Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

όχι.στον ίδιο είναι

 

Οντως την περασα... Αρκετα γρηγορη! Πολυ σημαντικο ειναι οτι δεν κολλαει οταν καποιος σε καλει... παρολλα αυτα στα ζορια ψιλοκολλαει αλλα καμοια σχεση με οποιαδηποτε ρομ μεχρι τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αξίζει να δοκιμάσω την DMX 1.6.5 από Paranoid Android 2.6 b11 που είμαι τωρα? κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις δύο please???

Ημούν σε Paranoid για 10 μέρες και πήγα σε DMX 1.6.5

Το κινητό το νιώθω πολύ καλύτερο τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ημούν σε Paranoid για 10 μέρες και πήγα σε DMX 1.6.5

Το κινητό το νιώθω πολύ καλύτερο τώρα

 

την έβαλα από εχθές το βράδυ. Με το Greenify πάει καλά, απλά βλέπω ότι καθυστερεί το Media Scanning (το είχα ξεχάσει αυτό...), όταν με καλούν αργεί να χτυπήσει... κατά τα άλλα καλά. Πάντως 100% τέλεια ROM δεν έχουμε δυστυχώς.... Τελευταία λύση η νέα ROM του TonyP (ακόμα και οι ελπίδες που είχα από τον Temasek χάθηκαν.... ωιμέ!! χαχα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Sos έβαλα εχτες με την βοήθεια ενός παιδιού το CWM - Based recovery για να βάλω stock rom στο κινητό

όποιος γνωρίζει καλά από roms κάντε μου p.m να μιλήσουμε

(έχω μείνει χωρίς κινητό )

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα από εχθές το βράδυ. Με το Greenify πάει καλά, απλά βλέπω ότι καθυστερεί το Media Scanning (το είχα ξεχάσει αυτό...), όταν με καλούν αργεί να χτυπήσει... κατά τα άλλα καλά. Πάντως 100% τέλεια ROM δεν έχουμε δυστυχώς.... Τελευταία λύση η νέα ROM του TonyP (ακόμα και οι ελπίδες που είχα από τον Temasek χάθηκαν.... ωιμέ!! χαχα)

Εγώ μόνο με το script για πιο ελεύθερη μνήμη ram δεν έχω κανένα θέμα...

 

Με 1.6.5 είχε κανένας κλείσιμο κινητού?

1 φορά στην αρχή μόνο και από τότε κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα και εγω την 1.6.5 ..αλλα δεν εχει το widget που σου έβγαζε τον καιρο και τις ειδήσεις .....

news and weather αν θυμαμε καλά . Μήπως μπορουμε με κάποιο τρόπο να το περάσουμε πάλι ?

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα και εγω την 1.6.5 ..αλλα δεν εχει το widget που σου έβγαζε τον καιρο και τις ειδήσεις .....

news and weather αν θυμαμε καλά . Μήπως μπορουμε με κάποιο τρόπο να το περάσουμε πάλι ?

 

There you go...:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1085337

 

Το εψαχνα και εγω οταν περασα την στοκ 4 που δεν το εχει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι στην cm7 και δεν μου αναγνωριζει το κινητο στο pc(windows 7).εχω τικαρει και την επλογη "εντοπισμος σφαλματων" αλλα τιποτα.οταν το συνδεω απλα φορτιζει.ουτε απο την διαχειρηση στον υπολογιστη φαινεται συνδεδεμενο.καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Πιο script? Υπάρχει κάποιο Λίνκ για να το δοκιμάσω?

Διάβασε το θέμα στο XDA και θα δεις αναλυτικά τα βήματα

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα το νεο play store(v4) και δε μου ανοιγει...μπορει να φταιει η ρομ(dmx v1.6.1);για πειτε τι να κανω..

ευχαριστω πολυ

εγώ που πέρασα την dmx 1.6.5 το είχε ήδη εγκατεστημένο.... Δεν ξέρω αν έκανε update μόνο του όταν το έτρεξα πρώτη φορά ή το είχε ήδη στη ROM ο Carburano, πάντως δουλεύει μια χαρά.

