Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εστειλα sms και μου εστειλαν τις ρυθμισεις οι οποιες εβγαλε οτι εγκατασταθηκαν...

Παρολ'αυτα ακομα τιποτα.

Στις ρυθμισεις τις γενικες, αλλα κι εκεινες στα μηνυματα δε βρισκω κατι σχετικο με ενεργοποιηση mms,μπορεις να μου πεις πιο συγκεκριμενα?..

Σκεφτομαι μηπως απο καπου εχω απενεργοποιησει κατι που χρειαζεται για να μπορει να στειλει και να λαβει.. (πχ ενεργοποιημενο εχω το Μονο 2G, Mono GSΜ, απενεργοποιημενη την "ενεργοποιηση δεδομενων" -μολις την ενεργοποιω στελνει δεδομενα πχ facebook- και απενεργοποιημενη την περιαγωγη)

Στα ΑΡΝ εχει επιλογες κοσμοτε ιντερνετ και κοσμοτε μμς, αλλα μονο το πρωτο μπορει να επιλεγει..

Στις ρυθμισεις ΜΜΣ δε βρισκω κατι περιεργο(αναφορες και τετοια ειναι οι επιλογες..), και απλα ειναι απενεργοποιημενο το Αυτοματη ανακτηση περιαγωγης.

Δε ξερω τι μπορει να φταιει...

 

Εκανες restart μετα την αποθηκευση των ρυθμισεων?Το data το θες οn.Δεν μπορω να σου πω πιο συγκεκριμενα,γιατι δεν εχω στοκ ρομ εδω κ κανα χρονο,οποτε εγω τα εχω ολα διαφορετικα.Ισως καποιο αλλο μελος με στοκ ρομ μπορει να βοηθησει καλυτερα

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα εκανα αυτα..

Τωρα το παλεψε να στειλει αλλα εγραψε αποτυχια 3 φορες...

Μηπως ολο το προβλημα ειναι στα APN που δε μου αφηνει την επιλογη mms αλλα μονο την ιντερνετ?

Και ειναι/δεν ειναι αυτο, πως στο καλο λυνεται? Θελω να στειλω και να λαβω mms το πρωι ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα αυτα..

Τωρα το παλεψε να στειλει αλλα εγραψε αποτυχια 3 φορες...

Μηπως ολο το προβλημα ειναι στα APN που δε μου αφηνει την επιλογη mms αλλα μονο την ιντερνετ?

Και ειναι/δεν ειναι αυτο, πως στο καλο λυνεται? Θελω να στειλω και να λαβω mms το πρωι ρε γμτ...

 

Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω παραπανω,δεν θυμαμαι καν πως ηταν μαμισιο το τηλ μου.Σιγουρα παντως θες το data on.Παντως μολις ειδα οτι στις κοπελας μου το κινητο που εχει ιδια μνημη,μπορεις να επιλεξεις ειτε εκει που λεει κοσμοτε ιντερνετ ειτε το κοσμοτε μμς

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα αυτα..

Τωρα το παλεψε να στειλει αλλα εγραψε αποτυχια 3 φορες...

Μηπως ολο το προβλημα ειναι στα APN που δε μου αφηνει την επιλογη mms αλλα μονο την ιντερνετ?

Και ειναι/δεν ειναι αυτο, πως στο καλο λυνεται? Θελω να στειλω και να λαβω mms το πρωι ρε γμτ...

 

Νομιζω οτι χωρις ενεργα δεδομενα δεν μπορεις να στειλεις ...

