Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Η 2.3 έχει στηθεί πάνω στο nexus s με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Ακριβώς. Απλά έχω βαρεθεί να βλέπω κόσμο να λέει "Άντε να δούμε πως θα πηγαίνουν οι 2 πυρήνες με τη έκδοση 2.3".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαγγέλη να είμαι ειλικρινής, εγώ βλέπω το ανάποδο! :worry:

 

 

 

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Η 2.3 έχει στηθεί πάνω στο nexus s με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Χμμμ, επειδη ειμαι πολυ περιεργος Γιαννη με την υποθεση μπαταρια (οπως σου ειπα, πηγα στο 4αρι -ξανα- με βασικοτερο λογο την επαρκεια της μπαταριας σε μια φουλ εργασιμη μερα - το θεωρω αδιανοητο να πρεπει να εχω στο μυαλο μου να φορτιζω μεσα στη μερα) και προσεχω πολυ το θεμα.

 

Επισης γνωριζεις πως εχω δει ολες τις τελευταιες (και μη) android συσκευες.

Και ειδικα το χαλι του HD, ακομα δεν το εχω συναντησει πουθενα.

Και αναφερομαι, παντα, σε custom roms...

 

Για τη 2.3 και το σχολιο σου, συμφωνω.

Η 2.3 θα δωσει λιγο καλυτερη αυτονομια και καλυτερη διαχειριση του Multitasking.

Αξιοποιηση των 2 πυρηνων -πραγματικη- απο 2.4 και μετα...

Ομως, αυτο που θα δουμε με τη 2.3 (και εχω αναφερθει και παλιοτερα) ειναι εφαρμογες που θα υποστηριζουν τον Tegra (ειναι κι αυτο, ενα πρωτο βημα) και θα αξιοποιουν ενα μερος των δυνατοτητων του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε , αλλά εγώ με normal χρήση είμαι στην 2η μέρα .

 

Ευχαριστώ .

 

Ερώτηση : Από πρόγραμμα πλοήγησης GPs για το αυτοκίνητο,

- Πιο να χρησιμοποιήσω ,

- Από πού να το κατεβάσω

- Τι απαιτείται να κάνω ?

 

Μέχρι σήμερα το i8910 είχε εγκατεστημένο το Ndrive , Δεν με τρέλαινε αλλά την δουλειά του την έκανε .

 

Κάποια απάντηση . ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η 2.3 θα δωσει λιγο καλυτερη αυτονομια και καλυτερη διαχειριση του Multitasking.

 

Πλέον έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό μιας και το Desire S με 2.3 έχει αρκετά λιγότερη free ram από το Desire HD με 2.2. Υπενθυμίζω ότι και τα δύο έχουν 768MB RAM in total.

 

Ακριβώς. Απλά έχω βαρεθεί να βλέπω κόσμο να λέει "Άντε να δούμε πως θα πηγαίνουν οι 2 πυρήνες με τη έκδοση 2.3".

 

Τι έκανες εσύ; Το έφτιαξες; Πέρασες την official πάλι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό μιας και το Desire S με 2.3 έχει αρκετά λιγότερη free ram από το Desire HD με 2.2. Υπενθυμίζω ότι και τα δύο έχουν 768MB RAM in total.

 

 

Στο Desire S υπαρχει εξηγηση για αυτο που περιγραφεις (αρκετα πειστικη για μενα), αλλα δε θελω να αναφερθω επι του παροντος... ;)

Παντως εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο τη 2.3 του nexus s.

Ευκολα η καλυτερη android εμπειρια μου μεχρι σημερα.

Απομενει να δουμε πως θα την υλοποιησουν οι κατασκευαστες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε , αλλά εγώ με normal χρήση είμαι στην 2η μέρα .

 

 

 

Κάποια απάντηση . ?

 

νορμαλ χρηση εννοεις μονο τηλ η μηνυματα και λιγο browsing η εφαρμογες?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο Desire S υπαρχει εξηγηση για αυτο που περιγραφεις (αρκετα πειστικη για μενα), αλλα δε θελω να αναφερθω επι του παροντος... ;)

 

Εγώ σαν μόνο ελαφρυντικό δίνω την καινούργια (πιο βαριά ίσως) έκδοση του Sense UI. Κάπου αλλού δεν πάει ο νους μου.

