Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδια μαλλον θα σας στεναχωρησω λιγο,πριν απο λιγο επεσα στο techblog πανω στο σχολιο ενος χρηστη εν ονοματι "antonis" ,ο οποιος υποστηριζε πως συμφωνα με νεα που ειχρ απο lg το update θα ερθει τελη Σεπτεμβριου με αρχες Οκτωβριου (ξερω αυτο το αρχες Οκτωβριου φοβιζει λιγο).Τωρα δε ξερω αν ειναι καμια ραδιοαρβυλα αλλα οπως ειπα και ενα δυο ποστ παραπανω μην σκατε,oταν βγει θα το δουμε αμεσως,δεν εχει νοημα να βγαζετε τα ματια σας στο ιντερνετ.

 

2.3 is out for bulgaria... USA and Europe versions must be close. those who already had their phones updated are saying that lg did a great job in 2.3.

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_2x-reviews-3598.php

Αραγε πρεπει να πλησιαζει η ωρα.Αντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως η stock που είπε ο elefas δουλεύει μια χαρά.Με έχει ξαφνιάσει που βρίσκει απευθείας σήμα gps,το πόσο ομαλά λειτουργεί ο built in browser,ενώ σε αναμονή η κατανάλωση είναι ελάχιστη και δε βλέπω καμία αστάθεια.

Τώρα το τηλέφωνο είναι εντάξει και αξίζει σίγουρα η αγορά του γιατι υποθέτω ότι η επίσημη αναβάθμιση θα λειτουργεί το ίδιο και ακόμα καλύτερα...

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Στο quadrand μου έβγαλε 2929! (η 2.3.4). Χωρίς υπερχρονισμό.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείτε παίδες πως η επίσημη 2.3.4 θα είναι το ίδιο σταθερή και καλή??? Αν όμως ακόμα δεν έχουμε την 2.3 , την 2.3.4 θα την έχουμε του..χρόνου???

 

Ή μήπως η stock 2.3.4 πρακτικά είναι η ίδια με την μαμά 2.3??

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείτε παίδες πως η επίσημη 2.3.4 θα είναι το ίδιο σταθερή και καλή??? Αν όμως ακόμα δεν έχουμε την 2.3 , την 2.3.4 θα την έχουμε του..χρόνου???

 

Ή μήπως η stock 2.3.4 πρακτικά είναι η ίδια με την μαμά 2.3??

Στο "δικό μας" Ο2Χ η επίσημη 2.3 θα είναι η 2.3.4. Δεν θα βγεί άλλη (πχ 2.3.3). Στην Αμερική στο G2Χ επειδή έγινε μεγάλο θέμα, βγάλανε την 2.3.3, αλλά ούτως ή άλλως ήταν πολύ πιο stock android ακόμα και η 2.2.2 από ότι στην Ευρώπη.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτή που περιμένουμε είναι η 2.3.4 πρακτικά?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να εγκαταστησω καποια εφαρμογη τυπου firewall για να ελεγχω ποιες εφαρμογες και πως θα συνδεονται στο ιντερνετ.

 

Μπηκα στο μαρκετ και σχεδον ολες θελουν το κινητο rooted.

 

Υπαρχει περιπτωση αν το καταφερω με στοκ ρομ οπως τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κάπως τραγικό το να χαιρόμαστε που αναμένεται (επιτέλους) να κυκλοφορήσει η 2.3.4 όταν σε 1 μήνα θα υπάρχει η 2.4 την οποία θέλω πολύ να δω πότε θα αποκτήσουμε και εμείς...
Link to comment
Share on other sites

Καλα κατσε να βγει οντως και να τη βαλουμε,και βλεπουμε για την επομενη..

Btw παιδια αν βαλουμε τωρα την official που θα βγει ολες οι εφαρμογες κλπ χανονται? Μπορει να χαθουν και επαφες σμσ ξερω γω? Ποιο ειναι καλο free app για backup? Να κανω απο ενα default που εχει μεσα το κινητο με το λιτο ονομα "backup"?

Link to comment
Share on other sites

Καλα κατσε να βγει οντως και να τη βαλουμε,και βλεπουμε για την επομενη..

Btw παιδια αν βαλουμε τωρα την official που θα βγει ολες οι εφαρμογες κλπ χανονται? Μπορει να χαθουν και επαφες σμσ ξερω γω? Ποιο ειναι καλο free app για backup? Να κανω απο ενα default που εχει μεσα το κινητο με το λιτο ονομα "backup"?

 

Αν η αναβάθμιση γίνει από το εργαλείο της LG ή OTA δεν χάνεται τίποτα.

 

Αν για καλό και για κακό θέλεις να κάνεις back-up κάντο, υπάρχουν πολλές free εφαρμογές

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κάπως τραγικό το να χαιρόμαστε που αναμένεται (επιτέλους) να κυκλοφορήσει η 2.3.4 όταν σε 1 μήνα θα υπάρχει η 2.4 την οποία θέλω πολύ να δω πότε θα αποκτήσουμε και εμείς...

 

Αν θες οπωσδηποτε την δεις μη φοβασαι,το κινητο μας ειναι cyanogenmod supported.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελικά τι ισχύει για την εγγύηση P990 που δεν είναι απο την LG Hellas; Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα ένα απο ένα κατάστημα από το skroutz το οποίο είναι VODAFONE GERMANY branded. Μίλησα σήμερα με την LG και μου είπαν (2 διαφορετικοί εκπρόσωποι) ότι δεν καλύπτεται απο την εγγύηση στην Ελλάδα γιατί η LG δεν δίνει διεθνή εγγύηση λογω διαφορών Software/Hardware από χώρα σε χώρα. Ο πωλητής (που μου είχε πεί ότι είναι ελληνικής εγγύησης, πρίν το αγοράσω) μου λέει αν χαλάσει να το στείλω σε αυτούς χωρις χρέωση και αυτοι να το στείλουν στην LG με εσωτερική διαδικασία. Το οποίο φυσικα δεν είναι και το καλύτερο.

