Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

καλως σας βρηκα σημερα το πηρα στα χερια κου εχω αρχισει να παλεγωνω δ ξερω να κανω τιποτα λες και δεν εχω ξαναπιασει κινητο στα χερια μου ακομα και αναβαθμιση απλη φοβαμαι να κανω!

 

Να του φέρεσαι σαν να ειναι η Αντριάνα Σκλεναρίκοβα και όλα θα παν καλά..!!

 

http://s7.directupload.net/images/120217/l22vsck4.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι έχεις πειράξει, δεν δουλεύει έτσι το κινητό. Βλέπεις ΠΑΝΤΑ σαν external τη δική του μνήμη, και υπάρχει και ένα \_ΕxternalSD mount point που βλέπεις την δική σου κάρτα.

 

Πρέπει να είναι

/mnt/sdcard -> εσωτερική κάρτα

/mnt/sdcard/_ExternalSD -> εξωτερική κάρτα

Τελικά όπως τα λες πρεπει ναναι. Απλά μπερδεύτηκα γιατί όταν δεν έχεις μέσα την κάρτα ο φακελος _ExternalSD υπάρχει και μπορεις να τον χρησιμοποιήσεις σαν μέρος της εσωτερικής κάρτας.

Αν βαλεις ομως εξωτερικη κάρτα τότε αυτός ο φακελος αντιστοιχεί στην εξωτερική κάρτα και τα αρχεία που είχες μέσα πριν βαλεις την καρτα δε μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις. Δεν χανονται αλλα δε μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Να του φέρεσαι σαν να ειναι η Αντριάνα Σκλεναρίκοβα και όλα θα παν καλά..!!

 

http://s7.directupload.net/images/120217/l22vsck4.jpg

 

like!

( Να του βγάλει τα μάτια έξω δηλαδή; :lol::lol::lol: )

Μη φοβάσαι, το 2Χ είναι σκληρό καρύδι, δεν μασάει!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε θεωρητικό επίπεδο το htc sensation είναι ανώτερο από το LG 2X. Οπότε, χωρίς να έχω δοκιμάσει το HTC, θα σου έλεγα όχι.

Και εγώ δε θα έδινα το Sensation για να πάρω το 2X.

Θα έπαιρνα εξαρχής το 2X όμως. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Λοιπον εχω μια απορια.

Το κινητο το εχω κανει Root,εαν θελω να περασω custom rom μπορω μεσα SD Card (οπως γινεται ας πουμε στο Defy+X5 και σε αλλα κινητα ) ; Αν ναι οποιος μπορει να δωσει οδηγιες Η καποιο Link να διαβασω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια μου κραταει γυρω στη μια μερα.με απλη χρηση.λιγο wifi κανενα τηλεφωνο γυρω στα 20 λεπτα τη μερα και καμια 20 αρια μυνηματα.ειναι λογικο?ειμαι με 2.3.4 μαμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια μου κραταει γυρω στη μια μερα.με απλη χρηση.λιγο wifi κανενα τηλεφωνο γυρω στα 20 λεπτα τη μερα και καμια 20 αρια μυνηματα.ειναι λογικο?ειμαι με 2.3.4 μαμα.

 

Καλα ειναι ! Καπου εκει κραταει και η δικια μου. Το βραδυ το σβηνεις η οχι ; Φωτεινοτητα οθονης στο Φουλ ; Wi-fi συνεχεια ανοιχτο ;

Link to comment
Share on other sites

ΜΑλλον ειναι λιγο τοτε. Το δικο μου δεν το κλεινω ποτε,φωτεινοτητα στο φουλ παντα και ολα ανοιχτα,κραταει 27 ωρες ακριβως.

Πριν λιγες ημερες ειχα και εγω προβλημα-hard reset και το αφησα να φορτισει ΟΛΗ την νυχτα. Τωρα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή ξεζουμίζει την μπαταρία σας Λίγο μου φαίνεται και στους 2 σας το νούμερο αυτό
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή ξεζουμίζει την μπαταρία σας Λίγο μου φαίνεται και στους 2 σας το νούμερο αυτό

 

Λιγο ;;; Το GS 2 με τα ιδια δεν κραταει πανω απο 20ωρες!!! Μια χαρα ειναι !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θυμηστε μου ποιο προγραμα booσταρει τον ηχο απο τα ηχεια και απο τα ακουστικα. Για μουσικη και ραδιο μιλαω και οχι για τη συνομιλια. Ειμαι ροοτ με stock rom

Ευχαριστω.