 

Παντως εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο τη 2.3 του nexus s.

 

Λογικότατο, pure gingerbread!

 

Κάποια απάντηση . ?

 

Για προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παιδια οπς ρωτησα και πριν επιδεχεται αλλαγης με μεγαλυτερη και εσωτερικη?λογικα η απαντηση σας θα ειναι αρνητικη,αλλα γιατι σημερα που ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ να μην γινεται και αυτο?θα πρεπει να σερνω μαζι μου και εξωτερικη δηλαδη οπου παω?ειναι χρηστικη?εχετε χρησιμοποιησει ποτε?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παιδια οπς ρωτησα και πριν επιδεχεται αλλαγης με μεγαλυτερη και εσωτερικη?λογικα η απαντηση σας θα ειναι αρνητικη,αλλα γιατι σημερα που ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ να μην γινεται και αυτο?θα πρεπει να σερνω μαζι μου και εξωτερικη δηλαδη οπου παω?ειναι χρηστικη?εχετε χρησιμοποιησει ποτε?

 

Πιθανως να βγαλει καποιος τριτος κατασκευαστης καποια στιγμη (θα ειναι εμπορικο το τηλ, δε το συζηταω, οποτε υπαρχουν πιθανοτητες απο mugen κλπ), αλλα ακομα ειναι νωρις.

Εγω ποτε δε χρησιμοποιησα δευτερη μπαταρια, δε με βολευει το concept (ασε που με αυτα τα πλαστικα σε 2 μηνες θα εψαχνα καπακι η... κινητο).

Βεβαια, αυτο, ειναι εντελως υποκειμενικη αποψη και καποιοι βολευονται μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/expansys-screen-protector-for-lg-optimus-2x-1-pack-216320/

Πειτε μου την γνωμη σας λεει τιποτα αυτη η ζελατινα προστασιας:

Link to comment
Share on other sites

νορμαλ χρηση εννοεις μονο τηλ η μηνυματα και λιγο browsing η εφαρμογες?

Τηλέφωνα 4-5 ( με ένα από αυτά 15λεπτο ) 3-4 μηνύματα , λίγο browsing με 3-4 μηνύματα και λίγο facebook , ανοικτό ΒΤ για 4-5 ώρες , και 2-3 παιχνιδάκια το βράδυ πριν την πέσω για ύπνο. Χρήση πτήσης απο τις 3:00 μέχρι της 10:50 που χτύπησε το ξυπνητήρι και άνοιξε .

 

Από ότι βλέπω την σημαντικότερη κατανάλωση την έχει το wallpaper με τις φυσαλίδες .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.expansys.com.gr/expansys-screen-protector-for-lg-optimus-2x-1-pack-216320/

Πειτε μου την γνωμη σας λεει τιποτα αυτη η ζελατινα προστασιας:

 

Έχεις δει πόσο θα σου κοστίσει μαζί με τα έξοδα αποστολής; :X

 

Ρίξε μια ματιά στο ebay, θα βρεις σε πολύ πολύ καλύτερες τιμές.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι καρτα μνημης να παρω και τι χωριτικοτητα??και τι ειναι η microsdch καρτες μνημης?τι διαφορα εχουν απο τις απλες..??
Link to comment
Share on other sites

η http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Sentio-Mobile-Case-9x1x15cm-multi-purpose-00-HK91606-1.htm του πλαισιου με βόλεψε

 

και αρκετά χοντρή ώστε δεν ανησυχώ πια..

 

παιδιά εμένα έχει ένα γδαρσιματάκι πάνω από το ακουστικό ,τώρα το ειδα,όχι βαθύ μα εμφανές,έχει φύγει το χρώμα από το ασημένιο πλαίσιο,το λεπτό πάνω από το ακουστικο.

έτσι ήταν όταν τοπήρα.ειναι σαν 2-3 τελείες σε μήκος.

