Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

καλησπερα.εχθες πηρα κι εγω το κινητο και το φλασαρα , ευχαριστω mariodj, κι τωρα εχω την

παρακατω εκδοση. μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βαλω

την screen lock του android? δοκιμασα με αυτον τον τροπο αλλα δεν δουλευει. μαλλον ειναι για παλαιοτερες εκδοσης.

επισης δοκιμασα και: "Με έναν file explorer που έχει δυνατότητα πρόσβαση root (πχ ES file explorer)

πάς στο root/system/build.prop και αλλάζεις το user.feature.lock_andy=true σε false

Σωζεις το αρχείο και κάνεις επανεκκίνηση. Done."

αλλα δεν μπορω να σωσω τις αλλαγες στο αρχειο. καποια ιδεα ή καποια εφαρμογη που να κανει

αυτο που θελω,χωρις να "τρωει" πολυ μπαταρια? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο καλυτερος τροπος για να του κανω αναβαθμιση σε 2.3.4?μεσα απο το αρχειακι που δινει η lg στη σελιδα της?η να το παω στο σερβις της lg?
Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος τροπος για να του κανω αναβαθμιση σε 2.3.4?μεσα απο το αρχειακι που δινει η lg στη σελιδα της?η να το παω στο σερβις της lg?

 

Απο το site ειναι πανευκολο ...

 

Το μονο που θελει να ειναι το κινητο πληρως φορτισμενο αλλιως θα σου κολλησει ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Μόλις πήρα το κινητό. Επειδή είμαι νέος σε android κινητό, για πόση ώρα μου συστήνετε να φορτίσω για πρώτη φορά το κινητό; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να δειξει 100 %

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανέναν άλλων, να έχει έρθει μήνυμα, να το έχεις διαγράψει, και αυτό να επιμένει να φαίνεται..!!!! και επανεκκίνηση έκανα, αλλά τίποτα επιμένει..!! έχω διαγράψει τα πάντα από μηνύματα, και πάνω και κάτω το μήνυμα φαίνεται.:mad:

 

http://s14.directupload.net/images/120209/esrxnbrd.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανέναν άλλων, να έχει έρθει μήνυμα, να το έχεις διαγράψει, και αυτό να επιμένει να φαίνεται..!!!! και επανεκκίνηση έκανα, αλλά τίποτα επιμένει..!! έχω διαγράψει τα πάντα από μηνύματα, και πάνω και κάτω το μήνυμα φαίνεται.:mad:

 

http://s14.directupload.net/images/120209/esrxnbrd.png

 

Ναι ! Το ιδιο ακριβως προβλημα ! Εβαλα Go Launcher και Go Locker, εμφανιζεται μονο στον locker οποτε πιστεψα πως αυτα τα δυο μπορει να φταινε. Αλλα εσυ καμια σχεση, εχεις διαφορετικο Launcher !

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειμαστε root ...

 

Τι πρεπει να κανω ωστε να ειμαι καλυμμενος σε περιπτωση του update σε Ics ?

 

Πως θα κρατησω τις stock εφαρμογες πριν τις διαγραψω ? Χρειαζεται να τις κρατησω ?

 

Εσεις ποιες εχετε διαγραψει και ειστε οκ χωρις αναπαντεχα προβληματα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Μόλις πήρα το κινητό. Επειδή είμαι νέος σε android κινητό, για πόση ώρα μου συστήνετε να φορτίσω για πρώτη φορά το κινητό; :blink:

 

 

ενα 10 ωρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω την CM 7.2 του temasek (#57) και έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές, όταν μιλάω στο τηλέφωνο και πάω να τερματίσω την κλήση, τότε δεν ανάβει η οθόνη. Μένει μαύρη και αν πατήσω και το on κουμπί πάλι δεν ανοίγει. Συμβαίνει και σε εσάς;Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να μην συμβαίνει αυτό; Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχθες πηρα κι εγω το κινητο και το φλασαρα , ευχαριστω mariodj, κι τωρα εχω την

παρακατω εκδοση. μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βαλω

την screen lock του android? δοκιμασα με αυτον τον τροπο αλλα δεν δουλευει. μαλλον ειναι για παλαιοτερες εκδοσης.

επισης δοκιμασα και: "Με έναν file explorer που έχει δυνατότητα πρόσβαση root (πχ ES file explorer)

πάς στο root/system/build.prop και αλλάζεις το user.feature.lock_andy=true σε false

Σωζεις το αρχείο και κάνεις επανεκκίνηση. Done."

αλλα δεν μπορω να σωσω τις αλλαγες στο αρχειο. καποια ιδεα ή καποια εφαρμογη που να κανει

αυτο που θελω,χωρις να "τρωει" πολυ μπαταρια? ευχαριστω

 

καλησπερα. απανταω στην ερωτηση μου μηπως και βοηθηθει και καποιος αλλος. με το android commander εκανα την δουλεια μου. pull

το αρχειο build.prop, επεξεργασια στον υπολογιση με το notepad++ και push πισω στο κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ! Το ιδιο ακριβως προβλημα ! Εβαλα Go Launcher και Go Locker, εμφανιζεται μονο στον locker οποτε πιστεψα πως αυτα τα δυο μπορει να φταινε. Αλλα εσυ καμια σχεση, εχεις διαφορετικο Launcher !

