Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

το εχω δει καιρο αλλα δεν το εχω δοκιμασει ισχυει τελικα?τι διαφορα ειδες?

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εχω δει καιρο αλλα δεν το εχω δοκιμασει ισχυει τελικα?τι διαφορα ειδες?

 

δεν εκανα αΚριβος οτι λεει διοτι δεν ηθελα να περασω νεα ΡΟμ αλλα εκανα Wipe bat Stats μετα Fix permissions και μετα παλι WIpe και φορτηση του κινητου μεχρι 100% !!!!! απο τοτε κραταει περιπου 24ωρες αναμονη σιγουρα δεν το εχω αφησει τοσο αλλα στις 14-15 ωρες που το εχω χρησιμοποιω αρκετα κινητο - μυνηματα - Ιντερνετ - GPS και κανα παιχνιδακι WIfi-GPS ανοιχτα και επεισεις 1 ωρα GPS Πλοηγο μεσα στην μερα :) πιστευω ειναι πολλλλλλυ καλα :D

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

χεμ παιδιά για βοηθήστε λίγο πως ακουλουθώ τα βήματα που κάνατε κ εσείς..

 

έκανα boot με πατημένο το κάτω κουμπί ήχου και φρίκαρα βλέποντας οτι έχασα όλες τις εφαρμογές μου..:lol:

 

αλλα εστω το αξίζει η μπαταρία..

για πέιτε αν μπορείτε λιγο λεπτομερειακά τα βήματα για εμας τους απλούς χρηστες:rolleyes::p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα αΚριβος οτι λεει διοτι δεν ηθελα να περασω νεα ΡΟμ αλλα εκανα Wipe bat Stats μετα Fix permissions και μετα παλι WIpe και φορτηση του κινητου μεχρι 100% !!!!! απο τοτε κραταει περιπου 24ωρες αναμονη σιγουρα δεν το εχω αφησει τοσο αλλα στις 14-15 ωρες που το εχω χρησιμοποιω αρκετα κινητο - μυνηματα - Ιντερνετ - GPS και κανα παιχνιδακι WIfi-GPS ανοιχτα και επεισεις 1 ωρα GPS Πλοηγο μεσα στην μερα :) πιστευω ειναι πολλλλλλυ καλα :D

 

να ναι καλα το HD2 που ειχα και ασχοληθηκα καιρο με την μπαταρια του και με παρακινησε να δω την ιδια ακριβως συμπεριφορα και στο LG optimus 2x! παντα μετα απο ενα φλασαρισμα ρομ θελει wipe battery stats!γιατι το lg δεν εχει ακομα σωστο driver για μπαταρια και τα χανει λίγο πολυ οποτε αυτη η μεθοδος βοηθαει και με τον καιρο αποδιδει καλυτερα η μπαταρια!εμενα εχει φτασει να βαραει 48 ωρεσ με νορμαλ χρηση με τα παντα ολα μεσα :lol::lol:

φυσικα δοκιμασα και την cm rom και πιστεψτε με η μπαταρια διαρκει καλυτερα απο της κοστουμ 2.2.2 ρομς!οποτε αναμεται καλυτερη αποδοση μπαταριας σε gingerbread :):)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

clockworkmod έχεις βάλει στη συσκευή σου;

 

οχι,αχα να τι μου έλειπε:rolleyes:,εμ χανω την εγγυηση με κατι τέτοιο??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στην ένταση του ραδιοφώνου στα ακουστικά από την μέση μέχρι την πλήρη ένταση δεν ακούω μεγάλη διαφορά. Έτσι είναι και στα δικά σας ;

 

Υ.Γ : Είμαι με stock ρομ αν έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι,αχα να τι μου έλειπε:rolleyes:,εμ χανω την εγγυηση με κατι τέτοιο??

 

Θα το πω διαφορετικά... είσαι εκτός εγγύησης όσο είσαι με αυτό. Αν επαναφέρεις τη συσκευή σου σε stock κατάσταση επανέρχεται και η εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παει και ο Noveκ.

Ενας ενας μας παρατανε για το SGS2.(που να μη βγει ποτε CM για το SGS2 :ρ)

Αχ αυτες οι εταιρειες οτι θελουν μας κανουν!!Μας λυνουν και μας δενουν!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε εσένα τώρα να ζητάμε πράγματα. :rolleyes:

 

Xαχαχα.Εγω μεσα!

Δε προκειται να αφησω το 2χ για αρκετο καιρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με βλέπω να το κρατάω μέχρι να βγει το nexus 3 :p

 

εδιτ:

Που σύμφωνα με τις φήμες θα βγει με το icecream :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι ατυχής συγκυρία για το 2Χ το ότι βγήκε και το SGS2 τώρα. Αλλιώς είναι πολύ καλή συσκευή που αξίζει τα λεφτά της και κάνει και καλή δουλειά (εκτός του θέματος της κατανάλωσης μπαταρίας που εύχομαι να γίνει κάτι σύντομα).
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θα το πω διαφορετικά... είσαι εκτός εγγύησης όσο είσαι με αυτό. Αν επαναφέρεις τη συσκευή σου σε stock κατάσταση επανέρχεται και η εγγύηση.