να ελπίζω σε αντικατάσταση λόγω doa από το πλαίσιο?>

παρασκευή βράδυ το πήρα.

 

παιδιά τι λέτε για το DOA ?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθειστε να φορτίζετε απο το pc σας η απο το λάπτοπ σας. Αφήνετε το περισσότερη ώρα απ αυτη που χρειάζεται για να δείξει 100%

 

Ροταρισμα μπαταρίας

Φροντιστε να ξεκινησετε με την μπαταρια να ειναι κατω απο 20%.Αφήστε να φορτιζει αλλα μην το σταματήσετε όταν δείξει 100%, αφήστε το μια ώρα ακόμα.

Μετα βγάλτε απο την φόρτιση και ξαναβαλτε το αμέσως για 10λεπτα.

Αυτο θα πρέπει να γίνεται μια φορα τον μήνα.

 

Απο εκει και πέρα δεν έχε καμία σημασία αν το βάζετε στην διάρκεια της μέρας να φορτισει για λίγο, έστω κι αν είναι στο 50 η 70%.

 

Εξοικονόμηση

1) Κλείνετε το 3g αν δεν το χρειάζεστε.

2) Αυξηστε τα διαστήματα συγχρονισμού δεδομένων η κάντε το manual (mail, twitter, Facebook, καιρός κλπ.)

3)Περιοριστειτε στα απαραίτητα widgets. Απασχολούν τον επεξεργαστη και καταναλώνουν ενέργεια.

4) Κλείνετε εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον εντοπισμό θέσης σας. (Google maps, Foursquare, Latitude κλπ). Κλείνετε εφαρμογές όπως MSN, Yahoo Messenger, Tango και γενικα όποια κρατα απασχολημενο τον επεξεργαστη η συνεχίζει να κατεβάζει δεδομένα απο κάποιο σερβερ.

5) Κλείνετε το GPS όταν δεν το χρησιμοποιείτε.

6) Εχετε ρυθμισμενη την φωτεινότητα στο 35%

5) Μην κρατάτε άσκοπα ανοιχτή την οθόνη.

6) Χρησιμοποιήστε κάποια εφαρμογη όχι widget για να βλέπετε λεπτομεριες για την κατανάλωση.

7) Όταν πάτε για ύπνο αν δεν μπορείτε να το βάλετε σε Fly Mode, κλειστε τούλαχιστον wifi, 3G, BT.

 

Μην ξεχνάτε ότι είναι νέα συσκευη και σίγουρα δεν την αφήνετε απο τα χέρια σας όλη μερα:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά τι λέτε για το DOA ?

 

Αν πήρες καινούργια συσκευή με τις ζελατίνες της αποκλείεται να είχε αυτό το γδάρσιμο. Προφανώς έγινε χωρίς να το καταλάβεις και φυσικά δεν μπορείς να διεκδικήσεις DOA για κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει πόσο θα σου κοστίσει μαζί με τα έξοδα αποστολής; :X

 

Ρίξε μια ματιά στο ebay, θα βρεις σε πολύ πολύ καλύτερες τιμές.

 

Το ειδα γυρω στο 15ε αλλα για να παραγγειλω απο Εbay δεν πρεπει να βγαλω σε μια τραπεζα prepaid card;Με paysafe card δεμ μπορω να κανω παραγγελια ε;:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια τι καρτα μνημης να παρω και τι χωριτικοτητα??και τι ειναι η microsdch καρτες μνημης?τι διαφορα εχουν απο τις απλες..??

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#microSD

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κωστα σε ευχαριστω(ευχαριστουμε πολυ)για τις συμβουλες!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ειδα γυρω στο 15ε αλλα για να παραγγειλω απο Εbay δεν πρεπει να βγαλω σε μια τραπεζα prepaid card;Με paysafe card δεμ μπορω να κανω παραγγελια ε;:)

 

Ούτως ή άλλως η αγορά του ebay είναι αναντικατάστατη. Αργά ή γρήγορα, θα το ξαναχρειαστείς.