 

Ενεργοποιησετα , αλλα βγαλε τους συγχρονισμους για να μην σε χρεωσει

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με τα mms απλά δημιούργησε ένα νέο APN με το όνομα fake ή ότι άλλο θες εσύ και APN:fake. Τσέκαρε αυτό αντί για το Cosmote και έτσι το κινητό δεν πρόκυτε να ξαναπάρει πρωτοβουλία να μπει στο Internet από μόνο του. Ενεργοποίησε μετά τα δεδομένα (αφού έτσι και αλλιώς δεν θα βλέπουν δίκτυο γιατί θα προσπαθούν να πάρουν από το ψεύτικο APN) , και τα mms πλέον θα δουλεύουν αφού θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το APN των mms (ενεργοποιημένα δεδομένα). Αν θέλεις ποτέ να μπεις και στο Internet από το κινητό απλώς τσεκάρεις το APN της Cosmote αντί για το ψεύτικο, και όταν τελειώσεις το ξαναγυρνάς στο ψεύτικο.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεια καποιος το real dual boot??Σκεφτομαι να το κανω και να τρεχω stock+cm7

 

Δεν νομιζω να εχει κανει κανεις,προσωπικα δεν βρισκω ουτε λογο ουτε οφελος.Με την ρομ του stefan,στην ουσια στοκ+cm7 συνδυαζεις

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ασφαλες να κανουμε freeze και να μην δημιουργησει προβληματα ? (με την στοκ ρομ ειμαι)

 

Ειμαι με Go Launcher και αλλο καιρο ... μπορω να κανω freeze της LG τα αντιστοιχα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ασφαλες να κανουμε freeze και να μην δημιουργησει προβληματα ? (με την στοκ ρομ ειμαι)

 

Ειμαι με Go Launcher και αλλο καιρο ... μπορω να κανω freeze της LG τα αντιστοιχα ?

 

ναι δεν εχεις προβλημα,και το fsecure,και τα sms της lg αν χρησιμοποιεις και go sms

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Και τα άχρηστα social networks της LG.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

SNS εννοεις ?

 

Το google+ μπορω ?

 

Η θα χει κανα προβλημα στο market ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

SNS εννοεις ?

 

Το google+ μπορω ?

 

Η θα χει κανα προβλημα στο market ?

 

Οχι ρε,καμια σχεση με το μαρκετ

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω για πλακα το κινητο στο usb και ανοιγω το LGMobile Support Tool(Γυρισα σε stock)..Υπαρχει μια διαθεση ενημερωση...Λεω εδω ειμαστε...Μετα μου λεει βγαλτε την μπαταρια και ξαναβαλτε την και μου δινει ενα μεγαλο ακυρο οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση..Αντε αυτο το παγωτο,χειμωνα θα μας το δωσουν??
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω για πλακα το κινητο στο usb και ανοιγω το LGMobile Support Tool(Γυρισα σε stock)..Υπαρχει μια διαθεση ενημερωση...Λεω εδω ειμαστε...Μετα μου λεει βγαλτε την μπαταρια και ξαναβαλτε την και μου δινει ενα μεγαλο ακυρο οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση..Αντε αυτο το παγωτο,χειμωνα θα μας το δωσουν??

 

Αν η LG προσπαθήσει να τηρήσει -έστω και τώρα- μια πρόβλεψή της για την αναβάθμιση σε ICS, θα είναι 29-30/9/2012, καθώς έχουν πει "late Q3", δηλαδή τις τελευταίες μέρες του Σεπτεμβρίου....οτιδήποτε νωρίτερα από αυτό θα είναι ΜΕΓΑΛΗ έκπληξη για όλους εμάς που έχουμε LG προϊόντα....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις κανονικά τη διαδικασία με usb μέσο της ιστοσελίδας της LG για ναβάθμηση γυρνάς κατευθείαν σε stock?

 

Αν εισαι με custom,δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση στην στοκ μεσω usb,γιατι απλα δεν υπαρχει στο κινητο σου η στοκ.Αρα πως να παρει update κατι που δεν υπαρχει?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις κανονικά τη διαδικασία με usb μέσο της ιστοσελίδας της LG για ναβάθμηση γυρνάς κατευθείαν σε stock?

 

Οχι δεν μπορεις να γυρισεις σε stock..Smartflash χρησιμοποιεις για να γυρισεις σε Stock..