 

Επειδή είδα διάφορες απόψεις στο forum, έχει κανείς δοκιμάσει επιτυχώς να στείλει τηλέφωνο παράλληλης εισαγωγης (ευρώπη) στο service της LG Ελλάδας, εντός εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελικά τι ισχύει για την εγγύηση P990 που δεν είναι απο την LG Hellas; Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα ένα απο ένα κατάστημα από το skroutz το οποίο είναι VODAFONE GERMANY branded. Μίλησα σήμερα με την LG και μου είπαν (2 διαφορετικοί εκπρόσωποι) ότι δεν καλύπτεται απο την εγγύηση στην Ελλάδα γιατί η LG δεν δίνει διεθνή εγγύηση λογω διαφορών Software/Hardware από χώρα σε χώρα. Ο πωλητής (που μου είχε πεί ότι είναι ελληνικής εγγύησης, πρίν το αγοράσω) μου λέει αν χαλάσει να το στείλω σε αυτούς χωρις χρέωση και αυτοι να το στείλουν στην LG με εσωτερική διαδικασία. Το οποίο φυσικα δεν είναι και το καλύτερο.

 

Επειδή είδα διάφορες απόψεις στο forum, έχει κανείς δοκιμάσει επιτυχώς να στείλει τηλέφωνο παράλληλης εισαγωγης (ευρώπη) στο service της LG Ελλάδας, εντός εγγύησης;

 

Ναι θα στο δεχθουν κανονικα,τωρα δε ξερω αν ισχυει κατι για το vodafone branded αλλα γενικα δεχονται και ευρωπαϊκα κινητα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

αμάν! πώς πάει έτσι το τηλέφωνο με την 2.3.4??? λες και έγινε διπύρινο!!! :p εντυπωσιακό!

 

τώρα παίζεις με τον πόνο μας ε???

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

αμάν! πώς πάει έτσι το τηλέφωνο με την 2.3.4??? λες και έγινε διπύρινο!!! :p εντυπωσιακό!

 

που να δεις την 3.0.1 !!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα στο δεχθουν κανονικα,τωρα δε ξερω αν ισχυει κατι για το vodafone branded αλλα γενικα δεχονται και ευρωπαϊκα κινητα.

 

Παντως η LG ελλαδας άλλα μου είπε. Πολύ φοβάμαι μήπως η πραγματικότητα είναι διαφορετική από αυτά που κυκλοφορούν σαν απόψεις, γι αυτό και ρώτησα αν κάποιος το έχει πραγματικά δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντοσ ποθ μιλησα με lg μου ειπε οτι το καλυπτη κανονικα εγγυση απλα σε περιπτοση αντικαταστασεισ δεν στο αλλαζουν...το πασ εκει ποθ το πηρεσ...

εαν μπορει καποιοσ ασ ετοιμασει εναν οδηγω για το πωσ βαζοθμε την 2.3.4.....αυτη η ρομ ειναι επισημη?η θελει clock για να μπει?

Edited by epica1977
Link to comment
Share on other sites

Παντως η LG ελλαδας άλλα μου είπε. Πολύ φοβάμαι μήπως η πραγματικότητα είναι διαφορετική από αυτά που κυκλοφορούν σαν απόψεις, γι αυτό και ρώτησα αν κάποιος το έχει πραγματικά δοκιμάσει.

 

Μα το εχω πραγατικα δοκιμασει για αυτο στο λεω,δεν υπηρχε περιπτωση να σου ελεγα κατι που δεν ισχυει.Για επισκευες καλυπτεται κανονικα ενω σε περιπτωση που δεν ειναι επισκευασιμο δεν στο αλλαζουν και τοτε μαλλον πρεπει να σταλλει στην χωρα προελευσης για αντικατασταση.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

εαν μπορει καποιοσ ασ ετοιμασει εναν οδηγω για το πωσ βαζοθμε την 2.3.4.....αυτη η ρομ ειναι επισημη?η θελει clock για να μπει?

 

Από εδώ πήρα την 2.3.4 :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1254359

 

Είναι εύκολη η εγκατάσταση, και πλήρως αναστρέψιμη, μέσω clockwork

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ειναι επισιμη?αρα θελει clockwork για να περαστει οποτε δεν ειναι επισιμη...

 

Είναι leaked από τη....Βουλγαρία. Πιθανότατα είναι στο τελικό στάδιο δοκιμών από την LG.

Το σίγουρο είναι ότι δεν "πειράζει" σοβαρά πράγματα στο κινητό πχ baseband δεν χρειάστηκε να αλλάξω, ούτε file system (ext3) και έτσι είναι αναστρέψιμη. Μπορεί εύκολα κανείς να κάνει δοκιμές και να επανέλθει χωρίς ίχνη στον επίσημη (έχοντας πάρει ένα καλό back-up)

Αλλά πίστεψέ με αν την δοκιμάσεις δύσκολα θα γυρίσεις πίσω!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

δουλευοθν ολα?gps?radio?bluetooth?απο οτι ειδα εχει πολλεσ να κατεβασω....στησ αλλεσ απο οτι ειδα αλλαζει η baseband?δηλαδη πρεπει να κανω ροοτ?μετα εγκαταστασει το clockwork k μετα την ρομ?back up θα κανω με το clockwork?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...