Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

ηρθε και σε εμενα το κινητο, εχει την 2.2.2 του βαζω να ψαξει με το ασυρματο και δεν βρισκει ενημερωσεις. Οποτε συμφωνα με τους οδηγους, κατεβαζω αυτο BIN_LGP990AT-00-V20l-EUR-XX-OCT-20-2011+0 και το φλασαρω οπως ειναι με το προγραμμα της LG . σωστος?

 

Αν καταλαβα καλα θες το update σε 2.3.4 ?

 

Μεσα απο το site της lg στο internet γινεται ... κατεβαζεις οδηγους , προγραμμα , και θελει να σαι με γεματη μπαταρια για να γινει το update αλλιως θα κολλησει ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το επισημο update δεν χρειαζεται ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω..!! έχω σβήσει τα πάντα και αυτό το χαβά του..!!! όταν έρχεται sms δείχνει 2 sms σβήνω το ένα που ήρθε ''μιας και αυτό φαίνεται'' και μετά δείχνει πάλη ένα(1):mad: όπως photo παραπάνω..!

 

Μου είχε συμβεί και σε εμένα φίλε το ίδιο ακριβώς στο παρελθόν και αν και είχα διαγράψει τα πάντα από sms και mms αυτό συνέχιζε να λέει 1. Η λύση βρέθηκε με τη σύνδεση του κινητού στο PC και μέσα από το LG PC Suite πήγα στα μυνήματα και εκεί μου έδειξε ότι υπήρχε άλλο 1 το οποίο δεν μπορούσα να δω με τίποτε από τη συσκευή. Το διάβασα λοιπόν από τον υπολογιστή, το διέγραψα και επιτέλους το 1 εξαφανίστηκε και από το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως κανω defoult τον stock launcher!??εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες για αυτο αλλα τιποτα ειμαι ροοτ θελει το titanium b.?
Link to comment
Share on other sites

δειτε κατι ενδιαφερον που βρηκα ,αν και ειναι ακομα πειραματικο..http://www.youtube.com/watch?v=wbf-KcMpdHc&feature=related
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω καθόλου mms. Εχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις του τηλ. και είναι οκ. Πήρα τηλέφωνο την voda και μου έστειλαν με mail τις ρυθμίσεις για καινούρια APN's τα οποία και έφτιαξα. Εκανα restart και τίποτα... μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω καθόλου mms. Εχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις του τηλ. και είναι οκ. Πήρα τηλέφωνο την voda και μου έστειλαν με mail τις ρυθμίσεις για καινούρια APN's τα οποία και έφτιαξα. Εκανα restart και τίποτα... μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Εχω 2.2.2 V10c

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

δειτε κατι ενδιαφερον που βρηκα ,αν και ειναι ακομα πειραματικο..http://www.youtube.com/watch?v=wbf-KcMpdHc&feature=related

 

Το θεμα ειναι οτι οι αντιπαλοι μπηκαν ηδη στον χωρο του ICS και αρχιζουν τις υποσχεσεις για αναβαθμιση απο τις αρχες του επομενου μηνα ακομα. Αν αργησει η LG, κακο σ εκεινη κανει μονο.

Link to comment
Share on other sites

οταν βγαλει η cm σταθερη ics θα περασω κι εγω σε custom rom.

 

ηδη με το root πηρε καλο αερα το κινητο, το μονο που μου λειπει ειναι το real multitasking για να ξεγραψω εντελως απο τη μνημη μου τα symbian. Αυτο το πραγμα που το android διαλεγει τις εφαρμογες που θα μενουν ανοιχτες στη μνημη περα απο ελαχιστες περιπτωσεις με εκνευριζει αφανταστα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω καθόλου mms. Εχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις του τηλ. και είναι οκ. Πήρα τηλέφωνο την voda και μου έστειλαν με mail τις ρυθμίσεις για καινούρια APN's τα οποία και έφτιαξα. Εκανα restart και τίποτα... μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα κινητής τηλεφωνιας;