 

H paysafe card δεν υποστηρίζεται από το paypal (το οποίο χρησιμοποιείς για να πληρώσεις στις ebay αγορές σου) και κατά συνέπεια θα χρειαστείς τουλάχιστον μια pre-paid αλλά αξίζει τον κόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως η αγορά του ebay είναι αναντικατάστατη. Αργά ή γρήγορα, θα το ξαναχρειαστείς.

 

H paysafe card δεν υποστηρίζεται από το paypal (το οποίο χρησιμοποιείς για να πληρώσεις στις ebay αγορές σου) και κατά συνέπεια θα χρειαστείς τουλάχιστον μια pre-paid αλλά αξίζει τον κόπο.

 

Pre-paid δεν υπαρχει αλλη λυση και σιγουρα θα βγαλω.Thanks παντως για τiς απαντησης.:)

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως η αγορά του ebay είναι αναντικατάστατη. Αργά ή γρήγορα, θα το ξαναχρειαστείς.

 

H paysafe card δεν υποστηρίζεται από το paypal (το οποίο χρησιμοποιείς για να πληρώσεις στις ebay αγορές σου) και κατά συνέπεια θα χρειαστείς τουλάχιστον μια pre-paid αλλά αξίζει τον κόπο.

 

Pre-paid δεν υπαρχει αλλη λυση και σιγουρα θα βγαλω.Thanks παντως για τις απαντησης.:)

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω ότι το θέμα της μπαταρίας απασχολεί πολλούς θα συνεχίσω με τη προσωπική μου χρήση ως κάτοχός του optimus 2x. . .

Στη πρώτη φόρτιση από χθες στης 10:00πμ (εχω γράψει σε προηγούμενα μηνύματα τη χρήση του) αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο 41%.

Η σημερινή χρήση δεν την κάτι το ιδιαίτερο, 2 κλήσεις του 3λεπτου 3 sms (λήψη-αποστολή) ενημερωση από το market σε 3 εφαρμογές και ενεργοποίηση σαν wallpaper τις "φουσκαλες".

 

Θα μπει σε κατάσταση "πτήσης" για το κυριακάτικο μεσημεριανό ύπνο και θα σας ενημερώσω για τα καθέκαστα.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθειστε να φορτίζετε απο το pc σας η απο το λάπτοπ σας. Αφήνετε το περισσότερη ώρα απ αυτη που χρειάζεται για να δείξει 100%

Φροντιστε να ξεκινησετε με την μπαταρια να ειναι κατω απο 20%.

Αφήστε να φορτιζει αλλα μην το σταματήσετε όταν δείξει 100%, αφήστε το μια ώρα ακόμα.

Μετα βγάλτε απο την φόρτιση και ξαναβαλτε το αμέσως για 10λεπτα.

Αυτο θα πρέπει να γίνεται μια φορα τον μήνα.

ειλικρινα που τα διαβασες αυτα τα πραγματα?!?!? μιλαω για τα συγκεκριμενα αυτα, οχι για το υπολοιπο ποστ σου, για μπαταριες Io-Li μιλαμε

 

Επισης εχω αλλαξει τον launcher.

 

Ερωτηση δικια μου στους υπολοιπους που εχουν το κινητο. Οταν τρεχω εφαρμογες οπως το google sky, η οθονη τρεμει ακομα και οταν το κινητο ειναι ακινητο. δλδ το αφηνω κατω και βλεπω τον ουρανο να τρεμει. Εχει συμβει σε καναν αλλο;

 

Μπορεις να εχει 2 και πανω launchers και να διαλεγεις? (οπως σε htc ειχα δει, sense ui, adw ui, pro ui). Ειχα ακουσει οταν αν βαλεις καποιον 3rd party πρεπει να φριζαρεις αυτον της lg. Πως το εχεις κανει?

 

Για το google sky ναι, ακριβως οπως το λες και σε μενα

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

δεν την παλευω την μερα παιδια απο το πρωι 8 εως τωρα με κλειστα 3g wi-fi και φωτεινοτητες και... και... επεσε 50% :( :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...