 

 

Κατι αλλο τωρα. Ειμαι στο μαρκετ απο το λαπτοπ εχω συνδεσει το λαπτοπ με το κινητο και προσπαθω να κατεβασω το titanium backup. Πως γινετε; 1η φορα το κανω με αυτο το τροπο. πρεπει να εχω κανενα debug ανοικτο;

Edited by KPONOSS
Link to comment
Share on other sites

Αν μπαινεις απο υπολογιστη το μαρκετ απλα πατας εγκατασταση σε ζηταει να συνδεθεις με τον λογαριασμο gmail που εχεις βαλει και στο κινητο, συνδεεσαι πατας οκ και συνεχιζεις και με αλλες εφαρμογες το ιδιο και μετα κανεις απο το κινητο ενημερωση του λογαριασμου gmail και αυτο κατεβαζει οσες εφαρμογες εσυ κατεβασες απο το το μαρκετ και τις εγκαθιστα μονο του . Δε χρειαζεται να χεις το κινητο συνδεμενο στον υπολογιστη
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

οποτε θελει να παω σπιτι και να ανοιξω το wifi στο κινητο για να γινει αυτο γιατι εδω που ειμαι δεν εχω wifi
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!!! ξεκινησα να κανω μια αναβαθμιση !! την εκανε κανονικα κατεβαζε κατι κ οταν αρχιε να το περναει μεσα κ ηταν στο 4τις % μου εβγαλε οτι εχω χαμηλο χωρο στο δισκο κ κατι εβαγλε ερορ για το κινητο κ εκελισε το προγραμμα που εδειχνε για την αναβαθμσιη! κ τωρα εχω το κινητο με το καωδιο να γραφει s/w upgrate please wait while upgrading! τι να το κανω ποση ωρα νατο αφησω? κολλησε? αν το βγαλω θα χαλασει?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στο ερωτημα μου για την αλλαγη της Rom,υπαρχει καποιος να απαντησει ;

Δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά αν αφιερώσεις 10-15 λεπτά και διαβάσεις λίγες σελίδες θα βρείς όλες τις απαντήσεις που θέλεις.

Δεν υπάρχει μία απάντηση, αφού υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές, κάθε μία με τα + και τα - της.

Πας στο XDA στο κομμάτι που αφορά το 2Χ και διαλέγεις, δοκιμάζεις και αποφασίζεις μόνος σου.

Αυτή που χρησιμοποιώ εγώ είναι στην υπογραφη μου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά αν αφιερώσεις 10-15 λεπτά και διαβάσεις λίγες σελίδες θα βρείς όλες τις απαντήσεις που θέλεις.

Δεν υπάρχει μία απάντηση, αφού υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές, κάθε μία με τα + και τα - της.

Πας στο XDA στο κομμάτι που αφορά το 2Χ και διαλέγεις, δοκιμάζεις και αποφασίζεις μόνος σου.

Αυτή που χρησιμοποιώ εγώ είναι στην υπογραφη μου.

 

Βασικα το θεμα μου ειναι αν γινεται να την περασω μεσω SD card . Τωρα ποια θα βαλω το βλεπω μετα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οταν κραταω πατημενη την οθονη για να βαλω widget πεταει σφαλμα "Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογής Αρχικη σελιδα lG (διαδικασια android.process.lghome )"

 

Τι παιχτηκε;

 

Και οταν ανοιγει τοκινητο πεταει ενα παρομοιο μνμ για την εφαρμογη email

 

Update: Μολις χαθηκα απο της οθονες τα widgets Που ειχα προσθεσει και οι νεες κατηγοριες που εκανα στο μενου.

 

Να υποθεσω κατι παιχτηκε με τον launcher της lg.

 

Στο κινητο δεν εχει πειραχτει τπτ ακομα. Ουτε ροοτ εχει γινει

 

Update2: Τελικά το κανα reset και ειναι οκ τωρα... Αλλά γιατί το κανε αυτό;

Edited by georkouk
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε φρεσκοφορμαρισμενο κινητο με την 2.3.4 μου εκανε ρεσταρτ.και δεν παιζει divx 640*480.δεν τα ξεκιναει καν.τι κανω σε αυτη τη περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια lg optimus 2x

στα 220!!!δεν το εχουν ανεβασει στο skroutz απ οτι ειδα!!!

Το προϊόν δεν είναι άμεσα διαθέσιμο αλλά αναμένουμε νέα παραλαβή από τους προμηθευτές μας, μπορείτε να το προπαραγγείλετε και θα σας αποσταλεί μόλις το παραλάβουμε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το προϊόν δεν είναι άμεσα διαθέσιμο αλλά αναμένουμε νέα παραλαβή από τους προμηθευτές μας, μπορείτε να το προπαραγγείλετε και θα σας αποσταλεί μόλις το παραλάβουμε.

 

 

Αρχική › Κινητά Τηλέφωνα-Ταμπλέτες› Όλες οι συσκευές›

 

LG Optimus 2X P990 - Android 2.2 FroYo - Dual Core nVidia Tegra 2 CPU - 4" IPS Screen - 8MP Camera - HDMI FullHD , Used or Second Hand, Μεταχειρισμένο

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...