Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

athanaso απο οσο εχω καταλαβει το κατεχεις αρκετα μπορεις να μου πεις η οποιος αλλος μπορει να ξερει γιατι δεν εμφανιζεται στην gallery το smartshare για να κανω share κατι ? ενω ειναι εγκατεστημενο στο κινητο το smartshare..

 

Μόνο στο windows media player στα εμφανίζει. Κια πρέπει να κάνεις accept την ip του υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερωτησούλα.Σήμερα είχα στα χερια μου ένα htc desire hd. Με προβλημάτισε ιδιαιτερα η λειτουργία του διότι "ψιλοκολουσε".Αργούσαν να ανοίξουν κάποια wigets ενώ μετά από restart άνοιξαν γρήγορα. Τίθεται τέτοιο ζήτημα με το optimus 2x η με το sgs2? Ο αδερφός μου έχει το iphone 3gs και δεν τρώει κανένα κώλυμα μετά k από αρκετές μέρες χωρίς restart. Να επισημάνω ότι και το desire hd και το iphone που δοκίμασα είχαν πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες. Εγώ είμαι μαθημένος με wm τα οποια τρώνε αρκετά κωλύματα και θέλω ένα κινητό που να μην αντιμετωπίσω τέτοια θέματα. sorry αν σας κούρασα. Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και με αυτην την ρομ τελειωσε η μπαταρια μου ενω το κινητο ηταν σε αναμονη μεσα σε 6 ωρες..

τι μπορει να ειναι? καποιο widget? το apn μηπως?

bluetooth wi fi και το apn (απο το widget) τα ειχα κλειστα !

Link to comment
Share on other sites

MoDaCo FR13 Fear Edition 6.1 27/4-11

 

αλλα το ιδιο ειχα και με την vanilla . να πω οτι της εφαρμογες μου της εχω back up με το titanium .

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα του market. Το παθαίνουν αυτό οι περισσότεροι ανεξαρτήτως rom και συσκευής.

 

 

 

Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει λυση?

 

Από την google εξαρτάται.

 

MoDaCo FR13 Fear Edition 6.1 27/4-11

 

αλλα το ιδιο ειχα και με την vanilla . να πω οτι της εφαρμογες μου της εχω back up με το titanium .

 

Μάλλον κάποια εφαρμογή φταίει. Έχει δοκιμάσει χωρίς να κάνεις το restore από το titanium και να αφήσει τη συσκευή stock android;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

oxi καθολου ..

λοιπον εβγαλα ενα widget battery stat νομιζω λεγοταν και το apn και νομιζω οτι εγινε..

αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα.Σήμερα είχα στα χερια μου ένα htc desire hd. Με προβλημάτισε ιδιαιτερα η λειτουργία του διότι "ψιλοκολουσε".Αργούσαν να ανοίξουν κάποια wigets ενώ μετά από restart άνοιξαν γρήγορα. Τίθεται τέτοιο ζήτημα με το optimus 2x η με το sgs2? Ο αδερφός μου έχει το iphone 3gs και δεν τρώει κανένα κώλυμα μετά k από αρκετές μέρες χωρίς restart. Να επισημάνω ότι και το desire hd και το iphone που δοκίμασα είχαν πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες. Εγώ είμαι μαθημένος με wm τα οποια τρώνε αρκετά κωλύματα και θέλω ένα κινητό που να μην αντιμετωπίσω τέτοια θέματα. sorry αν σας κούρασα.

 

από wm θα ξενίσεις στην αρχή μόνο,μετά θα βολευτείς ,όπως εγώ:p

 

κάτι θα έτρεχε στο background στo dhd,ή ήταν υπερφορτωμένο.

άστο όμως γιατί σαν άχρωμη η οθόνη του μπροστά στα άλλα 2...

 

άμα σου χωράει στο χέρι πάς για gs2+αν δίνεις κ 100 ευρά εξτρά..

