δεν γνωριζουν οπως εγω μεχρι πριν λιγα λεπτα!!:lol:

 

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/318564/can-i-chane-the-sms-notification-tone/

 

τωρα ειμαι φουλ κομπλε!!!ηχος απο τουρμπο για μηνυμα και τι στον κοσμο!για οσους ειναι λατρεις της αυτοκινησης και θελουν ωραιους ηχους προτεινω απο Group B ηχους η αλλιως ψαξτε για βιντεο στο youtube (προσωπικη αποψη παντα) αυτο εδω

 

με κοψε ραψε φτιαχνετε ενα τελειο ηχητικο για ηχο κλησης η μηνυμα!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...