Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Καλημέρα. Χρεαιάζομαι άμεσα βοήθεια. Θέλω να πουλήσω το κινητό οπότε έκανα επαναφορά δεδομένων αλλά επειδή το είχα κάνει root σκάει η επαναφορά. Πάτησα start + Vol- και με βγάζει στο CWM-BASED RECOVERY V6.0.2.5. Τι πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω; Δεν θέλω να φαίνεται rooted... Όταν κάνω reboot σκάει... Unfortunately the process com.android.phone has stopped είναι το μήνυμα... Το root είχε γίνει με το All-In-One Toolkit (lg p990 toolkit) του Spyko...

Please HELP !!!

 

Κατεβαζεις την stock Ρομ και την φλασαρεις με smartflash..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτέβασα την V30A, την έκανα extract και μετά από το toolkit επιλέγω 7 ξεκινάει, κάνω ότι μου λέει αλλά κάποια στιγμή βγάζει error. Τι να κάνω ρε παιδιά;

Επέιγει...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Link to comment
Share on other sites

Κάτέβασα την V30A, την έκανα extract και μετά από το toolkit επιλέγω 7 ξεκινάει, κάνω ότι μου λέει αλλά κάποια στιγμή βγάζει error. Τι να κάνω ρε παιδιά;

Επέιγει...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

 

Όπως λες επείγει, αλλά δεν βοηθάς και πολύ....τι error σου βγάζει, πότε και τι συμβαίνει μετά ?

 

Πάντως αν δεν είναι θέμα υπολογιστή, η διαδικασία με το toolkit είναι τυφλοσούρτης, απλώς πατάς το κουμπί που πρέπει...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει time out αφού γράφει ότι υπάρχουν 7 partitions και αφού έχει εκτελέσει κάποια βήματα...

Εάν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να με βοηθήσει να το κάνω θα ήμουν υποχρεωμένος. Μένω Νέα Σμύρνη αλλά πηγαίνω όπου χρειαστεί... Απλά επειδή βιάζομαι...

Αναμένω βοήθεια...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Έπειδή έχω μία συσκευή που δεν μπορώ να κάνω τίποτα, έχω ξεμείνει χωρίς κινητό και δεν μπορώ να το επαναφέρω θα παρακαλούσα όποιον μπορούσε να με βοηθήσει... Θα το πουλούσα και θα αγόραζα κάποιο άλλο...

Θα είμαι υποχρεωμένος. Όπως αναφέρω πιο πάνω μπορώ να πάω όπου χρειαστεί αρκεί να φτιαχτεί.

Ακούει κανείς; Please HELP me!!!

Link to comment
Share on other sites

Έπειδή έχω μία συσκευή που δεν μπορώ να κάνω τίποτα, έχω ξεμείνει χωρίς κινητό και δεν μπορώ να το επαναφέρω θα παρακαλούσα όποιον μπορούσε να με βοηθήσει... Θα το πουλούσα και θα αγόραζα κάποιο άλλο...

Θα είμαι υποχρεωμένος. Όπως αναφέρω πιο πάνω μπορώ να πάω όπου χρειαστεί αρκεί να φτιαχτεί.

Ακούει κανείς; Please HELP me!!!

 

δεύτερα στο service της LG..!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δεύτερα στο service της LG..!!;)

 

Απλά ήθελα να ρωτήσω επειδή ήταν rooted θα έχω κάποιο πρόβλημα; Είναι μέσα στην εγγύηση...

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να σου περάσουν ROM;

Μάλλον αυτοί που βοηθούσαν έχουν αλλάξει τηλέφωνο... :(

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Απλά ήθελα να ρωτήσω επειδή ήταν rooted θα έχω κάπιο πρόβλημα; Είναι μέσα στην εγγύηση...

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να σου περάσουν ROM;

Μάλλον αυτοί που βοηθούσαν έχουν αλλάξει τηλέφωνο... :(

 

απο οτι ξερω πρωτα πρεπει να βγαλεις το ροοτ και μετα να το πας για service γιατι δε θα το δεχτουν...

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω πρωτα πρεπει να βγαλεις το ροοτ και μετα να το πας για service γιατι δε θα το δεχτουν...