προσωπικά οριακά βολεύω το lg και δεν κεφάρω το +100οπότε lg πήρα:)

 

edit το 2χ μου αργει (σπανιως) λόγω 47 εφαρμογών περασμένων..:Oχαχα,

 

άρχισα όμως τα offtopic,άνοιξε στην επιλογή κινητού ή σε διαξιφισμούς κ

εκεί θα σου τα πούμε όλα ,όλοι:p

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα του market. Το παθαίνουν αυτό οι περισσότεροι ανεξαρτήτως rom και συσκευής.

 

 

 

Από που το αγόρασες;

 

Το αγόρασα απο το φόρουμ εδώ από αγελία :D

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ποια θεωρειτε την καλυτερη ρομ?

το baseband που διαβαζω xda ειναι κατι σαν το radio που λεμε?

Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε παιδια..εχω διαβασει και της 182 σελιδες κ αρχισα να μετανιωνω που παρηγγειλα το LG OPTIMUS 2x το οποιο θα το εχω την δευτερα..!!Μα τοσα προβληματα?απο HTC HD2 με android gingerbread 2.3.3 που ειχα γυρισα σε iphone 4 που το μετανιωσα κ θελω να παρω παλι android smartphone και κατεληξα σε lg2x..!το LG2X θα το παρω ανταλλαγη με το iphone 4 κ αρχισα να αγχωνομαι υπερβολικα με αυτα που διαβαζω εδω ακομα κ σε XDA!συγνωμμη αν ειμαι εκτος θεματος αλλα ελπιζω καποιος να με βαλει σε σωστο δρομο να αποφασισω σωστα!ευχαριστω εκ των προταιρων παιδια.. :D:D
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε παιδια..εχω διαβασει και της 182 σελιδες κ αρχισα να μετανιωνω που παρηγγειλα το LG OPTIMUS 2x το οποιο θα το εχω την δευτερα..!!Μα τοσα προβληματα?απο HTC HD2 με android gingerbread 2.3.3 που ειχα γυρισα σε iphone 4 που το μετανιωσα κ θελω να παρω παλι android smartphone και κατεληξα σε lg2x..!το LG2X θα το παρω ανταλλαγη με το iphone 4 κ αρχισα να αγχωνομαι υπερβολικα με αυτα που διαβαζω εδω ακομα κ σε XDA!συγνωμμη αν ειμαι εκτος θεματος αλλα ελπιζω καποιος να με βαλει σε σωστο δρομο να αποφασισω σωστα!ευχαριστω εκ των προταιρων παιδια.. :D:D

 

τι διάβασες και σε άγχωσε φιλέ?

για τα λεφτα του μια χαρα ειναι το τηλεφωνακι

βεβαια θελει λιγη βοηθεια απο devs αλλα ασχολουνται τουλαχιστον μαζι του

Link to comment
Share on other sites

διαβασα τα εξης φιλε μου..!προβλημα μπαταριας λογω μικρης ζωης,συχνες επανεκιννησεις,κα8υστερηση ανταποκρισης στο κεντρικο μενου ακομα κ στο μενου κυλησης application!προβλημα ηχων κλησεων οταν σε καλουν για αλοιωμενο ηχο..ε ολα αυτα οπως βλεπεις για ενα δυπηρινο με ανησυχησαν καπως!

ποιο πολυ με ενδιαφερει η διαρκεια ζωης μπαταριας που δν ακουω κ τα καλυτερα μεχρι στιγμης για το LG2X..!με το χαζο iphone4 που εχω με βγαζει με νορμαλ χρηση με τηλεφωνα,ιντερνετ,μηνυματα κ διαφορα παιχνιδακια που παιζω (οχι βεβαια να πλακωνομαι στις ωρες) κ με βγαζει χαλαρα 3 μερες χωρις να φορτισω!ηλπιζα κ το LG2X να με πηγαινει στον ιδιο ρυθμο!anyway,οπως κ να εχει η μερα για το lg2x πλησιαζει κ θα χαρω να ακουσω μια ορθη γνωμη πριν ξεφορτοθω το iphone!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

διαβασα τα εξης φιλε μου..!προβλημα μπαταριας λογω μικρης ζωης,συχνες επανεκιννησεις,κα8υστερηση ανταποκρισης στο κεντρικο μενου ακομα κ στο μενου κυλησης application!προβλημα ηχων κλησεων οταν σε καλουν για αλοιωμενο ηχο..ε ολα αυτα οπως βλεπεις για ενα δυπηρινο με ανησυχησαν καπως!