Δοκίμασε να καθαρίσεις τα data + cache του play store (δεν θυμάμαι πως ονομάζεται στις εφαρμογές... "Υπηρεσίες Google Play" νομίζω, αν και δεν είμαι σίγουρος αν είναι όντως αυτό)

Link to comment
Share on other sites

εγώ που πέρασα την dmx 1.6.5 το είχε ήδη εγκατεστημένο.... Δεν ξέρω αν έκανε update μόνο του όταν το έτρεξα πρώτη φορά ή το είχε ήδη στη ROM ο Carburano, πάντως δουλεύει μια χαρά.

Δοκίμασε να καθαρίσεις τα data + cache του play store (δεν θυμάμαι πως ονομάζεται στις εφαρμογές... "Υπηρεσίες Google Play" νομίζω, αν και δεν είμαι σίγουρος αν είναι όντως αυτό)

 

ειπε οτι στην 1.6.5 εχει την καινουργια εκδοση ενω στην 1.6.1 οχι..θα δοκιμασω να καθαρισω data,cache να δω αν θα γινει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. Αγορασε το lg 2x Ο θειος μου απο eshop και ενω εχει 2.2.2 παταει αναβαθμιση σε OTA και λεει εχετε την τελευταια εκδοση!! Τι φαση; δεν υποτιθεται οτι παιρνει και ics?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. Αγορασε το lg 2x Ο θειος μου απο eshop και ενω εχει 2.2.2 παταει αναβαθμιση σε OTA και λεει εχετε την τελευταια εκδοση!! Τι φαση; δεν υποτιθεται οτι παιρνει και ics?

 

Πέρνει ics απλα gb και ics δεν έχουν βγει σε ΟΤΑ..Μονο απο υπολογιστη μπορείς να το αναβαθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

περιεργο αυτο και δε γνωριζω το γιατι λειτουργει ετσι η lg μιας και το 90% του κοσμου δε θα γνωριζει να το συνδεσει στον υπολογιστη. Θα το συνδεσω αργοτερα λοιπον και σε ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα γραψει και πιο πανω δεν αναγνωριζει το κινητο μου κανενα pc,ουτε υπαρχει καμια αντιδραση απο το κινητο οταν το συνδεω ομως φορτιζει κανονικα.μαλλον εχει θεμα γιατι ουτε με πατημενα τα vol+- χωρις μπαταρια το αναγνωριζει σαν apx device!εχει ακομα εγγυηση αλλα δεν μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση για να μου το φτιαξουν.τι μπορει να γινει αλλο;οποιος εχει καποια ιδεα που εχω παραλειψει ας μου πει παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

περιεργο αυτο και δε γνωριζω το γιατι λειτουργει ετσι η lg μιας και το 90% του κοσμου δε θα γνωριζει να το συνδεσει στον υπολογιστη. Θα το συνδεσω αργοτερα λοιπον και σε ευχαριστω πολυ

 

Πιστευεις

οτι την νοιάζει την lg?Αμα την ένοιαζε δεν θα εβγαζε τις αναμαθμισεις μετα απο χρονο++

 

 

 

 

οπως ειχα γραψει και πιο πανω δεν αναγνωριζει το κινητο μου κανενα pc,ουτε υπαρχει καμια αντιδραση απο το κινητο οταν το συνδεω ομως φορτιζει κανονικα.μαλλον εχει θεμα γιατι ουτε με πατημενα τα vol+- χωρις μπαταρια το αναγνωριζει σαν apx device!εχει ακομα εγγυηση αλλα δεν μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση για να μου το φτιαξουν.τι μπορει να γινει αλλο;οποιος εχει καποια ιδεα που εχω παραλειψει ας μου πει παρακαλω.