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί και σε εμένα φίλε το ίδιο ακριβώς στο παρελθόν και αν και είχα διαγράψει τα πάντα από sms και mms αυτό συνέχιζε να λέει 1. Η λύση βρέθηκε με τη σύνδεση του κινητού στο PC και μέσα από το LG PC Suite πήγα στα μυνήματα και εκεί μου έδειξε ότι υπήρχε άλλο 1 το οποίο δεν μπορούσα να δω με τίποτε από τη συσκευή. Το διάβασα λοιπόν από τον υπολογιστή, το διέγραψα και επιτέλους το 1 εξαφανίστηκε και από το τηλεφωνο.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!!!!:D αυτό ήταν ουφ πάει και αυτό..!!! να σε χαίρετε η μανούλα σου φίλε μου..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι πρόσφατος κάτοχος του 2X και είμαι στην official 2.3.4 V20l (rooted). Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να περάσω CyanogenMod 7 Nightlies από άποψη σταθερότητας και λειτουργικότητας. Δηλαδή το πείραγμα που θα κάνω αν θα μου προσθέσει σε λειτουργικότητα στο τηλέφωνο (π.χ. μπαταρία, ορισμένα bugs στο ήχο κ.α.) ή θα με βάλει σε περισσότερους μπελάδες οπότε να μείνω εδώ που είμαι. Με λίγα λόγια ποιό είναι το αποτέλεσμα απο ένα crash test ανάμεσα σε αυτές τις δύο rom απο όσους τις έχουν δουλέψει κ τις δυο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι πρόσφατος κάτοχος του 2X και είμαι στην official 2.3.4 V20l (rooted). Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να περάσω CyanogenMod 7 Nightlies από άποψη σταθερότητας και λειτουργικότητας. Δηλαδή το πείραγμα που θα κάνω αν θα μου προσθέσει σε λειτουργικότητα στο τηλέφωνο (π.χ. μπαταρία, ορισμένα bugs στο ήχο κ.α.) ή θα με βάλει σε περισσότερους μπελάδες οπότε να μείνω εδώ που είμαι. Με λίγα λόγια ποιό είναι το αποτέλεσμα απο ένα crash test ανάμεσα σε αυτές τις δύο rom απο όσους τις έχουν δουλέψει κ τις δυο?

Bug δεν θα προσθέσει, είναι όμως αρκετά διαφορετικές. Πλέον οι nightlies είναι απόλυτα σταθερές, όσο επιτρέπει το κινητό και το android σαν λειτουργικό.

Μου φαίνονται πολύ πιο αεράτο το κινητό σε CM7 από ότι σε στοκ αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη. Και πιο σταθερή η συμπεριφορά του σε βάθος μερικών ημερών (δεν χρειάζεται τόσο συχνά restart για να μην σέρνεται όπως η στοκ στο δικό μου).

Για μπαταρία μην περιμένεις καλύτερα πράγματα. Ισως τα ίδια, ίσως λίγο χειρότερα.

Για κάμερα πρέπει να περάσεις το hack για να δουλεύει όπως η στοκ (και με 30fps στο 1080p).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Bug δεν θα προσθέσει, είναι όμως αρκετά διαφορετικές. Πλέον οι nightlies είναι απόλυτα σταθερές, όσο επιτρέπει το κινητό και το android σαν λειτουργικό.

Μου φαίνονται πολύ πιο αεράτο το κινητό σε CM7 από ότι σε στοκ αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη. Και πιο σταθερή η συμπεριφορά του σε βάθος μερικών ημερών (δεν χρειάζεται τόσο συχνά restart για να μην σέρνεται όπως η στοκ στο δικό μου).

Για μπαταρία μην περιμένεις καλύτερα πράγματα. Ισως τα ίδια, ίσως λίγο χειρότερα.

Για κάμερα πρέπει να περάσεις το hack για να δουλεύει όπως η στοκ (και με 30fps στο 1080p).

 

καλημερα. ποια CM7 "τρεχεις" εσυ ? :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στιν2.2 στοκκρομ παω επισιμα στην lg για uptdate moy κανει εχω περασει kαi drivers και στην μεση τησ εγκαταστασης με κοβει και μου λεει σφαλμα κλπ εχει καποιοσ λινκ για 2.3 να την περασω με SmartFlashTool_P990 η τι αλλο μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στιν2.2 στοκκρομ παω επισιμα στην lg για uptdate moy κανει εχω περασει kαi drivers και στην μεση τησ εγκαταστασης με κοβει και μου λεει σφαλμα κλπ εχει καποιοσ λινκ για 2.3 να την περασω με SmartFlashTool_P990 η τι αλλο μπορω να κανω?

 

Προσοχή: Tα περιερχόμενα της internal sd θα σβηστούν.

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ smartflash

Κατεβάζουμε drivers και smartflash από εδώ........

https://rapidshare.com/files/4203070240/smartflash___smartflash_driver.rar

 

 

Τρέχουμε το SmartFlashTool_P990.exe από το PC

Κλείνουμε το τηλέφωνο,αφαιρούμε τη μπαταρία, συνδέουμε το τηλέφωνο καθώς

κρατάμε πατημένο το Volume down(Εδώ θα πρέπει να δούμε ένα μήνυμα για "software update"

και το "COM port" του smartflash θα γεμίσει αυτόματα αφού εγκατασταθούν οι drivers αν χρειαστεί)

Επιλέγουμε το "ROM Copy D/L"

Ελέγχουμε πως το "Normal Mode" ΕΙΝΑΙ επιλεγμένο

Ελέγχουμε πως το "Erase CAL" ΔΕΝ είναι επιλεγμένο

 

Πατάμε το κουμπί "browse" διπλα στο "CP Bin:" και διαλέγουμε το (FLS) αρχείο

Πατάμε το κουμπί "browse" διπλα στο "AP Bin:" και διαλέγουμε το (BIN) αρχείο

Πατάμε "Start" και περιμένουμε να ολοκληρωθεί το flashαρισμa.