Link to comment
Share on other sites

έχω προσθέσει στο Google Calendar (μέσω PC) επιπρόσθετα κάποια ημερολόγια:

Αργίες, Γενέθλια επαφών και από τα "ενδιαφέροντα ημερολόγια" πρόσθεσα το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

 

Όταν πάω από το στοκ ημερολόγιο στο κινητό, και μενού> ημερολόγια (για να τσεκάρω τους επιμέρους συγχρονισμούς) λείπει το ημερολόγιο με το πρωτάθλημα (σιγά το πρωτάθλημα, αλλά ΟΚ!!!) Τα άλλα υπάρχουν κανονικά. Γιατί; Εννοείται πως έχω τσεκάρει συγχρονισμούς με τον κυρίως λογαριασμό, έκανα πολλές φορές εκκαθάριση cache στο "αποθηκευτικός χώρος ημερολογίου" όπως προτείνεται σε διάφορα fora... αλλά τίποτα...

Βοήθεια κοινού υπάρχει;;;

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου χτες πηρα ενα 2x και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ικανοποιητικο στη χρηση , ταχυτητα κλπ.

 

Μερικα θεματακια μονο να μου δωσετε τα φωτα σας :

 

1) Επειδη εχω αδειασει το κινητο απο τα μαμα σκουπιδια (βλεπε launcher , browser κλπ) σε περιπτωση που θελω να το κανω εργοστασιακο πως το φλασαρω γιατι οπως διαβασα πιο πανω δεν γινεται να το κανω με την αναβαθμιση της LG.

2) Γινεται να ενισχυθει καπως ο ηχος , γιατι σε σχεση με το neo v που ειχα μεχρι χτες , η ενταση του στο μεγιστο μου φαινεται πολυ λιγη

3) Αυτο το hiddenmenu που βλεπω στις διεργασιες τι ειναι;Ειναι απαραιτητο , γιατι μεχρι στιγμης το εχω frozen ;

 

Sorry αν ρωταω πραγματα που εχουν ηδη απαντηθει.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου χτες πηρα ενα 2x και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ικανοποιητικο στη χρηση , ταχυτητα κλπ.

 

Μερικα θεματακια μονο να μου δωσετε τα φωτα σας :

 

1) Επειδη εχω αδειασει το κινητο απο τα μαμα σκουπιδια (βλεπε launcher , browser κλπ) σε περιπτωση που θελω να το κανω εργοστασιακο πως το φλασαρω γιατι οπως διαβασα πιο πανω δεν γινεται να το κανω με την αναβαθμιση της LG.

2) Γινεται να ενισχυθει καπως ο ηχος , γιατι σε σχεση με το neo v που ειχα μεχρι χτες , η ενταση του στο μεγιστο μου φαινεται πολυ λιγη

3) Αυτο το hiddenmenu που βλεπω στις διεργασιες τι ειναι;Ειναι απαραιτητο , γιατι μεχρι στιγμης το εχω frozen ;

 

Sorry αν ρωταω πραγματα που εχουν ηδη απαντηθει.

 

1)Εισαι σε Stock rom ή σε cyanogen??

2)Απο οσο ξερω οχι,ισως να δεις μια μικρη διαφορα βαζοντας cyanogen..

3)Για ποιο λογο να το κανεις frozen??Δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο..

Link to comment
Share on other sites

1) Ειμαι σε στοκ για την ωρα και ελπιζω να μην αργησει πολυ η ics

2) οκ

3) προσπαθω να εχω τη συσκευη με οσο το δυνατον λιγοτερες διεργασιες ενεργες ανα πασα στιγμη.Αυτην τη στιγμη που ειναι παγωμενη μου γλιτωνει πχ 5MB ram και οσο να ναι δεν εχει δει καπου να φαινεται η ελλειψη της.Ρωταω αν ειναι απαραιτητη ωστε να προχωρησω στην διαγραφη του apk του.

 

Κατι που ειδα μολις , το κειμενο επεξηγησης στις ρυθμισεις (τα μικρα γραμματακια εννοω) περιεργως ειναι θαλασσι και με στραβωνει,Αλλαζει καπως?