Rooted ήταν. Έκανα επανφορά εροστασιακών ρυθμίσεων κσι έσκασε...

Απο εκεί και πέρα δεν ανοίγει και βγάζει Unfortunately the process com.android.phone has stopped.

Προσπαθώ να περάσω την επίσημη V30A και σκάει (το αναφέρω παραπάνω).

Όταν πατάς Vol- & On με βγάζει στο CWM-BASED RECOVERY MENU V6.0.2.5.

Τι να κάνω να μην φαίνεται rooted; Εάν μπορείτε δώστε οδηγίες για να μπορώ να το πάω στο service.

Είναι σίγουρο ότι δεν το δέχονται έτσι, έστω εκτος εγγύησης;

Περιμένω βοήθεια... Ξαναλέω ότι όποιος είναι σίγουρος και ξέρει ακριβώς τι πάιζει μπορώ να έρθω να τον βρω προκειμένου να με βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Rooted ήταν. Έκανα επανφορά εροστασιακών ρυθμίσεων κσι έσκασε...

Απο εκεί και πέρα δεν ανοίγει και βγάζει Unfortunately the process com.android.phone has stopped.

Προσπαθώ να περάσω την επίσημη V30A και σκάει (το αναφέρω παραπάνω).

Όταν πατάς Vol- & On με βγάζει στο CWM-BASED RECOVERY MENU V6.0.2.5.

Τι να κάνω να μην φαίνεται rooted; Εάν μπορείτε δώστε οδηγίες για να μπορώ να το πάω στο service.

Είναι σίγουρο ότι δεν το δέχονται έτσι, έστω εκτος εγγύησης;

Περιμένω βοήθεια...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4008189#post4008189post #4

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αφού γράφω ότι την έχω κάνει την διαδικασία για επιστροφή σε stock rom και δεν προχωράει.... Θέλω να μην εμφανίζεται το CWM-BASED RECOVERY MENU V6.0.2.5. Να κάνω μια χαζή ερώτηση: όταν πατάς Vol- & On και αν δεν είχα κάνει root τι menu θα εμφανιζόταν; Τουλάχιστον αυτό για να το πάω στο service....

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αφού γράφω ότι την έχω κάνει την διαδικασία για επιστροφή σε stock rom και δεν προχωράει.... Θέλω να μην εμφανίζεται το CWM-BASED RECOVERY MENU V6.0.2.5. Να κάνω μια χαζή ερώτηση: όταν πατάς Vol- & On και αν δεν είχα κάνει root τι menu θα εμφανιζόταν; Τουλάχιστον αυτό για να το πάω στο service....

 

Δεν χρειαζεται να το πας στο service..Το είχα πάθει και εγώ όταν είχα την συσκευή και έχω ποσταρει εδώ την λύση..

 

Αν θυμάμαι καλά..είναι

 

1)άλλαξε θύρα usb(καλύτερα απευθείας πίσω στην μητρική)

2)βάλε ανάποδα τα αρχεία στο smartflash ή αλλιως φλασαρε τα ενα ενα..

 

 

Αν δεν δουλέψει τίποτα απο αυτά κάνε ενα search,κάπου έχω την λύση αλλά δεν έχω χρονο να ψαξω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αφού γράφω ότι την έχω κάνει την διαδικασία για επιστροφή σε stock rom και δεν προχωράει.... Θέλω να μην εμφανίζεται το CWM-BASED RECOVERY MENU V6.0.2.5. Να κάνω μια χαζή ερώτηση: όταν πατάς Vol- & On και αν δεν είχα κάνει root τι menu θα εμφανιζόταν; Τουλάχιστον αυτό για να το πάω στο service....

 

Εφόσον σου εμφανίζεται το CWM, σημαίνει ότι έχεις το Clockwork. Θα πρέπει να περάσεις και stock bootloader, αν έχεις άγχος για το service. Η καλύτερη λύση είναι να περάσεις με το LGToolkit μια παλιότερη stock ROM για να τελειώνεις γρήγορα και εύκολα...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου εμφανίζεται το CWM, σημαίνει ότι έχεις το Clockwork. Θα πρέπει να περάσεις και stock bootloader, αν έχεις άγχος για το service. Η καλύτερη λύση είναι να περάσεις με το LGToolkit μια παλιότερη stock ROM για να τελειώνεις γρήγορα και εύκολα...