 

LG Optimus 2x P990 Original ROM's V20L

http://www.fileserve.com/file/rNYF5z8/

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Bug δεν θα προσθέσει, είναι όμως αρκετά διαφορετικές. Πλέον οι nightlies είναι απόλυτα σταθερές, όσο επιτρέπει το κινητό και το android σαν λειτουργικό.

Μου φαίνονται πολύ πιο αεράτο το κινητό σε CM7 από ότι σε στοκ αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη. Και πιο σταθερή η συμπεριφορά του σε βάθος μερικών ημερών (δεν χρειάζεται τόσο συχνά restart για να μην σέρνεται όπως η στοκ στο δικό μου).

Για μπαταρία μην περιμένεις καλύτερα πράγματα. Ισως τα ίδια, ίσως λίγο χειρότερα.

Για κάμερα πρέπει να περάσεις το hack για να δουλεύει όπως η στοκ (και με 30fps στο 1080p).

 

ok ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον θα μείνω εδώ που είμαι για να μην μπλέκω με ιστορίες

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον θα μείνω εδώ που είμαι για να μην μπλέκω με ιστορίες

 

Φίλε tsoubes και εγώ το σκεφτόμουν να αλλάξω σε custom rom ή να αφήσω την stock rom.

Τελικά άλλαξα σε custom rom και έβαλα αυτήν του temasek:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1421425

που μου πρότεινε ο Tsaglis.

Το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο και δεν κολλάει όπως έκανε με την stock rom. Έβαλα και το hack για την κάμερα και είναι μια χαρά.

Ο temasek βγάζει και κάθε μέρα update και είναι πάντα ενημερωμένο. Δεν είναι τίποτα να το αλλάξεις. Εγώ, να σου πω την αλήθεια μετάνιωσα που δεν το έκανα πιο πριν.

Βέβαια, είναι δική σου απόφαση για το αν θα αλλάξεις ή όχι :)

Link to comment
Share on other sites

Bug δεν θα προσθέσει, είναι όμως αρκετά διαφορετικές. Πλέον οι nightlies είναι απόλυτα σταθερές, όσο επιτρέπει το κινητό και το android σαν λειτουργικό.

Μου φαίνονται πολύ πιο αεράτο το κινητό σε CM7 από ότι σε στοκ αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη. Και πιο σταθερή η συμπεριφορά του σε βάθος μερικών ημερών (δεν χρειάζεται τόσο συχνά restart για να μην σέρνεται όπως η στοκ στο δικό μου).

Για μπαταρία μην περιμένεις καλύτερα πράγματα. Ισως τα ίδια, ίσως λίγο χειρότερα.

Για κάμερα πρέπει να περάσεις το hack για να δουλεύει όπως η στοκ (και με 30fps στο 1080p).

 

μηπως εχουμε και καποιο apk για στοκ rom 2.3.4 rooted ωστε να τραβαει βιντεο 1080 στα 30fps χωρις drop framing?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να παρω το lg optimus p990.ηθελα να ρωτησω εχει υποστηριξει για flash player και τι εκδοση android εχει?
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να παρω το lg optimus p990.ηθελα να ρωτησω εχει υποστηριξει για flash player και τι εκδοση android εχει?

 

Παιζει κανονικα flash player και φοράει 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

εχω το kang του temasek #58 και το kernel του vadonka #96 και διαβασα πριν ενα ποστ που ελεγε για το hack της καμερας και επειδη δεν το ειχα ειπα να το βαλω λογω του οτι δεν μπορουσα να τραβηξω βιντεο γιατι δεν εδειχνε τιποτα στην εγαρμοφη οταν το γυριζα στο βιντεο(δεν πολυασχολιομουν κιολας).μετα την εγκατασταση ομως αυτου του hack εχω προβλημα ασταθειας και στη φωτογραφια αλλα και στο βιντεο,δηλαδη κολανε και δεν ανταποκρινονται τα κουμπια και δειχνει μαυρο.υπαρχει καποια λυση ή ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα κινητής τηλεφωνιας;

 

Εχεις δίκιο αυτό ήταν τελικά.... σε ευχαριστώ...

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...