Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Την τεράστια διαφορά την καταλαβαίνεις όταν διαβάζει την εξωτερική (και εσωτερική) sd, θέλει μόνο 3'' για να την διαβάσει με 6,7 MB μέσα..!!! Το να την περασεις και να την δοκημασεις κανεις 5' λεπτα...!!! ( http://www.putlocker.com/file/528AB6FCA8EFD29A ) Με το ROM Manager μπαίνουμε σε recovery mode και κανεις απλα Restore αφού έχουμε πάρει πρώτα ένα NANDROID BACKUP μπορούμε με τον ίδιο τρόπω να ξαναγυρίσουμε στην παλιά, με όλα τα δεδομένα και τα προγράμματα που είχαμε...!!!!

 

http://s7.directupload.net/images/111102/w6lq398l.png http://s7.directupload.net/images/111102/a6ov3io6.png http://s7.directupload.net/images/111102/qbguyza8.png http://s14.directupload.net/images/111102/v9knfsun.png http://s7.directupload.net/images/111102/low2yy8a.png http://s7.directupload.net/images/111102/fs2ygq4d.png

Που μπορώ να βρω αυτό το UI της φωτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ειναι καλη η ευκαιρια αξιζει (και η κανονικη του αγορα παλι αξιζει, το καλυτερο value/money παιρνεις) . Να ξερεις ομως οτι αυτο το ασυναγωνιστο smoothness που εχει το iOS δεν θα το βρεις σε τετοιο βαθμο (χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι smooth ετσι) και φυσικα με την gingerbread που πηραμε ακουγονται οτι η συσκευη κερδιζει πολυ αποδοση (επισης το κινητο θα λαβει και επισημα την ICS που θα διαχειριζεται καλυτερα και τους διπυρηνους επεξεργαστες). Τελος οταν μιλαμε για gmaing ειναι ξυραφι. Τουλαχιστον σε οτι βαρυ παιχνιδι το εχω δοκιμασει το κινητο ποτε δε με απογοητευσε (και σκεψου με android 2.2) .

 

Αυτα απο εμενα, εσυ αποφασιζεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου η οθονη του είναι καλη;σε συνθήκες φωτισμού αντίθεση κτλ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω αυτό το UI της φωτό?

 

Στο μαρκετ spb shell 3d. Προσοχη οταν θα δεις την τιμη! (ειναι ο ομορφοτερος launcher μακραν ομως ο γρηγοροτερος παραμενει ο go launcher ex τσαμπα, εχω αγορασμενο τον πρωτο αλλα χρησιμοποιω τον δευτερο)

 

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου η οθονη του είναι καλη;σε συνθήκες φωτισμού αντίθεση κτλ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λοιπον η οθονη ειναι πολυ φωτεινη,τουλαχιστον σε σχεση με οτι ειχα πριν. Το μονο κακο ειναι το μαυρο το οποιο δεν μπορουν να αποδωσουν καλα ολες οι lcd οθονες. Επισης εχει ενα μικρο light bleeding στην πανω αριστερη γωνια το οποιο για να πω την αληθεια παρατηρω μονο (μονο ομως ετσι) οταν μπουταρει το κινητο και εχει τερμα μαυρη οθονη (μη επιληψιμο προβλημα, ασε που μπορει να εχει φτιαχτει στις τελευταιες παρτιδες γιατι το δικο μου το πηρα οταν πρωτοβγηκε). Τελος εχει πολυ καλες γωνιες θεασης, βλεπεις απο παντου χωρις χρωματικες αλλιωσεις.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καλη η ευκαιρια αξιζει (και η κανονικη του αγορα παλι αξιζει, το καλυτερο value/money παιρνεις) . Να ξερεις ομως οτι αυτο το ασυναγωνιστο smoothness που εχει το iOS δεν θα το βρεις σε τετοιο βαθμο (χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι smooth ετσι) και φυσικα με την gingerbread που πηραμε ακουγονται οτι η συσκευη κερδιζει πολυ αποδοση (επισης το κινητο θα λαβει και επισημα την ICS που θα διαχειριζεται καλυτερα και τους διπυρηνους επεξεργαστες). Τελος οταν μιλαμε για gmaing ειναι ξυραφι. Τουλαχιστον σε οτι βαρυ παιχνιδι το εχω δοκιμασει το κινητο ποτε δε με απογοητευσε (και σκεψου με android 2.2) .

 

Αυτα απο εμενα, εσυ αποφασιζεις.

 

 

 

 

 

Παιδια μπορειτε να μας πειτε απο ποια χωρα ειναι τα κινητα σας;

 

Από play247.gr το είχα πάρει μάλλον ρουμάνικη έκδοση

 

Αα, αυτό δεν το είχα σκεφτεί πριν...δε γίνεται root με το superoneclick πλέον :(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τον χρόνο σου και τις πληροφορίες σου. Νομίζω με έπεισες. Νομίζω ότι δεν έχει κάτι να ζηλέψει απο το μήλο.ευχαριστω και πάλι. Καλο βράδυ :)

 

EDIT:απο μαγειρεμες ρόμ;πως παει έχουν βγάλει καλές;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν δουλεύει το restore είναι μάλλον επειδή είχατε ext4 rom πριν ενώ αυτό της lg είναι ext3. Στο sticky για τους roms πρέπει να έχω ένα εργαλείο back to ext3. Πρέπει να flash αυτό πρώτα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου η οθονη του είναι καλη;σε συνθήκες φωτισμού αντίθεση κτλ.