Πέρασα τελικά ένα ένα και τα δύο αρχεία AP.BIN και CP.FLS, τελείωσε κανονικά αλλά τώρα το ανοίγω και κολλάει στο κόκκινο σήμα της LG...

Όταν πατάω τώρα VOL- & ΟΝ δεν μου βγάζει το CWM menu... Οταν λες stock bootloader που τον βρίσκω και πως το κάνω;

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις περάσει stock ROM, τότε έχεις περάσει και τον stock bootloader. Δοκίμασε τις επιλογές 6 και 7 του Toolkit, και μετά δες αν μπορείς με το LG Update Tool να την περάσεις με τον "τυπικό" τρόπο...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

το είχα πάθη και εγώ.....και το έστειλα στο service και το επανέφερε...! Στο service δεν θα δει καν τι έχεις περάσει από Rom, κατευθείαν θα το επαναφέρει στην Rom της LG και ούτε γάτα ούτε ζημιά..!!!;) Με δωρεάν κουριερ το παρέδωσα και μου το παρέδωσαν;););)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τον ενδιαφέρον. Θα το πάω στην LG για να τελειώνω.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τον ενδιαφέρον. Θα το πάω στην LG για να τελειώνω.

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Να σου πω και κάτι τελευταίο που τώρα το θυμήθηκα....!!! Αν έχεις πάρει BACKUP με ROM Manager μπες σε ClockworkMod και κανε RESTORE το BACKUP που είχες πάρει...!!! έτσι είχα επαναφέρει το τηλέφωνο την δεύτερη φορά όταν προσπάθησα να περάσω άλλη Rom και κώλυσε στο λογότυπο της LG, και τα κατάφερα..!!! Μετά θα δούμε πως θα περάσουμε την Stock Rom....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα την camera jb+. Θεωρω ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ εχω δει μεχρι στιγμης με καλυπτει απολυτα.

Στην εκδοση django δοκιμαστε να βαλετε jb+ camera και τα settings που σου δινει ενω στην εκδοση camera jb στον tonyp δεν σου δινει τετοιες επιλογες.

Σου δινει δυνατοτητα να τραβηξεις βιντεο 720p αψογα και με καλο ηχο...αλλα και 1080.Δειτε το screenshot

 

Δεν βλέπω επιλογή για 1080 στην εφαρμογή camera jb+, (ούτε στην camera ics+) παρά μόνο 720p.

Μάλλον κάνεις λάθος; Ή κάτι δεν βλέπω εγώ;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη ρομ μαζι με oc kernel για καθημερινη χρηση?τωρα ειμαι με 4.0.4 official αλλα rooted.και θελω να εχει και το μετρητη κλησεων ομως οπως εχει η μαμα ρομ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη ρομ μαζι με oc kernel για καθημερινη χρηση?τωρα ειμαι με 4.0.4 official αλλα rooted.και θελω να εχει και το μετρητη κλησεων ομως οπως εχει η μαμα ρομ.

DMX 1.6.5 με KoB Kernel

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανω unroot χωρις να περασω απο την αρχη τη ρομ;θα το παω για ακουστικο στο σερβις αλλα δεν θελω να χασω το σεταρισμα που εχω κανει και να μην μου πουν τπτ στο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

ειναι 4.1.2?

 

αν λες για την dmx δεν ειναι 4.1.2 ειναι ics...

υπαρχει τροπος να κανω unroot χωρις να περασω απο την αρχη τη ρομ;θα το παω για ακουστικο στο σερβις αλλα δεν θελω να χασω το σεταρισμα που εχω κανει και να μην μου πουν τπτ στο σερβις.

 

μπορεις να κανεις backup τη ρομ,να το κρατησεις στον υπολογιστη σου και να το βαλεις οταν τελειωσει με το service...

Link to comment
Share on other sites

εκανα back up.το γυρισα σε στοκ κατασταση και κατι περιεργο εγινε..ενω πριν εδειχνε η μπαταρια γυρω στο 50% οταν το γυρισα σε στοκ για να το παω στο σερβις εδειχνε 97%..τι στο καλο γινετε?? Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...