 

Εγώ έχω των SPB Shell 3D πάνω από 6 μήνες πρώτη φορά σήμερα το έκανε..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω την CM 7.2 του temasek (#57) και έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές, όταν μιλάω στο τηλέφωνο και πάω να τερματίσω την κλήση, τότε δεν ανάβει η οθόνη. Μένει μαύρη και αν πατήσω και το on κουμπί πάλι δεν ανοίγει. Συμβαίνει και σε εσάς;Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να μην συμβαίνει αυτό; Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

 

Λογικα εχεις χαζοσυσκευη που δεν της φτανουν τα volt. Βαλε τον custom kernel του vadonka και αν σου το κανει παλι ανεβασε λιγο τα volt.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα εχεις χαζοσυσκευη που δεν της φτανουν τα volt. Βαλε τον custom kernel του vadonka και αν σου το κανει παλι ανεβασε λιγο τα volt.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Αλλά να πω πως με την stock rom δεν μου το έκανε. (Το αναφέρω μήπως είναι κάποιος άλλος ο λόγος)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. απανταω στην ερωτηση μου μηπως και βοηθηθει και καποιος αλλος. με το android commander εκανα την δουλεια μου. pull

το αρχειο build.prop, επεξεργασια στον υπολογιση με το notepad++ και push πισω στο κινητο :)

Για να το κάνει κανείς από τη συσκευή πρέπει να είναι root και να δώσει τα σχετικά δικαιώματα στον file explorer, πχ στον ES να κάνει κλικ στα "Εξερευνητής Root" και "Προσάρτηση συστήματος".

Ο τρόπος που διάλεξες είναι καλός αλλά πιο μπελαλίδικος!

Εγώ έχω των SPB Shell 3D πάνω από 6 μήνες πρώτη φορά σήμερα το έκανε..!!

Μήπως είναι κάποιο mms ή e-mail και σας το κάνει αυτό; (Μικρή πιθανότητα αλλά λέω μήπως!)

Καλησπέρα σας.

Έχω την CM 7.2 του temasek (#57) και έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές, όταν μιλάω στο τηλέφωνο και πάω να τερματίσω την κλήση, τότε δεν ανάβει η οθόνη. Μένει μαύρη και αν πατήσω και το on κουμπί πάλι δεν ανοίγει. Συμβαίνει και σε εσάς;Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να μην συμβαίνει αυτό; Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

Η #57, όπως όλες από #54 και μετά έχουν κάποιες αλλαγές στον kernel (δεν είναι θέμα του temasek αλλά της ομάδας CM) και είναι λίγο πιο ασταθής σε μερικές συσκευές.

Το καλύτερο είναι να ανεβάσεις λίγο την ελάχιστη ταχύτητα της cpu συνολικά ή καλύτερα μόνο στο in call, πχ με κάποιο πρόγραμμα σαν το AnTuTu CPU Master Pro. Η δεύτερη λύση είναι καλύτερη για την διάρκεια την μπαταρίας. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο free που να κάνει την ίδια δουλειά, εγώ το έχω αγορασμένο.

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποιο mms ή e-mail και σας το κάνει αυτό; (Μικρή πιθανότητα αλλά λέω μήπως!)

 

το κούφο ειναι ότι δείχνει παντού ότι υπάρχει... αλλά παπαλα..!! επιμένει να λέει ένα(1)..!:mad:

 

http://s14.directupload.net/images/120210/ih5dip7e.pnghttp://s7.directupload.net/images/120210/so6ftj9r.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η #57, όπως όλες από #54 και μετά έχουν κάποιες αλλαγές στον kernel (δεν είναι θέμα του temasek αλλά της ομάδας CM) και είναι λίγο πιο ασταθής σε μερικές συσκευές.

Το καλύτερο είναι να ανεβάσεις λίγο την ελάχιστη ταχύτητα της cpu συνολικά ή καλύτερα μόνο στο in call, πχ με κάποιο πρόγραμμα σαν το AnTuTu CPU Master Pro. Η δεύτερη λύση είναι καλύτερη για την διάρκεια την μπαταρίας. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο free που να κάνει την ίδια δουλειά, εγώ το έχω αγορασμένο.

 

Αν αλλάξω kernel λες να μην λυθεί το πρόβλημα; Εν τω μεταξύ παρατήρησα πως γίνεται όταν δεν έχει πολύ μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

το κούφο ειναι ότι δείχνει παντού ότι υπάρχει... αλλά παπαλα..!! επιμένει να λέει ένα(1)..!:mad:

 

Οταν ήμουνα σε stock μια φορά μου το είχε κάνει και είδα και έπαθα να το βρώ. Τελικά ήταν ένα mms που δεν είχε ανοιχτεί. Για αυτό το ρώτησα. Ψαξε ότι μπορεί να είναι, e-mail, mms κλπ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα το κινητο, εχει την 2.2.2 του βαζω να ψαξει με το ασυρματο και δεν βρισκει ενημερωσεις. Οποτε συμφωνα με τους οδηγους, κατεβαζω αυτο BIN_LGP990AT-00-V20l-EUR-XX-OCT-20-2011+0 και το φλασαρω οπως ειναι με το προγραμμα της LG . σωστος?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Οταν ήμουνα σε stock μια φορά μου το είχε κάνει και είδα και έπαθα να το βρώ. Τελικά ήταν ένα mms που δεν είχε ανοιχτεί. Για αυτό το ρώτησα. Ψαξε ότι μπορεί να είναι, e-mail, mms κλπ.

 

Μα αυτό λέω..!! έχω σβήσει τα πάντα και αυτό το χαβά του..!!! όταν έρχεται sms δείχνει 2 sms σβήνω το ένα που ήρθε ''μιας και αυτό φαίνεται'' και μετά δείχνει πάλη ένα(1):mad: όπως photo παραπάνω..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...