 

Τελικα φιλε μου ξερεις να μου πεις αν χρειαστει το φερω σε stock state πως το κανω;

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου χτες πηρα ενα 2x και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ικανοποιητικο στη χρηση , ταχυτητα κλπ.

 

Μερικα θεματακια μονο να μου δωσετε τα φωτα σας :

 

1) Επειδη εχω αδειασει το κινητο απο τα μαμα σκουπιδια (βλεπε launcher , browser κλπ) σε περιπτωση που θελω να το κανω εργοστασιακο πως το φλασαρω γιατι οπως διαβασα πιο πανω δεν γινεται να το κανω με την αναβαθμιση της LG.

2) Γινεται να ενισχυθει καπως ο ηχος , γιατι σε σχεση με το neo v που ειχα μεχρι χτες , η ενταση του στο μεγιστο μου φαινεται πολυ λιγη

3) Αυτο το hiddenmenu που βλεπω στις διεργασιες τι ειναι;Ειναι απαραιτητο , γιατι μεχρι στιγμης το εχω frozen ;

 

Sorry αν ρωταω πραγματα που εχουν ηδη απαντηθει.

 

Για το

1)Ακολουθεις τον οδηγο και περνας τη στοκ μεσω smartflash και εισαι οκ.Αρκει να ξερεις αν το τηλεφωνο ειναι ελληνικο ή ποια ρομ φοραει.

 

3)Το hidden menu δε χρειαζεται να το παγωσεις .Δε πιανει και τιποτα και μπορει καποτε να το χρειαστεις....

 

 

Παιδια αν παρατηρησει καποιος πως κατι στους οδηγους δε δουλευει σωστα(ειτε διαδικασια ειτε λινκς) να μου πει να το αλλαξω.Thanks

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις πληροφοριες!

 

Τελικα δεν αντεξα και εβαλα την cyanogen 7 αλλα οπως βλεπω δεν εχει ραδιοφωνο.

 

Επισης δοκιμασα να κατεβασω την στοκ για να την εχω αλλα το λινκ που δινουν στο xda οταν παω να κατεβασω λεει οτι δεν υπαρχει σερβερ.

 

Πειραματιστικα λιγο ακομα και φλασαρα την gueste2x_v3.6_Hybrid_Revolution_Minimalist-Edition η οποια ειναι εντυπωσιακη μπορω να πω.Ελαφρια σχετικα πληρης με εξτρα οπως στοκ καμερα αλλα και cyanogen καμερα επισης εφαρμογη για overclock κλπ και σε γενικες γραμμες εχει ρυθμισεις της cyanogen με ωραιο και ελαφρυ launcher(εχει και τον στοκ).Χωρις πειραγμα η ραμ κυμαινεται ανετα πανω απο 210ΜΒ και εχει και JB ενδειξεις στην μπαρα.

Το ραδιο ειναι Ported απο Miui και λειτουργει μια χαρα!

 

Τελος να προσθεσω κατι το οποιο σπανια βρισκω σε cooked rom , το animation περιστροφης της οθονης το οποιο δεν ξερω γιατι , πολυ μου κακοφαινεται αν απουσιαζει.

 

Πιστευω οτι οποιος τη δοκιμασει δεν θα απογοητευτει.

 

Μια ερωτηση : Τι συχνοτητα max σηκωνει οη cpu χωρις προβληματα;

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

 

Μια ερωτηση : Τι συχνοτητα max σηκωνει οη cpu χωρις προβληματα;

Ανάλογα το κομμάτι, από 1.3-1.5. Πχ το δικό μου στο 1.4 δεν έχει κανένα πρόβλημα, στο 1.5 μετά από 10-15 λεπτά κρασαρει

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Tοτε στο 1.2 που το εχω μια χαρα ειναι , μην υπονομευουμε και την μπαταρια και πανω απο ολα ας μην ειμαστε και πλεονεκτες! :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...