 

...:(μπα τοτε δεν ασχολούμαι..

 

ευχαριστώ πάντως athanaso:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχεται πάντως... Δες εδώ ;)

 

καλημέρα !

εχθές αγόρασα το LG-P990 μετά από το samsung I8910 που είχα,έχω τα έξης προβλήματα,δεν μπορώ να χαμηλώσω τον φωτισμό αφού μου δίνη την επιλογή μέσα από τις "ρυμισειςι" αλλα δεν λειτουργεί,το ίδιο συμβαίνει και με τον χρόνο σβησίματος τις οθόνης δεν μπορώ να τον ρυθμίσω δεν μου δίνη και πάλι εδώ την επιλογή.

Και το τελευταίο θέλω να κλειδώνω το κινητό εγώ και όχι από μονο του οτα για λίγο δεν το χρησιμοποιώ.

Και όλα αυτά γιατί δεν υπάρχει manual ελληνικό.

Ευχάριστο !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες (στα Ελληνικά) πως επαναφέρουμε τη συσκευή σε stock κατάσταση..???

έχω κατεβάσει αυτό.... Firmwares http://s1.directupload.net/images/110511/ec4yif8o.png;)

από εδώ...!!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041;)

 

ευχαριστώ!!!

 

καλησπέρα !

εχθές αγόρασα το LG-P990 μετά από το samsung I8910 που είχα,έχω τα έξης προβλήματα,δεν μπορώ να χαμηλώσω τον φωτισμό αφού μου δίνη την επιλογή μέσα από τις "ρυμισειςι" αλλα δεν λειτουργεί,το ίδιο συμβαίνει και με τον χρόνο σβησίματος τις οθόνης δεν μπορώ να τον ρυθμίσω δεν μου δίνη και πάλι εδώ την επιλογή.

Και το τελευταίο θέλω να κλειδώνω το κινητό εγώ και όχι από μονο του οτα για λίγο δεν το χρησιμοποιώ.

Και όλα αυτά γιατί δεν υπάρχει manual ελληνικό.

Ευχάριστο !

 

Για κοίτα σε βοηθάει αυτό.... http://www.lg.com/uk/microsite/optimus-2X/index.jsp είναι σε ηλεκτρονική μορφή...!!!

 

όσο για το κλείδωμα..... http://s7.directupload.net/images/110511/43txnh39.png

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες (στα Ελληνικά) πως επαναφέρουμε τη συσκευή σε stock κατάσταση..???

έχω κατεβάσει αυτό.... Firmwares http://s1.directupload.net/images/110511/ec4yif8o.png;)

από εδώ...!!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041;)

 

ευχαριστώ!!!

 

Koιτα την υπογραφη μου!!;)

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει το εξης: ;

Γραφοντας μηνυμα, χτυπωντας τη συσκευη δεξια η αριστερα, μετακινειται ο κερσορας αντιστοιχα...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει το εξης: ;

Γραφοντας μηνυμα, χτυπωντας τη συσκευη δεξια η αριστερα, μετακινειται ο κερσορας αντιστοιχα...

 

εγω προσωπικα ναι!το ειχα δει σε ενα βιντεο πριν αγορασω το κινητο!βασικα δεν την πολυχρησιμοποιω αυτη την λειτουργια!επισης ενα αλλο που ανακαλυψα ειναι οτι οταν εισαι στις επαφες του κινητου και κανεις με τα 2 δαχτυλα την αντιθετη κινηση απο οταν ζουμαρεις στις φωτογραφιες(δηλαδη φερνοντας τα 2 δαχτυλα κοντα) τοτε εμφανιζεται η αλφα-βητα και διαλεγεις πιο γραμμα θες ωστε να δεις τις επαφες απο αυτο το γραμμα!:happy:

 

επισης παιδια μηπως ξερουμε ποτε θα βγει η 2.3 ???ποτε την περιμενουμε!!!και επισης καπου διαβασα οτι στο συνεδριο της google ειπανε οτι ολες οι συσκευες θα εχουν υποστηριξη για 18 μηνες απο την ημερομηνια κυκλοφοριας τους δηλαδη θα παιρνουν ολες τις αναβαθμισεις του android για 18 μηνες!στo lg optimus 2x λετε να ισχυει?? :confused::confused:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, ενεργοποιήθηκαν οι paid apps από το android market και για Ελλάδα. Εμφανίζονται στα περισσότερα κινητά και φυσικά στο LG 2X :)

 

EDIT

κράσαρε το market και μετά εξαφανίστηκαν! Τι να έγινε; Να ενεργοποιήθηκαν κατά λάθος από την Google και να τις ξανασταμάτησε;

Θα δείξει!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή ;) http://www.androidpolice.com/2011/05/11/android-market-extends-app-purchases-to-99-more-countries/

 

edit: Και εμένα το market μου κρασάρει συνεχώς όταν παω να δω τα new apps αλλά στην κεντρική σελίδα μου εμφανίζει QuickOffice Pro με 7,02€

 

Επιτέλους έρχεται :D

Edited by L10nH34Rt
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...