Οχι, ερχεται με χαλια εργοστασιακες ρυθμισεις φωτεινοτητας (ειναι πολυ ψηλα και ξεπλενει το μαυρο), και αρα πρέπει να το βαλεις στην αυτόματη φωτεινοτητα, που σκοτεινιαζουν ολα. Χωρια οτι στην αυτοματη μερικες φορες αυξομειωνεται η φωτεινοτητα ακομα και οταν το χεις ακινητο. Μερικες φορες ειναι τοσο εντονο σαν να “αναβοσβηνει“. Ααα.. τρομερα ενοχλητικο. Ειλικρινα απορω πως δεν διαμαρτυρεται κανεις εκτος απο μενα.

 

Το μονο πραγμα που το χαλαει αυτο το τηλεφωνο ειναι η οθονη του.

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βγείκε η αναβάθμιση, σύνδεση το τηλέφωνο μέσω usb βρήκε νέο λειτουργικό και τώρα ανβαθμίζομαι. Επιτέλους αλλά μέχρι να τελειώσει κρατάω μικρό καλάθι. Έχω κινητό ελληνικής αντιπροσωπείας.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βγείκε η αναβάθμιση, σύνδεση το τηλέφωνο μέσω usb βρήκε νέο λειτουργικό και τώρα ανβαθμίζομαι. Επιτέλους αλλά μέχρι να τελειώσει κρατάω μικρό καλάθι. Έχω κινητό ελληνικής αντιπροσωπείας.

Από την αγωνία μου έγινα και ανορθόγραφος συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να παρω την ακριβη τιμη της φωτεινοτητας οταν ειναι στο μη-αυτοματο (δηλ την αριθμητικη τιμη που αντιστοιχει στη θεση του slider) ωστε να μπορω να παιξω με την φωτεινοτητα χωρις να χασω την εργοστασιακη;
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βγείκε η αναβάθμιση, σύνδεση το τηλέφωνο μέσω usb βρήκε νέο λειτουργικό και τώρα ανβαθμίζομαι. Επιτέλους αλλά μέχρι να τελειώσει κρατάω μικρό καλάθι. Έχω κινητό ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Για κοίτα όταν τελειώσει..!!! γράφει το μαγικό 2.3.4. V20L..!!!!;) και αν μετά την αναβάθμιση έχεις τα δεδομένα, η φτου ξανά από την άρχει πέρασμα..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα όταν τελειώσει..!!! γράφει το μαγικό 2.3.4. V20L..!!!!;) και αν μετά την αναβάθμιση έχεις τα δεδομένα, η φτου ξανά από την άρχει πέρασμα..!!

 

Ασε mariodj αν γράφει το ''μαγικό'' 2.3.4. V20L... γιατι διαβαζω κατι κουλα μεσα στο xda.. δεν ειναι και πολυ ευχαριστημενοι οι Ιταλοι παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως η v20l, μεγαλη διαφορα δεν εχει ως προς το περιβαλλον αλλα μου φαινεται πιο γρηγορο και πιο smooth. Ελπιζω οτι δεν ειναι μονο η ιδεα μου. Καλοριζικη σε ολους, αντε και στο παγωτο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως η v20l, μεγαλη διαφορα δεν εχει ως προς το περιβαλλον αλλα μου φαινεται πιο γρηγορο και πιο smooth. Ελπιζω οτι δεν ειναι μονο η ιδεα μου. Καλοριζικη σε ολους, αντε και στο παγωτο!!!

Επισης δεν εχει χαθει τιποτα και διαρκει συνολικα 24 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αγορασμένο από plaisio δεν μου έχει βγάλει ακόμα αναβάθμιση.

Τα δικά μας δηλαδή δεν είναι greece που από ότι γράφει στο LG Mobile Support Tool στα υποστηριζόμενα μοντέλα υπάρχει αναβάθμιση σε GREECE και EUROPE OPEN η V20l;

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν εχει χαθει τιποτα και διαρκει συνολικα 24 λεπτα

 

Καλό αυτό..!! άντε να το ξανά στήσεις

προφανώς πρέπει να έχει μέσα την V10d της μαμάς για να κατεβάσει την καινούργια V20L..!!!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα την v10d εχει και ειναι αγορασμενο απο vodafone ελληνικο kai αναβαθμιση δεν μου βρισκει ακομα.μου λεει οτι η v10d ειναι η τελευταια.
adok13
Link to comment
Share on other sites

εμενα την v10d εχει και ειναι αγορασμενο απο vodafone ελληνικο kai αναβαθμιση δεν μου βρισκει ακομα.μου λεει οτι η v10d ειναι η τελευταια.

 

μπορεί του goldenstick να ειναι τελικά από το εξωτερικό το ΜΗΧΑΝΑΜΙ και την πήρε (την αναβάθμιση)..!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...