 

Αν εννοεις οτι εχεις custom rom και φοβάσαι μην δεν το πάρουν στην εγγύηση,νομιζω το ίδιο θέμα είχε ο mariodj και δεν πλήρωσε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μετά από 1μιση χρόνο χρήσης του κινητού σε εργοστασιακή κατάσταση, σκέφτομαι σοβαρά να βάλω μια custom rom. Έχω ακούσει για την cm10, αλλά πιο άσχετος δε θα μπορούσα να είμαι...

 

Ο λόγος που θέλω να κάνω αυτή την αλλαγή είναι οτι το κινητό τελευταία δείχνει να...σέρνεται! Με καλούν και η οθόνη μένει μαύρη κι όταν δείχνει επιτέλους, δε προλαβαίνω να απαντήσω...Επίσης για έναν περίεργο λόγο εδώ και 2 εβδομάδες περίπου έχει ξεχάσει τι σημαίνει αυτόματο κλείδωμα! Μπαίνω στις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ, όμως το κινητό μένει ξεκλείδωτο με την οθόνη αναμένη και η μπαταρία αδειάζει για πλάκα...Τις τελευταίες μέρες μάλιστα σβήνει μόνο του και μόλις το βγάζω απ την τσέπη ζητάει ΡΙΝ...

 

Μπορείτε να βοηθήσετε;

Δεν με ενδιαφέρουν οι φοβερές εφαρμογές, θέλω απλά να έχω ένα σταθερό και αξιόπιστο τηλέφωνο, αφού πέραν των κλήσεων, το μόνο που κάνω είναι η πλοήγηση στο ίντερνετ, στα mail κτλ. Παιχνίδια κτλ δεν παίζω, οπότε μιλάμε για ένα πρακτικά επαγγελματικό τηλέφωνο.

 

Καμία πρόταση;

Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση σε όλους! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την ParanoidAndroid v2.6 - build 12 και ενώ σαν Rom δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα σοβαρό πρόβλημα, η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια μέρα με ελάχιστη χρήση. Έχω δοκιμάσει και την DMX 1.3 η οποία είχε πολύ καλύτερη μπαταρία αλλά μου έκανε 2-3 επανεκκινήσεις μέσα στην ημέρα χωρίς λόγο. Τώρα σκέφτομαι να δοκιμασω ή την DMX 1.6.5 ή την CM10.1 - tonyp - T-Build 01. Την τελευταία την έχει δοκιμάσει κανένας; Από bugs και μπαταρία τι λέει;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την ParanoidAndroid v2.6 - build 12 καi σκέφτομαι να δοκιμασω ή την DMX 1.6.5 ή την CM10.1 - tonyp - T-Build 01. Την τελευταία την έχει δοκιμάσει κανένας; Από bugs και μπαταρία τι λέει;

 

Dmx1.6.5:Παρα πολύ καλη Ρομ που έχει και ράδιο.Πολύ καλη απόκριση και μετάβαση απο μια εφαρμογή στην αλλη.Πολύ καλη κάμερα κ βιντεο.Την άλλαξαν χτες για να δοκιμασω την cm10.1

 

Cm10.1:Όλα τα νέα καλουδια της cm .Την ίδια ίσως και καλυτερη ομαλή και στρωτή απόκριση και multitasking.Ράδιο πρέπει να το ψαξεις λίγο μπας κ δουλέψει.Κάμερα όχι τόσο καλη θα έλεγα.

 

Το θετικό της DMC είναι πως δουλεύουν όλα απροβληματιστα και της cm10 πως έχει κάποια τελευταια features που εμένα προσωπικά δεν με τρελαινουν.(αλλά λέω και παλι πολύ μέτρια κάμερα :()

 

Διαλέγεται και περνετε τα παιδιά αυτά έχουν κανει εκπληκτική δουλειά για το κινητό μας!!

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος βήμα - βήμα (αν έχει την καλοσύνη) πως περνάμε την DMX 1.6.5 με καθαρή εγκατάσταση..!!! έχω την DMX 1.2 με kernel king of birds oc14 που τρέχει μια χαρά χωρείς κανένα πρόβλημα, και λέω να πάω στην DMX 1.6.5 final για το ράδιο.

 

ευχαριστώ..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...