ποιο πολυ με ενδιαφερει η διαρκεια ζωης μπαταριας που δν ακουω κ τα καλυτερα μεχρι στιγμης για το LG2X..!με το χαζο iphone4 που εχω με βγαζει με νορμαλ χρηση με τηλεφωνα,ιντερνετ,μηνυματα κ διαφορα παιχνιδακια που παιζω (οχι βεβαια να πλακωνομαι στις ωρες) κ με βγαζει χαλαρα 3 μερες χωρις να φορτισω!ηλπιζα κ το LG2X να με πηγαινει στον ιδιο ρυθμο!anyway,οπως κ να εχει η μερα για το lg2x πλησιαζει κ θα χαρω να ακουσω μια ορθη γνωμη πριν ξεφορτοθω το iphone!

 

δεν εχω προσωπικη εμπειρια

αλλα απο τι διαβαζω τα προβληματα εχουν διορθωθει με custom λυσεις

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προσωπικη εμπειρια

αλλα απο τι διαβαζω τα προβληματα εχουν διορθωθει με custom λυσεις

 

ναι εχεις δικιο..!η custom λυση ειναι μια καλη επιλογη για τα οποια προβληματα επιταχυνοντας σιγουρα το κινητο περισσοτερο απο οτι ενα stock Rom..!αλλα η stock εχει σιγουρα πιο σταθερη μπαταρια για διαρκεια ζωης απο την custom που εχω τσεκαρει σε διαφορα forum συμπεριλαμβανομενου και του xda!

 

Υ.Γ πφφφφφφ...!δν βαριεσαι..το παιρνω κ αν κολλησω ελπιζω να εχω την βοηθεια σας!οχι πως ειμαι κ ασχετος με τα android αλλα ξερετε εσεις.. :p

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω σχεδον ενα μηνα και δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που γραφεις . ειμαι ακομα με στοκ ρομ lancher pro plus beautiful widgets και καποια αλλα το κινητο παει σφαιρα ....
Link to comment
Share on other sites

Το εχω σχεδον ενα μηνα και δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που γραφεις . ειμαι ακομα με στοκ ρομ lancher pro plus beautiful widgets και καποια αλλα το κινητο παει σφαιρα ....

 

Ευχαριστω για την πληροφορια φιλε μου..!με σωζεις!ελπιζω να μεινω κ γω ικανοποιημενος οπως κ εσυ οταν το παρω :)

απο θεμα μπαταριας εισαι ενταξει?

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγω είμαι στην διαδικασία ανταλλαγής iPhone 4 με ox2 εύχομαι να μείνω ευχαριστημένος ....
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγω είμαι στην διαδικασία ανταλλαγής iPhone 4 με ox2 εύχομαι να μείνω ευχαριστημένος ....

 

αν εχεις καταλαβει οτι αλλαζεις πλατφορμα θα εισαι χαρουμενος

αν πιστευεις οτι θα κανεις το χ2 να μοιασει στο iphone θα το διωξεις :rolleyes:

ειναι νωρις ακομα για το τηλεφωνο να δειξει τα δοντια του :cool:

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις καταλαβει οτι αλλαζεις πλατφορμα θα εισαι χαρουμενος

αν πιστευεις οτι θα κανεις το χ2 να μοιασει στο iphone θα το διωξεις :rolleyes:

ειναι νωρις ακομα για το τηλεφωνο να δειξει τα δοντια του :cool:

 

Θέλω ένα δυνατό Κινητο να παίρνει πολυ πειραγμα και να έχει μεγαλύτερη οθόνη !!

Έχω αρχίσει να βαριεμαι το os οπότε θέλω να πάω στο android Kai να το τσιγγλαω συνέχεια !

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...